Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 4 часа, vpvelev написа:

Язък! Всичко се скапа!

Спирам всички ъпдейти ;)

https://streamable.com/vfd6ni

Capture.png

:offtopic_s:

Як тапет. От Властелина ли е или просто съмнително много прилича? :)

Няма да е Арвен, защото тя е на бял кон и замъка в далечината не прилича на елфския в Ломидол, но все пак са сходни. Тематично е някак си. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

:offtopic_s:

Як тапет. От Властелина ли е или просто съмнително много прилича? :)

От Кинг Конг годзилата е! Маймуната и донозаврите - издание 2005-та година! Па гледайте ги тия филми като имат бюджет!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Бонбон с катран! написа:

От Кинг Конг годзилата е! Маймуната и донозаврите - издание 2005-та година! Па гледайте ги тия филми като имат бюджет!

Кинг Конг съм го гледал. Определено не е от там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ninov написа:

извинявай ама инсайдърите не са ли затова да тестват системата а не после проблемите да никнат като гъби след дъжд

Проблемите идват най-вече от самото надграждане до новото издание. Ако инсталираш новия Windows начисто, почти няма да имаш проблеми.

Аз чакам по 2-3 месеца преди да надградя, за да Microsoft да си изчистят бъговете с обновяващия процес. Това е и достатъчно време производителите на хардуер да си оправят съвместимостта с новата версия. По този начин изкарах 2-3 години без преинсталация и без сериозни проблеми. В края на миналата година преинсталирах, защото смених процесор и дъно, но възнамерявам да продължавам със същата си стратегия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, саби написа:

Проблемите идват най-вече от самото надграждане до новото издание. Ако инсталираш новия Windows начисто, почти няма да имаш проблеми.

Аз чакам по 2-3 месеца преди да надградя, за да Microsoft да си изчистят бъговете с обновяващия процес. Това е и достатъчно време производителите на хардуер да си оправят съвместимостта с новата версия. По този начин изкарах 2-3 години без преинсталация и без сериозни проблеми. В края на миналата година преинсталирах, защото смених процесор и дъно, но възнамерявам да продължавам със същата си стратегия.

аз недоумявам защо на windows 1909 преди ъпгрегида до 2004 ми идва някъкъв ъпгрейд на 2004

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, manjaro написа:

Може би отчита по-малко мhz-и под товар, защото турбо буста така работи? Mакс честотата на процесора ти е 4 гхц (според сайта на  amd) , но това е само на ЕДНО ядро. Когато ВСИЧКИ ядра са под товар, макс честотата примерно ще е 3.7-3.8гхц или колкото е там при АМД, не ги следя. НО, когато процесорът ти е в покой и си задал power plan - max performance, съвсем нормално е да ти показва макс честота - в твоя случай 4гхц. Но това не е на всички ядра, а вероятно на едно или две от ядрата, ако не си променял нищо в биос/уефи. задай power mode - balance и трябва да си свали честотите. 

https://forums.tomshardware.com/threads/core-i7-4770-intel-turbo-boost-technology-help.2284648/  (отговорът в зелено). Tова е за интел старите i7-ци, но предполагам принципа е същият и сега.

Турбо буста съм го махнал(по очевидни причини..)и съм клокнал процесора от дъното естествено, и не съм задавал никакви планове от захранването на макс,даже това на минимално бързодействие дето е на 5% съм го сложил на 0.Аз знам,че не работи на тези честоти на празен ход,просто не го отчита коректно уиндоуса,а дори и други софтуери!Четох из форумите(сега не се сещам къде)защо не хващат коректно честотата на амд 3000 серията процесори.Не знам,може и биоса да е допринесъл с нещо за това,защото го флашвах 2-3 пъти с нови версии..........иначе софтуера на амд amd master отчита коректно работата на процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак за мен е странно, високоплaтени програмисти от Microsoft, да допускат такива проблеми и дълго време да не могат да намерят каква е причината и да я решат.

Става въпрос за CPU=0.00 GHz в Task Manager-a. А и не само за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vpvelev, как според теб би трябвало да изглежда работата на "високоплaтените програмисти от Microsoft"?... Младшият програмист пише код, дава го на старшия програмист за проверка, той го поглежда, и казва: "Не, имаш грешка на ред 26-и на страница 382-ра. Операцията по принцип е правилна, но тъй като подпроцедурата на стр. 92-ра , която използва, е взаимствана от по-стара версия на Windows - в Task manager-а ще ти се получи нулева стойност за честотата на процесора." "Олеле, шефе, извинявам се, не съм го доизмислил." "Няма нищо, затова взимам повече пари от теб" :D 

Така ли е според теб? Имаш ли представа в един огромен код, какъвто е всеки релийз на Windows, писан може би от хиляди хора в продължение на много време, колко е трудно да се открие и поправи грешка?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, RudeBoy написа:

vpvelev, как според теб би трябвало да изглежда работата на "високоплaтените програмисти от Microsoft"?

RudeBoy, все пак би трябвало документацията в Microsoft да е "желязна". Само като се види CPU=0GHz и не да се преглежда цялата програма, а веднага да се насочат поне към модула, който отговаря за това. Може да не стане за 2-3 дена, но това е може би от месец и повече.

Тия които си спомнят соца, знаят как се правеха "грешки" при разработката на дадено изделие и след това се правеха "рац-ове" (разионализации) за отстраняване на "грешката" за което вземаха много повече пари от колкото самата разработка.

Може би и тия от Microsoft са научили това и сега някой прави "рац" и като оправи проблема и ще вземе повече пари?

По-реалното е, че вероятно е имало яко съкращение на програмисти в Microsoft и ако преди 1 програмист е отговарял и е следил примерно 2-3 такива модула, то сега следи вероятно 10-15. И не може да се оправи бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е съкращение в МС, но не на програмисти, а на тестъри. Затова пуснаха инсайдърски билдове - вие безплатно да им вършите работата. Резултатът е налице - бъгави ъпдейти. Картинката е ясна като 2 и 200.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Hot Bastard написа:

Имало е съкращение в МС, но не на програмисти, а на тестъри

Нещо пак сме на разваления талафон. Също карто вица за компотите и компютрите.
От няколко години М$ преустановиха тестовете на реален хардуер (с идването на бачо Сатя) - прави се на клъстъри от виртуални машини.

И започнаха проблемите.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

От няколко години М$ преустановиха тестовете на реален хардуер (с идването на бачо Сатя) - прави се на клъстъри от виртуални машини.

И започнаха проблемите.

Нямат пари да купят например около 20 000 вида различни конфигурации за реално тестване :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, DarkEdge написа:

Нещо пак сме на разваления талафон. Също карто вица за компотите и компютрите.

И започнаха проблемите.

Е да де, съкратили са QA отдела и са оставили програмистите да симулират тестване с виртуалки.

https://www.networkworld.com/article/2453929/would-microsoft-really-cut-its-qa-department.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите моменти около правилата за актуализациите на Windows 10 версия 2004:
https://winaero.com/blog/defer-feature-updates-and-quality-updates-in-windows-10-version-2004/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае, какво му стана на Microsoft Rewards. Така си е от 1 час.

https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Points

https://support.microsoft.com/en-us/help/20538/microsoft-account-about-rewards

w6w9ttst.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Microsoft Rewards

И какво е общото с Windows 10?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Нали има програма в магазина.https://www.microsoft.com/en-us/rewards

Инсталирах и исках да видя, какво е това, но след това не ми дава точки, а прави това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се усетих, че имам и по-сериозни проблеми сравнени с този с Cmder - не ми работят няколко неща, като една от по-сериозните загуби е Lightroom Classic.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последна версия ли е? Пробвай да преинсталираш Lightroom. Или пробвай портативна версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах вече. Те и споменават нещо, ама кой да знае за кои програми и игри се отнася:

Цитат

Starting with the last build, some games and applications may crash at launch or fail to install. We’ve identified the root cause and are working on a fix for a future flight.

Adobe едва ли имат интерес да го адресират, така че чакам сряда/четвъртък другата седмица и стискам палци, че не ми се занимава сега с rollback-ове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, DarkEdge написа:

Добре, преинсталирах Microsoft Edge и инсталираха наново https://www.microsoft.com/store/productId/9NBLGGH43G0L . Сега е добре. Ако някой има същият проблем. При мен се реши, като преинсталирах.

esd9xciw.jpg

qilq7nmz.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, killchain написа:

Сега се усетих, че имам и по-сериозни проблеми сравнени с този с Cmder - не ми работят няколко неща, като една от по-сериозните загуби е Lightroom Classic.

При мен няма проблем с Lightroom Classic версия 9.1.0.10 не съм слагал още най-новата версия на програмата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Ицо Велев написа:

При мен няма проблем с Lightroom Classic версия 9.1.0.10 не съм слагал още най-новата версия на програмата.

И ти ли си с 20152 или 20150? Май само там са проблемите.

Аз последно съм ползвал Lightroom Classic 9.2 и не помня колко стар ми е каталогът, който съм ползвал преди това с 9.1 (а ако просто пуснеш по-стара версия с каталог, който е обновен за новата, най-вероятно няма да го хареса). Пробвах и 9.3 (скоро е излязъл), и той не ще.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, killchain написа:

И ти ли си с 20152 или 20150? Май само там са проблемите.

Аз последно съм ползвал Lightroom Classic 9.2 и не помня колко стар ми е каталогът, който съм ползвал преди това с 9.1 (а ако просто пуснеш по-стара версия с каталог, който е обновен за новата, най-вероятно няма да го хареса). Пробвах и 9.3 (скоро е излязъл), и той не ще.

Не не съм с инсайдърски. С  19041 съм. Сега пуснах да се ъпдейтва до тази най-новата 9.3.

Ъпдейт: Сложих 9.3 няма никакви проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам от известно време 2004 Home edition чиста инсталация и е по-добре от предната версия.

Струва ми се, че работи плавно и използва малко по-малко ресурси.

Но отново имам поне аз при много файлове в папка да ми се получава "Not responding" за няколко секунди.

Тук таме някое замръзване за секунди на определени програми.

Но и моя лаптоп не е най-бързия или новия, може и от него да е.

Да видим дали и тук ще е обичайната болка с времето (и то за доста кратко време) да почне да забавя и да е за преинсталиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване