Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

60 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      41
    • Парламентарна република
      19

Препоръчан отговор

Една позиция, която заслужава да бъде прочетена.

Девет души могат да заплашват БНР и държавата, но двама се открояват ярко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

За Крим говориш глупости, но освен това май не си виждал стандартната руска провинция .... :) 

Наежил си се за Крим,но май и ти не си виждал "стандартна българска провинция" ...в темата за кабинета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Кико написа:

....

Някъде мернах твой коментар подобен на този и да - за съжаление си по- прав, отколкото и на теб би ти се искало. По разбираеми причини из виртуала участват предимно хора от най- големите ни градове - София, Пловдив, Варна, Бургас - където положението е във пъти по- добре от провинцията. Аз много пъти съм го казвал, ала хората все така не им се вярва - провинцията е ужас вече, мор тотален. Разликата в стандарта спрямо една Търновска област например и един Пловдив е повече от двойна, съизмерима е с разликата м/у България и западна Европа. Миналата година имах около месец работа по северозападния край, значи заклевам се там е нещо страшно - освен едната Монтана, която се крепи някак си чат- пат все още, то всичко останало е тотален леш, ма мъртвило баш, вече има не просто само къщи, ами цели квартали и кооперации, които са обезлюдени, изоставени и срутващи се, аз такова нещо съм виждал само на снимки от ВСВ ... буквално. Онази фейк новина, която се бе появила при събитията в Каталуния, че събирали подписи за присъединяване към Румъния, не беше спусната просто така - както е казал поета, дори зад най- големия фалшификат, стои зрънце истина. Тази новина днес е фейк, ала утре може да стане самата истина, колкото и да им се струва майтап на някои хора, то хич, ама никак даже не е майтап.

Аз съм от Търновска област и тука няма, ама нищо общо нито със София, нито с Пловдив - из банките получават 700- 800лв., като бачкат по 12 часа, а за събота и неделя си носят работа и за домашно. Земеделци има, ала земеделието днес е вече различно, на тях им стигат 20- ина човека персонал, защото разполагат със съвременна техника правеща безсмислено да наемаш повече работна ръка - така, че заетостта там е слаба, всъщност даже е по- малка от разните вериги магазини, където работят повече хора. В обща сметка целия регион м/у Габрово, Търново и Ловеч се натиска в две предприятия в Севлиево, където се плащат по- нормални пари, ала съответно в тях никак не са закъсали за работници, и никак не ври и кипи от свободни работни места. Да не говорим за инфраструктура, за болници, за поддържане на градовете, всичко е затънало в мизерия и разруха, и продължава да затъва, а на политиците ми е през дедовия и грам не си мърдат пръста да направят нещо - бойко, мойко, все таа, по всичко изглежда, че северна България са я отписали, така че остава само и северна България да отпишем София, което стане ли един път, нека ми ходят после да се молят на нато ли, на кой ли и аз не знам, да стабилизират положението.

Нека го кажа в прав текст - България макар все още бавно, то съвсем славно и сигурно отива към териториално преразпределение: да се стигне до там е вече въпрос само на време, щото тенденцията повече от категорично е такава, пък кой каквото ще да си въобразява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, miro20 написа:

За Крим говориш глупости, но освен това май не си виждал стандартната руска провинция .... :) 

Просто замълчи. Говорим за национални интереси, не за нещо друго.  В България свободно дадохме дори бнез гласуване области като Разград, Кърджали, Силистра, Шумен...и ако за Кърджали от време оно бе ясно, че сме 50 на 50, то в останалите области превеса на българщината бе голям. Поне в началото на 90-те. После ще ти кажа какво стана. 1992-ра почнах висшето си в ТУ-Варна.  Там имаше много колеги от Разград, силистренско, Шумен.  Влака се пълнеше в Разград със студенти и студентки. Когато се дипломирах 1997-ма, не си спомням и един от тия региони да се е върнал в родното си място. Всички останаха във Варна. Разград както бе български град с едни да кажем 30% влияние на чужди елементи, така днес е с доста над 50% влияние. Отделно, че турски фирми и турци в частност, изкупиха заводи и земи в тия региони. Ако ти си затваряш очите за това, аз не си ги затварям, защото виждам накъде отидоха нещата. Не казвам, че  "вървят", а казвам, че почти всичко вече е приключило. Чака се само удобния момент България да бъде осакатена. Тя и сега е осакатена, щото примерно софиянци вече ядат домати и краставици, произведени в земи, закупени от Турция и отглеждани от турци. Брат ми преди няколко години опита да почне бизнес с плод-зеленчук и имаше идея да купува на борсата зарзават и да продава в квартален магазин. Оказа се обаче, че всички производители са турци. Когато разберат, че е българин, не даваха отстъпки. един негов съученик, турчин, забогатя от зарзават в нашия квартал. Брат ми се подведе по него, но турците производители не му даваха отстъпки и нямаше как да печели. За това ти говоря. Изживял съм го на гърба си. Не е до национализъм или нещо друго. Просто и ти да дойдеш, да не си националист, никой турчин в региона няма да ти разреши да правиш бизнес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Кико написа:

Просто замълчи. Говорим за национални интереси, не за нещо друго.  В България свободно дадохме дори бнез гласуване области като Разград, Кърджали, Силистра, Шумен...и ако за Кърджали от време оно бе ясно, че сме 50 на 50, то в останалите области превеса на българщината бе голям. Поне в началото на 90-те. После ще ти кажа какво стана. 1992-ра почнах висшето си в ТУ-Варна.  Там имаше много колеги от Разград, силистренско, Шумен.  Влака се пълнеше в Разград със студенти и студентки. Когато се дипломирах 1997-ма, не си спомням и един от тия региони да се е върнал в родното си място. Всички останаха във Варна. Разград както бе български град с едни да кажем 30% влияние на чужди елементи, така днес е с доста над 50% влияние. Отделно, че турски фирми и турци в частност, изкупиха заводи и земи в тия региони. Ако ти си затваряш очите за това, аз не си ги затварям, защото виждам накъде отидоха нещата. Не казвам, че  "вървят", а казвам, че почти всичко вече е приключило. Чака се само удобния момент България да бъде осакатена. Тя и сега е осакатена, щото примерно софиянци вече ядат домати и краставици, произведени в земи, закупени от Турция и отглеждани от турци. Брат ми преди няколко години опита да почне бизнес с плод-зеленчук и имаше идея да купува на борсата зарзават и да продава в квартален магазин. Оказа се обаче, че всички производители са турци. Когато разберат, че е българин, не даваха отстъпки. един негов съученик, турчин, забогатя от зарзават в нашия квартал. Брат ми се подведе по него, но турците производители не му даваха отстъпки и нямаше как да печели. За това ти говоря. Изживял съм го на гърба си. Не е до национализъм или нещо друго. Просто и ти да дойдеш, да не си националист, никой турчин в региона няма да ти разреши да правиш бизнес. 

Не знам що се описваш да обясняваш нещо, на някой, който ако има достатъчна изгода, ще остави да му резнат чушката и ще приеме исляма, ако вече не го е сторил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sliderum написа:

Не знам що се описваш да обясняваш нещо, на някой, който ако има достатъчна изгода, ще остави да му резнат чушката и ще приеме исляма, ако вече не го е сторил

Ами защото не ме чете само той ;) Ако бе само той, щях да му пиша на лична. То това е идеята на форумите - всички да четат и знаят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Някъде мернах твой коментар подобен на този и да - за съжаление си по- прав, отколкото и на теб би ти се искало. По разбираеми причини из виртуала участват предимно хора от най- големите ни градове - София, Пловдив, Варна, Бургас - където положението е във пъти по- добре от провинцията. Аз много пъти съм го казвал, ала хората все така не им се вярва - провинцията е ужас вече, мор тотален. Разликата в стандарта спрямо една Търновска област например и един Пловдив е повече от двойна, съизмерима е с разликата м/у България и западна Европа. Миналата година имах около месец работа по северозападния край, значи заклевам се там е нещо страшно - освен едната Монтана, която се крепи някак си чат- пат все още, то всичко останало е тотален леш, ма мъртвило баш, вече има не просто само къщи, ами цели квартали и кооперации, които са обезлюдени, изоставени и срутващи се, аз такова нещо съм виждал само на снимки от ВСВ ... буквално. Онази фейк новина, която се бе появила при събитията в Каталуния, че събирали подписи за присъединяване към Румъния, не беше спусната просто така - както е казал поета, дори зад най- големия фалшификат, стои зрънце истина. Тази новина днес е фейк, ала утре може да стане самата истина, колкото и да им се струва майтап на някои хора, то хич, ама никак даже не е майтап.

Аз съм от Търновска област и тука няма, ама нищо общо нито със София, нито с Пловдив - из банките получават 700- 800лв., като бачкат по 12 часа, а за събота и неделя си носят работа и за домашно. Земеделци има, ала земеделието днес е вече различно, на тях им стигат 20- ина човека персонал, защото разполагат със съвременна техника правеща безсмислено да наемаш повече работна ръка - така, че заетостта там е слаба, всъщност даже е по- малка от разните вериги магазини, където работят повече хора. В обща сметка целия регион м/у Габрово, Търново и Ловеч се натиска в две предприятия в Севлиево, където се плащат по- нормални пари, ала съответно в тях никак не са закъсали за работници, и никак не ври и кипи от свободни работни места. Да не говорим за инфраструктура, за болници, за поддържане на градовете, всичко е затънало в мизерия и разруха, и продължава да затъва, а на политиците ми е през дедовия и грам не си мърдат пръста да направят нещо - бойко, мойко, все таа, по всичко изглежда, че северна България са я отписали, така че остава само и северна България да отпишем София, което стане ли един път, нека ми ходят после да се молят на нато ли, на кой ли и аз не знам, да стабилизират положението.

Нека го кажа в прав текст - България макар все още бавно, то съвсем славно и сигурно отива към териториално преразпределение: да се стигне до там е вече въпрос само на време, щото тенденцията повече от категорично е такава, пък кой каквото ще да си въобразява.

Ако се стигне до териториално разцепване, американците, които командват НАТО няма да си мръднат пръста, защото мразят българите. Още от 1941-ва, когато българите като съюзници на Хитлер безразсъдно обявяват война на САЩ и Великобритания, България е сложена в черния списък на Вашингтон и от там насетне българите са разглеждани като потенциални врагове и неприятели на САЩ. 

Така че НАТО няма да тръгне да спасява България, всъщност американците имат нужда от разпалване на военни конфликти по света и чрез войните зануляват натрупаните дългове на свръх-задлъжнялата си икономика.

Преди дни гледах едно видео на финансова и икономическа тематика, в което американците си казаха директно в прав текст, че исторически, когато американската икономика на прага на големи кризи, войните и военните конфликти, които са разпалвали са били единственото крайно средство да си занулят дълговете и да се спасят от пълен икономически крах. 

А възможността за отцепване на региони и области от България става все по-голяма заради обезлюдявенето и геноцида, който води крадливата, корумпирана партия герп към собственото си население. 

Украина беше добър пример - кримчани не можаха да издържат на украинската корупция, бедност, мизерия и беззаконие и накрая се отцепиха към Руската федерация, а на тъпите укропи цялата им "държава" се разпадна на парчета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

Ако ти си затваряш очите за това, аз не си ги затварям, защото виждам накъде отидоха нещата.

И откъде реши че си "Затварям очите" ? Много добре виждам и аз тези примери .

Просто репликирах на една простотия и вие пощръкляхте със стандартните измишльотини Миро такъв онакъв.

преди 51 минути, sliderum написа:

Ей го още един хейтър :) 

преди 14 минути, gagodrago написа:

Ако се стигне до териториално разцепване, американците, които командват НАТО няма да си мръднат пръста, защото мразят българите.

Понеже си рашистки цоциалист трол , точно за това се бориш - Да излезе България от ЕС и НАТО, и да се вихрите.

Да, тогава НАТО няма да се намеси .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, miro20 написа:

Просто репликирах на една простотия и вие пощръкляхте със стандартните измишльотини Миро такъв онакъв.

Като се изложиш и издъниш, поне си го признай, а не се опитвай да се измъкнеш, както обикновено правиш. 

"Просто репликирал". Гупости. 

А на Цв. Цв. още малко може и да му посвириш, ако ти каже, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, miro20 написа:

Защо да е простотия? Руснаците си защитават интересите, ние не. Дори ни е страх да признаем, че не съществува Северна Македония. Тръгнали сме да ги убеждаваме, че Македония няма, ама видиш ли, не знаем как да го направим. Извинявайте, но когато на един човек му покажеш бяло, той казва "бяло". Защо "македонците" не казват бяло? Лично аз не знам. За Русия и Крим...сори, ама доскоро това бе СССР. Украйна се отцепи, не Русия. преди това какво е било...ами било е да имаме излаз и на Бяло море съвсем скоро, сега ни рекламират по разни радиостанции да си купим къщи в Кавала и какъв плаж имало...Ами има, ама го загубихме!!!!! Сега да тръгнем да искаме от Гърция да ни върне Беломорието, както Украйна искат да и върнат Крим?  Еми то навремето и двамата ми дядовци са били разпределени да служат на остров Тасос. Е и? да си искам Тасос сега ли? Ами искам, ама никой няма да ми даде, както няма да дадат и Крим без бой. Какво не разбра, не разбрах.  А къде е Струмица? Премиерут на така наречената Северна Македония не бе ли от там? И къде бе Струмица доскоро? Ми давай да си искаме всичко. какво сме тръгнали да плачим за Крим!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, miro20 написа:

Ей го още един хейтър :) 

Понеже си рашистки цоциалист трол , точно за това се бориш - Да излезе България от ЕС и НАТО, и да се вихрите.

Да, тогава НАТО няма да се намеси .

Мирча, така става, като се правиш на отворен, като тръгваш да се дървиш на великите сили и обявяваш война на САЩ. Българите са в черния списък на Вашингтон още от 1941-ва. Затова не махат визите за българи.

Американците не прощават лесно прегрешенията на бившите си неприятели. Те поначало са горда и войнствена нация с манталитет на световни господари, а българите са им бивши врагове, така че, ако стане някакъв териториален конфликт на Балканския плуостров, бъди сигурен, че Щатите като шефове на НАТО нама да тръгнат да те спасяват,  а ще бъдат на страната на Турция или който и да е друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покрай видеото 

Реших да посетя сайта на Националната Здравно Осигурителна Каса и заварвам следният текст:

Неадекватните въпроси (неточни, подвеждащи), както и тези, които съдържат нецензурни изрази, обиди и квалификации, уронващи достойнството на български институции, на изпълнители на медицинска помощ или на граждани, ще бъдат отхвърляни и няма да получават отговор.

https://www.nhif.bg/page/8

Значи хем могат да ти забият тел в сърцето  за да може простоват лекар да кара последен модел мерцедес а хем те съветват да си траеш от НЗОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те със тези стентове си стана направо обичайна практика, същата схема е със изкуствените стави. Случаите/ докторите съвсем не са редки - ма никак даже. А да не говорим как доктори в градове под 10 000 човека население, карат и още по- скъпи джипари от заснетия в репортажа. Изобщо в здравеопазването е такава мацаница, че ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Кико написа:

Защо да е простотия? Руснаците си защитават интересите, ние не.

Простотия си е, а не просто отстояване на интересите. Има стотици други мирни начини , освен прибягването на подобен краен военен начин.

То между другото именно защото нямаха как да докажат нарушаване на техните интереси, затова прибягнаха до тотлани фейкове и дезинформационна кампания.

Цивилизования свят ясно показа как трябва да се реагира на такава простотия и необоснована военна агресия.

преди 8 часа, Кико написа:

Ами има, ама го загубихме!!!!! Сега да тръгнем да искаме от Гърция да ни върне Беломорието, както Украйна искат да и върнат Крим? 

Сравнението ти с излаз на Бяло море и др  е напълно неадекватен. И по смисъл е точно обратното , дори основанията и международните спогдби в резултат на войните които сме приели или са ни наложили.

Не както Украйна иска да си върне Крим, а не трябваше РФ да се прави на СССР и да си връща с военни средства територия която е владяла век и половина. И където руски крак не е имало преди Екатерина.

Аз вече дадох по ясен пример с подобна умряла османска империя, която все едно да си измисли "основания" за нахлуване и анексиране на земи, които е владяла 5 века, където не е имало никога османски крак преди това, и където да поддържа изкуствено сепаратизъм, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва че аферата със спирането на Хоризонт в БНР, и тази провокация

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30172852.html

са с общи /червени/ корени ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Защо ли ми се струва че аферата със спирането на Хоризонт в БНР, и тази провокация

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30172852.html

са с общи /червени/ корени ?

Тази Свободна Европа първо себе си да освободи :nono:, пък после акъли да раздава.....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

Простотия си е, а не просто отстояване на интересите. Има стотици други мирни начини , освен прибягването на подобен краен военен начин.

То между другото именно защото нямаха как да докажат нарушаване на техните интереси, затова прибягнаха до тотлани фейкове и дезинформационна кампания.

Цивилизования свят ясно показа как трябва да се реагира на такава простотия и необоснована военна агресия.

Сравнението ти с излаз на Бяло море и др  е напълно неадекватен. И по смисъл е точно обратното , дори основанията и международните спогдби в резултат на войните които сме приели или са ни наложили.

Не както Украйна иска да си върне Крим, а не трябваше РФ да се прави на СССР и да си връща с военни средства територия която е владяла век и половина. И където руски крак не е имало преди Екатерина.

Аз вече дадох по ясен пример с подобна умряла османска империя, която все едно да си измисли "основания" за нахлуване и анексиране на земи, които е владяла 5 века, където не е имало никога османски крак преди това, и където да поддържа изкуствено сепаратизъм, и т.н.

С повечето неща не съм съгласен. За Крим специално виновни си бяха и украинските националисти, които погнаха рускоезичните. Преди да стане това в Крим, имаше големи размирици - украинци нападаха руснаци. Ако има някой виновен, то това са си самите украинци или по-точно тия, дето ги подтикнаха и финансираха да вършат тия неща. А не е тайна кой финансира Майдана.  Отделно, че Майданът не бе борба на украинци срещу руснаци, а  на украинци срещу украинци. Нещата са сложни, но с доста опростен изглед. Ясно е как тръгват нещата, ясно е как се правят безредици, ясно е и как други почват да се защитават. Но ти казваш, Русия анексирала Крим. Е добре де, нали от руснаците и руската армия нищо не става? Нали самолетите им все падат като мухи? Как така една тооооолкова слаба държава, тоооолкова години вече си държи Крим, въпреки всякакви безсмислени санкции?  То от всички тия санкции пострадахме ние, европейците. Не руснаците. Руснаците със или без санкции, са си свикнали да живеят така, както си живеят и сега. Ние обаче тъпчим на едно място с тая Европа и вместо вече да сме на нивото поне на Гърция, сме си все там - отзад, зад Румъния. 

Относно Османската империя го казах. Ние сме българи, защитаваме нашите си интереси. Ако за нас е изгодно, да имаме България, ще си я защитаваме. Ако за нас е изгодно Крим да е в Русия, ще защитаваме Русия. Това е.  С Крим обаче нещата са различни спрямо Османската империя. Русия и Украйна са почти един народ, въпреки разделенията. ОСманската империя и в частност турците, нямат нищо общо с нас, българите. Нито религия, нито език, нито някакво общо поколение. Е, да, с изключение на еничарите и помохамеданчените българи, имаме нещо общо със сегашните турци, но това е друг въпрос. Реално почти нямаме смесени бракове и сме два съвсем различни народа, живеещи заедно и в съседство. При руснаци и украинци не е така и затова не бива да сравняваме Османската Империя с Русия и Крим.  При нас говорим и за промяна на вярата. Говорим за тотално асимилиране, дори със забравяне на език. При Русия и Украйна нещата са много различни и те винаги ще говорят еднакво и ще се разбират. Ти да знаеш някоя турска дума? Аз толкова години учих с турци, живея с турци и все още знам само десетина турски думи и да кажем да броя :)  Ама то аз мога да броя и на полски и на френски...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези които говорят за премахването на санкциите имат един фундаментален проблем. Винаги се прескача коментар по ПРИЧИНИТЕ за наложените санкции, а само дали и кога да се премахнели.

Ами много просто бре. Премахваш причините за санкциите и санкции няма да има !

Говорете за минските споразумения, говорете одобрявате ли вкарната от рашистите война, сепаратизъм, жертви   и т.н.

преди 45 минути, Мойра написа:

Бойко Борисов: Въпросът за санкциите срещу Русия не е по силите на България

опааа.. аз ли не чух мн добре или... :

Цитат

Борисов коментира и ключовите енергийни проекти с руската страна. По отношение на строителството на АЕЦ "Белене", той каза, че в момента са подадени 12-13 оферти, а някои от тях действително заслужават внимание. "От една страна, са държавната енергийна китайска компания, южнокорейската ядрена и един консорциум, който е сглобен от страна на Росатом", каза той.

"Ние имаме два български реактора, наша собственост на държавата", каза Борисов и посочи, че към това се присъединяват "Росатом" като носители на технологията, "Дженерал Електрик" със своите турбини, държавната компания на Франция и друга немска компания.

"Няма повече да се спирам, за да не кажат, че имаме някаква намеса в тристранните преговори, които сега текат", коментира Борисов. Той посочи, че след като те приключат, парламентът следва да вземе решение за следващите десет години какво да бъде участието на държавата.

...или почнахме да говорим за участието на държавата ?? Нали беше основно условие да няма такова участие , а всичко фирмите да си направят/построят ,  без ангажименти от наша страна.

преди 4 часа, by_chechi написа:

Тази Свободна Европа първо себе си да освободи :nono:, пък после акъли да раздава.....:lol6:

Провокациите в БНР, БНТ са си факт. От които си искаш медии го чети.

преди 2 минути, Кико написа:

За Крим специално виновни си бяха и украинските националисти, които погнаха рускоезичните. Преди да стане това в Крим, имаше големи размирици - украинци нападаха руснаци. Ако има някой виновен, то това са си самите украинци или по-точно тия, дето ги подтикнаха и финансираха да вършат тия неща.

Не е вярно. Имаше отделни изолирани случаи, но 99% бе фейк дезинформационна кампания от РФ.

Всичката тази пропаганда бе с думите " ТЕ ЩЕ ..."

Те ще дойдат да ни изколят, ще дойдат да ни избиват и т.н.

Всичко се оказа лъжа, и ми  е странно че ти я повтаряш.

Украинските военни в Крим  бяха тотално изненадани , парирани и изолирани. Нито са имали планове да арестуват руснаци, нито е имало бандеровци , които да нападат.

в Донбас първите които нападаха и превземаха селца и градове, бяха рашистките прокси военни формирования. Които  действия, колкото и наивен зрител да погледне, разбира че няма как да стане без огромна подготвителна работа и план. Плюс  руския спецназ, който бе основен двигател в тези процеси.

Реакцията на украинците - АТО бе СЛЕДСТВИЕ , когато ВЕЧЕ бяха превзети сума ти градчета  , огато насилствено рашистите бяха свалили и знамена, и полицейкси , военни и др институции.

преди 7 минути, Кико написа:

Е добре де, нали от руснаците и руската армия нищо не става? Нали самолетите им все падат като мухи?

Моля ? Кога съм казвал това ?

Напротив , даже съм повтарял мнооого пъти че се възхищавам на военните операции , но само като военна тактика  и организация. Защото по принцип това бе военно престъпление и потъпкване на международни закони.

И защото наистина това бяха прецизно подготвени и точно проведени военни операции.

НЯма нищо спонтанно или изненадващо . И това гордо обяви впоследствие Путлер във филма "Пътя към родината".

преди 10 минути, Кико написа:

Как така една тооооолкова слаба държава, тоооолкова години вече си държи Крим, въпреки всякакви безсмислени санкции?  То от всички тия санкции пострадахме ние, европейците. Не руснаците. Руснаците със или без санкции, са си свикнали да живеят така, както си живеят и сега.

Тези фейкове отдавна са коментирани , наистина не ми се опровергава всяка поредна глупост.

Нито държавата е слаба /особенно във военно отношение, където дори засекретиха бюджета да не си личи какви огромни милиарди харчат/ , нито са се свършили ресурсите и природните богатства, които направиха 100-на милиардера олигарси , нито загубите са толкова малки. И темповете на развитие си ги има колко са паднали , и какво е реалното влияние оказват.

И тук пак напомням - като говорите за санкцитие дали одобрявате или не, кажете преди това - одобрявате ли  да ти вкарат война в държавата, и как без военни средства да покажеш и накажеш даден агресор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

...или почнахме да говорим за участието на държавата ?? Нали беше основно условие да няма такова участие , а всичко фирмите да си направят/построят ,  без ангажименти от наша страна.

Е няма как една ядрена централа да е частна :) Ами те и мини Марица са национален обект, всички служители минават психопрегледи, всеки ден се проверяват...Едни Мини държавата не дава гък да се каже, какво остава за една атомна централа? Замисли се, несериозно пишеш тия неща. Отлично знаеш, че дори частни компании да строят и притежават АЕЦ Белене, държавата винаги ще смята тоя обект  за обект  от национално значение, за обект, от който зависи и националната сигурност! Съгласен ли си с това или казваш, че див капитализъм трявба да има до дупка и като продадем завод на джам шише, да смята това за турска територия? Ти нещо такова ми казваш - как се отърваме от една малка територия и не ни пука за нея, капиталиста да си рпави каквото иска. Ами ако това нещо гръмне, какво правим? ВИНАГИ ДЪРЖАВАТА ЩЕ ИМА УЧАСТИЕ В ПОДОБНИ ОБЕКТИ, МАКАР И КОСВЕНО!

преди 17 минути, miro20 написа:

Всичко се оказа лъжа, и ми  е странно че ти я повтаряш.

Ми нали гледахме клипове бе, душко, как украинци налагат руснаци :) Това бе доста преди да се заговори за Крим.  Просто някакви украински националисти решиха, че руснаците са им виновни, а не САЩ примерно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Кико написа:

Ние обаче тъпчим на едно място с тая Европа и вместо вече да сме на нивото поне на Гърция, сме си все там - отзад, зад Румъния

Това накрая като "алтернатива" да се обърнем към "матушката" ли го казваш ?

Ми то и сега никой не ти пречи да правиш бизнес с РФ. Отделно че не страдаме от санкциите, а от КОНТРАсанкциите, заради които мачкат български домати и чушки.

Що така бе "братушки"  ? Санкции на горивата, които са основно перо в търговията с РФ, няма . Печелите си от нас чисти доларчета и евро, а ни мачкате зеленчуците ?

Как така става бе Кико ? Че и одобрявате това.

преди 2 минути, Кико написа:

Отлично знаеш, че дори частни компании да строят и притежават АЕЦ Белене, държавата винаги ще смята тоя обект  за обект  от национално значение, за обект, от който зависи и националната сигурност! Съгласен ли си с това или казваш, че

Не ми извъртай думите. Нищо подобно "не казвам че... "

Никой не отрича контрола над такъв стратегически обект. Естествено че ще е под абсолютно стриктен контрол от национално значение.

Аз ти говоря за участие и ангажимент на държавата , за който "уж" нямаше да го има в изкупуването и гарантирането на цената на изхода.

Затова се зачудих дали ВЕЧЕ ни подготвят за такъв сценарий.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Аз ти говоря за участие и ангажимент на държавата , за който "уж" нямаше да го има в изкупуването и гарантирането на цената на изхода.

Затова се зачудих дали ВЕЧЕ ни подготвят за такъв сценарий.

Ти от едно изречение направи трета световна :)

преди 1 минута, miro20 написа:

Ми то и сега никой не ти пречи да правиш бизнес с РФ. Отделно че не страдаме от санкциите, а от КОНТРАсанкциите, заради които мачкат български домати и чушки.

Е да де. За да няма контрасанкции, трябва да паднат санкциите ;) 

Какво да защитавам, нищо не защитавам. Само казвам, че санкциите вредят на България. Санкциите са направени така, че да не вредят на държавите, които наложиха санкции. Напротив, те почват да печелят, щото ние почваме да купуваме от тях същите стоки, но на доста по-висока цена. Ето, удариха Полша с ябълките и те ни ги преотстъпиха изгнили на високи цени :) Иди купи сега ябълка. Нали икономическата логика диктува, че когато има свръхпроизводство, цените падат? Падат грънци. Откога не си ял ябълки? Аз доста отдавна. Защо бе, душко? Защо поляците ни удрят под кръста? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо за сравнението с Османската Империя и Бълагрия. Тук, ако трябва да търсим аналогия, то тя е между Сърбия И България. Винаги българи ще имат някакви симпатии към сърби и обратното. Една религия сме, един език говорим, разбираме се без преводач и без да сме учили езиците си. Това е реалното сравнение, не имперските амбиции на Турция. Примерна ситуация е, някои сръбски националисти да почнат провокации срещу българи. От там България да се намеси и да анексира Западните покрайнини след референдум на тамошните жители ;)  И вече да ти кажа, все ми е тая какви санкции и ще има и какво мислят Сащ или Англия. Това е аналогията, не Османска Империя - България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кико написа:

да анексира Западните покрайнини

Абе, онея няма да ни оставят да го направим. Хич няма да е като Съединението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...