Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

С тази информация няма как да ти се даде точен отговор. Такава версия на windows няма, къде го гледаш това?

https://www.businessinsider.com/there-are-seven-different-versions-of-windows-10-2015-5

Ако на кутията нямаш лепенка за windows и никъде в документите за покупка не се споменава това, най-вероятно са ти го активирали нелегално. От фирмата какво казват по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Излезе инсайдерски билд 20226.rs_prerelease.200925-1415 за Windows 10.

Оправиха проблема при който се затваряше (при мен) прозореца на Settings когато влизах в Storage>Manage Disks and Volumes.

Screenshot-2020-10-01-000104.png

Новото в този билд е че се дава вече и състоянието на диска, но само на NVMe SSD.

Цитат

Какво е новото в Windows 10 Build 20226

Мониторинг на състоянието на съхранението за защита на потребителските данни

Опитът за възстановяване на данни след повреда на устройството е едновременно разочароващо и скъпо. Тази функция е предназначена да открива хардуерни аномалии за NVMe SSD и да уведомява потребителите с достатъчно време за действие. Силно се препоръчва потребителите незабавно да архивират данните си след получаване на известие.

Windows 10 Drive Health Toast

Кликването върху известието или навигирането до страницата със свойства на устройството в Настройки за съхранение (Настройки -> Система -> Съхранение -> Управление на дискове и томове -> Свойства) ще предостави допълнителни подробности.

Ето какво е състоянието на моя диск засега:

Screenshot-2020-10-01-001252.png

https://winaero.com/windows-10-build-20226-is-out-with-storage-health-monitoring/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

От известно време в актуализациите на Уиндоус 10 се появи едно предложение за "Актуализации по избор". Реших да го пусна и съжалих след това. Оказа се, че това са набор драйвери, инсталирането на които доведе до повреди в много функции. Напр кликвам на старт бутона и се отваря някакъв системен файл. Наложи се да използвам точка за възстановяване, каквато гледам винаги да има. Пиша това, за да предпазя други да не повтарят тази грешка.

44.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък от 2 седмици ми спря да излиза менюто като натисна старт бутона.С десен бутон излиза и така го гася.Къде е решението на този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, SIMO70 написа:

При мен пък от 2 седмици ми спря да излиза менюто като натисна старт бутона.С десен бутон излиза и така го гася.Къде е решението на този проблем.

Пробвай с ремонт:
В PowerShell(Admin) постави:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Пробвай с ремонт:
В PowerShell(Admin) постави:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Благодаря,оправи се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може също да забраните на уйндоус да актуализира драйвери,защото и там само бели правят.Аз на един лаптоп 2 дена се чудя защо като му сложа уйндоус и в началото има звук и всичко е наред ,а след 1-2 дни изчезва звука безпричинно................досетих се накрая,че беля правят новите драйвери,които уйндоуса(ако не си му забранил)изтегля и слага през уйндоус ъпдейт автоматично.Те нали са си оправили системата,ми и драйвери за устроиствата почнали да пускат....................загубена работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.10.2020 г. в 20:23, [email protected] написа:

Някой с такъв проблем ?

2020-10-01-200158.png

От днес е.

Забележете, че ми е изключен AdGuard AdBlocker и нямам друг такъв. Все пак, интересното е, че прави тези мизерии и при други страници, като на страницата на един поток и на профила ми го прави само ако е включен AdGuard !

2020-10-01-200649.png

Chrome:

Същото е и с Yandex Browser...

С FireFoX + AdGuard няма проблеми.

Как става автоматичното разтягане на прозорците в таскбара? Някаква вградена функция ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, това го правя още от Windows XP насам.

Имаш предвид бутоните на прозорците :)

погледни това:

https://windowsreport.com/windows-10-taskbar-button-width/

https://www.google.com/search?q=windows+10+taskbar+minwidth&oq=windows+10+taskbar+minwidth+&aqs=chrome..69i57j0.13007j0j7&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Сега не съм на компа, но мисля че моето minwidth съм го задал на поне 1500, като съм на резолюция fullHD 1920x1080... мисля че няма какво да стане дори и да го направиш на 3000, става с проба ;)

Ако има само един прозорец, бутона му при мене заема цялото свободно място.

Ето и една готина програна за таскбара https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung-ga-rev1&sxsrf=ALeKk02Rs4h00lZOCxZBMQN3S19KZlZp3g%3A1602659522544&ei=wqSGX5rkIIeblwTeh5HABQ&q=7%2B+taskbar+tweaker&oq=7%2B+taskbar+tweaker&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAMyBQgAEMkDMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADoECAAQRzoJCAAQyQMQFhAeOgYIABAWEB46BQghEKABUOIuWIBCYO1FaABwAXgAgAG-AogBxgySAQcwLjcuMS4xmAEAoAEFoAEByAEIwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp

От там например можеш да зададеш да остава все пак малко свободно пространство за десен клик. Иначе пак си го има, но е невидимо и нищожно.

успех ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.09.2020 г. в 21:28, manjaro написа:

Безупречен ъпдейт отново. От 1 година съм с 10-ката - перфектна. Но я ползвам само за гейминг, брауз, музика, филми. 600 гб игри, нито една не е счупена или да има спад на кадрите или каквито и да е бъгове, следствие на обновленията. Последни драйвъри и ъпдейти. ПЕРФЕКТНА.

повечето които имат проблеми и все нещо не им работи са основно потребители които имат поне 3-4 оптимизиращи програми, 2-3 registry cleaners, pc boosters, driver boosters, поне 2 антивируса, 2-3 сканиращи програми, като ги сменят през седмица или две. Естествено, че има и някои грамотни потребители с проблеми, но това е нормално - 90% от потребителите са с windows, инсталиран на хиляди различни като комбинация хардуеър и софтуеър и все някой ще изреве на умряло. Нормално. Не е като да е с дял 1-2% и инсталиран на 100-200к машини. Говорим за 1 000 000 000 + потребители с windows от които 1-2 % са с оплаквания.

pIRj0p9.jpg

Ще се самоцитирам, че ме мързи да пиша. След ежемесечното обновяване, всичко е ... както по-горе съм писал - ПЕРФЕКТНО. Мина година и още чакам да се счупи след поредното обновяване. Хайде до следващия месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, manjaro написа:

повечето които имат проблеми и все нещо не им работи са основно потребители които имат поне 3-4 оптимизиращи програми, 2-3 registry cleaners, pc boosters, driver boosters, поне 2 антивируса, 2-3 сканиращи програми, като ги сменят през седмица или две.

Точно поради тия неща се скапва Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, manjaro написа:

Ще се самоцитирам, че ме мързи да пиша. След ежемесечното обновяване, всичко е ... както по-горе съм писал - ПЕРФЕКТНО. Мина година и още чакам да се счупи след поредното обновяване. Хайде до следващия месец.

:lol6:

Аз какво да кажа :) ... Поредният месец със, да те цитирам, че ме мързи да пиша:

large.2020-10-14_131149.jpg.70f93c352372

Поредният месец без никакви ъпдейти :) . Имал съм само един проблем, причинен от драйвер, който аз сам съм инсталирал, без да знам, че вече не е съвместим с новите версии на Win10. 

Хайде, до следващия месец, когато навършвам две години от инсталирането :cool: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.10.2020 г. в 13:16, RudeBoy написа:

Хайде, до следващия месец, когато навършвам две години от инсталирането :cool: .

Миналия месец навърших 3 години от инсталирането на инсайдерската версия с която съм и сега.

Преди малко се ъпдейтна до билд 20236.

Цитат

Microsoft пусна Windows 10 Build 20236 на Insiders в канала Dev. Започвайки с тази компилация, вече е възможно да промените честотата на опресняване на дисплея с нова опция в приложението Настройки. Има и дълъг списък с поправки и редица общи подобрения.

https://winaero.com/windows-10-build-20236-dev-channels-adds-display-refresh-rate-to-settings/

Сега се замислих, че чак в тоя билд например оправят такъв бъг:

Цитат

Поправихме проблем, който може да доведе до грешка 0x800F0247 при инсталиране на актуализации на драйвери.

Цитат

Поправихме проблем, който може да доведе до срив на File Explorer при преименуване на файл.

Не зная сега кой "стабилен" билд е, но трябва да ги има тия проблеми там сега. Не зная само на инсайдерски билд ли оправя тия неща или изпраща ъпдейти за тия поправки и на текущия "стабилен" билд.

А не ми се мисли за тия, които спират ъпдейтите и после се чудят защо като преименуват файл в File Explorer и той се срива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това лято моята инсталация на компютъра в подписа стана на пет години, дори в момента я търкалям същата на друго дъно и друг процесор (временно). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft премахна Cortana от системните компоненти и я премести в магазина. И вече може да се деинсталира нормално:
https://winaero.com/uninstall-and-remove-cortana-in-windows-10-version-2004/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни забелязвам поява на някаква мудност при сърфиране в интернет (уиндоус 10 про и Edge). Кликвам на червения х горе да затворя -чака 2 сек и тогава се затваря, това е и при доста други действия-сякаш пита началника си дали може и тогава действа. Днес това се видя и с компютър с 8.1 пак с Edge. Дали е нещо антивирусно, или нещо развалено?  Ще използвам да попитам-нали октомври щеше да идва уиндоус 20Н2, мина една кумулативна актуализация, в която няма такова нещо.

на 13.10.2020 г. в 15:14, Слави Маринов написа:

да забраните на уйндоус да актуализира драйвери

Славчо, този път ли използва за тази забрана?

Спиране на актуализиране на драйверит.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, NEVADA написа:

този път

Не съм Славчо, ама "Да". :) 
Може и cmd as admin:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching" /f /v "SearchOrderConfig" /t REG_DWORD /d 0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

От няколко дни забелязвам поява на някаква мудност при сърфиране в интернет (уиндоус 10 про и Edge). Кликвам на червения х горе да затворя -чака 2 сек и тогава се затваря, това е и при доста други действия-сякаш пита началника си дали може и тогава действа. Днес това се видя и с компютър с 8.1 пак с Edge. Дали е нещо антивирусно, или нещо развалено?  Ще използвам да попитам-нали октомври щеше да идва уиндоус 20Н2, мина една кумулативна актуализация, в която няма такова нещо.

Славчо, този път ли използва за тази забрана?

Спиране на актуализиране на драйверит.png

Ами аз като мързелив юзър съм използвал възможно най-лесното решение,чрез приложението,или програмка ли е Winaero Tweaker,където има доста опции за настройка,за които трябва иначе да се ровиш по регистри,групови политики и т.н:Winaero Tweaker

Екранна снимка (36).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така описано може само да се гадае.
Казваш, че се случва на две машини с различна ОС - това сочи към рутър/доставчик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NEVADA написа:

Много благодаря за съветите, но никой нищо не казва за мудността и бавенето-нима само при мен го има?

Ами при мен няма подобни неща,защото и аз в момента използвам основно Edge,но аз си стоя на 1909,защото 2004 не ми хареса нещо.Но ти казваш,че и в уин 8.1 го има......................не знам аз ползвам  портативни версии,та пробвай и ти с такава(ако си в момента с инсталирана)и виж дали ще го има проблема,но общо взето си е гадаене защо може да е това................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване