Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

Колектива на Майкросфт се състои от всякакви (дъгави и недъгави разработчици), защото броя им в предприятието е мащабен и извличат работна ръка от където им падне. Когато нещо не работи, сещай се за тази част от работниците, която се проваля. Те обикновено никога не правят каквото и да е подобряване или поправка, защото трябва да развалят всичко и да започнат наново. Затова системата остава с известните случаи на малфункция. Макар в повечето случаи да се дължи на други оптимизации, просто има зрънца, които опустошават и не са наясно с цялата картина на пъзела. Та една елементарна функция с добавяне и изваждане на файлове във виртуалка си е чисто доказателство за това, какво би могло да те чака с тази инак съвсем видимо дървена виртуалка, безогледна на пръв поглед, все едно ще съчиняваш нов документ. Ако се хванеш на хорото мога да ти демонстрирам видео клипче как твоите препоръки не сработват и са умерели още преди да бъдат замислени. :) 

Отново пишеш БЕЗ фактология! Просто някакви твои фантазии. Това е последното, което пиша по темата, защото с мрънкало като теб изобщо не ми се влиза в спор тази вечер.
Лека вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 58 минути, DarkEdge написа:

KB4561608

KB4560960

преди 12 минути, Бонбон с катран! написа:

Пич, ми ти си на 19H2 версия 1909, а хората вече от месец са на новата 20H1 версия 2004! На теб не ти дават, не те допуска да се обновяваш защото хардуера ти е скапан за тази ОС! Има известни проблеми с видео карти, с устройства, блутут, GPU Nvidia, Intel и такива разни неразбории. Стой си на старата операционна система и няма да се налага да те четем повече. :no-no: :)

Не знам защо не ми дава. Когато даде, тогава. Хардуера е Ryzen 5 3600, GF440. Няма блутути и разни други устройства.

По-добре ако има проблем, да не дава, отколкото да даде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин да избегна съобщения като това?

NN1IrnR.png

Получава се в Explorer след събуждане от Sleep ако съм имал отворена споделена папка.

Споделена е папка през SMB2, \\synology ми е запис в hosts с адреса на NAS-а, връзката е компютър -> NAS директно (иначе имам и още една връзка през рутер, но той е само 100 Mbit, затова за момента нещата са така, за да имам гигабитова връзка).

Ако затворя съобщението, всичко си работи нормално, но е малко досадно, ако имам отворени няколко такива прозореца. Най-вероятно се получава непосредствено след събуждане преди мрежовият адаптер да се е вдигнал и да е получил адрес.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай така:
Изтрий съществуващото мапване и създай ново през груповите политики:
https://techcommunity.microsoft.com/t5/ask-the-directory-services-team/using-group-policy-preferences-to-map-drives-based-on-group/ba-p/395918

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Втори ден се опитвам да си инсталирам уиндоус 10 и все не се получава.

Правя си флашка с руфъс, форматирам MRB, рестартирам компа, засича я, показва се логото на уин 10 и до там. 30 мин. го оставих и компютъра изгасна.

Както е показано тук:

https://pcguide.bg/instalirane-na-windows-10-stapka-po-stapka/

Стигам до 2-рата снимка.

Пробвах с два различни от замунда все едно и също.

Някаква идея къде да търся проблема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си от тук:
https://tb.rg-adguard.net/public.php

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталиране на версия 2004 в С: се наблюдава папка Windows10Upgrade с една камара файлове, доста от които системни. Дали това е останало от надграждането и не е необходимо вече или трябват на ОС? Какво ще стане ако ги изтрия?

77.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Деинсталирането на помощника за надграждане изтри и въпросната папка. Много ти благодаря! Както винаги, си точен и прецизен-жив и здрав!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не ти е заминал твърдият диск?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на друг компютър няма проблем 

Характеристиките на компа на който не тръгва са:

Дъно: MSI P35 Neo (MS-7360)
Процесор: Intel Pentium E7500 2,9 Ghz
Видеокарта: GeForce GT430 1Gb
Рам 4х1GB DDR2

Биоса го смених миналата седмица и мисля там да потърся проблема. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито в процесора, нито в дъното виждма нещо нередно(откъм "може ли, не може ли").

От елементарните проблеми, според мен, остава да покажеш настройките на руфус преди да натиснеш старт бутона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има куп други инструменти за направа на инсталираща флашка, но като сте заплюли тоя руфус, не поглеждате малко в страни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, hudyr написа:

От елементарните проблеми, според мен, остава да покажеш настройките на руфус преди да натиснеш старт бутона.

преди 48 минути, BANKATA написа:

на друг компютър няма проблем 

-----------------------------------

преди 49 минути, BANKATA написа:

Биоса го смених миналата седмица и мисля там да потърся проблема

Правилно 👍

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Joss Bomon написа:

Има куп други инструменти за направа на инсталираща флашка, но като сте заплюли тоя руфус, не поглеждате малко в страни...

Да не говорим, че може и да не е от флашка. А примерно от друг дял на диска. Създава се една папка - примерно  име 1 и в нея се разархивира съдържанието на win10 iso файла. После с EasyBCD се създава ново запис в менюто към когото се закача файла boot.wim от папка примерно D:\1\sources и честито!
Имате си инсталатор винаги под ръка.
Дет се вика на един рестарт разстояние.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Имате си инсталатор винаги под ръка.
Дет се вика на един рестарт разстояние.

Мда 882843.gif.

А такъв компютър е много възможно да има и DVD устройство. От което също може да се инсталира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RudeBoy написа:

е много възможно да има и DVD устройство

Дааа... и флопи може да има... Давай да ходиме до магазина и дискове да търсим... и да се учим да записваме инсталиращ диск... пък ще вземе и да не се събере на него 4.9GB iso...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа... и флопи може да има...

Е, айде сега - простотии ли ще пишем?...

Давай да ходиме до магазина и дискове да търсим... 

Който има DVD устройство, има и дискове.

и да се учим да записваме инсталиращ диск... 

Голямата сложнотия - да отвориш ISO файла с някоя записваща програма ...

пък ще вземе и да не се събере на него 4.9GB iso...

:eek:

Толкова ли е станало?!? Вярно, че не съм преинсталирал от година и половина, ама чак пък ... За справка, пазя си ISO файла на Windows-а, с който съм в момента, и е 4.30GB. Безпроблемно се записва на нормално DVD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване