Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

здравейте реших да ъпдейтна windows до 20H2 но наместо първо да дойде същинския ъпдейт дойде първо ъпдейт на 20H2 и аз по невнимание го инсталирах и сега ми омаза системата тотално така че внимавайте какво инсталирате

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

От 10. ноември актуализирането на драйвърите под Win 10 ще става по нов сценарий:
https://winaero.com/beginning-november-5th-2020-windows-10-will-have-a-new-driver-update-scenario/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това за старите версии не се отнася
жалко че съм с 1809

Цитат

Microsoft сега променя начина на обслужване на драйвери за машини с Windows 10, версия 2004 и по-нови .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ninov написа:

здравейте реших да ъпдейтна windows до 20H2 но наместо първо да дойде същинския ъпдейт дойде първо ъпдейт на 20H2 и аз по невнимание го инсталирах и сега ми омаза системата тотално така че внимавайте какво инсталирате

Това нещо не го доразбрах..............дошъл е ъпдейт за 20H2 без още ти да си с него,така ли?Това възможно ли е въобще да стане?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Слави Маринов написа:

Това нещо не го доразбрах..............дошъл е ъпдейт за 20H2 без още ти да си с него,така ли?Това възможно ли е въобще да стане?!

да преди да дойде ъпдейта идва ъпдейта на 20H2 за втори път ми се случва това но този път май е фатално не знам според сърварите на майкрософт аз с кой билд съм

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ninov написа:

да преди да дойде ъпдейта идва ъпдейта на 20H2 за втори път ми се случва 

На компютър с 1909, който упорито отказваше да премине към 2004, преди дни се обнови до октомврийския 20H2. Но му отне над час време, Тоест, допускам, че е теглил 2004 + 20Н2.

В същото време ми се обнови друг компютър, който бе с 2004, до 20H2. На него му отне десетина минути.

И на двата няма омазано. Единственото, което спазвам е да не ги пришпорвам, а чакам сами да си се обновят. През пролетта прибързано насилих едно HP, сетне не ми тръгна една игра и го върнах към старо състояние.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От компютър до компютър има огромна разлика. Над час - бавен механичен диск, слаб и стар/мобилен процесор, малко RAM памет... Без да се знае какъв е хардуера, това HP е само марка, може и да е всякакъв хардуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Iztre6tel написа:

На компютър с 1909, който упорито отказваше да премине към 2004, преди дни се обнови до октомврийския 20H2. Но му отне над час време, Тоест, допускам, че е теглил 2004 + 20Н2.

В същото време ми се обнови друг компютър, който бе с 2004, до 20H2. На него му отне десетина минути.

И на двата няма омазано. Единственото, което спазвам е да не ги пришпорвам, а чакам сами да си се обновят. През пролетта прибързано насилих едно HP, сетне не ми тръгна една игра и го върнах към старо състояние.

въпроса е че помислих че е лош превода то си пишеше че е ъпдейт на 20H2 но аз мислех че е ъпдейта 20H2  и го инсталирах и сега ми омаза GRUB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

От компютър до компютър има огромна разлика. Над час - бавен механичен диск, слаб и стар/мобилен процесор, малко RAM памет... Без да се знае какъв е хардуера, това HP е само марка, може и да е всякакъв хардуер.

И трите упоменати са HP, с SSD, I7-4790 12 ГБ, I3-6100 8 ГБ и I7-4770 16 ГБ, тоест, с приблизително близки параметри. Първата е, която отказваше 2004 и направо след 1909 скочи за час на 20Н2.  Допускам. Повтарям, само допускам, понеже съм несведущ, че се дължи ОС, понеже само тя не е PRO, a enterprise. Но може и да бъркам. Затова писах преди няколко дни, но никой не сподели, явно е банална ебавка.

Нещо важно - при другите обновявания, и на трите им отнемаше почти еднакво време. Е, не засичам с хрононетър, но искам да кажа, че са с близки параметри. Хардовете им са САТА3, видеата 2 х 1030 и едно 640 на nvidia. 

преди 52 минути, ninov написа:

въпроса е че помислих че е лош превода то си пишеше че е ъпдейт на 20H2 но аз мислех че е ъпдейта 20H2  и го инсталирах и сега ми омаза GRUB

Едва сега те разбрах, сутринта съм те прочел прибъразано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странен проблем се случи снощи. Преди да си легна реших да видя до къде съм стигнал с писането по ССД-то, на което е инсталирана само OС-а(Windows 10 Enterprise 1909, 18363.1139 ). Отварям Samsung Magician и... 3,1ТБ изписано по ССД-то. Вчера приключих на 0,7ТБ. Зачудих се как така за само 6 часа работа са направени 2,4ТБ записи. Отворих таск менджера и видях ето това:

TaskManager-eventLogSSDssage.thumb.png.55e74d1cc1b0d70a93868fae826ff969.png

Windows Event Log пишеше като луд. Спрях го. След около 1-2 минути пак се стартира и пак започна да пише по диска със същата скорост. За около 5 минути натрака над 30ГБ. Не видях да се стартира друг процес, само Windows Event Log се появи и започна да пише.

Порових в нета за решение, ама не намерих такова. Рестартирах компютъра и проблемът изчезна. Обикновено, за ден работа правя около 3-4ГБ записи. Обаче, това снощи си беше извращение. :)

SSDUssageFull.png.ef4ffc813813fa467d6847125a61ac0b.png

Някой знае ли как да разбера заради кой процес/програма Windows Event Log пишеше с такава скорост по диска?

Възможно ли е да преместя всички записи, които Windows Event Log създава на друг диск(HDD), за да избегна подобни случки в бъдеще?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой  от компонентите е писано  - Application или System
Виж тук
Application:

reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\EventLog\Application" /f /v "File" /t REG_EXPAND_SZ /d "%%SystemRoot%%\system32\winevt\Logs\Application.evtx"

Заместваш 
"%%SystemRoot%%\system32\winevt\Logs\Application.evtx"
с пътя до новото място на лог файла Application.evtx

System:

reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\EventLog\System" /f /v "File" /t REG_EXPAND_SZ /d "%%SystemRoot%%\system32\winevt\Logs\System.evtx"

Заместваш 
"%%SystemRoot%%\system32\winevt\Logs\System.evtx"
с пътя до новото място на лог файла System.evtx

И в двата скрипта пътят  е заграден  с кавички!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

В кой  от компонентите е писано  - Application или System
Виж тук

Благодаря.

Писано е и в двете:

sys-01.png.effe40ba721200b58806a079ceb52840.pngApp-01.png.fc96461d42f0955391b978877ae1c345.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Последният пост е редактиран...

Благодаря.

Така ще преместя EventLog файлвоете да се записват на друг диск, нали?

Предполагам, че няма начин да се разбере заради кой точно процес/програма се пишеше с такава скорост по ссд-то?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена,  че трябва да се рестартира, за да влезе в  сила  промяната.

Може да преместиш и Security:
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\EventLog\Security" /f /v "File" /t REG_EXPAND_SZ /d "%%SystemRoot%%\System32\winevt\Logs\Security.evtx"
като заместиш пътя:
"%%SystemRoot%%\System32\winevt\Logs\Security.evtx"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, A.com написа:

ще преместя EventLog файлвоете

директно в кошчето с помощта на този инструмент:

EvenetVieverClean.bat

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NEVADA написа:

директно в кошчето с помощта на този инструмент:

EvenetVieverClean.bat 265 B · 0 изтегляния

Това не е решение. Целта е повече да не се запазват на ССД-то, че ако пак се повтори същото като снощи и не използвам компютъра диска може и да умре преждевременно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, NEVADA написа:

директно в кошчето

Сега ако обясниш и как това решава проблемам с големия обем записвани на ssd данни...
Нали не мислиш, че в папката има 3ТБ данни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададох новите пътища, рестартирах и RegEditor-a изглежда така:

eventLogsNEwLocation.png.bf68f261259c144d497d60cb8eadf221.png

Засега в E:\WindowsEventLogs\Application\ няма създаден никакъв файл. :) Дано да се появи по някое време. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, цър-вул написа:

Сега ако обясниш

Имах пред вид, след като се отстрани проблема, да си изчисти диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато изчезнат хард дисковете къде ще местим да се записват логовете?

По-добре е за домашна употреба да не се използват корпоративни версии на Windows. Предполага се че фирмите имат повече пари да си сменят ssd-та. И затова  Enterprise пише по диска та се къса. Уж за добро го прави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NEVADA написа:

Имах пред вид, след като се отстрани проблема, да си изчисти диска.

Ето как е при мен, след като се върнах на 2004 и забраних автоматичната актуализация.

44.jpg

преди 2 минути, vpvelev написа:

да не се използват корпоративни версии на Windows.

Това не отговаря на истината-имам десктоп и лаптоп с LTSC, при които няма никакъв проблем-и двата са на ССД-Самсунг. При момчето явно има повреда-дали софтуер или хардуер, трябва да я намери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

А когато изчезнат хард дисковете къде ще местим да се записват логовете?

По-добре е за домашна употреба да не се използват корпоративни версии на Windows. Предполага се че фирмите имат повече пари да си сменят ssd-та. И затова  Enterprise пише по диска та се къса. Уж за добро го прави.

В какъв смисъл да изчезнат?

Това писане по ССД-то се случва за първи път. До сега подобно нещо не е ставало.

Ако пък утре откача диска, на който преместих логовете и Уин-а не иска да зареди - използвам Macrium Reflect за създаване на резервни копия на системата като съм си добавил възможност Macrium да се зареди преди ОС-а, та по всяко време да мога да възстановя дори и текущата версия на Уин да се е омазала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, NEVADA написа:

Това не отговаря на истината-имам десктоп и лаптоп с LTSC, при които няма никакъв проблем-и двата са на ССД-Самсунг. При момчето явно има повреда-дали софтуер или хардуер, трябва да я намери.

Така е. Докато няма проблеми е добре. Щом пише логове, значи има защо. Въпроса е че като се е появил тоя проблем (софтуерен, хардуерен) и в опита си Windows да помогне ще развали по-бързо ssd-та.

A.com сега трябва да разбере какво е искал да му каже Windows с това интензивно писане на логове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

ще развали по-бързо ssd-та

За това съм си създал навик-преди да гася компа, преглеждам записите в EventViewer, анализирам ги (до колкото мога) и ако трябва, взимам мерки. Там е невидимото лице на нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване