Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

60 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      41
    • Парламентарна република
      19

Препоръчан отговор

Ковачки ще гори и софийския боклук срещу заплащане от 15 млн. лв.

Две от електроцентралите, свързани с енергийния бизнесмен Христо Ковачки, ще изгарят част от RDF отпадъка, който се получава при работата на завода за боклуци в София. Това са "Топлофикация Сливен" и ТЕЦ "Бобов дол", които имат издадени от държавата разрешителни за изгаряне на неопасни отпадъци (RDF).

Двете централи кандидатстват в консорциум, чиято оферта е единствената за втората по големина обособена позиция в обществената поръчка на Столичната община. Тя е за 14.8 млн. лв. и включва приемането на 70 хил. тона годишно за срок от 3 години. Това прави средно по 68 лв. на тон, като за сравнение досега Столичната община е плащала между 15 и 31 лв. за тон. Разбира се, офертата на Ковачки може да е по-ниска от въпросните 68 лв., но предвид липсата на конкуренция трудно може да се очаква съществена разлика.

Докато не изгради отлаганата с години инсталация за изгаряне на RDF отпадък в "Топлофикация София", общината ще продължава да плаща милиони (за тази поръчка сумата е общо 37.5 млн. лв., плюс 14 млн. лв. за транспорт), тъй като не може да сама да обезврежда (изгаря) горивото, което произвежда. Екологичните спорове около планирания инсинератор обаче спъват засега реализацията му.

Освен "Топлофикация - Сливен" планове да изгарят RDF на площадката на самата централа имат и още три фирми, свързани с Ковачки. Това са "Бултраш", "Еко енергия холдинг" и "Енергопоник".

Ковачки гори, Вълка вози

Половин час след като отвори офертите за изгаряне на RDF горивото, общинската оценителна комисията се събра отново, за да прегледа кандидатите за друга свързана с боклука поръчка - тази за транспортирането на рециклируемите материали и отпадъците, включително RDF-а, до различни дестинации в страната. В документацията на поръчката пише, че се очаква прогнозните количества на извозваните материали да са RDF отпадъци от 180 хил. тона годишно, 39 хил. тона рециклируеми материали (основно хартия, стъкло и цветни метали), компост от инсталациите - 13 хил. тона, и отпадъци за оползотворяване в размер на 100 хил. тона.

Поръчката е с бюджет 14 млн. лв. без ДДС и срок на изпълнение четири години, което означава, че ако договорите бъдат подписани преди края на октомври, бъдещият кмет ще трябва да се съобрази с направения сега избор. А най-вероятно това ще е Румен Гайтански-Вълка, който кандидатства чрез фирмата си "Зауба". От създаването на софийския завод за преработка на отпадъците именно тя е била отговорна за извозването на преработения боклук. Колко точно пари са ѝ платени не е ясно, тъй като договорът все още не е изтекъл, но прогнозният бюджет на спечелената през 2015 г. поръчка е бил 15 млн. лева.

Единственият конкурент на Гайтански в новия конкурс е ЗМБГ АД. Двете фирми вече застанаха една срещу друга при поръчката за сметопочистването на София, като се състезават за 6-а зона - "Люлин" и "Красно село".

Оттеглянето на циментовите заводи

Досега софийският RDF се гореше изцяло в циментовите заводи на "Холсим" (80 хил. т на година), Девня (75 хил. т на година) и "Титан Златна Панега" (25 хил. т). Последните два обаче не са поискали отново да вършат тази услуга въпреки увеличеното заплащане. Едно от обясненията за това може би е, че софийският RDF е с много лошо качество (висока влажност и негорими примеси), което затруднява оползотворяването и го прави не толкова ефективно.

Единствено "Холсим" е подал искане за 80 хил. тона годишно, за което може получи до 16.4 млн. лв.

Любопитно е, че за останалите три по-малки позиции в търга, всяка от които е за до 10 хил. тона RDF годишно и плащане в размер на 1.775 млн. лв., няма подадени оферти. Това е причината от общината да удължат срока за участие в тях, заявиха от ресорната комисия. Очакванията са те да бъдат спечелени отново от свързани с Ковачки фирми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lsmurf написа:

Та затова аз мисля че правилно е да изискваме от човекът който е най високо пък той да намери кой е виновен и да вземе мерки. Иначе да искаме неговата оставка.

Рибата се вмирисва откъм главата. 

преди 1 час, insec написа:

Е туй не осъзнаваме - че без нас, без реално работещата ръка, която няма значение колко ниска длъжност заема, то началствата са загубени: бизнеси, шефчета, собственици, фирми и прочие без персонала са точно за никъде. 

И това е така.  В България голяма част от работодателите се изживяват като един вид божества. Жалкото е, че хорицата ги приемат като такива и отношението им едва ли не вече се счита за нормално.  Чувството за достойнство в народа го няма,  а без него популацията няма как да осъзнае,  че работодателя е просто един купувач на стока,  която в случая е труда на работника.  И от тази стока със сигурност по зависим е "началника", примера, който си дал с това кой какво губи е много на място.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Снимките поне в жабата са толкова малки и некачествени, че няма какво да се види. Освен това нали не смяташ, че възглавниците стоят постоянно надути, че да са лесно видими дори на такива кофти снимки. Не знаем с каква скорост е бил самият удар, предполага се че все пак са успели да погасят преди самият удар част от скоростта, защото при удар със 150км/ч, наистина би следвало да има по-сериозни поражения. Нещо ни ментосват, какво е, още не знам. Нямам намерения да си правя изводи, на основата на гледни точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Michigan111 написа:

В България голяма част от работодателите се изживяват като един вид божества.

Какво не - колко съм ги виждал такива, дет ми философстват "добре, че съм аз да ви храня, че инак ще измрете от глад" .... па си и вярват даже цъ цъ цъ Само ще кажа, че няма работно място, което след като съм го напуснал да не са ме търсили после, за да се върна със значително по- добро заплащане ..... ще добавя и, че никога не съм се връщал. Много добре ги знам бизнесмените на България какво представляват - кат имаш уйчо владика, прайш бизнес. Айде нема нужда, такива не само, че от нас се хранят, ами ние си ги храним, развъждаме си ги един вид. Само, като ги гледам по новините тъй наречените хотелиери как се отнасят не просто към служителите си, ами дори към клиентите, директно ми стават ясни що за стока са.

Казано възможно в най- кратце: за такива идиоти трябва да спрем да работим. Крайно време е да се научат да си плащат, щото и на капак техните доходи са съпоставими със на европейските им колеги - доктор в провинцията 50К заплата, бахта в доктора, а медицинския екип около него петстин леа ... е па верно бахта у доктора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, insec написа:

Какво не - колко съм ги виждал такива, дет ми философстват "добре, че съм аз да ви храня, че инак ще измрете от глад" .... 

И най приятния момент е, като се окаже, че мераклии за изхранване вече няма и започнат да циврят как нямало кадри,  а то кадри има, ама шматки няма вече :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Michigan111 написа:

И най приятния момент е, като се окаже, че мераклии за изхранване вече няма и започнат да циврят как нямало кадри,  а то кадри има, ама шматки няма вече :D

Туй щото живеят със мисълта "ми, че кадя жа вариш" - нали, щото по соца граница, партията- майка, идеологията, стреля се на месо и т.н., та наистина къде ще идеш, че не ми е ясно. Ама те времената текат, системата се смени, поколенията вървят, сега днешната младеж ок нали чалги малги и прочие негативи, ала лапетията си иска БМВ, иска маркови дрешки, иска да се фука пред момичетата, иска смартфон, и компютър, и лаптоп, почивка в Гърция, на дискотека в Ибиза, на карнавал в Бразилия, и още хилядата едно неща, които е съвсем нормално един млад човек да иска и си казва "ей я дей европата под носа ми, дръжте си ги ваште петстин леа" и честит сбор: червените капиталисти почват да се чудят от де изгрява слънцето, чували, че от изток, ама объркали географията с политиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам нещо за един приЯтел.

Къде ще се плаща данък телевизор и данък телефон? На доставчика или кеш на някоЙ друг? Просто питам ,че има човека два телевизора и пенсията едва ли ще му стигне да си плати данъка. И телеФоня да го изхвърля ли ? 

Благодаря.

Гербераст и патриОт звъчи гордо! С видим резултат! 

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата новина за деня!

Официално: Лаура Кьовеши ще е главният прокурор на ЕС

Цитат

Лаура Кьовеши ще е главният прокурор на ЕС - за това се споразумяха преговарящите групи на Европейския парламент и на Европейския съвет тази вечер.

Новината съобщи преди минути пресслужбата на Европейския парламент.

Предстои назначаването на Лаура Кьовеши на новата длъжност да бъде формално одобрено от Европейския съвет и гласувано от Парламента. 

Европейската прокуратура, която се очаква да започне работа в края на 2020 г., ще бъде независима структура, отговаряща за разследването, преследването и изправянето пред правосъдието на престъпления срещу бюджета на ЕС: измама, корупция или трансгранични измами с ДДС над 10 милиона евро. Списъкът на престъпленията може да бъде разширен в бъдеще, за да включи например тероризма.

Досега 22 държави членки са се присъединили към Европейската прокуратура.

Петте страни, които понастоящем не участват - Швеция, Унгария, Полша, Ирландия и Дания - могат да се присъединят по всяко време.

Централният офис на Европейската прокуратура ще се намира в Люксембург, заедно с главния прокурор и колегията на прокурорите от всички участващи страни. Те ще бъдат начело на всекидневните наказателни разследвания, извършвани от упълномощените прокурори във всички участващи държави членки.

Треперенето в ГЕРБ да започне сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Не само. Всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента по Нова телевизия има интервю на някакъв дърт достолепно изглеждащ адски мизерен в съзнанието си боклук, защитник на австралийското чудовище пол джож "фрийман". Не хванах началото и не искам да продължавам да го гледам, че да покажат пак надписа, как му е названието по паспорт.  Но, тази достолепна физиономия и отработен глас, определено си ги е отгледал, за да говори в полза на престъпници и да пропагандира като "ценности" престъпленията, пороците, извращенията и диагнозите, така като е модерно и шорошоидно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Мойра написа:

Най-добрата новина за деня!

Официално: Лаура Кьовеши ще е главният прокурор на ЕС

Не им се притеснявай. Те ще ги разделят далаверките на по малки траншове от 10 милиона и няма да ги лови европейска прокуратура. Освен това европрокуратурата ще повдига обвинения пред български съд така че решение ще се намери. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, lsmurf написа:

Не им се притеснявай. Те ще ги разделят далаверките на по малки траншове от 10 милиона и няма да ги лови европейска прокуратура. Освен това европрокуратурата ще повдига обвинения пред български съд така че решение ще се намери. :D

Много ми се иска да не стане така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7672052

И да допълня , ако не бяха еврофондовете нямаше да имаме оптичен интернет щеше да е мираж и мечта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, nikssi написа:

Да питам нещо за един приЯтел.

Къде ще се плаща данък телевизор и данък телефон? На доставчика или кеш на някоЙ друг? Просто питам ,че има човека два телевизора и пенсията едва ли ще му стигне да си плати данъка. И телеФоня да го изхвърля ли ? 

Благодаря.

Гербераст и патриОт звъчи гордо! С видим резултат! 

Едно време също се плащаше за телевизор и радиоточка. Нито ГЕРБ нито СДС нямаше тогава :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

И да допълня , ако не бяха еврофондовете нямаше да имаме оптичен интернет щеше да е мираж и мечта .

Ко каза, ко?!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, sliderum написа:

Ко каза, ко?!? 

и ко не съм ли прав ? преди ЕС оптиката не се използваше масово както сега  бяха само банки и радиа .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

и ко не съм ли прав ? преди ЕС оптиката не се използваше масово както сега  бяха само банки и радиа .  

Не си прав. Няма да ти се обяснявам защо. Ако имаш пипе и сам ще се сетиш, защо през 1840 година е нямало космически ракети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си спомни през 2006 с колко теглеше и сега с колко теглиш на същата цена . Разликата е огромна след 2007 година технологиите за пренос много се промениха и то 50 % благодарение на финансирване от ЕС . Я ми кажи колко проекта през 2009 са направени от малките доставчици половината . Защо ли ? ако не беше ЕС щяха да фалират отдавна .

току-що, sliderum написа:

Не си прав. Няма да ти се обяснявам защо. Ако имаш пипе и сам ще се сетиш, защо през 1840 година е нямало космически ракети.

Е добре е мамаму стара я ми кажи от 2002 до 2007 кой доставчик пуска оптика до дома кой ? след 2007 първи бяха спектър нет след това почнаха другите да развиват мрежите си и по то време цената на оптично влакно + другата техника бяха адски скъпи и с малко помощ от ЕС успяха да мигрират .

Аз си спомням 2009 бергон започна да развива оптичната си мрежа и за нула време пусна оптика почти навсякъде с изключение някои крайни улички с къщи в Добрич . След това дойдоха булсата и те полек полек купиха Добрич нет сега не знам дали с техни или от ЕС средства и те за нула време пуснаха оптика и тогава GPON не беше така популярен в нашата държава както е сега .

Спомни си какво каза предишният министър на транспорта забравих му името - До 2020 всички домакинства ще са на оптика .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, adersa написа:

Е добре е мамаму стара я ми кажи от 2002 до 2007 кой доставчик пуска оптика до дома кой

А защо да го прави. Скоростите, които LAN позволява бяха напълно достатъчни, за да покриват десетки пъти доставяните по договор и скоростите бяха такива, не защото мрежата не можеше да поеме повече, а защото всеки гледа да ти вземе парите, с минимални капиталовложения. Да не мислиш че в онези времена където и да е по-света е било много различно, като предлагани скорости на достъп?!? Ама вкарай малко логика като мислиш и не тролска, а истинска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sliderum написа:

Ако имаш пипе и сам ще се сетиш, защо през 1840 година е нямало космически ракети.

Ами всъщност адреса е леко прав. Няма нужда да сравняваш 1840 г, а страните  които са като нас, но не са в ЕС.

Ами доста по зле от нас са в това отношение.

Иначе в кръга на майтапа, това е ваш цоциалистичекси приоритет да сравнявате научнотехническия прогрес като достижения на соца. :laughing4:

Това електрификация.. трактори... как сме се изучили , образовали .... и все едно целия останал свят без соц, седи на полето в колиби и пече гъски на огъня ,  пасе овце , няма училища няма институти, няма заводи  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, miro20 написа:

Ами всъщност адреса е леко прав. Няма нужда да сравняваш 1840 г, а страните  които са като нас, но не са в ЕС.

Ами доста по зле от нас са в това отношение.

Иначе в кръга на майтапа, това е ваш цоциалистичекси приоритет да сравнявате научнотехническия прогрес като достижения на соца. :laughing4:

Това електрификация.. трактори... как сме се изучили , образовали .... и все едно целия останал свят без соц, седи на полето в колиби и пече гъски на огъня ,  пасе овце , няма училища няма институти, няма заводи  :) 

Реших да ти отблокирам това мнение, да не би да си написал нещо умно, ама вече съжалявам за напразното усилие. Остави ги страните около нас. Тайван, Тайланд, Япония и други не са в ЕС и са със скорости на достъп сравними с нашите.  А скоростите у нас са такива каквито са, именно защото навремето интернет операторите ни, успяха да накупят евтино втора ръка LAN оборудване, основно 1Gbps до 10Gbps(по късно софтуерно надградено до 10/40Gbps) съответно 1Gbps до суичовете по стълбовете, като портовете към клиентите бяха 100Mbps като технология, а към мрежата на големият техен доставчик ако не се лъжа Евроком, беше в зависимост от големината и нуждите им от 1Gbps до 10Gbps. По онова време трафикът беше скъп. За да доставят на частните си клиенти хем  "неограничен"(поне във времето) достъп, просто офертите като скорост бяха такива, че да има печалба, а за да има печалба, предварително закупеният от Евроком трафик(на съответните преференциални цени, заради обема и предплащането) не трябваше да се надвишава(е, имаше и известен буфер допълнително, ако се случеше някакъв гаф). Така че, на тънкият клиент, домашните абонати, се предоставяше негарантиран като скорост договор, като скоростта се регулираше по начин, така че в крайна сметка хем всичките клиенти на оператора да не направят повече месечен трафик и хем достъпът да не спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комунистите саботираха Бойко и направиха всичко възможно завода да не бъде в България.:)

Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/svyat/fats-grmi-reshenieto-kde-shche-e-zavodt-na-folksvagen-e-vzeto_news699549.html

1569424349-sistemen-bufer-10.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо толкова го искат тоя завод  у нас при условие,че немците дават най-много 700 лв на "българин" за производство на луксозни маркови стоки и коли (частите за мерцедес в завода във Варна ВАМО ) вземаха едвам 500 лв чисто мога да потърся и дам снимка на фиш ако някой не вярва. 

https://www.dw.com/bg/350-евро-за-шивачка-в-българия-това-дори-е-висока-заплата/a-45656693

Гледайте и видеото към статията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...