Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Генерал Румен Радев - новият президент на България

Препоръчан отговор

преди 20 часа, M.Николов написа:

Я сега ни информирай и за финансирането на Герб, при явяването им на първи избори.

Давай, разкажи ми. Аз да не съм комплексиран малоумен пропагандист че да реагирам като теб  ? :) 

Това което е за финансирането на пРезидента си е факт който гузно подмиаваш.

За ГЕРБ има една камара подходящи теми. Заповядай, ти си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

Давай, разкажи ми. Аз да не съм комплексиран малоумен пропагандист че да реагирам като теб  ? :) 

Това което е за финансирането на пРезидента си е факт който гузно подмиаваш.

За ГЕРБ има една камара подходящи теми. Заповядай, ти си .

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"24 часа": Политологът Калоян Методиев е новият шеф на кабинета на Румен Радев

Цитат

Калоян Методиев е роден на 24 април 1976 г. в град София. През 1994 г. завършва 133 СОУ „Ал. С. Пушкин“ с хуманитарен профил и руски език. През 2001 г. се дипломира като магистър по политология в Софийския университет „Св. Климент Охридски“, където специализира Външна политика и Национална сигурност. Стажант в Европейския парламент в Брюксел. Доктор по политология.

Автор на книгите „Поколения и възраст в политиката. Българският преход“ (2012) и “Западните Балкани и България (политика, дипломация, сигурност)“ (2016). Автор на стотици статии и интервюта на политическа и социална тематика.

Ползва английски, руски, сръбски и хърватски език. Женен с две деца.

От 2001 г. до 2003 г. е международен секретар на Младежкия съюз на демократичните сили (МСДС), която след това и оглавява. В периода 2004 – 2006 г. е зам.-председател на Демократични европейски младежки общности със седалище в Копенхаген.

На парламентарните избори през лятото на 2005 г. е водач на листата на ОДС за област Търговище.

На 9 ноември 2005 г. напуска СДС с шумен скандал заедно с по-голяма част от членовете на НИС на МСДС и областните председатели на организацията.

През 2007 г. е сред основателите на политическа партия Общество за Нова България (ОНБ). Формацията е със социално-консервативни ориентация. Председател е от 2007 до 2013, когато се оттегля от активна политическа дейност.

През 2011 г. става доктор по политически науки след като защитава дисертация на тема „Генерационна динамика и биологично възрастови фактори в българската политика (1989 – 2007)"

От 2010 до 2019 г. е хоноруван преподавател в катедра „Политология“ на Софийския университет.

От 2012 до 2017 е асистент в ЮЗУ „Неофит Рилски“, където води курсове по Политически маркетинг, Институции на съвременната държава, Политически партии, Имиграционни политики, Енергийни политики, Съвременна политическа история на Балканите.

От 2015 г. година е политолог и главен анализатор на Института за стратегии и анализи.

Източник: "24 часа"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда малко по добре от оня червен идиот Иво Христов дето до сега пишеше неадекватните речи на пРезидента.

Притеснява ме обаче едно доста детинско изхвърляне...

Цитат

Със сделката за изтребителите F-16 България се отдалечи от НАТО. Това каза за седмичното обзорно публицистично предаване „Метроном“ на Радио „Фокус“ политологът д-р Калоян Методиев. По думите му до няколко години бойните самолети в света ще са от ново поколение и ще са безпилотни. „Може да се окаже, че ние си купуваме второ „Белене“ с техника, която тепърва ще бъде произведена, но вече ще е излязла от световното производство и световните тенденции.

Интересно ще ми е да разбера.. а какво би ни сближило с НАТО ??? Наливането на милиони от пусто в празно с доказаните извън натовски стандарти и остарели до безбожност, МИГове ???

:) 

Сигурно в много държави  летци биха се самоубили защото видиш ли , до броени години идват единствено и само поколението на  безпилотните самолети и времето на джедаите и на Хилядолетния Сокол ....

ъхъ... ей ся...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Изглежда малко по добре от оня червен идиот Иво Христов дето до сега пишеше неадекватните речи на пРезидента.

Притеснява ме обаче едно доста детинско изхвърляне...

Интересно ще ми е да разбера.. а какво би ни сближило с НАТО ??? Наливането на милиони от пусто в празно с доказаните извън натовски стандарти и остарели до безбожност, МИГове ???

Сигурно в много държави  летци биха се самоубили защото видиш ли , до броени години идват единствено и само поколението на  безпилотните самолети и времето на джедаите и на Хилядолетния Сокол ....

ъхъ... ей ся...

Мирчо Кришан и Сорина Дан - Самолет (1960) аудио - YouTube (360p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

- Къде се изгуби Румен Радев през лятото, чувства ли се обиден от това, че в крайна сметка страната ни не го послуша и купи американските самолети „Ф-16“, а не „Грипен“, които ни пробутваше? 

- Румен Радев се намира в крайно неловка ситуация в момента, в която той сам се вкара. Тя е свързана с избора на нов главен прокурор през есента. Държавният глава правеше едни консултации и совалки за търсене на наследник на Сотир Цацаров, но те нито му влизаха в работата, нито са му в задълженията. Като се видя, че сега имаме само една кандидатура на Иван Гешев и тя не се приема еднозначно от гражданското общество и политическите партии, президентът се покри. След като е водил подобни консултации за главен прокурор, сега трябва да излезе и да каже – подкрепя ли кандидатурата на Гешев? Да обясни – тези срещи, които правеше, имат ли изражение в кандидатурата, която имаме? Ако той започне сега да говори за всичко това, ще му коства рейтинга като политик, защото който и да се ангажира с този скандал в момента, ще понесе само негативи. Затова и сега Румен Радев се е покрил, за да не го питат за скандала и за това, какво е постигнал. Купуването на изтребителите „Ф-16“ е свършен факт. Румен Радев се опита да противодейства по всички възможни начини и канали, но това си е негово легитимно право, защото представлява еднолична институция. Всички видяхме, че държавният глава не беше пасивна страна по сделката, а напротив – освен, че като летец обясняваше за договора, имаше и други детайли, които сподели. За негово съжаление, той не може да взима подобни решения, а това е в компетенцията на Народното събрание. 

- Това подейства ли усмиряващо на президента? 

- В никакъв случай, не мисля, че станалото със самолетите „Ф-16“ е подействало усмиряващо на Румен Радев, а напротив. Президентът и хората около него имат ясна амбиция за участие по-нататък в българския политически живот с много по-голям ангажимент към властта. Според мен, Румен Радев се готви да стане един ден министър-председател, ако му се усмихне късметът. Държавният глава се опитва да мине безоблачно покрай избора на нов главен прокурор, за да отвори нов фронт, по който да критикува правителството, за да не му се задават неудобни въпроси. Защото в момента на президента могат да се задават само неудобни въпроси около консултациите, които води. 

- Как виждате включването на Румен Радев евентуално в изпълнителната власт – чрез БСП, чрез нови проекти, чрез инициативни комитети…? 

- Най-различни неща могат да се измислят, но е още рано. Бивши и настоящи съветници около Румен Радев винаги са имали конкретни идеи, но според мен, още и в неговата глава не е изкристализирало ясно как ще се случи това. Факт е обаче, че поведението му излиза от тесните граници на президентския пост. Позициите му по множество теми, активното му медийно присъствие и постоянните брифинги, които публикува на страницата си, издават амбицията на този човек за много по-дълбоко участие в политиката, което означава участието му на следващи избори, но не президентски, а парламентарни. Българската политика е като ситуационна игра и липсват дългосрочни проекти. Затова предполагам, че Радев и екипът му ще реагират според моментната ситуация. 

- Ако вашите прогнози се сбъднат, няма ли опасност  държавният глава да последва съдбата на Петър Стоянов и на Георги Първанов, които не успяха да продължат успешно политическата си кариера? 

- Разбира се, но говорим за съвсем различен тип политици. Георги Първанов грешно разчете своя изборен резултат и рейтинга си. Той беше партиен политик, избран на „Дондуков“ 2 два пъти от БСП. Президентската институция като цяло е място, на което ти завършваш политическата си кариера, а не я започваш. Не говоря само за президента, а и за хората от администрацията му. Петър Стоянов по същия начин се опита да се върне в активната политика, но виждате, че тези неща не сработват. Румен Радев ще сбърка, ако тръгне по този път, но така или иначе, в България, а и не само, че не се учим от грешките си заради незнание или дори от глупост. Аз не съм оптимист за участието на Радев в политиката, през 2021 г., преди парламентарните избори, той може и да обмисли това свое желание. В момента се държи като трибун на нацията и изразява доста полярни позиции, но те не са на държавен глава, който трябва да обединява, а иска да взима лично решения и да се заявява като алтернатива на управляващите.   

- Вие говорите за избори през 2021 г. Т.е., няма нагласата за предсрочен парламентарен вот? 

- Още от 2017 г. отхвърлям възможността за предсрочни парламентарни избори. Лансирането на подобна идея се прави от хора, които не искат да има преждевременен вот. Те говорят за него, за да се опитват да променят обществените нагласи. Това, че има отлюспване на депутати и чисто математически сборът на мнозинството нямало да бъде 121, не предполага предсрочни избори. В рамките на парламента може да се генерира мнозинство, а и то съществува. В българския парламент няма нито един човек, който да иска предсрочни парламентарни избори, не ги слушайте какво говорят! Дори Корнелия Нинова знае, че ако днес има вот за ново НС, тя ще го загуби и я чакат само негативи. Всичко е театър, който политиците ни през годините са доказали, че са  майстори. Що се отнася до Обединените патриоти – и тримата лидери на партиите прекрасно разбират, че по-добра позиция във властта никога няма да имат и няма смисъл да разтурват властта в името на някакви неясни електорални спорове. Защото, ако има предсрочни избори, не е ясно, дали Волен Сидеров изобщо ще влезе в парламента. А имайте предвид, че за някои лидери партиите им са бизнес проекти и орязвайки субсидиите, ще спрат хубавите екскурзии, луксозни хотели и скъпи напитки. Извън парламента сигурно има хора като Слави Трифонов, които искат предсрочни избори, но нямат капацитета да ги спечелят. 

https://www.faktor.bg/bg/articles/mneniya/intervyu/stoycho-stoychev-radev-se-gotvi-za-premier-pokri-se-za-da-ne-mu-pada-reytingat-okolo-neudobnite-vaprosi-za-izbora-na-glaven-prokuror

Мн добър анализ има в статията и за Слави , и за БСП и за др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, miro20 написа:

Има наистина но има и откровенни тъпотии- как Кобургодски дошъл със хъс да оправи страната и да върне цвета на нацията. Смешник. Дойде да си върне имотите и децата го разбраха. Сам казва че у нас на думи на политици не може да се вярва и в последствие ми предлага аргументи от рода.

Цитат

Сакскобургготски, който дойде и каза, че ще оправи държавата за 800 дни, че ще доведе цвета на нацията от чужбина. Бойко Борисов дойде и каза, че ще въведе законност в страната. Спомняте си, през 2009 г. спряха отвличанията, бяха арестувани „Наглите“, котараците и т.н.

Кой цвят на нацията и какво точно оправи мадридския месия. Наистина ли мисли въпросният господин че с това че били арестувани няколко човека Борисов е въвел законност в страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lsmurf написа:

Има наистина но има и откровенни тъпотии- как Кобургодски дошъл със хъс да оправи страната и да върне цвета на нацията. Смешник. Дойде да си върне имотите и децата го разбраха. Сам казва че у нас на думи на политици не може да се вярва и в последствие ми предлага аргументи от рода.

Кой цвят на нацията и какво точно оправи мадридския месия. Наистина ли мисли въпросният господин че с това че били арестувани няколко човека Борисов е въвел законност в страната.

Аз пък го разбирам именно в този смисъл че Слави  ще е като тях. С  тази разлика че царя имаше малко по голям хъс и по радикално се изразяваше със "срокове" и т.н.

Аспекта в който изреди за Слави ме навежда намисълта че въобще автора не го казва заради преклонение и хвалебствие към Сакса.

Но ... всеки  си има мнение .  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

Аз пък го разбирам именно в този смисъл че Слави  ще е като тях. С  тази разлика че царя имаше малко по голям хъс и по радикално се изразяваше със "срокове" и т.н.

Аспекта в който изреди за Слави ме навежда намисълта че въобще автора не го казва заради преклонение и хвалебствие към Сакса.

Но ... всеки  си има мнение .  :) 

Де да знам може и да не съм го разбрал правилно но след като казва че не е визионер и след това ми говори за "хъса" на старецът от Мадрид нормално е да очаквам да ги противопоставя иначе можеше да каже "няма поне хъса на " за да се разбере ясно че няма предвид че така наречения от теб "цар" е визионер. Но прав си че всеки си има мнение.

Цитат

Политиците с дългосрочна визия в България са много малко. Слави Трифонов няма смелост и твърдост да бъде политически визионер. Това, което този човек прави, е да ходи и да опява по пейките като някаква старица едни и същи неща. Може да се заслушате в бабите в някоя градинка, които приказват същото – колко ни е зле държавата, как всичко трябва да се оправи и т.н. Слави няма хъса на Симеон Сакскобургготски, който дойде и каза, че ще оправи държавата за 800 дни, че ще доведе цвета на нацията от чужбина. Бойко Борисов дойде и каза, че ще въведе законност в страната. Спомняте си, през 2009 г. спряха отвличанията, бяха арестувани „Наглите“, котараците и т.н. А при Слави случаят с „промяната в системата“ е като на избори на БФС, където някой идва да кандидатства за президент и казва: „аз ще сменя футболните правила в България“. Празните му приказки обаче се слушат от хора, които искат точно това да чуят. Трифонов няма потенциал, той не може да вдигне заплатите на хората, затова проектът му ще претърпи фиаско. 

Ако беше казал "празните ИМ приказки"  щях да го тълкувам като теб но .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, lsmurf написа:

.... и децата го разбраха.

Разбраха  го, ала след дъжд качулка. Инак бих попитал въпросния автор - а какви решения аджеба може да взема и са в компетенцията на президентската институция. Щото аз освен незначителни такива, други някакви по- съществени не виждам. Пък вече как бойко бил дошъл и въвел законност в страната, е баш откровена тъпотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

Инак бих попитал въпросния автор - а какви решения аджеба може да взема и са в компетенцията на президентската институция.

А трябва ли да взема ? Ние не сме президентска република.

За добро или лошо е друг въпрос.

Ето аз питах по назад... Какво стана след прословутото "привикване, свикване"  на институциите по чумата ?

https://www.dnes.bg/politika/2019/07/31/smetkite-na-radev-nedovolnite-poveche-ot-protestirashtite.418176

https://www.vesti.bg/bulgaria/radev-chumata-zasiaga-ne-samo-bransha-no-i-vsichki-bylgari-6098171

Чухме само поредната пи-ар реч на пРезидента, симулиращ ангажимент към проблема.

Някакъв друг резултат имаше ли ???

Мерките се вземат и са се вземали и преди срещата , такива каквито са установени по закон, и каквито се прилагат навсякъде спрямо чумата.

Но просто трябваше да се "изкаже" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чухме само поредната пи-ар реч на пРезидента, симулиращ ангажимент към проблема.

Някакъв друг резултат имаше ли ???

преди 4 часа, insec написа:

Инак бих попитал въпросния автор - а какви решения аджеба може да взема и са в компетенцията на президентската институция.

За добро или лошо е друг въпрос.

Сам си задаваш въпроси и сам си отговаряш в едно и също мнение.Добре е:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Е за какъв чеп ни е тогава президент? Само, за да ходи по банкети ли.

преди 2 часа, M.Николов написа:

....

Злощастна паранойо и подигравка на съдбата - не, че има лек за теб, ама пий си хапчетата, редовно. (;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

Е за какъв чеп ни е тогава президент? Само, за да ходи по банкети ли.

Да.

Може и да дава амнистия.

преди 4 часа, M.Николов написа:

Сам си задаваш въпроси и сам си отговаряш в едно и също мнение.Добре е:D

Не е за пръв път да не разбираш какво говоря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да дава амнистия.

Те ги амнистираха всичките, още преди да ги (о)съдят, тъй че и от това нема полза.

Прочее сега се замислих - може ли да инициира лустрация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да инициира всичко може. Както инициира последната си пи-ар среща за чумата за да се изкаже пред няколко човека повече..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Доклад на авторитетната американска фондация „Джеймстаун” отделя специален пасаж на българския президент Румен Радев, обрисувайки го като твърд привърженик на путинова Русия.

Докладът е озаглавен „Стратегия за сигурност на Прибалтика”, а във втора глава от него, посветена на предизвикателствата пред оперативната съвместимост за посрещане на заплахите на хибридната война и тези пред сухопътните сили за българският държавен глава се казва: „Руските корени проникват все по-дълбоко в постсъветския свят, отколкото Западът осъзнава. Настоящият български президент е очевидно потвърждение за това. Доскоро той беше открит привърженик на НАТО като началник на ВВС; но след избирането му за президент стана ясно, че той винаги е бил твърд привърженик на Русия. Никой, дори в собствената му държава, не знаеше и не подозираше, че ще се изметне”.

https://www.faktor.bg/bg/articles/novini/balgariya/doklad-na-deymstaun-balgarskiyat-prezident-se-predstavyashe-za-chovek-na-nato-no-se-okaza-tvard-posledovatel-na-rusiya

Не че не знаехме де... Тези неща отдавна са доказани и в темата тук като най безпринципния ни пРезидент в историята ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам  - щото президента не бе съгласен НАТО да си направи най- големата далаверка с България, зарад туй бил безпринципен, мхм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не е най голяма, и едва ли е "далаверка". Много други държави купуват и на много по големи суми. Е, ако не си съгласен с военната ни доктрина , това е друг въпрос.

А безпринципните му  субективни , изцяло червени партийни и много често противоречиви позиции съм цитирал много пъти тук по най различни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Не че не знаехме де... Тези неща отдавна са доказани и в темата тук като най безпринципния ни пРезидент в историята ни.

Уау, и от кой са доказани?

От теб?

Смехоран!

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каквото е говорено ясно съм се аргументирал, а за твоите беззъбо тролене... просто преброй  думата "оакване"  колко пъти е казвана от мен :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-па, Мирко е бил събуден в 4 часа тая сутрин, да предаде бюлетина на кравария, или на правителството на ташунко тиквунко сапа против президента, или друг някакъв пълен офф. Ама неща аз да го отблокира за да прочета, очаквам с интерес  опроверженията, на каквото е спуснато през радиоточката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, M.Николов написа:

https://www.24chasa.bg/novini/article/7617391

Я виж ти, чий бил любимият на Мирко сайт "фактор"!

Не разбрах на кого е сайта - на лорд Волдемор навярно. 😀 Тази дама се приема прекаленно на сериозно според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...