Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Нали обсъждаме характеристиките на новата версия 20Н2-кой колко седи и къде е друга тема. Аз и в клозета седя 5мин на ден, но гледам там да е винаги много чисто и дезинфекцирано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

NEVADA, явно от M$ не искат да правят Windows да изглежда красив.

По-лошо е че не дават и на потребителя да си го направи красив, според вкуса си.

Искат да е еднакво грозен на всички компютри, но важното за M$ е всеки като го види, да не се чуди коя ОС е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, vpvelev написа:

M$ не искат да правят Windows да изглежда красив.

След време сигурно ще се намери решение, преди време имаше програми, дето връщаха облика на уиндоус 7, сигурен съм, че на много няма да им хареса това старт меню.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След актуализирането до 20Н2 и почистване на диска и на системните файлове, на друг диск остана един запис , бая голям. Дали може да се изтрие, дали не е нужен нещо на системата?

135.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази папка не би трябвало да има проблем да го изтриеш. Все пак дай цялото име на файла. Инструмента за почистване на windows и опцията за почистване на системни файлове не го ли трият?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, NEVADA написа:

След актуализирането до 20Н2 и почистване на диска и на системните файлове, на друг диск остана един запис , бая голям. Дали може да се изтрие, дали не е нужен нещо на системата?

135.jpg

Зная само че след актуализиранети прави папка Windows.old

Моя в момента e 22GB. За такъв файл и то на друг диск не съм чувал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, цър-вул написа:

Прилича на iso файл без асоциация с програма... Колко GB е?

Екранна снимка (7)_cr.jpg

Сега видях, че разширението е .esd . Дали не е самият инсталатор на 20Н2?

преди 3 часа, SIMO70 написа:

И при мен чака тази актуализация.Да я инсталирам ли,ще прецака ли активацията.

Няма как една актуализация да прецака активацията. Ако не ползваш компа за друга работа по време на актуализирането , става супер, но бавно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Raze написа:

Инструмента за почистване на windows и опцията за почистване на системни файлове не го ли трият?

Не го изтриха, сигурно си прав, че може да се изтрие, ще опитам.

преди 9 часа, DarkEdge написа:

Опитах няколко пъти и различни икони-не работи-нищо не се променя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че е нещо кой знае какво, но все пак - вас уведомява ли ви при смяна на часа с час напред/назад ? Аз никога на съм виждал такова уведомление, въпреки че съм имал тикче на опцията.

Може би трябва компютъра да е включен точно в момента на промяната, в случая мисля че пак беше в 3 часа тази нощ.

2020-10-25-113951.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, SIMO70 написа:

И при мен чака тази актуализация.Да я инсталирам ли,ще прецака ли активацията.

Ами ако активацията е фалшива ... ти си знаеш брат каква е.
Вържи я сегашната ти активация към сметка/акаунт на скайп или микрософтска направо с и-мейл и така ще можеш да си я върнеш ако стане грешка после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, цър-вул написа:

За цвета на плочките - плочка по плочка:
Ръководство

Сваляне

Какво изображение да намеря и от къде-пълна мъгла. Че всяка плочка си има изображение, искам да се смени само цвета. Например-намирам Event Viewer след сума балтаене, слагам го в таблицата и нищо не става.

132.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картинка в плочката с размери 70х70 и 150х150. А цветът на фона на плочката, ако не ползваш картинка се задава с шестнайсетичен код:

https://www.colorhexa.com/ffff80

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък нищо не разбрах, ебати. На този комп, така и не дочаках да видя 2004. Днес опитах да го обновя, той взе, че склони и сега е с октомврийския пакет, ако не бъркам де, затова го снимах да покажа.

Untitled-1.thumb.jpg.e19b74b9cf0401e10d689b9f39e73bb3.jpg

Значи, за около час си се обнови и на пробите, всичко си му движи. Нямам проблеми с игри или виртуални машини, браузъри и офис пакета. Дали да очаквам гафове или спокойно да трия възможността за връщане към 1909, според вас, пичове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.10.2020 г. в 4:15, Raze написа:

не би трябвало да има проблем да го изтриеш

Изтрих го и няма проблеми след това-ти позна! Между другото, въпреки, че този файл имаше разширение .ESD ,като опитах да го конвертирам с програма в ISO ( Dism ++) , тя не го разпознава , и за това го изтрих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Iztre6tel написа:

Аз пък нищо не разбрах, ебати. На този комп, така и не дочаках да видя 2004. Днес опитах да го обновя, той взе, че склони и сега е с октомврийския пакет, ако не бъркам де, затова го снимах да покажа.

Untitled-1.thumb.jpg.e19b74b9cf0401e10d689b9f39e73bb3.jpg

Значи, за около час си се обнови и на пробите, всичко си му движи. Нямам проблеми с игри или виртуални машини, браузъри и офис пакета. Дали да очаквам гафове или спокойно да трия възможността за връщане към 1909, според вас, пичове?

https://www.kaldata.com/it-новини/нововъведенията-и-промените-идващи-с-win-346985.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е имал проблеми с Defender скоро? При мен с 20221 забелязах доста голяма мрежова активност - MsMpEng.exe пере по мрежата с няколкостотин мегабита в секунда. На този екран не мога да прибавя изключения - отварят се диалози, но после нищо добавено като изключение не се отразява.

jJ2BCIj.png

Дали има как да проследя къде точно чопли?

P.S. Или пък е от онези проблеми с Task Manager, за които се говореше скоро? През Process Explorer не успявам да видя същата активност, така че може би е фалшива тревога.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, killchain написа:

Някой да е имал проблеми с Defender скоро? При мен с 20221 забелязах доста голяма мрежова активност - MsMpEng.exe пере по мрежата с няколкостотин мегабита в секунда. На този екран не мога да прибавя изключения - отварят се диалози, но после нищо добавено като изключение не се отразява.

Дали има как да проследя къде точно чопли?

Да нямаш повече дискове и то пълни и докато ги сканира всичките и затова да се бави?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по NAS-а ще да е било, няма къде другаде да ми прави такава скорост. Сега откачих буквите, които са ми мрежовите локации, и ги закачих пак, кротна се. Ама пак е странно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, killchain написа:

Нещо по NAS-а ще да е било, няма къде другаде да ми прави такава скорост. Сега откачих буквите, които са ми мрежовите локации, и ги закачих пак, кротна се. Ама пак е странно.

Не съм сигурен дали дефендера не търсише и сравняваше за вируси по "облака".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

Не съм сигурен дали дефендера не търсише и сравняваше за вируси по "облака".

Ако говориш за Sample submission, при мен е спряно, а иначе сякаш само четеше по мрежата, без да праща нищо, т.е. нещо локално е било.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване