Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Гост

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Шаро щот пращи от акъл.

не е само той
подвеждал съм доста съфорумци, за да го твърдя това
имаше един профил, дето не можеше да вдене как аджеба се пресмятат съотношенията в проценти
няма да го казвам кой е, за да не се обиди
тъй де, все още е млад и е бъдещето на страната
баси
ама какво бъдеще...нямам думи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

не е само той
подвеждал съм доста съфорумци, за да го твърдя това
имаше един профил, дето не можеше да вдене как аджеба се пресмятат съотношенията в проценти
няма да го казвам кой е, за да не се обиди
тъй де, все още е млад и е бъдещето на страната
баси
ама какво бъдеще...нямам думи

https://bg.wikipedia.org/wiki/Кирилски_цифри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XEPO-1 написа:

Дубре Шаро. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 38 минути, barbuncela написа:

Излиза, че е нарочно направено!

Естествено. Това стана ясно от момента в който се разпространи.

Цитат

2. Целта изобщо на тази анкета бе да се види как поднасянето на елементарна информация, която уж всички трябва да знаят, по провокативен начин води до залъгване на хората и до объркването им.

И аз се учудвам колко хора  не знаят какво е термина  "арабски цифри"  и какво ползваме ние.  НА същия принцип се увличат и по фейк сайтовете с техните ПОДНАСЯНИ  "скандални" измишльотини :) 

Но виждам дори тук някои са се увлекли.

преди 27 минути, дръндю написа:

нищо не е нагласено
факт е, че дори във форума се срещат такива екземпляри...инджинери дек не знаат как съ пресмята ф проценти
:hush:

Всъщност, аз много по отдавна споменах  този майтап. И съм още по изненадан че за някои това е прозрение някакво какво всъщност означава  :) 

И малко вицове от МАнгъров : :) 

Цитат

Прави част на премиера Бойко Борисов, че чул гласа на науката, а не гласа на страха, а гласът на науката министър-председателят чул от самия доц. Мангъров. Като пример, че е бил чут, Мангъров даде това, че се разхлабват мерките.

"По време на срещата ни ние говорихме над един час. Той ме чу много добре, той ме разбра и с неговия цветист начин на изразяване някъде към 40-тата минута и преди да донесат кафето, му казал "виж какво, Мангъров, ако бях жена, щях да ти пусна".

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

цитирай Реджепа

И с какво си по добър от Рамус ?

Цифрите, за които с Шаро сега прочетохте в Гугъл писах по горе, че се използват в старите и богослужебните книги.

Разводнявате темата с простотиите и наглостта си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

И с какво си по добър от Рамус ?

Цифрите, за които с Шаро сега прочетохте в Гугъл писах по горе, че се използват в старите и богослужебните книги.

ами, нищо лично
просто съм забелязъл, че като те захапят, ставаш реалист
и този пост го потвърждава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

цитирай Реджепа, а не мен
една захапка няма да му се отрази зле
:lol6:

Него съм го оставил сам да си се цитира.

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

80% /по българо-арабската метрична система/ от написаното в темата са твои малоумни копи пейстове нямащи никаква връзка както по съдържание така и по смисъл с темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, XEPO-1 написа:

твои малоумни

Като свършат аргументите почват обидите.

И в линка, цар Петър Първи на Русия не сменя българските цифри с арабски, а сменя българските числа с арабски, а за изобразяването на арабски числа въвежда индийските цифри, интелектуалецо.

преди 17 минути, дръндю написа:

просто съм забелязъл, че като те захапят, ставаш реалист

Ти нямаш понятие от философия. Изобщо не ти е ясно, какво означава реалист.

Пишеш дивотии и наглееш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

и нямаш понятие от философия.

вярно е
а дивотиите и простотиите аз съм ги измислил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

вярно е
а дивотиите и простотиите аз съм ги измислил

Ми оди като Дюманича у лево и ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Ми оди като Дюманича у лево и ти

Ще изпреварваш ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Като свършат аргументите почват обидите.

И в линка, цар Петър Първи на Русия сменя българските цифри с арабски, а сменя българските числа с арабски, а за изобразяването на арабски числа въвежда индийските цифри, интелектуалецо.

"малоумни копи пейстове"-Ти не си малоумен,просто ползваш услугата.

"цар Петър Първи на Русия сменя българските цифри с арабски
за изобразяването на арабски числа въвежда индийските цифри
арабските цифри са различни от българските.
Българските цифри са индийски цифри
децата изучават в училище арабски числа, които записват с индийски цифри
Индийските цифри се изучават в училищата, затуй им се вика български цифри
Официално в обръщение в България са индийските цифри. Не арабските
А десетичната бройна система в Европа, включително и в България се нарича арабски числа"

Колега,да ти кажа честно,карай си по старому с копи-пейстовете.Някак си по-малко се излагаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, XEPO-1 написа:

Колега,да ти кажа честно

Първото изречение не си цитирал вярно.

Казах, че цар Петър не сменя българските цифри с арабски. Съгласно твоя линк ги сменя. Ма ти не си прочел и линка който цитираш. Присмиваш се на себе си. Просто си тролиш както Тъпата Овца, която изчезна.

Няма как да ги смени, щото бройните системи са различни. Още повече, характера на бройните системи е различен

Иначе зад всичко останало се подписвам.

А факта, че ти се присмиваш, показва колко ти е интелектуалния багаж, Шаро

Те затуй такива измислени интелектуалци кат тебе първи ви фанаха на бастун, че има страшна чума Коронавирус

Е, ся що се распърдя Короната Интелектуалецо ?

Що падат мерките. 

Що любимия ти генерал Мутафчийски беснее, че иска да измрат яко много хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интервю с д-р Пасков на телеканал Сталинград. До момента 2200+ коментара:

https://m.youtube.com/watch?v=699MxN2CBUY

А с ада какво стана? Даже при разхлабени мерки? Нещастници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Lumberman написа:

Интервю с д-р Пасков на телеканал Сталинград. До момента 2200+ коментара:

https://m.youtube.com/watch?v=699MxN2CBUY

Цитирай кат човек и му го залепи на челото на Интелектуалеца.

Ей тъй са цитира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, M.Николов написа:

А очила имаш ли?

То да не е сокчикар. Трябва първо да отида на очен лекар. Да каже там какви очила да си взема.

Как е перисталтиката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно

Я кажи, ти ако беше жена щеше ли да му пуснеш на Мангъров?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

Чудесно

Я кажи, ти ако беше жена щеше ли да му пуснеш на Мангъров?

Имаш ли линк към клипа ?

Не вярваш, че Бойко го е казал ли ?

Или си тролиш за спорта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пет лъжи за коронавируса

Цитат

“Готвят задължителна ваксинация“, “Бил Гейтс стои зад всичко“ – това са само част от небивалиците, които чуваме покрай пандемията от коронавирус. "Дойче веле" опровергава някои от най-често срещаните:

Това не е ново заболяване. Коронавируси е имало винаги.

Коронавируси наистина има отдавна. Но точно като при животните и растенията, вирусите еволюират, припомня по темата “Зюддойче Цайтунг”. Познатите в момента четири щама на коронавируси включват 46 познати вида вируси, както и множество подвидове, които засягат както бозайници, така и птици и риби. Коронавирусите се променят бързо, някои от тях заразят хора и предизвикат тежка и различна симптоматика.

Преди епидемията от SARS през 2002/03 година бяха познати два коронавируса, които разболяват и хора - HCoV-229E и HCoV-OC43. Те водят до настинки и рядко причиняват усложнения. По-новите коронавируси, сред които SARS, MERS и Sars-CoV-2, имат особени характеристики, които могат да бъдат особено опасни за човека. 

Ковид-19 не е по-опасен от сезонния грип

Двете заболявания са различни. При тежките случаи инфекцията с новия коронавирус е по-опасна, засяга повече органи и води до по-висока смъртност от инфлуенцата.

Първият орган, който и двете заболявания засягат, е белият дроб. Грипът не се разпространява повече, макар при някои случаи да се стига и до инфаркти или силна сърдечна недостатъчност. Ковид-19 засяга почти всички органи. Вирусът използва ензима ACE-2 (ангиотензин конвертиращия ензим), за да се прикрепи към здравите клетки навсякъде по тялото.

Колатералните щети са по-тежки от самото заболяване

Макар Германия да е сравнително слабо засегната от пандемията, тежките резултати вече са налице: за първите три седмици на април смъртността е нараснала с около 10% в сравнение с осреднената стойност през същия период на предходните години. Починалите "в повече" са 5 294 човека.  

Не всички от тях обаче са починали точно от Ковид-19. Имаше отменени планови операции, много хора се страхуваха да отидат в болница, даже и при случаи на инфаркт, а изолацията и страхът от вируса предизвикват огромно психическо натоварване. Всички тези фактори водят и до смъртни случаи. Едно сравнение с Италия показва обаче че забавеното въвеждане на мерките там е довело и до значително повече смъртни случаи. Какви са реално колатералните щети от пандемията ще разберем най-рано през август 2021 година. Тогава Федералната статистическа служба ще представи данни за причините за смъртността през 2020 година. А дотогава подобни изказвания си остават само догадки.

Единствено Швеция подходи правилно. Там заболелите са малко.

Швеция избра свои собствен път и отказа да въведе голяма част от противоепидемичните мерки, които другите държави наложиха. И резултатите са налице: през април в страната са починали 10 458 човека – повече от когато и да било за един месец след 1993 година, когато скандинавската държава беше силно засегната от грипна епидемия. Тогава за една година починаха 97 хиляди души - рекорден брой след испанския грип през 1918 година, припомня вестник "Ди Велт".

Общо починалите от Ковид-19 в Швеция са 3 831, по данни на университета "Джонс Хопкинс". Повечето от жертвите са от домове за възрастни хора. И всичко това при наличието на няколко особености на страната, които я предпазват от по-широко разпространение на заразата, като ниската гъстота на населението и високата самодисциплина на шведите.

Въвежда се задължителна имунизация с опасни ваксини

Всеки, който лансира подобни тези в момента, създава необоснована паника, пише на свой ред списание “Фокус”. От една страна хората искат да бъдат предпазени от новия коронавирус, от друга – групи в обществото протестират срещу все още несъздадена ваксина.

В Германия не се говори за задължителна имунизация срещу Ковид-19. Дори напротив: Хелге Браун, началник на канцеларията на Меркел, заяви, че ваксинирането срещу новия коронавирус няма да е задължително. Освен това е много вероятно повечето хора сами да изберат да се ваксинират. Ако 70% го направят, ще се изгради т.нар. стаден имунитет срещу болестта. Едва около 2% от родителите в Германия се обявяват твърдо против ваксините.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/pet-lyzhi-za-koronavirusa-6109876

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Имаш ли линк към клипа ?

Не вярваш, че Бойко го е казал ли ?

Или си тролиш за спорта

Не, разбира се, не събирам линкове с Мангъров

Не

За спорта

П.С. То за друго с тези събеседници не става.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, M.Николов написа:

Не

Грешиш. Мутафчийски е този, който лъже. Мангъров казва истината. Включително и в случая.

А и е напълно в стила на Бойко Борисов да каже подобно нещо.

Мангъров предава думите на Бойко Борисов, не знам в състояние ли си да вденеш. Борисов е казал така, не Мангъров.

Докато Мутафчийски от свое име каза, че иска да измрат много хора. Ама яко иска да измрат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, M.Николов написа:

Не, разбира се, не събирам линкове с Мангъров

Не

За спорта

П.С. То за друго с тези събеседници не става.:)

Друго видео освен това едва ли ще видим по темата . 

https://m.dnevnik.bg/video/btv/2020/05/21/4069417_predozirane_vij_kakvo_mangurov_ako_biah_jena_-_shtiah/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, като пуснах едно търсене и виж на какво попаднах:

https://politika.bg/bg/a/view/doc-mangyrov-pravi-chest-che-premieryt-bojko-borisov-chu-glasa-na-naukata-a-ne-na-straha-68987

"Според доц. Мангъров в България няма много възрастни хора, което обяснява по-ниската смъртност"

:shock11:

Не знам дали лъже, ама е далеч от истината.

А това, че Бойко имал ищах на Мангъров е нов виц явно.:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...