Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

• Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

Кое не ти хареса?
https://mywebpc.ru/windows/windows-to-go/
%D0%A1%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%

или видеото:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, NEVADA написа:

Изчетох всичко за виртуална машина, но и там иска бая врътня, инсталиране на програма, дискове и пр.

Става много лесно с виртуална машина, даже ако потърсиш може да си намериш и готови образи с инсталирана ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

Става много лесно с виртуална машина,

А кое е трудното с реална машина и от физически дял?
Но искането не е такова!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Да, не би трябвало да има проблем.
https://www.diskpart.com/win2go/windows-7-windows-to-go-1004.html

Има-програмата не харесва нищо друго освен Уиндоус 8. Това се показва при опит да и покажа исо-то с Уиндоус 7.

556.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е манипулиран iso файлът?
Да не би файлът да е \sources\install.esd
Пробвай да монтираш iso файла и посочи install.wim (ако е install.wim, а не install.esd).
Ако е install.esd ползвай dism++ да го декриптираш до install.wim и така го ползвай в AOMEI Part.Assist.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, NEVADA написа:

Има-програмата не харесва нищо друго освен Уиндоус 8. Това се показва при опит да и покажа исо-то с Уиндоус 7.

556.jpg

Не знам какво си харесал тия истории с флашката,това е най-мъчителният и бавен вариант,голяма мъка,всички други варианти са по-бързи и лесни!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

'айдее, почна се!

По-точно-свърши се-благодаря на всички за помощта, но се отказвам. Зарад този остарял 7 не си струва разправията. На Славчо ще кажа-целта ми беше да опазя десятката да не се засегне нещо, щото е мноооого добра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли типа на install файла?
Отдели си едни 30-40GB дял и спокойно можеш да го закачиш с Win 7 към BCD store на този диск (най-лесно с помощта WinNTSetup от средата на Win 10). Без никакви рискове от проблем с новата/старата ОС
Ако трябва мога да окажа съдействие с извършването на операцията...
Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, DarkEdge написа:

Провери ли типа на install файла?

Той е с интегрирани драйвери за USB 3.0, както и с някаква поддръжка на NVMe, свален е от друг форум, може и това да е причината, но АОМЕI упорито иска да е 8. За сега нещата остават така. А от долу е десятката, за която се притеснявам.

44.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що закачих install.wim (с интегрирани USB3.0 и nvme) на твоя образ в AOMEI PA 8.8 - разпозна си ОС...

Snap30.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

разпозна си О

Тогава от къде да сваля неманипулиран образ, и какво ще стане с клавиатура и мишка, с активация? Имам ДВД с такъв, но той вече не е ИСО.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да обясня, че най-вероятно проблемът е в стара версия на AOMEI PA

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Опитвам се да обясня, че най-вероятно проблемът е в стара версия на AOMEI PA

Ще опитам да я актуализирам.

Свалих и инсталирах последната версия ,8.8, и както винаги, ти се оказа прав-работата тръгна. Ще трябва време, ще пиша какво е станало. Много ти благодаря!

45.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристигна билд 20175.

Мисля, че вече са оправили проблема с коректно представяне скоростта на процесора и то не само в таск менаджера, но и при външни програми (HWINFO).

https://streamable.com/bixds9

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://winaero.com/blog/windows-10-build-20175-dev-channel/

Цитат

Windows 10 Build 20175 (Dev Channel)
Microsoft has released Windows 10 Build 20175 to the Dev channel (formerly Fast Ring). Windows Insiders with PCs that have AMD processors will be FINALLY able to receive this build. That is great news since the previously released build 20161 started showing expiration warnings for AMD CPU users.

И при мен се получи това, но реших да не се оплаквам тук :)

Сложих в/у билд 20161 новия тогава 20170, но си направих ISO за него. Спря да ми показва, че срока изтичал еди-кога си, но се получаваше грешка при спиране или рестарт.

Сега с новия билд 20175 всичко се оправи, даже и това за процесора, за което писах по-горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни забелязвам поява на някаква мудност в работата на Microsoft Edge. На каквото и да кликна, стои секунда и тогава изпълнява, даже и като го затварям. Компютърът с Уиндоус 10 про си работи нормално, всичко извън браузера се получава моментално. Сякаш се прави някаква проверка, някой дали има подобни наблюдения? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.07.2020 г. в 6:52, NEVADA написа:

От няколко дни забелязвам поява на някаква мудност в работата на Microsoft Edge. На каквото и да кликна, стои секунда и тогава изпълнява, даже и като го затварям. Компютърът с Уиндоус 10 про си работи нормално, всичко извън браузера се получава моментално. Сякаш се прави някаква проверка, някой дали има подобни наблюдения? 

Не използвам програмата, но пробва ли да изключиш антивирусната и/или защитната стена?

Иначе щом се наблюдава от няколко дни има вероятност да са го вкарали тоя бъг с последната версия на програмата и някой ден да го оправят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.07.2020 г. в 6:52, NEVADA написа:

За коя версия на Edge става дума? Почисти кешираните файлове и снимки от самото начало като време (Ctrl+Shift+Del ).
Рестартирай браузъра.
При първо посещение може да има леко забавяне, но след това би трябвало да е ок.
Провери файловата система на дела на който е Edge (ако е портативен)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

За коя версия на Edge става дума? Почисти кешираните файлове и снимки от самото начало като време (Ctrl+Shift+Del ).
Рестартирай браузъра.

Направих всичко, рестартирах -има значително подобрение. Ето как изглеждат някои настройки-чудих се дали да променя две (смартскриин и за потенциално опасни приложения, за сега остава така). Много благодаря!

Направих две снимки на екрана, но не ми позволява да ги кача? Излиза прозорец, че възникнал проблем при качването-няколко пъти. Пак рестартирах и това се оправи.

44.jpg

45.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си спирам smart screen.
Но си слагам adguard
Пробвай със спрени всички опции от снимката

Snap1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, DarkEdge написа:

Пробвай със спрени всички опции от снимката

Може да споделиш резултат.
Между другото - забравих да споделя - с adguard добавката може да имаш лек спад теста на speedtest.net, но това е цената на сигурността

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

Може да споделиш резултат.

Утре сутринта, сега този компютър вече е изключен. Интересно, че на лаптопа Тошиба с LTSC няма такива проблеми. Трябва да видя дали тук браузерът ми не е DarkEdge (майтап). Ето теста на лаптопа с безжична връзка.

111.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване