Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Lumberman написа:

Жалък провокатор! Добре, че те толерират админите, даже те тачат, иначе не би просъществувал в никоя нормална дискусия.

Всъщност на тях едва ли им пука за форума. Неудобните админи ги махнаха или по-точно сами напуснаха, несъгласни с политиката на сайта. Знам какво говоря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Публикувани изображения

Сергей Станишев:

С отхвърлянето на ИК Конституционният съд спаси управляващите

Цитат

„С решението си да обяви Истанбулската конвенция за противоконституционна, Конституционният съд спаси управляващата коалиция. ИК беше непреодолимо, фундаментално различие между Герб и патриотите. Всяко друго решение щеше да предизвика дълбок разрив между политическите субекти в управлението, което и без друго се тресе от постоянни скандали и противоречия.” Така председателят на ПЕС Сергей Станишев коментира пред журналисти на Историческа поляна решението на КС по повод Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие. Там той взе участие в традиционния събор на левицата на Бузлуджа.

„Обявяването на ИК за конституционно съобразна означаваше падане на правителството на Герб и патриотите. В този смисъл прозира ясна и очевидна политическа конюнктура в решението на КС, чиито мотиви са слаби и неубедителни. Решението на КС е тъжна новина за България, защото ясно показва, че Законът отстъпва пред политическия натиск. Лоша новина и за БСП, защото колкото по-бързо се разпадне управляващата коалиция, толкова по-бързо левицата в България ще дойде на власт и ще предложи нужното на страната ляво управление.

Единствената добра новина след решението на КС е изявлението на БСП, че ще внесе предложените от широк кръг граждански организации законодателни промени срещу насилието над жени и деца  - ангажимент, който българските социалисти поеха вследствие на наскоро приключилата мисия на ПЕС в София. Колкото по-бързо тази законодателна защита бъде внесена  и приета в парламента, толкова по-скоро България ще даде ясен знак пред Европа и света, че не толерира домашното насилие.”, допълни Станишев.

Странно становище...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина, решението на КС донесе като полза, освен това че не приехме цялото "благоденствие", "морален напредък" и "тщеславие",  които щеше накуп да ни сервира ратификацията и влизането на конвенцията в действие и като бонус оцеляване на управляващата коалиция...поне за този момент и за близките няколко дни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иван Бакалов: Истанбулската конвенция не е образец за европейски ценности

Цитат

Иван Бакалов, Фейсбук:

“Оказва се, че Истанбулската конвенция съвсем не е безспорна, образец на европейските ценности и единство, както я представят някои брюкселски натегачи у нас.

Досега Истанбулската конвенция е подписана (годината на подписване е в скоби), но не е ратифицирана от следните страни:

Армения (2018)
България (2016)
Великобритания (2012)
Чехия (2016)
Унгария (2014)
Ирландия (2015)
Латвия (2016)
Лихтенщайн (2016)
Литва (2013)
Люксембург (2011)
Молдова (2017)
Словакия (2011)
Украйна (2011)

Подписалите след 2016 може още да са в процедура по ратификация. Подписалите по-рано или са отказали ратификация или са влезли в спорове по някакви детайли, още без резултат.

Хърватия е ратифицирала Конвенцията, но в декларацията си казва, че не смята, че Конвенцията трябва да въвежда джендър идеологията в образователната и правна система на страната, нито задължението да се променя конституционното определение за брак.

Над 10 страни, сред които Полша, Швейцария, Швеция, Кипър, Гърция, Румъния и др. са я ратифицирали, но си запазват правото да не прилагат между един и пет члена от Конвенцията.

Германия ще прилага само при определени условия един член от Конвенцията, Франция - четири.”

Ние просто бием...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е по-напред да се изясни понятието що е това " перверзия " ! Защото това е същността на спора ! :nono:

Цитат от Уикипедия, свободната енциклопедия (макар да го намирам за непълен)  :

" Перверзията е концепция описваща тези типове човешко поведение, които се възприемат за сериозно отклонение от това , което се смята от обществото за ортодоксално или нормално поведение. "

При това , ако това отклонение си го правят у дома , при взаимно съгласие - може и да не е перверзия .

Ако го правят на обществено място в разрез с общоприетите традиции , още повече с претенции , си е откровена перверзия . Най-малкото защото няма взаимно обществено съгласие !

Това са два (у дома или на площада) различни социални моменти , които всячески се стремят да подминат и обезличат ! Целта и резултатът при нейното постигане вече не еднократно сме я коментирали....а има и древни истории по въпроса завършили винаги печално....

По такъв начин ИК се явява перверзия ! Аз бих добавил - перверзията на века ! 

Благодаря , но аз съм нормален - хайде няма нужда (както се казва) ! :(

......а "оня" да си харчи 30-те сребърника с мисълта за предател на род и Родина ! ......И/или да обяснява "европейски ценности" на гроба на майка си и баща си.....Тук няма никаква нужда от обсъждане на Конституция ! Щото законите божии са над измислените от човека , а Конституцията види се вече 30 години - сбъркана....! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Странно становище...

Ми кво да очакваш от такъв ? Станишко на следващите избори ще е вън!

преди 38 минути, Мойра написа:

Ние просто бием...

Слабо възпитание - лоши резултати. Комшийката я виждах два , три пъти с очила (ясно защо) един път го загащих оня бабаит в асансьора и му скръцнах със зъби, леко го настъпах и го предупредих ,че следващ път ще слага той очила! Минаха две години и е по-тих от водата е. Ама не се вози с мене вече в асансьора...

Та такива ми и работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нашите гробовни дупедати, за разлика от, във едва ли не всички други страни, щяха да подпишат конвенцията без никакви особени мнения и решения да се прилага само частично единствено частта отнасяща се специално и единствено за насилието и нищо друго. Просто щяха да ни я нахлузят цялата, до последната буквичка от ситният трудно четим текст и на основните положения и на обяснителният доклад към конвенцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Просто щяха да ни я нахлузят цялата, до последната буквичка от ситният трудно четим текст и на основните положения и на обяснителният доклад към конвенцията.

Пък Германия , ти да видищ само...

преди 50 минути, Мойра написа:

Германия ще прилага само при определени условия един член от Конвенцията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Пък Германия , ти да видищ само...

е явно са определили кога

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мойра написа:

Кое му е странното ? Казва това което и аз цитирах по назад че така КС "задоволи  всички  партийни цветове"

Наистина целта на БСП , които бяха ВСИЧКИ ЗА конвенцията , включително и женските им движения, които питаха ББ кога , кога най скоро ще вкара ГЕРБ  ИК на дневен ред / само припомням/  , та.. целта беше да се нажежи поредния  анти-ГЕРБ скандал, с която вълна да се засилят за нови избори .Затова от ЗА конвенцията, БСП стана анти-ИК.Заради политическия пи-ар. Нямам друго обяснение толкова диаметрално някоя партия да си промени мнението .

Само Сидерович е правил по големи пируети и салта ! :)

В случая отхвърлянето от КС изигра хода като в айкидо-то... силата на нападащата  пропаганда на Корнелия се парира и се притъпи. !

Вместо да развихрят една силна кампания от Бузлуджа , а то тече такава, заедно с партизанска борба срещу  джендърите от КС и ГЕРБ... сега вече не става...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

срещу  джендърите от ... и ГЕРБ

В тоя ред на мисли, понеже ГЕРБ подкрепят конвенцията, поне докато народа не покаже нещо друго на байхуй и той не спусне друго нареждане...Има ли въобще гербер, който да не е джендер :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да стана досаден или да помрача нечия радост, но ще линквам един коментар от "списвача на фалшиви новини", Д. Божилов, в чийто анализ виждам много истина. Нека не смятаме войната за приключила. Защото така неизбежно ще я изгубим.

Не пирувайте върху трупа на "конвенцuята", вече ви готвят същото в десетки други закони...

Цитат

Народът изпадна във фурор от изненадващото решение на Конституционния съд да забрани Истанбулската конвенция. Признавам, и аз се зарадвах, не го очаквах.

Но истината, суровата истина, е съвсем друга - джендъро-соросоидите вече са победили. Заразата е тотално проникнала навсякъде, и Истанбулската конвенция е само едно малко пипалце, което сме отрязали. Истината е, че подходът на сатанистите на Сорос е системен. Той не се ограничава до едно усилие. Той е съвкупност от много политики, които са дублират една друга, и дори някоя да отпадне, друга върши същото...

Аз не мисля, че Божилов е прав, че заразата е проникнала навсякъде, но дадем ли им достатъчно време и не поставим ли препятствие, тя със сигурност ще се развие. "Правата на детето" и това вкарване на всички деца насила в детски градини и училища, още по-рано от преди, си остава инструмент за въздействие, който си работи. А многото учители, които са пред пенсия и най-вероятно ще бъдат заменени от кадри на "Америка за България" ("Заедно в час")?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, miro20 написа:

Освен с познатата тема за рев, комплекси  и помощ с нищо друго не мога да ти помогна .Хайде стига цапа форума с постоянните си фобии по мен :)

Може да въведем термин "мирофобия". И всеки ще знае за какво става дума. Фобия нямаше да има, ако нямаше и причина за нея. А тя е  в тебе, не в мене. И като е пристрастяване, защо не пожела двамата да спрем да пишем във форума за известно време? Май ти си пристрастен и ти си човека с фобиите, на който все Путин и Нинова са му в устата. И, разбира се, аргументи - zero! Тролска му работа. Просто няма с какво да допринесеш към дискусията, към която и да е дискусия, по мои наблюдения. Може би ако направим тема за тролове и наглеци да обменят опит и да се хвалят, тогава ще има какво да кажеш по темата. Ама то си само ти, с кого ще дискутираш!?

преди 14 часа, sliderum написа:

Да нашите гробовни дупедати, за разлика от, във едва ли не всички други страни, щяха да подпишат конвенцията без никакви особени мнения и решения да се прилага само частично единствено частта отнасяща се специално и единствено за насилието и нищо друго. Просто щяха да ни я нахлузят цялата, до последната буквичка от ситният трудно четим текст и на основните положения и на обяснителният доклад към конвенцията.

Завършени некадърници, предатели и идиоти. По-лошото е, че това го правят със всичко, не само с тая Конвенция. Пъчат се какво ще правят и какво са направили, а то няма едно добро дело да покажат - все имаме или схема за крадене на пари от бюджета или от фондовете, или грабене и крадене на данъкоплатците/народа, или поробване с такива деструктивни закони и постановления. С други думи, за n-ти път се доказват като проводник на чуждо и нечистоплътно влияние у нас, хора, които не ги е грижа за благото на народа, който уж ги е избрал. Само за това последното трябва да се махнат сами, нали се клеха лъжливо в парламетна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Lumberman написа:

Може да въведем термин "мирофобия". И всеки ще знае за какво става дума. Фобия нямаше да има, ако нямаше и причина за нея. А тя е  в тебе, не в мене. И като е пристрастяване, защо не пожела двамата да спрем да пишем във форума за известно време?

Алоо балоните :) Не разбра ли че не ме интересуваш ама въобще. КАкто аз не се интересувам от теб, така и не искам ти да ми обръщаш внимание с постоянните си обиди, гаменщини и нападки.

И аз ти предложих нещо токова простичко - да спреш с обидите, гаменщиата и постоянните заяжданици. Пиши си по темите и се обръщай към мен единствено и само спрямо казано в тях. И с изрази не по различни от моите. т.е. спрямо правилата и елементарната култура на общуване, която очевидно ти липсва.

Дали ще е "мирофобия" или друг вид психически проблем, във всички случаи ходи си вземай сам мерки.Всичко това не е за тук. Изливай си комплексите пред специализирани хора в тази област.  Аз не мога да ти помогна.

преди 22 минути, Lumberman написа:

И, разбира се, аргументи - zero! Тролска му работа. Просто няма с какво да допринесеш към дискусията, към която и да е дискусия, по мои наблюдения

Всъщност е точно обратното. :) И понеже не можеш да отговориш на оборените ви фейкове, понеже нямаш никакви други аргументи, затова и се вбесяваш толкова :)

преди 24 минути, Lumberman написа:

Може би ако направим тема за тролове и наглеци да обменят опит и да се хвалят

Парадокса е че точно ти и подобни на теб превърнаха феорума в такава клоака. С тролене, обиди, офтопици .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Цитат

Парадокса е че точно ти и подобни на теб превърнаха феорума в такава клоака. С тролене, обиди, офтопици .

:cantbelieve:Жив да не бях.....:angry:

А искаш ли да ти изредя колко човека спряха да пишат заради теб(и още един -двама идиоти) или сам ще се сетиш!? За човек, пишещ само в  подфорум 'Политика" и чиято цел е да провокира и да пуска доклади,би трябвало да си много внимателен при използването на думи ,като тролене,обиди и пр. защото познай на кого прилягат най-добре. А ако не ти харесва нещо,бих ти препоръчал да си направиш една група-примерно ...и ще видиш резултата от дейността си....в целия й блясък....Не стига,че една камара хора (при това с качества) спряха да пишат,ами и нагъл  и безочлив към тези които останаха...То бива,бива...ама..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Ами що не си вземеш малко отпуск? Да се спасиш от тая "клоака"? И ти доволен ще бъдеш, и ние.

Всъщност не знам какво имаш предвид под "клоака"... защото определено вкусовете ни са противоположни и това, което е клоака за тебе, не е клоака за другите.  В този ред на мисли, за нас не е лошо форумът да стане по твоите думи "клоака". Из устата на мелницата за змии и гущери, която си, на най-безсрамния политически манипулатор (че и некадърен) във форума.

преди 3 часа, NIKISHARK написа:

А искаш ли да ти изредя колко човека спряха да пишат заради теб(и още един -двама идиоти) или сам ще се сетиш!? За човек, пишещ само в  подфорум 'Политика" и чиято цел е да провокира и да пуска доклади,би трябвало да си много внимателен при използването на думи ,като тролене,обиди и пр. защото познай на кого прилягат най-добре. А ако не ти харесва нещо,бих ти препоръчал да си направиш една група-примерно ...и ще видиш резултата от дейността си....в целия й блясък....Не стига,че една камара хора (при това с качества) спряха да пишат,ами и нагъл  и безочлив към тези които останаха...То бива,бива...ама.. 

Това би било интересно като справка. Странно защo тези резултати се толерират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Lumberman написа:

Всъщност не знам какво имаш предвид под "клоака"

Изброил съм точо в следващото изречение. А кой спами с офтопици и безсмислени заяжданици , си личи прекрасно.

преди 2 минути, Lumberman написа:

змии и гущери, която си, на най-безсрамния политически манипулатор (че и некадърен)

:lol6::vacuumcleaner:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига наистина занимаване с твоята персона. Темата е друга. Игнорирането и без това отдавна си си го заслужил. Каквото ти пиша, го пиша повече заради другите; аз с теб дискусията отдавна съм я приключил. Тя е напълно безплодна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Lumberman написа:

Хайде стига наистина занимаване с твоята персона.

Евала ! Най сетне ти просветна  ! Именно това говоря до сега. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Lumberman написа:

Това би било интересно като справка. Странно защo тези резултати се толерират.

По-интересно е ако по-казуса се видят мненията на модераторите в закрития форум. :wink12:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, nikssi написа:

По-интересно е ако по-казуса се видят мненията на модераторите в закрития форум. :wink12:

Недей, щото там всички сме кухи балони с въздух под налягане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Недей, щото там всички сме кухи балони с въздух под налягане.

Ми да затварят форума, хем ще спестят пари, хем няма да се разправят с кухи балони. Ама нещо не им стиска май...

Редактирано от nikssi
поправката е за оФцата да чете горката... (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, by_chechi написа:

Тук няма никаква нужда от обсъждане на Конституция ! Щото законите божии са над измислените от човека , а Конституцията види се вече 30 години - сбъркана....! 

По принцип си прав, защото конституцията може да е всякаква (и добра, и лоша), но в случая ИК противоречи дори на нея. Човек трябва да може да живее по съвест и не някой да му натрапва разни (скверни) идеологии и "ценности". И нека разни хора, които са доказали, че са ампутирали съвестта си, да не ми говорят за "права" на различните и прочие, и свобода човек да бъде "такъв какъвто е" - защото те са последните, които имат това право. Или такива като г-ца Хайне да ми разправят сърцераздирателни, пълни с патос истории за страдащи джендъри и педофили... опитвайки се да активира чуждите емоции. Но за кривото колело прав път няма, няма и безболезнено возене.

Факт е също, че Конституцията може да я променят една шайка гербаджии и компания, и тогава какво правим, ако се окаже, че няма противоречи вече? Добре е ,че категории като добро и зло не се менят със смяната на човешките закони и категории.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, AngelDimitrov789 написа:

Отхвърлянето на тази кнвенция реално е защита на насилието над жени и деца.

А стига уе, сериозно ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване