Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Да си модифицирал системата с някоя програма?
Записа, когото премахна няма отношение към старт екрана

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да си модифицирал системата с някоя програма?
Записа, когото премахна няма отношение към старт екрана

Единствено шрифта съм сменил с прграмата на Winaero

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този елемент не се вижда по подразбиране в панел Навигация!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://winaero.com/blog/user-profile-folder-navigation-pane-windows-10/

преди 10 минути, trifonivanov написа:

Moже и да съм го добавял с нещо

Е, те това нещо е омазало нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В компютър с Уиндоус 10 про , инсталиран на ССД и втори харддиск с данни, имам следния проблем. На харддиска има останал малък дял, МБР таблица, от по-раншна инсталация на друг Уиндоус. Какво ли не правих да го изтрия, не може и не може. И програма АОМЕИ е безсилна-щом опитам, всичко спира, явно има някаква системна защита. Това не ми пречи , освен ако опитам да създам нов дял, напр 50гб, на който да инсталирам друга ОС. Инсталаторът тръгва и след малко спира със съобщението, че има пречка на този диск. Как да се премахне това дялче? Става дума за малкото незаделено пространство на диск " 0".

222.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, NEVADA написа:

В компютър с Уиндоус 10 про , инсталиран на ССД и втори харддиск с данни, имам следния проблем. На харддиска има останал малък дял, МБР таблица, от по-раншна инсталация на друг Уиндоус. Какво ли не правих да го изтрия, не може и не може. И програма АОМЕИ е безсилна-щом опитам, всичко спира, явно има някаква системна защита. Това не ми пречи , освен ако опитам да създам нов дял, напр 50гб, на който да инсталирам друга ОС. Инсталаторът тръгва и след малко спира със съобщението, че има пречка на този диск. Как да се премахне това дялче? Става дума за малкото незаделено пространство на диск " 0".

Пробвай с някое Live линукс дистро да го изтриеш или форматираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може също с DISKPART, въпреки че после сигурно пак ще трябва инструмент за дялове за преоразмеряването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този "логически" дял няма как да стане. Направи го нормален, но ще трябва да го изтриеш първо: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/change-a-dynamic-disk-back-to-a-basic-disk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

устройството е дефинирано като логическо
трябва да се затрият дяловете и да се направи като основен-първичен дял
докато не се затрият всички логически дялове на това устройство, не мисля че може да се направи нещо

пп

аве ей що мъ превари, м?

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, NEVADA написа:

Какво ли не правих да го изтрия

За кой дял на кой диск става дума. Щом не позволява изтриване/форматиране, значи е активен за тази ОС.
Ако е за Disk 0 пробвай в diskpart
select disk 0
clean
exit
@NEVADA, а защо си пуснал тема тук, при пoложение, че не е пряко свързана с Windows 10?
За да е по-пълна манджата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

С този "логически" дял няма как да стане. Направи го нормален, но ще трябва да го изтриеш първо: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/change-a-dynamic-disk-back-to-a-basic-disk

Много благодаря на всички, проблемът е, че на този диск има 400ГБ сериали, филми и музика, изтриването е крайно нежелано. За сега остава така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, NEVADA написа:

Какво ли не правих да го изтрия

преди 1 час, NEVADA написа:

на този диск има 400ГБ сериали, филми и музика, изтриването е крайно нежелано

Последно?
Пробвай в AOMEI този дял от logical да го направиш primary
Нещо не обясняваш правилно ситуацията
За мястото преди дял G на диск 0 ли став дума? то е незаделено и не можеш да го пипаш! И е САМО 8MB!!!
По никакъв начин не те разбива...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов инструмент за ръчно инсталиране на ъпдейти в Windows 10.

Patchfluent Източник comss ru

https://www.comss.ru/page.php?id=7846

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

На втория SSD диск (където не е ОС) имам 3 основни папки. Първите 2 се отварят с File Explorer, но третата не може. Почти замръзва File Explorer-a а понякога и Windows. Това е при всяко ново влизане в компа.

Интересното е че като стартирам някоя програма с която да отворя файл, то като отида на същата тая папка и тогава всичко вече се отваря и вижда. И след тая операция и File Explorer-a вече я отваря и се вижда съдържанието. И така до следващото ново влизане в Windows.

С Windows 10 Pro build 20201 съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Провери индексирането спряно ли е
2. Проверка на дяла
3. Проверка на права на профила ти върху папката.

на 16.08.2020 г. в 11:17, Maxim Todorov написа:

Нов инструмент за ръчно инсталиране на ъпдейти в Windows 10.

Patchfluent Източник comss ru

https://www.comss.ru/page.php?id=7846

Току-що го пробвах и не намери ъпдейта. А имаше 1 за dotNet
ПП Отначало връщаше грешка, заради конфигурирането на стената..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, DarkEdge написа:

1. Провери индексирането спряно ли е
2. Проверка на дяла
3. Проверка на права на профила ти върху папката.

Качих си Windows 10 Manager и в Repair Center пуснах почти всичко да провери и евентуално да поправи. Явно е поправило нещо, защото поне засега 2-3 пъти рестартирам и го няма този проблем :)

------------------------------------------------------------

DarkEdge, при теб на инсайдерското копие работи ли в Settings->Storage->Manage Disks and Volumes?

При мен се затваря Settings прозореца. А още в предния билд се хвалеха че са добавили тази опция. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vpvelev написа:

работи ли в Settings->Storage->Manage Disks and Volumes?

Да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Да.

Не ми трябва, но от любопитство питах. На един цял диск имам Linux инсталиран, а Windows въобще не ги вижда и третира като дискове, освен да го откача да видя дали е от това. Макар, че не ми се играе чак толкова.

Иначе им писах на Microsoft и клипче за проблема при мен даже им пратих :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, DarkEdge написа:

Благодаря, DarkEdge!

Инсталирах второто и като го "маунтна" и ми дава буква за линукс диска. Но като отворя File Explorer-a и щракна на линукс диска и уина ми предлага да го форматира.

Screenshot-2020-09-02-160725.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с Linux Reader четата ли се нормално?
По принцип за Ext2FS се знае, че не винаги работи коректно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

А с Linux Reader четата ли се нормално?

Linux Reader -a работи нормално, но поначало нямам нужда да чета линукс диска от уин-а.

Пробвах дали  след инсталиране на Ext2FS драйвера ще се оправи Manage Disks and Volumes, но пак не работи при мен. Но не е толкова важно това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно нещо с тоя 2004. Пускам си външния хард - не го намира. Рестартирам - вече го вижда и е достъпен, но не мога да му дам Savety remove... Пак изключвам компа за да си спра харда... 🙏

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Cabron написа:

Странно нещо с тоя 2004. Пускам си външния хард - не го намира. Рестартирам - вече го вижда и е достъпен, но не мога да му дам Savety remove... Пак изключвам компа за да си спра харда... 🙏

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване