Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 20 минути, цър-вул написа:

Щом след натискане на бутона [Find Now] не го намира. Не остава нищщо друго освен да си направи надграждане на място на ОС. 
Поне аз бих подходил така.
И на първо време не я прекарвай през немския инструмент след надграждането.
И не бързай да инсталираш септемврийските актуализции до 20. число

Адаш, извинявай, че реагирам така , но още не мога да свикна с тази твоя метаморфоза. Ти, който си звезда от първа величина, с твоята ерудиция и огромен опит, да се асоциираш с това име? Или след като КапНемо също вече е Немо (никой), всичко е възможно? Не си ли даде сметка, че ти беше единствения повод за присъствието във форума на много хора? 

Каквото и име да сложиш, ние вече знаем какво се крие зад него. Сега остава да се молим, макар и в тоя вид, твоето присъствие да е сигурно. Много ти благодаря за помощта! Сега ми светни малко за това "надграждане"-нали този термин означава преминаване към по-висша форма, която не е налична. Как да го направя, страх ме е за активацията, ако я загубя, не знам как ще се справя, никак не си падам по фалшиментите. И как да спра тези актуализации, като имам опция само да ги отложа 7 дни и то при нацяло актуализиран компютър? Дали да използвам приложението за това (кое беше то)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Имаш ли носител с инсталатор? Ако да - под Windows стартираш setup.exe и [Next]>[Next]>[Next]. 
Активцията няма да се загуби при това действие.
Актуализациите > Check only или изборно през Windows Update Minitiool

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NEVADA написа:

Сега ми светни малко за това "надграждане"

Форма на ремонт на ОС - при инсталирането позволи (сложи отметка) на проверката за актуализация.
Процесът е обратим - ако случайно (не ми се вярва) не ти хареса резултатът, има опция за връщане към предишната версия
Settings > Update & Security > Recovery > Go back to the previous version of Windows 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Форма на ремонт на ОС - при инсталирането позволи (сложи отметка) на проверката за актуализация.
Процесът е обратим - ако случайно (не ми се вярва) не ти хареса резултатът, има опция за връщане към предишната версия
Settings > Update & Security > Recovery > Go back to the previous version of Windows 10

Аз това съм го правил-на компа, дето пиша сега, когато излезе 2004, не дочаках и принудително го надградих точно по този начин, но тогава имах1909 към 2004-класическо надграждане, а сега ще е 2004 към 2004-за това попитах. А връщането е възможно ако не са изтрити windows old, нещо което правя веднага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, NEVADA написа:

нещо което правя веднага.

Windows.old е по-хубаво от точката на възстаовяване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, цър-вул написа:

Windows.old е по-хубаво от точката на възстаовяване.

А бекъп на системата на различни носители е решението на професионалистите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, мериш ли си го?
Домашен потребител с ограничения в свободните обеми...На колко различни носителя предлагаш да резервира?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да си домашен потребител и да си знаещ, можещ, пресметлив и предвидлив. 32-гигабайтова флашка вече струва под 7лв., има и безплатни 15ГБ в гугъл, други дялове и дискове... само желание да има.

преди 3 часа, цър-вул написа:

Хм, мериш ли си го?

А това беше излишно и потвърждава, че си оставаш същия ръб, дори и с нов /адекватен/ никнейм ! Пий си хапчетата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашка за резервиране? И това наричаш професионално отношение? Те мрат както си стоят!
Никога не бих го причинил на когото и да е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко мре рано или късно, но когато е на различни носители, вероятността да загубиш всички бекъпи е почти невъзможна. Дал съм ти пример с флашка, като пример за "бедни" потребители с "ограничения в свободния обем" и ограничени финансови възможности. А флашки ползват всички професионалисти, включително и за бекъп. Ти ако си мориш флашките /вероятно купени от Кауфланд/, аз нямам нито една неработеща и хвърлена в коша. 

Няма смисъл да се дървиш, като всичко е по-добро от нескопосания Windows.old

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

и потвърждава,

Че и като-ръб, и като-цър-вул е полезен, и получава повече "Благодаря" от всеки друг! :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2020 г. в 13:28, цър-вул написа:

Имаш ли носител с инсталатор

Имах готов с 2004 бг и те послушах (винаги с отличен резултат). При зареден уиндоус пъхнах диска и пуснах това инсталиране-протече много интересно-още на първата минута написа, че преминава онлайн и в крайна сметка всичко се възстанови, оправи се и актуализирането. Много ти благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дейва тая скапана Боза, дейва, навсякъде се бута! Занесох флашка в един копирен център да ми разпечатат едни документи и тъпата ши*ана Боза си набутала 3000 папки в нея, сред които System Volume Information, pagefile.sys и файл за виртуална памет, който заема 4 ГБ от флашката! 🤬  🤬  Друг е въпросът кога успя да качи 4 ГБ за няма и 5 минути на тоя бавен порт USB2... Кой имбецил без мозък реши, че Бозата трябва да пише по флашката, че и да вкарва системни файлове, чието място е на C:\, а не на флашката?! Правят всичко възможно да те откажат да я ползваш и да влошат поддръжката, а после се чудят защо хората с мозък не ги искат...
За щастие по-хубавата ОС със забранено име е гъвкава и вкъщи без проблем отвори флашката, но ако ролите бяха разменени, тъпата Боза щеше да мисли 100 години преди да покаже съдържанието на фшаката. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Валсо написа:

pagefile.sys и файл за виртуална памет

:lol6:Ами ... те двете "неща" са едно и също "нещо" !  Доскуча ти в умрялата тема за терминали и дойде тук да маркираш с умствени напъни ли ?! Не ти е виновен Windows, а някой безхаберен "оператор", който е пипал в настройките.

КЪШ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Joss Bomon написа:

:lol6:Ами ... те двете "неща" са едно и също "нещо" !  Доскуча ти в умрялата тема за терминали и дойде тук да маркираш с умствени напъни ли ?! Не ти е виновен Windows, а някой безхаберен "оператор", който е пипал в настройките.

КЪШ! 

В случая не бяха едно и също - имаше pagefile.sys и virtualmemory.sys. Pagefile.sys беше някакви килобайти, а virtualmemory.sys беше 4.0 ГБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям рев - ами, системата е насипана и не е пипната и тя автоматично създава виртуална памет на всички прикачени храилища.
Ти да видиш рев! Кат една вдовица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютър с Уиндоус 10 про , като отворя защитата от вируси и заплахи, се показва един километър списък с намерени "заплахи" (програми като напр. CCleaner) . Тях отдавна съм ги премахнал и ги няма в компютъра, при ново сканиране изписва " Нула намерени заплахи", но километровия списък стои, изпълнявам препоръчани действия, нищо не става. Явно това е нещо като архив-дали не може да се махне по някакъв начин?

11.jpg

12.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Command prompt (Admin)

Цитат

sc stop WinDefend
rd /s /q "C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service"
md "C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service"
sc start WinDefend

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не е успяло да спре услугата на дефендъра. Спри я ръчно от настройките на антивируса (защита в реално време)
и тогава изпълни

Цитат

rd /s /q "C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service"
md "C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване