Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 4 часа, killchain написа:

да щракна само "Default".

Това възстановява състоянието, преди да се използва инструмента, а не състояние при инсталиране на Windows. 
Advanced_System_Font_Changer.png

Какво показва при теб?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 23 часа, borisfx написа:

Имам голям проблем. Не мога да изключа това чудо ограденото в червено. Слагам плъзгача на изключено, излизам от настройките и като вляза пак, това пак е включено. Аз го изключвам, то се включва само. Как да го изключа, това ми е въпроса? Уиндоус 2004 е версията.

Capture.PNG

Точно това ми скъса нервите и минах на Линукс. Там нищо не се включва само.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Курчевски написа:

Точно това ми скъса нервите и минах на Линукс. Там нищо не се включва само.

Интересно, защо се получава това при вас. Ето едно клипче заснех как като превключа on/off и се отразява и в регистрите промяната.

П.П. Докато снимах клипа започна и обновяване на новия билд 20161.1000 :)

https://streamable.com/jo51zg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово. И сега, и миналия път много бързо се инсталира заедно с рестарта (около 5 минути). Свалянето беше по-дълго, но това зависи от много неща.

Едва сега разбрах, че калкулатора имал и графичен режим вече:

Capture-3.png

https://www.tenforums.com/windows-10-news/159782-windows-10-insider-preview-build-20161-1000-rs_prerelease-july-1-a.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

едно клипче

Що не  ползваш  F5 за опресняване на рег?

За тези, които ги е грижа имат ли или не дупки в системата:
https://thehackernews.com/2020/07/windows-security-update.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vpvelev написа:

Интересно, защо се получава това при вас. Ето едно клипче заснех как като превключа on/off и се отразява и в регистрите промяната.

П.П. Докато снимах клипа започна и обновяване на новия билд 20161.1000 :)

https://streamable.com/jo51zg

преди 2 часа, vpvelev написа:

Готово. И сега, и миналия път много бързо се инсталира заедно с рестарта (около 5 минути). Свалянето беше по-дълго, но това зависи от много неща.

Едва сега разбрах, че калкулатора имал и графичен режим вече:

Capture-3.png

https://www.tenforums.com/windows-10-news/159782-windows-10-insider-preview-build-20161-1000-rs_prerelease-july-1-a.html

5 Минути? В Arch Linux ъпдейтите стават за секунди и новите версии на програмите идват до ден-два след официалното им пускане и си на стабилна версия, а не тестова като това Инсайдър превю.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Курчевски написа:

5 Минути? В Arch Linux ъпдейтите стават за секунди

Ади стига си коментирал неща,, които не са ти ясни!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Курчевски написа:

В Arch Linux ъпдейтите стават за секунди и новите версии на програмите идват до ден-два след официалното им пускане и си на стабилна версия

Примерът не е точен, да не кажа по-силна дума. Arch Linux е ролинг система и не може да се сравнява толкова елементарно. Обновява се бързо, защото се обновяват нови версии на програми. Даже и ядрото е само около 70МВ.

Пробвай например да обновиш Минт 19 до Минт 20 например и кажи за колко време ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Примерът не е точен, да не кажа по-силна дума. Arch Linux е ролинг система и не може да се сравнява толкова елементарно. Обновява се бързо, защото се обновяват нови версии на програми. Даже и ядрото е само около 70МВ.

Пробвай например да обновиш Минт 19 до Минт 20 например и кажи за колко време ще стане.

Минт е бoклук, аз говоря за Арчи. Уиндолс 10 също е ролинг система. А ти пробвай да обновиш Уиндолс 8 до Уиндолс 10 да видим за колко време ще стане.

Ама айде да не спамим темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Това възстановява състоянието, преди да се използва инструмента, а не състояние при инсталиране на Windows. 
Advanced_System_Font_Changer.png

Какво показва при теб?

EXnOfde.png

А това са стойностите, които изнесох преди да правя каквото и да е: https://pastebin.com/t3Dp7BXL

Не знам защо се различават. Какви са тези, които даде ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, мадафака написа:

А ти пробвай да обновиш Уиндолс 8 до Уиндолс 10 да видим за колко време ще стане.

ИтоС се изказва неподготвен -  всяко обновяване на инсайдърските версии е като ъпгрейд. Т.е. източникът е 4GB некомпресираният сорс.

преди 12 часа, мадафака написа:

Уиндолс 10

Няма такава ОС!

преди 11 часа, killchain написа:

Какви са тези, които даде ти?

Стандартните след инсталиране на Windows и преди прилагане на промени с инструмента.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е по-зле :)

Capture.png

Преди малко и аз си играх с размера на шрифтовете и малко се подобри, но всичко при другите програми и десктопа стана зле. Така че явно в програмата (Lightroom) трябва да оправят нещата.

П.П. Извинявам се на Адобето :) ама чак сега го видях. Не я ползвам програмата и затова:

z1.png

Като сложих на Medium и се получи това:

z2.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не ползваш
□ Use GPU for image processing (Process Version 5 or higher)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

А защо не ползваш
□ Use GPU for image processing (Process Version 5 or higher)

преди 10 часа, vpvelev написа:

Не я ползвам програмата и затова:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам малък проблем с Windows 10, дано да пиша в правилната тема... Става въпрос за лаптоп и настолен компютър, и двата са с 10, еднаква версия и инсталирани всички актуализации. От много дълго време съм ги настроил, при натискане на бутона за захранване да влизат в хибернация. След това връщането в работен режим става за секунди, което много ми харесва. От около седмица обаче, наблюдавам, че настолния компютър, след като е влезнал в хибернация, сам се включва. След различен период от време, но го прави! Всички настройки гледах, каквото прецених - изключих, и проблема продължава! Някакви съвети как да го оправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик по Старт бутона и избираш Command prompt(Admin). Постави текста в черния прозорец и натисни Enter:
powercfg -waketimers > %userprofile%\desktop\wake.txt
На десктопа ще се появи файл wake. Прикачи го в следващия си пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Десен клик по Старт бутона и избираш Command prompt(Admin). Постави текста в черния прозорец и натисни Enter:
powercfg -waketimers > %userprofile%\desktop\wake.txt

И после какво? Трябва ли да въвеждам, или променям нещо, или просто да му дам изпълни тази команда?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четем ли?

преди 7 минути, DarkEdge написа:

Можеш да направиш и следното:
Десен клик по Старт бутона и избираш Eventviewer
В левия панел кликни на Windows logs > System. Кликни с десен бутон на System и избери Filter current log:
От падащото меню маркирай Power Troubleshooter и потвърди с [OK].
100614d1473444049-see-wake-source-windows-10-a-event_viewer_wake_source-2.png

Кликни с десен бутон на System и избери Save Filered Log File As... и задай име на файла. Прикачи го в поста си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо, което ме вълнува от известно време (може и да съм питал преди): има ли начин в explorer единичен клик върху папка в дървото вляво (в navigation pane) да отваря папката, но и да разтваря дървото под нея? В момента единствено е възможно с двоен клик върху името или клик върху стрелкичката.

Тъкмо скалъпих един AutoHotkey скрипт, който горе-долу прави това, но е далеч от перфектен, най-вероятно може да създаде проблеми тук-таме:

MouseGetControl() {
	MouseGetPos,,,, MouseControlPos
	return MouseControlPos
}

#If WinActive("ahk_class CabinetWClass") and MouseGetControl() = "SysTreeView321"
LButton::
Send {LButton}{LButton}
return

Общо взето идеята на скрипта е ако в момента активен прозорец е explorer и курсорът на мишката е над контролата, която държи дървото, единичен клик да се изпраща като двоен. Засега работи, но все си мисля, че трябва да има native начин да се случи същото, понеже моето си е дърварски подход.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в системата (в десния панел на explorer) с единичен или двоен клик работи изпълнение на команди?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

А в системата (в десния панел на explorer) с единичен или двоен клик работи изпълнение на команди?

С двоен, но дори да задам единичен, това не влияе на дървото вляво (ако щракам по него, а не в десния панел).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като кликнеш на > пред диска/папката (в левия панел) не се ли разгръща до край дървото?
Нещо май не мога да схвана какво точно се търси.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

А като кликнеш на > пред диска/папката (в левия панел) не се ли разгръща до край дървото?
Нещо май не мога да схвана какво точно се търси.

Щракване на > си разгръща както трябва, идеята е да мога да щракна веднъж на името на папката и да получа същия резултат - просто стрелкичките са по-трудни за уцелване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти кажа, че нямам numpad :D
Иначе ако беше до щъкане по клавиатурата, става и просто със стрелките.

Както и да е, просто се чудя, понеже това определено си го имаше в XP, не знам след това по кое време са го разкарали (че скочих от XP директно на десятка). "Не го поправяй, ако не е счупено" меко казано не важи при MS за някои работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване