Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

току-що, trifonivanov написа:

Някой има ли представа Chromium версията на Майкрософт Еdge дали е пусната официално? Аз съм с юлския ъпдейт 2004, но си стои стария Еdge, а на лаптопа, където стои още предната версия на уина с един кумулативен ъпдейт дойде новия Edge. 

P.S. Инсталирал съм го ръчно, но не ми трябват две версии на нещо, което не използвам много.

Пусната е отдавна официално, ама не знам що оставиха старата в 2004.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

току-що, Hot Bastard написа:

Пусната е отдавна официално, ама не знам що оставиха старата в 2004.

И аз така знам, че е пусната и затова ми е странно как на стар уин я получавам, а на 2004 не. Логиката на МС е явно такава. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен пък,когато зареди системата,се стартира  автоматично Microsoft Edge,който не използвам.Не позволява да го затворя от хиксчето и си иска да влезна в микрософт акаунта им,който го нямам.Махам го само от диспечъра на задачите,като спра процеса от там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

При мен пък,когато зареди системата,се стартира  автоматично Microsoft Edge,който не използвам.Не позволява да го затворя от хиксчето и си иска да влезна в микрософт акаунта им,който го нямам.Махам го само от диспечъра на задачите,като спра процеса от там.

gpedit.msc
Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Microsoft Edge

gpedit-microsoft-edge-startup-settings.jpg?itok=G_a2Slhh

disable-edge-preload-startup-windows-10.jpg?itok=XQjz1rWf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

gpedit.msc
Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Microsoft Edge

gpedit-microsoft-edge-startup-settings.jpg?itok=G_a2Slhh

disable-edge-preload-startup-windows-10.jpg?itok=XQjz1rWf

Не че е някакъв голям проблем.Просто казах че се държи странно в такъв момент,защото не позволява да извършвам друга дейност с лаптопа.Все едно е вирус,който не дава да затвориш браузъра.Някак нахално и нагло се получава,че иска да ме задължи да използвам него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показах портата за спиране на предварителното стартиране и отдолу за стартиране с Windows.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак! Нищо не стана ясно - какво е нобут?

преди 3 минути, Камен Петров написа:

да ползвам ключа на друг лаптоп?

Това не може да стане, ако ключът не е деинсталиран на другата машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто исталираш ключа на "новата" машина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко сложен начин да кажеш, че не знаеш! То не е срамно, ама ме караш да пиша ненужно!
За да деактивираш ключа:
Десен клик по старт бутона и избираш Run, после в полето пишеш cmd и натискаш Ctrl+Shift+Enter.
В черния прозорец пишеш
slmgr /upk
и натискаш Enter.
Като завърши процесът, ще се появи съобщение:
Windows-10-slmgr-upk-done-600x450.png

За да активираш на другата машина:
Settings  Update & Security  > Activation  Update product key > Change product key

Или
Десен клик по сътарт бутона и избираш Run, после в полето пишеш cmd и натискаш Ctrl+Shift+Enter.
В черния прозорец пишеш
slmgr -ipk your-new-product-key
и натискаш Enter.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой с 20150 ползва ли cmder, shark или нещо подобно и ако да, работи ли? При мен не ще - нито в Windows Terminal, нито във VSCode, нито в ConEmu.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, killchain написа:

cmder

Пълната работи на 20150.1000

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А mini или full? И с админски права пробва ли? Има и мнооого настройки

преди 14 минути, killchain написа:

shark

това wireshark ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, DarkEdge написа:

А mini или full? И с админски права пробва ли? Има и мнооого настройки

това wireshark ли е?

Не, съжалявам, че не уточних. Ей това нещо - https://github.com/kenijo/shark - fork на cmder е, преди съм го ползвал като алтернатива на cmder заради разни проблеми, като цяло е почти същото нещо.

Пробвах и full, пробвах като админ - все същата работа. След ъпгрейда просто спря да ми работи prompt-а, бях оставил всичко както си беше преди.

Пробвах също да заменя cmd.exe с това от предния билд (от бекъп) - пак същата история.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи ей така една проверка на системните файлове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих. Sans changement. От логовете съдя, че е поправен само cmd.exe, който по-рано аз бях заменил. Карай да върви, ще изчакам 5 дена до следващия билд, надявам се да се оправи. Мерси все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте днес реших да ъпдейтна windows до тук нищо интересно тръгна да се инсталира някъква актуализаците на функците на 2004 но интересното е че системата е с 1909

Екранна снимка (2).png

Екранна снимка (1).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Hot Bastard написа:

Ето я грешката, от там нататък всичко е следствие.

знам мнението ти че уиндолс не трябва да се ъпдейтва но не я споделям

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване