Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Оригиналния уиндоус се качи на флашката без руфус. 

В друг форум някакъв се оплакваше че на чипсет 775 и някои АМД е имал същия проблем на 8-9 машини. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

на 11.06.2020 г. в 10:50, DarkEdge написа:

Пробвай така:
Изтрий съществуващото мапване и създай ново през груповите политики:
https://techcommunity.microsoft.com/t5/ask-the-directory-services-team/using-group-policy-preferences-to-map-drives-based-on-group/ba-p/395918

А какво правя, ако изобщо нямам тези опции в gpedit? Трябва ли да съм в домейн (в момента не съм)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По кой от описануте методи?
Със cmd или с ps1?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този с PowerShell и Task Scheduler, но то май така или иначе вариантът с .cmd е заобиколка да можеш да пуснеш същия скрипт през Startup.

Сега ми хрумна друго (да кажем, че проблемът с Explorer е решен, но все още от време на време някаква медия - видео или аудио - пусната преди Sleep и да кажем оставена на пауза, след събуждане се случва да даде грешка в съответния плеър - Kodi за видео и foobar2000 за музика) - може би ако накарам адаптера да си стои с фиксиран адрес, би се получило. Проверих, връзката уж се поддържа при Sleep:

za40WkV.png

NAS-ът за директната връзка си стои с един адрес - 169.254.131.109, но компютърът ми може би си взима различен при събуждане. Как точно работи DHCP при такава директна връзка (без шлюз)? Кое от двете устройства играе ролята на DHCP сървър - компютърът ми или NAS-ът?

gEnIovs.png 

Евентуално да закова текущия адрес и да спра DHCP - в този случай може би NAS-ът няма да има как да си вземе адрес?

Всъщност докато пиша, май сам си отговорих - той NAS-ът си има DHCP сървър, който в момента е спрян. Ще пробвам да го пусна само за едната мрежа (директната към Realtek-а) и така.

(Малко се получава, че си разсъждавам "на глас", ама нищо, дано е полезно на някого :) )

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тази машина е с 2 LAN  карти и NAS е закачен към тали LAN карта на машината, задай твърд адрес и същия адрес за Gateway на картата
Малко не си изяснил структурата на мрежата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, съжалявам, може би не обясних както трябва по-рано.

BdeGnqW.png

NAS-ът и компютърът са с по две мрежови карти и са свързани и към рутера, и помежду си (директно). Рутерът е само 100-мегабитов, затова отделно имам и директна връзка (за да имам гигабитова свързаност с NAS-а - иначе успешно си го достъпвам и през рутера, но на по-ниската скорост). И двете са с фиксирани адреси към рутера (192.168.10.2 за компютъра и 192.168.10.10 за NAS-а). Чуденето ми е за другата мрежа помежду им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, значи правилно съм разбрал - на LAN2 на PC задай твърд един и същ адрес за IP и за Gateway

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Това е за "бегачите по бавната писта"  ;)

Тия по бързата писта сме с това:

Capture.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hudyr написа:

Snap16.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

19645.1 и аз мога да си го пусна от uup dump-a, не берете грижа. :D Просто хората вече са пуснали и следващия "ъпдейт" за тестване. Нищо, че накрая ще излезе пак един 20KB enablement package като 19Н2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, hudyr написа:

19645.1 и аз мога да си го пусна

Верно ли? Все едно някой е твърдял нещо различно...

на 11.06.2020 г. в 10:33, killchain написа:

Има ли начин да избегна съобщения като това?

NN1IrnR.png

Получава се в Explorer след събуждане от Sleep ако съм имал отворена споделена папка.

@killchain, пробвай да зададеш Always wait for the network at computer startup and logon
gpedit.msc
Computer Configuration > Administrative Templates > System > Logon

gg486839.gplogon.jpg.jpg

Или с помощта на Network Drive Control да зададеш забавяне:

NDC2.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах и на това:

Цитат

I applied the following to FIX the issue! - http://support.microsoft.com/kb/937624

"To configure the EnableLinkedConnections registry value, follow these steps:

1. Click Start , type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
  2. Locate and then right-click the following registry subkey:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
  3. Point to New , and then click DWORD Value .
  4. Type EnableLinkedConnections , and then press ENTER.
  5. Right-click EnableLinkedConnections , and then click Modify .
  6. In the Value data box, type 1 , and then click OK .
  7. Exit Registry Editor, and then restart the computer."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам тук преди да ровя в нета...........има ли начин да спра уин ъпдеит,но не изцяло(това знам как да стане),а само надграждането към 2004 версия,иначе искам да си получавам ъпдеити за 1909,чиято поддръжка си продължава.Преди седмица на една машина с 1909 enterprise ъпгреиднах до 2004,но след 3-4 часа установих,че е по-зле от предната версия,дори си играх и с тестове на няколко пъти(за да съм сигурен)тествах и същите браузъри и т.н . и установих,че 2004 е средно 5-10% по-бавна,а отделно имаше и други артефакти и върнах от system image старата версия.След 2-3 дни гледам,че дори изчезна и от уин ъпдейт опцията за надграждане,после прочетох,че дори от майкрософт са я стопирали временно.Знам обаче,че пак ще се появи и дори и да не я слагам,или временно сложа на пауза в един момент автоматично ще се ъпгрейдне,а аз не искам.Та питам дали може някакси само това да блокирам(ъпгрейда към 2004)без да спирам ъпдейтите на уиндоуса въобще.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови ли драйвърите с такива, които официално са за 2004? Може от там да идват проблемите с производителноста и артефактите.

Относно ъпдейтите - доколкото знам, в последно време Microsoft направиха така че големите надграждания да не се инсталират автоматично, а да трябва да се кликне върху "Изтегляне и инсталиране" в менюто за ъпдейтите. Ама не съм 100 % сигурен в това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Слави Маринов написа:

има ли начин да спра уин ъпдеит,но не изцяло(това знам как да стане),а само надграждането към 2004 версия,иначе искам да си получавам ъпдеити за 1909,чиято поддръжка си продължава.

Слагаш отметка на 2004 и кликаш+-H

Snap1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, саби написа:

Обнови ли драйвърите с такива, които официално са за 2004? Може от там да идват проблемите с производителноста и артефактите.

Относно ъпдейтите - доколкото знам, в последно време Microsoft направиха така че големите надграждания да не се инсталират автоматично, а да трябва да се кликне върху "Изтегляне и инсталиране" в менюто за ъпдейтите. Ама не съм 100 % сигурен в това.

По принцип е така,когато го надградих аз избрах тази опция,сега даже я нямам,изчезна от няколко дни,но предполагам,че пак ще се появи и се опасявам като мине известно време да не се инсталира автоматично,пък и днес чета това:https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-започна-принудителното-автоматичн-338910.html Относно драйверите-не съм обновявал,не съм чул да има едни драйвери за 1909 и други за 2004(иначе са си ми актуални драйверите).

преди 57 минути, DarkEdge написа:

Слагаш отметка на 2004 и кликаш+-H

Snap1.png

Благодаря,ще го ползвам като ми се появи отново опцията за 2004,засега е изчезнала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с "Show or hide updates" troubleshooter package'
Но за мен е по-неудобен
Може и в Powershell

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

По принцип е така,когато го надградих аз избрах тази опция,сега даже я нямам,изчезна от няколко дни,но предполагам,че пак ще се появи и се опасявам като мине известно време да не се инсталира автоматично,пък и днес чета това:https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-започна-принудителното-автоматичн-338910.html

Тая новина е с много подвеждащо име, като въобще нищо не пише за това въпросно обновяване. Доколкото съм запознат с последните планове на Microsoft, Windows-ите, на които им изтича поддържката принудително се обновяват към текущата актуална версия. В таблицата в статията е записано, че на 1803 вчера ѝ е изтекла поддръжката, т.е. това е версията, която ще бъде принудително обновена. На 1809 му е рано, а ти щом си с 1909, няма какво да го мислиш.

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Относно драйверите-не съм обновявал,не съм чул да има едни драйвери за 1909 и други за 2004(иначе са си ми актуални драйверите).

Под официални драйвъри имам предвид такива, в чийто списък с промени пише, че поддържат 2004. Пример. Просто има някаква вероятност за потенциални проблеми, ако се използват по стари, предвидени за 1909. Същото важи и за такива, които са предвидени за 2004, а ти ги инсталираш на 1909.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, саби написа:

Под официални драйвъри имам предвид такива, в чийто списък с промени пише, че поддържат 2004. Пример.

Еми да,тези драйвери си ги сваляш от сайта на хардуера ти,и като избереш уин 10x64 и те важат за всички версии,няма драйвери за конкретна версия........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа Chromium версията на Майкрософт Еdge дали е пусната официално? Аз съм с юлския ъпдейт 2004, но си стои стария Еdge, а на лаптопа, където стои още предната версия на уина с един кумулативен ъпдейт дойде новия Edge. 

P.S. Инсталирал съм го ръчно, но не ми трябват две версии на нещо, което не използвам много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване