Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

• Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 2 часа, цър-вул написа:

и тя автоматично създава виртуална памет на всички прикачени храилища.

И това се приема за нормално? Нищо чудно, че казват, че IQ-то на бозаджиите е 10...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш къде да се начешеш?
Много е пеосто, но ТРЯБВА да знаеш, а ти явно НЕ ЗНАЕШ. Всяка една ОС се унсталира така, че да тръгва на всяка хардуерна платформа. След това са настройките за оптимизиране на ОС за конкретната платформа. Нещо като съъвременните автомобили и софтуера им за управление на режимите. Като слезе от конвейа върви, ама може да върви и по-иначе (т.н. чип тунинг)...
Цялото ти присъствие в темата един нескопосан опит за запълване на времето, заяждайки се малоумно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо вече изчезна класическият Control Panel дори и от търсачката,и в Device Manager можеше да дадеш Update Driver на дадено устройство а сега даже и без да проверява направо ти изписва,че това е най добрият драйвер за това устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, KoiAzLiWe написа:

Защо вече изчезна класическият Control Panel дори и от търсачката,

Няма ли го тук?

controlpanel-from-startmenu.jpg

Ако го ползваш често, можеш да си го пиннеш като шорткът на таскбара или в Старт менюто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, KoiAzLiWe написа:

Защо вече изчезна класическият Control Panel

Десен клик по Старт бутон и избираш Run. В полето пишеш control и натискаш Enter или кликаш [ОК]

За улеснение мжеш да си го добавиш (Control Panel) в Win X менюто. Примерно с WinX Editor
Snap15.png

преди 42 минути, KoiAzLiWe написа:

в Device Manager

Провери в Control Panel > Devices and Printers >десен клик по компютъра и избери Device Installation Settings >провери дали е маркирано Yes (recomm.)

-----
Всъщност наскоро четох, че М$ се канят да премахнат изцяло този аплет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KoiAzLiWe написа:

Защо вече изчезна класическият Control Panel дори и от търсачката,и в Device Manager можеше да дадеш Update Driver на дадено устройство а сега даже и без да проверява направо ти изписва,че това е най добрият драйвер за това устройство.

може да изкараш иконката на работния плот - десен бутон на празно място-персонализиране-теми-настройки на иконите на работния плот

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 3 часа, цър-вул написа:

Десен клик по Старт бутон и избираш Run. В полето пишеш control и натискаш Enter или кликаш [ОК]

току-що, killchain написа:

Run -> "control"

Открийте разликите... ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RudeBoy написа:

killchain пише, за да помага, а ти - да се фукаш?...

Твоята офтопищина (на моменти намирисва на гола простащина) я знаем. 
Дали след като нещоо вече е написано е нужно повторение? Не показва нищо друго, освен писане без четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, цър-вул написа:

:offtopic_s:

Открийте разликите... ;) 

Моя грешка, извинявам се, наистина си написал същото преди мен. Просто като чета по диагонал и две страници поред се обсъжда къде точно се намира control.exe...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе инсайдерски Build 20221 за Windows 10.

https://winaero.com/blog/windows-10-build-20221-features-meet-now-button-in-taskbar/

Screenshot-2020-09-24-183604.png

Работят и по моя проблем :)

Screenshot-2020-09-24-183830.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес за първи път получих BSOD с грешка DPC_WATCHDOG_VIOLATION на лаптопа при опит за свързване с 2,4 GHz Wifi мрежа с WPA3-Personal защита. Направих 3 опита и 3те завършиха с един и същ BSOD. Няма проблем при свързване с 5 GHz с WPA3-Personal и 2,4 GHz WPA2-Personal. Прегледах dmp файла и пише че грешката е в ntoskrnl.exe с адрес ntoskrnl.exe+3f3ea0, което нищо не ми говори. Прикачам zip с дъмп файловете ако може някой да го погледна да каже дали не е нещо друго все пак.

Edit: Забравих да кажа ОС - Windows 10 20H2 19042.508 и лаптопа е с wifi карта на Realtek 8821CE.

BSOD.zip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови драйвера за мрежовия адаптер. Драйверите от къде ги инсталира?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/computer-crashes-with-dpc-watchdog-violation/d16d0d06-be9f-4732-8260-f5c87413bad3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Обнови драйвера за мрежовия адаптер. Драйверите от къде ги инсталира?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/computer-crashes-with-dpc-watchdog-violation/d16d0d06-be9f-4732-8260-f5c87413bad3

Дам проблема се оказа в драйвъра. Бях с официалния, който си е от леново и си се ъпдейтва през lenovo vantage и беше с една версия по стар от април 2020, а най-новия е от юни. Сложих го и вече няма проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Наскоро си купих втора ръка компютър и във фирмата ми казаха, че са му сложили "някакъв" Уиндоус 10. По принцип винаги сам си инсталирам Уиндоус, но този след като го пробвах, ми се стори добър. В Properties на MyComputer излиза, че е активиран, версията е 1903. Реших да го проверя с някакъв cmd tool от нета, който показва информация за лиценза и ми изписа, че имам Windows 10 Store версия. Какво значи това и легален ли е този Уиндоус?

ПП компютъра е марков десктоп - Леново

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване