Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

59 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      41
    • Парламентарна република
      18

Препоръчан отговор

преди 4 часа, by_chechi написа:

Тъп или не , всеки може да дава или да не дава статистики , цифри .......! Единственото изискване е да може да копира .Има достатъчно източници .

Тъп е който ги представя избирателно , не може да ги обработи мисловно и да направи съответните изводи .:nono:

Тъп е и този който прави едностранни изводи , ограничен в същността си , представяйки ги за истина от последна инстанция .:nono:

Ха сега се виж къде си !

Ти нищо не казваш. Само ръсиш клишета които сам не разбираш, и за това съм те хващал многократно.

Ха сега виж се сам къде си . Упс... не можеш. Щото ако можеше , щеше да си умреш от срам :) 

преди 3 часа, nikssi написа:

Я дай едни цифрички от миналото столетие... що пък не - цифрите не лъжат и датите нищо не означават. Сори ама явно си и двете. 😄

От миналото столетие е нямало санкции.

Въпроса бе колко губи България СЛЕД налагането на санкциите.

Ето. Наврях ви цифричките и статистиките, официални и неоспорвани от никого. Преди санкиците, и след санкциите. В годината когато СА НАЛОЖЕНИ санкциите - преди и след тази дата.

Оборота на санкционните стоки дори се оказва е нарастнал със 100 млн , а "очакваните /и даже непотвърдени загуби/ бяха около 5-10 млн.

Точка , финито. Троловете пак насрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, miro20 написа:

От миналото столетие е нямало санкции.

Въпроса бе колко губи България СЛЕД налагането на санкциите.

Ето. Наврях ви цифричките и статистиките, официални и неоспорвани от никого. Преди санкиците, и след санкциите. В годината когато СА НАЛОЖЕНИ санкциите - преди и след тази дата.

Оборота на санкционните стоки дори се оказва е нарастнал със 100 млн , а "очакваните /и даже непотвърдени загуби/ бяха около 5-10 млн.

Точка , финито. Троловете пак насрани.

Гърчиш се и не си признаваш ,че с тая стара статийка нещо ти е много стара информацията.Дай нещо ново това ти казах. Дай де не се гърчи.

Троловете...ти да видиш кой го казва това. 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти се гърчиш бе. Плюеш си без грам доводи . Въпроса бе - колко губи от санкциите България - показах ти конкретна статистика - преди налагането и след налагането .

Точка, финито , троловете наакани :) 

Гледам още трима идиота са ти лайкнали простотията, консултирайте се там и дайте някакви аргументи тролската ви групичка, ама май нямате :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

То ти се гърчиш бе. Плюеш си без грам доводи . Въпроса бе - колко губи от санкциите България - показах ти конкретна статистика - преди налагането и след налагането .

Точка, финито , троловете наакани :) 

Гледам още трима идиота са ти лайкнали простотията, консултирайте се там и дайте някакви аргументи тролската ви групичка, ама май нямате :) 

Алооу тролопитека - данни от 2016 не са актуални в 2019. Второ ефекта се проявява не след една две години а след по-дълго време. 

Вече си си създал име на тролопитек тъй , че ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще чакаме кога ще се отразят :)   До сега не си опровергал нито мен, нито официалната статистика  и др цифри които цитирам :)

Цитат

Правим сравнение между 2013 г., когато има пълна година без ембарго, и 2015 г., когато имаме пълна година с ембарго. Ясно се вижда, че общата стойност на продадените навън стоки от забранителния списък не само не намалява, но и значително нараства. Това означава, че българските продукти са успели да намерят други пазари за своята реализация. Дали това е станало на по-ниски цени не може да се каже, но увеличаването на обема на изнесена продукция би трябвало да компенсира поне отчасти това.

При месата и месните продукти стойностният обем е със 7% по-голям. При рибите и рибните продукти продукти ръстът е приблизително толкова. При зеленчуците имаме най-голямо нарастване – с над 20%, а при плодовете – с повече от 16%. Ако съберем всички тези проценти и ги превърнем в реални суми, тогава виждаме нарастване на продажбите на ембарговите стоки с около 100 млн. лв. спрямо 2013 г.

Тролопитек. Добър израз за такива като теб.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо му четете малоумните писания и изсмукани от контекста доводи на тролчето мирко??
Игнор и да си пише и отговаря сам.
Отдавна тия гербави малоумници са ми в игнор листата и форума се чете по-добре :)
Само оная недоклатената лелка от Плевен не мога засега да я махна да не и виждам писанията( а те говорят за сериозно умствено заболяване).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, neroni написа:

Само оная недоклатената лелка от Плевен не мога засега да я махна да не и виждам писанията( а те говорят за сериозно умствено заболяване).

Тя е от Драгана Ловешко. Там са все партизански фамилии. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, .Alex&Vanko. написа:

Вижда се и по минимална и по средна заплата,че има икономически растеж.

Да бе ! Как пък не се сетих ?! :)

То тогава (когато се прави сравнение във времето) нито компютри , нито айфони имаше.....:nono:

Даже и електрически тротинетки нямаше . Правехме си ги ръчно - два стари съчмени лагера и две дъски....Сега очевиден и неоспорим икономически растеж има......:lol6:

Личен опит - сега и тогава ! :)

554824.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

Да бе ! Как пък не се сетих ?! :)

То тогава (когато се прави сравнение във времето) нито компютри , нито айфони имаше.....:nono:

Даже и електрически тротинетки нямаше . Правехме си ги ръчно - два стари съчмени лагера и две дъски....Сега очевиден и неоспорим икономически растеж има......:lol6:

Личен опит - сега и тогава ! :)

554824.gif

Когато в Словения средната заплата беше 1000 марки и тука 200 га турихме борда?! Сега у нас е такава а там незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, .Alex&Vanko. написа:

Когато в Словения средната заплата беше 1000 марки

Това баща ли ти го подсказа. Щото ти си още мъниче. Имаш нямаш 30-така си, максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, .Alex&Vanko. написа:

Когато в Словения средната заплата беше 1000 марки и тука 200 га турихме борда?! Сега у нас е такава а там незнам.

Още си е 1000 марки!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво се "твори", защото наглата  мутромафия  на герп/дпас/патреотете, е на власт и поддържаните от тях наглеци правят такива гадости:

Директорът на болницата в Пазарджик: Д-р Петър Лазов е взимал 57 000 лв заплата

Цитат

Още от разследването на Васил Иванов

Кардиологът д-р Петър Лазов, който екип на NOVA уличи, че слага стентове на здрави хора, действително е взимал 57 000 лева заплата. Това призна директорът на болницата в Пазарджик Васил Вълчев, като добави, че не вижда никакъв проблем във високата сума.

Разследването, е публикувано на мястото на Нова телевизия. Връзката, е под заглавието.

Значи за директора на държавната болница, не е проблем, че се вземат извънредно големи заплати, чрез извършване на престъпна дейност.  Аферим, ашколсун! Гарантирано от герп!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директорът е нормално да го защитава понеже и двамата точат касата,във видеото намекнаха,че се губят едни 3 милиона лева от болницата само за миналата година и вероятно директорът ще се окаже още по нагъл и крадлив.

Както се пее в онази песен популярна напоследък "Господин Директоре ...... УДРИ "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sliderum написа:

Ето какво се "твори", защото наглата  мутромафия  на герп/дпас/патреотете, е на власт и поддържаните от тях наглеци правят такива гадости:

Директорът на болницата в Пазарджик: Д-р Петър Лазов е взимал 57 000 лв заплата

Разследването, е публикувано на мястото на Нова телевизия. Връзката, е под заглавието.

Значи за директора на държавната болница, не е проблем, че се вземат извънредно големи заплати, чрез извършване на престъпна дейност.  Аферим, ашколсун! Гарантирано от герп!

Не е проблем да се вземат големи заплати , но за него би трябвало да бъдат индикатор за особенно строг контрол дали не се вземат незаконно . А по държанието му аз предполагам че както каза прокурорът има "престъпен сговор" хубаво е да бъде доказано и лекарите обърнали се на търговци от битак да си понесат заслуженото. Много е важно и като мярка за пресичане на изтичане на средства от здравната каса. След този скандал ако се размине независимо на кого от двамата герои посланието към всички ще бъде "Крадете на воля - няма проблеми" Много ме радва че този път доктор Начев застава на позиция против свой колега а не с криворазбрана колегиалност да тръгне да го оправдава което поведение прехвърля недоверието на хората върху цялото лекарско съсловие. При този случай проблемът не е само източването на касата но и риск за животът на хора с цел печалба което е отвратително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домусчиев: В България се поставят над 3 пъти повече стентове, отколкото в страните от ЕС

За някои е важна печалбата, а не здравето и живота на хората.

Дано направят разследвания и в други отрасли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле ама какво разбрах днеска бащата на Калпакчиев е бил известният хирург стоматолог от Добрич хахаха аз преди 3 4 месеца се обадих за час и добре , че не отидох кой ли знае за вход ще иска 5 10 лв . Сестрата се направи на интересна , че имали пациенти .

E сега вече няма да има пациенти като разберат какъв е сина му .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то да е само това... Връзките и хронологията на това скандално решение за Полфрийман мирише мнооого на корупция. Прекалено странно благосклонни все съдии, благосклонна затворническа управа , и какво ли още не, оформят "мекия път" към свободата.  Това случайно някак си не може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЕЦ ”Козлодуй надува цената на електроенергията, грабежът е рекорден

Тежко ни и горко, ако изнесеното в статията е вярно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Мойра написа:

АЕЦ ”Козлодуй надува цената на електроенергията, грабежът е рекорден

Тежко ни и горко, ако изнесеното в статията е вярно!

Ахъм, в статията няма доказателство за твърдението в заглавието. Въобще, заглавието е някакво сензационно, явно да събира кликбайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.09.2019 г. в 15:19, lsmurf написа:

При този случай проблемът не е само ....

И още, в дълбините има един друг много основен проблем, който касае всички професии, всички икономически сектори. За да не бъда многословен ще го кажа така - проблема е, че си мълчим, че си трайкаме, раболепничеството ни е от най- вкоренените наследства от соца, толкова много сме се срастнали с този манталитет, че не остава дистанция, за да го съзрем. Те това е причината в крайна сметка да се засхвана със собствен бизнес, щото на всяка една месторабота, на която съм бил, съм поставял неудобни въпроси и към началниците, и към колегите ми, което в крайна сметка винаги завършва с уволнението ми. В случая - медицински сестри протестират пред министерството, докато преките им началници т.е. хората, които им заплащат труда .... се гаврят с тях. Защо 30 години все по този начин постъпваме, причината е тъжно простичка: щото не разбираме свободата; ние не знаем как да защитаваме собствените си интереси, не знаем как да си изискваме правата. Медицинските сестри най- напред, ама най- най- напред трябва да стачкуват пред собствените си шефове - това правило се отнася за всички професии и така постъпват хората на запад. Щом ти ми плащаш заплатата, значи с теб трябва да разговарям - с министрите на по- късен етап и то евентуално. Може ли първо тоз тюфлек да плаща пет цифрени суми на един, а на останалите минимума и второ хирурга да ми кара чисто нов баровски мерджан, а да си държи собствените сестри т.е. персонала, с който на практика работи, на заплатки, колкото да не умрат от глад - е аз, ако работех в тази болница с тези хора, нямаше да протестирам в София, а лично с тези двамцата щяхме да си имаме разправии; е тей вече работя само за себе си, без началници, без шефове, които да се опитват да ме правят на по- глупав, отколкото съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, insec написа:

И още, в дълбините има един друг много основен проблем, който касае всички професии, всички икономически сектори. За да не бъда многословен ще го кажа така - проблема е, че си мълчим, че си трайкаме, раболепничеството ни е от най- вкоренените наследства от соца, толкова много сме се срастнали с този манталитет, че не остава дистанция, за да го съзрем. Те това е причината в крайна сметка да се засхвана със собствен бизнес, щото на всяка една месторабота, на която съм бил, съм поставял неудобни въпроси и към началниците, и към колегите ми, което в крайна сметка винаги завършва с уволнението ми. В случая - медицински сестри протестират пред министерството, докато преките им началници т.е. хората, които им заплащат труда .... се гаврят с тях. Защо 30 години все по този начин постъпваме, причината е тъжно простичка: щото не разбираме свободата; ние не знаем как да защитаваме собствените си интереси, не знаем как да си изискваме правата. Медицинските сестри най- напред, ама най- най- напред трябва да стачкуват пред собствените си шефове - това правило се отнася за всички професии и така постъпват хората на запад. Щом ти ми плащаш заплатата, значи с теб трябва да разговарям - с министрите на по- късен етап и то евентуално. Може ли първо тоз тюфлек да плаща пет цифрени суми на един, а на останалите минимума и второ хирурга да ми кара чисто нов баровски мерджан, а да си държи собствените сестри т.е. персонала, с който на практика работи, на заплатки, колкото да не умрат от глад - е аз, ако работех в тази болница с тези хора, нямаше да протестирам в София, а лично с тези двамцата щяхме да си имаме разправии; е тей вече работя само за себе си, без началници, без шефове, които да се опитват да ме правят на по- глупав, отколкото съм.

На пръв поглед си прав в крайна сметка трябва да си търсиш правата от хората които ти ги нарушават. Само че това е малко безсмислено защото те много добре знаят че го правят и обикновено не им пука . Народът е казал "Не е луд този който яде баницата а този който му я дава"  Та затова аз мисля че правилно е да изискваме от човекът който е най високо пък той да намери кой е виновен и да вземе мерки. Иначе да искаме неговата оставка. Аз също не мога да търпя "началници" и също съм се хванал сам да съм си началник и мисля че това е един от начините да се избегне крайно изкривената система мръсната пяна да излиза най отгоре и да задушава всичко под нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, lsmurf написа:

Та затова аз мисля че правилно е да изискваме от човекът който е най високо пък той да намери кой е виновен и да вземе мерки.

Не е само той, участват и тези, които стоят най- ниско, както сега например реват, че нямало кадри - м? Е туй не осъзнаваме - че без нас, без реално работещата ръка, която няма значение колко ниска длъжност заема, то началствата са загубени: бизнеси, шефчета, собственици, фирми и прочие без персонала са точно за никъде. Както ми бе споделил един познат от ИТ сферата: кога шефчето го няма, никой не недоволства, ала когато липсва чистачката и в офиса настава хаос.  Мога да изредя реални примери от моя град, как само като напуснат 2- 3 човека и край с фирмата, в която са работели. Те този риск не смеем да поемаме - ма щели сме да останем без работа: ами, че нека, ай да видим кой по- ербап, и на кой му стиска повече, онзи който ще загуби петстин леа заплата или онзи, който ще загуби бизнес за милиони. Ала хората, колегите с които съм работил, не чуват - щот му давали сто лева повече, гледа да си трайка пред шефа ..... сори, ама не става така, и в грешка са не само работещите, в грешка са и работодателите подхранващи нагаждачеството. Трудът трябва да се цени, задължително!!! , инак ...... чувай гергено. И за да бъде ценен подобаващо, то мерките не могат да се наложат само от високото, 50 на 50 е - трябва и тези от ниското да изискват, даже да притискат преките си работодатели: тази свобода по соца я нямаше, сега я има, ала не я разбираме; и по логиката на същото неразбиране размишляваме и се надяваме, че ще "дойде някой, който да поведе народа и да оправи държавата", убу, ама то не става така, така може да стане само в тоталитарен строй.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване