Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Не знам, никога не съм приемал тезата, че имаме нещо общо с татарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то тезите - всякакви. Но не всяка се нарича "теза". Или пък нарича се така само от тоя, дето няма как да забележи че е негова фантазия (или колективна резонансна заемка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ncl написа:

Искат режима, който им дава правото да нарушават всички закони, да продължи до 15 май. Големи планове се правят, правете му сметката!

Ще има мнооого, мнооооооого новини през този период. Гаранция!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Myanmar написа:

Искат режима, който им дава правото да нарушават всички закони, да продължи до 15 май. Големи планове се правят, правете му сметката!

Ще има мнооого, мнооооооого новини през този период. Гаранция!!!

За съжаление, хората са твърде наплашени от вируса, за да мислят. Късно ще се усетят. Много късно. Защото за тях Борисов и ГЕРБ са "по - малкото зло".  Много късно ще разберат, че е точно обратното. Лошото е, че ще мине много време, преди да придобият смелост, за да излязат навън, да се опълчат на продажните гнусни полицаи и да направят ревюлюция, защото се видя какво представляват демонокрацията и капитализма!

Аз чакам американците да се престрашат да нападнат Иран. Там ще намерят единствено смъртта си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, M.Николов написа:

етнонима

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, _ramus_ написа:

повторителен и плагиатен си. :)

Но не можа да обясниш как си прочел нещо, пък то друго е написано. А за теб са станали едно и също. Че и го повтори - да се запомни. :)

Така правиш и с останалото - и за вируса, и за истерията и за подозренията си... Поне да се беше образовал малко, а не само "заднитини" да раждаш. То от демони какво ли да очакваш друго.

И в тази връзка - да разясня и нещо с цитат, щото и от демони толкова разбираш, колкото и от вируси, психология и огледала:

---

Belial
Това наистина е звярът, крал на Ада, един от главните. Белиал управлява осемдесет легиона на демони. Демонът на лъжите. Всъщност 'beli ya'al,' означава “без стойност”. Може да бъде открит и като Beliar или Beriael . ...

...Задължително обаче за да бъде призован са нужни жертвоприношения, множество предлагания на какво ли не… Той отговаря с изключително приятен глас, тон …това е много измамно и дори не трябва да се вслушвате в гласа му. …. За него е писал и Агрипа, доста подробно.

-----------

:) Байдъуей - чудесен избор на ник и аватар. Ако можеше и на театро да го докараш, но... не е лесно дори да си добър актьор. 

Повърхностни уикипедски демонологии...

Различни религии заклеймяват тези имена като демони, владетели на ада и секви такива булшитизми. Белиал, Луцифер, Левиатан и Сатана са четирите посоки на Света- Север (Белиал), Изток (Луцифер), Запад (Левиатан) и Юг (Сатана). В различните езици на народите, резонно и имената са различни, понякога сходни с други, понякога не. Това заблуждава повърхностните мистици и ги кара да твърдят, че Звярът има много имена. През призмата на метафората, това може да се приеме за вярно, защото Звярът е във всеки един от нас. По този начин той има не само безброй имена, но и безброй превъплъщения...

п.п. Никовете и аватарите често ги сменям та... радвай му се докато има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

Ми нямаме нашия ген е уникален той никога не се е променял от татари ,турци ,славяни а само се е допълвал,разбира се ако слушаш македонците те верно мислят че сме татари но това по-скоро е от промиването на мозъците им толкова дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

За съжаление, хората са твърде наплашени от вируса, за да мислят. Късно ще се усетят. Много късно. Защото за тях Борисов и ГЕРБ са "по - малкото зло".  Много късно ще разберат, че е точно обратното. Лошото е, че ще мине много време, преди да придобият смелост, за да излязат навън, да се опълчат на продажните гнусни полицаи и да направят ревюлюция, защото се видя какво представляват демонокрацията и капитализма!

Аз чакам американците да се престрашат да нападнат Иран. Там ще намерят единствено смъртта си!

Дълбоко се съмнявам,че ще можеш да го прочетеш,но искрено се надявам някой около теб да може да ти го обясни.

https://www.nytimes.com/2020/03/30/world/europe/coronavirus-governments-power.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, M.Николов написа:

За радост, историята не се влияе от твоите предпочитания  и /не/знания

https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,100724/catid,19/id,11952/view,article/

http://patepis.com/?p=67434

Цитат

През 1920 г.

Ленин с декрет преименува българите в Русия на татари.

Борбата на националистите в Татарстан за връщане на старото име България (Булгария) или Булгаристан не спира.

https://dariknews.bg/regioni/dobrich/d-r-valieva-ot-tatarstan-gordeq-se-che-sym-volzhka-bylgarka-1152668

И т.н. и т.н....  Да, българите са се омесили с друи, други са се омесвали с нас... сега сме повече траки може би ... говорели сме из другите теми...

Но ... Потърси си корените, приятелю.... :)   Народ който не си знае историята е обречен на забвение и гибел.

Да продължа с малко нестандартните коментари :

:) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Sleda написа:

Две седмици минаха, покашлювам но не се чувствам болна. Ако скоро произведат бързия тест, ще си купя. 
Пазете се!

Скорошно оздравяване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Но ... Потърси си корените, приятелю.... :)   Народ който не си знае историята е обречен на забвение и гибел.

Снощи сънувах как пресичам Дунава 681 лето да ти кажа честно съм си същия лъка ми е същия коня също всичко си е както беше едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Pifi Pedolino написа:

той никога не се е променял от татари ,турци ,славяни а само се е допълвал

??

Като изключим нацистските идеали за чиста раса, ето един любопитен факт: Част от човешкият геном е формиран от вируси, от които са боледували нашите предшественици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, XEPO-1 написа:

Дълбоко се съмнявам,че ще можеш да го прочетеш,но искрено се надявам някой около теб да може да ти го обясни.

https://www.nytimes.com/2020/03/30/world/europe/coronavirus-governments-power.html

Не знам английски, няма кой да ми обясни. Родителите ми не знаят езика, а племенницата ми няма да иска да си играе на преводач.

За какво става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, miro20 написа:

... Потърси си корените, приятелю.... :)   Народ който не си знае историята е обречен на забвение и гибел.

"Народ който си търси историята из руските сайтове го пиши "13 република"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, XEPO-1 написа:

13? защо 13 ? Ако имахме обща граница, щяхме да сме 16-та , с някакво подобно на Татарстан , име и смачкана идентичност . За радост, не сме. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, XEPO-1 написа:

Два пъти България се самопредлага доброволно без бой за руска губерния, но не ни искаха руснаците и това си е. След 2 изгубени войни, кой ще плаща репарациите. По-добре така.

Не стана и мечтата на Георги Димитров за Югославия. Напразно даде Македония.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Бледска_спогодба

Споразумението предвижда:

включване на Пиринска Македония в състава на федерална Югославия като част от Федеративна народна република Македония (Вардарска Македония),

отказ на Югославия от Западните покрайнини и връщането им в пределите на България

премахване на визите между двете страни,

създаване на митнически съюз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, политическите тролове са си спретнали оргия в темата за вируса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Оф, политическите тролове са си спретнали оргия в темата за вируса.

Изпревари ме..само с един пост Мирчо ги дръпна в дълбокото....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Два пъти България се самопредлага доброволно без бой за руска губерния, но не ни искаха руснаците и това си е. След 2 изгубени войни, кой ще плаща репарациите. По-добре така.

Не стана и мечтата на Георги Димитров за Югославия. Напразно даде Македония.

Не сме се предлагали на никой, но мислиш ли че сега положението в което се намираме е по - добро от 16- та република теоритично? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Proshark написа:

Изпревари ме..само с един пост Мирчо ги дръпна в дълбокото....

Дадох пример за мерките в Татарстан спрямо кризата с вируса , и отговорих ПОСЛЕ на някои интересуващи се защо сме братовчеди. :) 

Ама разбира се за вас Миро е дърпал, Миро е мерилото :giggle1:

Ще мълча за мерките в Македония че съвсем ще се почне.....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

Не сме се предлагали на никой, но мислиш ли че сега положението в което се намираме е по - добро от 16- та република теоритично? 

http://www.plovdivguide.com/Новини/Quite-a-bitter-anniversary-1493-bg-BG36A6E3DC-7D70-436F-87CE-FA68511C664F

По време на управлението си Тодор Живков отправя две тайни предложения до СССР за приемането на България като 16-та република на съветската империя. Първият път е до Никита Хрушчов през 1963, а вторият до Леонид Брежнев десет години по-късно. Само отказът на Хрушчов е пречката България не само да загуби своя суверенитет, но и да престане да съществува като самостоятелна държава. "Въпросът не е до българския народ, а външнополитически", коментира Хрушчов предложението, чието приемане би довело повече до проблеми за Кремъл в международен план, отколкото до плюсове. (Изт. - Предатели и предателства в българската история", изд. "Български писател", София, 1993, с. 149) Въпросът за присъединаването на България към СССР се обсъжда на пленум на ЦК на БКП на 4. ХІ. 1963 г. Извадки от стенограмата от заседанието разкриват настроенията в ръководството на компартията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Германски учени съобщиха за пробив в борбата срещу коронавируса

Цитат

Учени от университета в Любек са разшифровали кода на ключовия ензим, отговарящ за размножаването на коронавируса. Открили са и инхибитор, който противодейства ефективно срещу този главен ензим на коронавируса, пише "Дойче веле".

Както изглежда, учени от университета в Любек са успели да постигнат сериозен пробив в борбата срещу коронавируса. Изследователски екип начело с проф. Ролф Хилгенфелд е успял да разшифрова кода на ключовия ензим, който отговаря за размножаването на коронавируса.

Успешни опити с инхибитора

Учените са разработили и инхибитор, който ефективно противодейства срещу основния ензим на коронавируса. Този ензим носи наименованието Mpro и участва в репликационните механизми на коронавируса, като по този начин е отговорен за неговото размножаване.

Съобщено бе също така, че учените вече са провели успешни опити с инхибитора върху мишки и клетъчни култури.

https://m.dnevnik.bg/evropa/2020/04/01/4048919_germanski_ucheni_suobshtiha_za_probiv_v_borbata/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За @FusE

Не знам, как си живял по време на комунизма, пък да не знаеш за случващото се. Ето стенограма 

http://politburo.archives.bg/bg/2013-04-24-11-09-24/1960-1969/3090---------4-1963-

z5sorz36.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Ама разбира се за вас Миро е дърпал, Миро е мерилото :giggle1:

Ще отговоря в стил Мутафчийски: -Не,Миро не е мерилото....по-скоро е вируса.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...