Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Който иска да си провери състоянието на батерията на лаптопа, да вкара в конзолата следната команда:

Цитат

powercfg /batteryreport /output "C:\battery-report.html"

В дял C:\ ще се появи *.html документ, който може да се разгледа подробно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Здравейте,

Вчера прочетох че Microsoft са пуснали ъпдейти, които отстраняват голяма част от проблемиве във версия 2004. Дали вече е...да кажем по-безопасно да се инсталира новата версия?

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Armageddon8 написа:

Здравейте,

Вчера прочетох че Microsoft са пуснали ъпдейти, които отстраняват голяма част от проблемиве във версия 2004. Дали вече е...да кажем по-безопасно да се инсталира новата версия?

Поздрави

Така и така си тръгнал, почакай още месец-два за 20H2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Armageddon8 написа:

Здравейте,

Поздрави

Безупречен ъпдейт отново. От 1 година съм с 10-ката - перфектна. Но я ползвам само за гейминг, брауз, музика, филми. 600 гб игри, нито една не е счупена или да има спад на кадрите или каквито и да е бъгове, следствие на обновленията. Последни драйвъри и ъпдейти. ПЕРФЕКТНА.

повечето които имат проблеми и все нещо не им работи са основно потребители които имат поне 3-4 оптимизиращи програми, 2-3 registry cleaners, pc boosters, driver boosters, поне 2 антивируса, 2-3 сканиращи програми, като ги сменят през седмица или две. Естествено, че има и някои грамотни потребители с проблеми, но това е нормално - 90% от потребителите са с windows, инсталиран на хиляди различни като комбинация хардуеър и софтуеър и все някой ще изреве на умряло. Нормално. Не е като да е с дял 1-2% и инсталиран на 100-200к машини. Говорим за 1 000 000 000 + потребители с windows от които 1-2 % са с оплаквания.

pIRj0p9.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, hudyr написа:

за 20H2.

Той сигурно ще е за чудо и приказ!Пускат вече едни неща ,колкото да отбиват номера,повече фалове и недоразумения,отколкото реални придобивки и качество.Аз този 2004 два пъти го слагам и освен някои проблеми(макар и дребни при мен)открих и че е около 10% по-бавна системата,чрез няколко теста и естествено връщам старото издание..............Сега пък от известно време ми набутват през ъпдейтите новият браузър!Той ,ако трябва да съм честен не е лош и аз реално го ползвам,но ползвам портативна версия,не искам да го инсталирам.Отделно всеки ,който желае може да го свали и инсталира без проблем,обаче те през ъпдейтите го набутват и няма как да го разкараш.Сега не можеш с чавки да избираш кои ъпдеити да инсталираш,а аз не искам да ги спирам по-принцип.Махна го и след малко той пак цъфне през ъпдейтите,се едно сме идиоти и не може ,който му трябва да си го сложи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, цър-вул написа:

Това е ясно,решение винаги ще се намери,въпросът е подхода и отношението,защото по-грамотните ще се оправят макар и да коства време и излишно ровичкане,но другите така ще си инсталират всичко дето им пробутват!

преди 58 минути, manjaro написа:

Говорим за 1 000 000 000 + потребители с windows от които 1-2 % са с оплаквания.

Първо- много си далеч от истината с тази цифра,и второ според теб и тези сметки 20 милиона потребители с проблеми е нищо работа,при това става въпрос за платен софт!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем след последната кумулативна актуализация-КВ 4571756 на компютър Леново All in One. Ужким се инсталира нормално, а след това я търси и опитва пак да я инсталира и вади грешка. Опитах да я деинсталирам, но липсва бутонът "Деинсталирай". Няма и подходяща точка за възстановяване. Проверка на файловата система не даде резултат. Как да спра това нещо?

555.png

556.png

557.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със спряна телеметрия ли си?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection
AllowTelemetry - 1, 2 или 3
Рестарт и пробвай актуализиране
Като завърши пак си задай 0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

Със спряна телеметрия ли си?

понеже и аз съм така  и при мен дава грешка -  си ги намирам и инсталирам ръчно от тук

https://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, mr. 5r0ff написа:

понеже и аз съм така  и при мен дава грешка -  си ги намирам и инсталирам ръчно от тук

Колко мъка има по майката земя. А може просо да се пипне и от контекста на десктопа да превключва телеметрията с един клик.

Snap11.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, цър-вул написа:

Колко мъка има по майката земя.

Дарки, що ти трябваше да се връщаш в първи клас с нов акаунт ?!:speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mr. 5r0ff написа:

преди 1 час, цър-вул написа:

Колко мъка има по майката земя. А може просо да се пипне и от контекста на десктопа да превключва телеметрията с един клик.

Snap11.png

И двамата сте настрана от проблема-никаква връзка с телеметрия и пр. Има една повредена кумулативна актуализация КВ 4571756, която не може да бъде деинсталирана и която е причина компа да мисли, че не е инсталирана и да се опитва да я инсталира отново.Въпросът е как да бъде махната тя, за да се отпуши актуализирането. Всепак, благодаря за отделеното внимание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, NEVADA написа:

И двамата сте настрана от проблема-никаква връзка с телеметрия и пр.

'ми да не участваме тогава?
Вариант 1.
wusa  /uninstall  /kb:4571756  /quiet /norestart
----------
Вариант 2.

dism /online /get-packages /format:table
С Ctrl+F намери реда съдържащ 4571756 - изглежда примерно така - копираш:
Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0
И пишеш команда:
dism /Online /Remove-Package /PackageName:Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0

Ако това не помогне - любимият си немски инструмент няма ли опция за деинсталиране на ъпдейти?
Или с помощта на CCleaner или VS Revo Uninstaller.
Ако и това не помогне надгради от инсталационна флашка/DVD от setup.exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, цър-вул написа:

'ми да не участваме тогава?
Вариант 1.
wusa  /uninstall  /kb:4571756  /quiet /norestart
----------
Вариант 2.

С Ctrl+F намери реда съдържащ 4571756 - изглежда примерно така - копираш:
Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0
И пишеш команда:
dism /Online /Remove-Package /PackageName:Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0

Ако това не помогне - любимият си немски инструмент няма ли опция за деинсталиране на ъпдейти?
Или с помощта на CCleaner или VS Revo Uninstaller.

Опитах всички предложени начини-неуспешно. Положението е следното-КВ 7175756 явно е инсталирана по такъв погрешен начин, че не се вижда от експлорера и за това уиндоуса се опитва пак да я свали и инсталира. Точно по същата причина всичките предложени средства не я виждат и съответно няма как да я деинсталират-те реагират сякаш я няма. Работата отива на преинсталиране, за сега ще остане така, защото това положение не пречи за една банална експлоатация. Още веднаж благодарности на всички отзовали се!

11.png

IMG_20200912_063557_1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този списък няма ли я?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, цър-вул написа:

В този списък няма ли я?

Не се вижда, много завързана работа, да имаше барем една точка за възстановяване преди 9ти. В същност това, което се вижда, е неразбираемо (за мен), ако ти можеш да го разчетеш и да кажеш какво следва?

Екранна снимка (4).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом след натискане на бутона [Find Now] не го намира. Не остава нищщо друго освен да си направи надграждане на място на ОС. 
Поне аз бих подходил така.
И на първо време не я прекарвай през немския инструмент след надграждането.
И не бързай да инсталираш септемврийските актуализции до 20. число

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване