Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 9 часа, MisterDimchev написа:

Но отново имам поне аз при много файлове в папка да ми се получава "Not responding" за няколко секунди.

Тук таме някое замръзване за секунди на определени програми.

Ако си с механичен диск, пусни му една проверка за лоши/бавни сектори и виж какво казва S.M.A.R.T. за състоянието му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 20 часа, MisterDimchev написа:

Но отново имам поне аз при много файлове в папка да ми се получава "Not responding" за няколко секунди.

Какви са файловете? Ако са изпълними, може би чакаш антивирусната да ги сканира. За да разбереш със сигурност, спри временно защитата в реално време и след рестарт на лаптопа отвори въпросните папки. Ако няма забавяне, значи в нея е проблемът.

преди 20 часа, MisterDimchev написа:

Тук таме някое замръзване за секунди на определени програми.

Колко е RAM-а на лаптопа? Ако е малко и се препълва, значи се използва виртуалната памет и чакаш харддиска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, саби написа:

Какви са файловете? Ако са изпълними, може би чакаш антивирусната да ги сканира. За да разбереш със сигурност, спри временно защитата в реално време и след рестарт на лаптопа отвори въпросните папки. Ако няма забавяне, значи в нея е проблемът.

Колко е RAM-а на лаптопа? Ако е малко и се препълва, значи се използва виртуалната памет и чакаш харддиска.

Няма общо с файловете какви са, просто Уиндоуса си е така, поне на доста места чета и по доста видеа съм виждал хора със същия проблем. Ако някой го няма, евала.

Рамта не е пълна, предостатъчна е. Дори на половина не се пълни... 

Ама свиква се. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблемът е в драйверите. Аз съм с настолен компютър и нямам никакви насичания. Вярно, че все още не съм надградил до 2004, та не знам там как ще е положението, ама нямам и за къде да бързам все още.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не колега, на скоро дори гледах едно видео в Ютюб "Защо преминах от Windows 10 на Linux" естествено на английски заглавието, човека е програмист и той го каза, че има тези същите проблеми, дотогава си мислех, че е от моя лаптоп, защото не е мощна машина, но неговия е доста мощен, така, че едва ли е от машината. А и на предишни машини след известно ползване винаги е ставал един муден и му е трябвало да го преинсталирам. 

Но не е голяма болка.

Не споря, може някой да го имат същия проблем, други не... Всички имаме различни чаркаляци в машините си, предполагам е различно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнах се на 1909. И на мен 2004 ми даде проблем. Можеше и да не забележа, но мин седмица скучаех и реших да разцъкам отдавна неотваряна игрица. Имам я на няколко машини. Още при пускане даде син екран. Аз син екран не съм получавал отдавна и реших, че е от прегряла видокарта. Пуснах климатик, сканирах, всичко е 6. Много по-лакоми за ресурси игри тръгват безупречно, а старият Rappelz не ебава да тръгне.

Пробвах го на 2 машини с Windows 7, без проблем. Сетне го пробвах на 2 машини с Windows 10 1909, без проблем. Хардуерно компютрите са различни, има Интелски, има AMD. И на по-слабите от настоящата с 2004, и на по силните, играта си работи нормално.

Тогава се убедих, че проблемът е от 2004. И понеже не ми се разнасят железа, просто нощес върнах 1909 и проблемът отпадна.

Можеше и да не разбера. Всичко друго си работи, само тази игра не. И понеже не видях оплаквания като моето, споделих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам голям проблем. Не мога да изключа това чудо ограденото в червено. Слагам плъзгача на изключено, излизам от настройките и като вляза пак, това пак е включено. Аз го изключвам, то се включва само. Как да го изключа, това ми е въпроса? Уиндоус 2004 е версията.

Capture.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал Home/Pro ли е 2004!!! В Home няма такъв инструмент (gpedit.msc)
gpedit.msc > Run as administrator
Computer Configuration>Administrative Templates>Windows Components>Windows Update
A6edZ.jpg

Махни отметка на заграденото и потвърди

Може и с тази команда, изпълнена в админска конзола  :

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Services\7971F918-A847-4430-9279-4A52D1EFE18D" /f /v "RegisteredWithAU" /t REG_DWORD /d 1

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Не си казал Home/Pro ли е 2004!!! В Home няма такъв инструмент (gpedit.msc)
gpedit.msc > Run as administrator
Computer Configuration>Administrative Templates>Windows Components>Windows Update
A6edZ.jpg

Махни отметка на заграденото и потвърди

Може и с тази команда, изпълнена в админска конзола  :

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Services\7971F918-A847-4430-9279-4A52D1EFE18D" /f /v "RegisteredWithAU" /t REG_DWORD /d 1

Pro е версията. направих това което ми предложи и резултата е това: Няма отметка на опцията в груповата политика, но и плъзгача в настройките пак е на включено и не може да се изключи

Capture.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, borisfx написа:

Pro е версията. направих това което ми предложи и резултата е това: Няма отметка на опцията в груповата политика, но и плъзгача в настройките пак е на включено и не може да се изключи

Домашен ли е компютъра или на организация?

Ако си ползвал кода за регистрите, който ти даде DarkEdge,  то накрая трябва да е ..../d 0. 

https://i.postimg.cc/zvv1rn9j/Capture.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, vpvelev написа:

накрая трябва да е ..../d 0. 

Да, моя грешка - като съм го извличал от регистратурата съм забравил да го променя. За което съжалявам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютрите с Уиндоус 7 може да се направи рейтинг с вградена програма за това. Как да направя рейтинг на компютър с  Уиндоус 10? Показвам такова на лаптопа ми с уиндоус 7:

33.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В powershell:
gwmi Win32_WinSAT

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

В powershell:
gwmi Win32_WinSAT

защо си редактира поста?
това работи в CMD-то

Цитат

powershell gwmi Win32_WinSAT

добре че успях да го крадна, преди да го редактираш

995394774_.JPG.3d36d1a686e8341d12f5160ccd45aab0.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих 20161, Lightroom тръгна, за жалост само с частично хардуерно ускорение. Явно са оправили проблемите, но не напълно.

Имам тук-таме странни шрифтове - пример:

KmJ0AuE.png

Бутоните най-долу и заглавието показват как би се очаквало да изглежда всичко. Иначе UI Scaling си ми е на 100% и не съм пипал нищо по системните шрифтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също чекнах командите, защото преди съм ги ползвал, но явно ми се беше прецакал WMI специално за WinSAT класа:

Цитат

C:\Windows\system32>powershell gwmi Win32_WinSAT
gwmi : Invalid class "Win32_WinSAT"
At line:1 char:1
+ gwmi Win32_WinSAT
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : InvalidType: (:) [Get-WmiObject], ManagementExce
   ption
    + FullyQualifiedErrorId : GetWMIManagementException,Microsoft.PowerShell.C
   ommands.GetWmiObjectCommand

та се наложи да rebuild-на целия WMI и сега работи:

C:\Windows\System32\wbem>powershell gwmi Win32_WinSAT

Цитат

__GENUS               : 2
__CLASS               : Win32_WinSAT
__SUPERCLASS          :
__DYNASTY             : Win32_WinSAT
__RELPATH             : Win32_WinSAT.TimeTaken="MostRecentAssessment"
__PROPERTY_COUNT      : 8
__DERIVATION          : {}
__SERVER              : B-BOY-PC
__NAMESPACE           : root\cimv2
__PATH                : \\B-BOY-PC\root\cimv2:Win32_WinSAT.TimeTaken="MostRecen
                        tAssessment"
CPUScore              : 9
D3DScore              : 8,9
DiskScore             : 8,15
GraphicsScore         : 8,9
MemoryScore           : 9
TimeTaken             : MostRecentAssessment
WinSATAssessmentState : 1
WinSPRLevel           : 8,15
PSComputerName        : B-BOY-PC

Като изключим, че C:\Windows\SysWOW64\wbem не минава проверката за консистенция.

Цитат

C:\Windows\SysWOW64\wbem>winmgmt /verifyrepository
WMI repository verification failed
Error code:  0x8007007E

за разлика от C:\Windows\System32\wbem

Цитат

C:\Windows\System32\wbem>winmgmt /verifyrepository
WMI repository is consistent

та явно имам още работа (освен ако не е така по дизайн, в което се съмнявам).

Всъщност всички явно работи. Трябвало е просто да стартирам 64-битовата версия на PowerShell и вече и SysWOW64 минава проверката:

ObaNxdR.png

Интересното е, че в CMD не иска да я минава (без значение дали говорим за 32 битовата или 64 битовата версия на CMD.exe)...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, killchain написа:

Явно са оправили проблемите, но не напълно.

'Use GPU for image processing' requires DirectX 12, which Nvidia says is not supported on the GTX 780 GPU.

DirectX 12 | Supported GPUs | GeForce

https://community.adobe.com/t5/lightroom-classic/use-gpu-for-image-processing-is-greyed-out-even-though-minimum-specs-are-met/td-p/10572424?page=1

преди 30 минути, killchain написа:

странни шрифтове

Advanced_System_Font_Changer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, DarkEdge написа:

С GTX 1080 съм 🙄

Сменях и Studio, и Game Ready драйвери, едно и също е и с двата.

Цитат

Advanced_System_Font_Changer.png

Освен да пробвам да го сваля и да щракна само "Default"...

Edit: пробвах, изписа, че променя някакви работи, ама продължава да изглежда по същия начин. Определено ми се струва, че е нещо странно в този билд, а не променени настройки при мен.

Относно видеокартата - опитах това (и в двете положения), няма промяна.

9sQxSql.png

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

да щракна само "Default"

Merge>Logoff>Logon

advchange.reg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Мерси. В Lightroom нещата са както и по-рано днес, но други неща се промениха - чувствително по-голям шрифт на десктопа и в explorer.exe. Върнах ги от моя бекъп.

Ще чакам следващия билд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване