Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, контрола трябва да се завиши.

:offtopic_s:

Моя близка почина от малария именно, защото през 1998 година бе пренебрегната вид санитарна разпоредба за лица идващи от Африка.

Тукашните доктори тогава я определиха като вид лек грип. (Не говоря за форум специалиста Ага :) )

Агата е хипнотизиран от телевизята на БСП и повтаря едно и също  всеки ден, но пък забрави комунистите които бяха виновни за всичко. Когато се пренебрегва заболяване колкото и да е леко има вероятност то да доведе до тежки последици, та разбирам те. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, контрола трябва да се завиши.

:offtopic_s:

Моя близка почина от малария именно, защото през 1998 година бе пренебрегната вид санитарна разпоредба за лица идващи от Африка.

Тукашните доктори тогава я определиха като вид лек грип. (Не говоря за форум специалиста Ага :) )

Това не е офтопик.

Бих попитал загрижените за БВП, икономическите загуби и т.н. бихте ли предпочели да загине ваш близък, спрямо това да се икономиса за държавата някакви пари ?

Аз за себе си бих дал веднага отговор - не ми пука ама въобще за БВП и икономиката ако може да се спаси живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, FusE написа:

Агата е хипнотизиран от телевизята на БСП и повтаря едно и също  всеки ден, но пък забрави комунистите които бяха виновни за всичко. Когато се пренебрегва заболяване колкото и да е леко има вероятност то да доведе до тежки последици, та разбирам те. 

Има вид реална опасност, но определени личности се възползват и от истериите на другите. ;) 

За тях е по-важно истерията и да се налива още, и още масло в огъня, докато не се измисли нов вид огън и така до края на света. :) 

Спекуланти винаги ще има. От нас зависи дали ще толерираме въпросните или свободно ще си изкажем мнението, и да, може цифрите да показват нещо, но все пак анализът продължава, защото не може да се измисли синтез.

Някои хора просто си я обичат диалектиката. Това е!

:offtopic_s: :) Сетих се, един стих от една песен: "Омайна лунна нощ е, а аз искам още, още ..." :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Реджеп Иведик написа:

Разбрах бе

Не, не си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Това не е офтопик.

Такова е Миро.

Разликата е, че за маларията имаше лекарство, но не успяхме да го доставим на време, а за това нещо все още няма ....

По мое мнение - Хининът може и да помогне, за въпросния вид вирус, но проблема не е при заразен здрав човек, а при хронично болните, а българите си имаме ред хронични заболявания именно в следствие на демокрацията, а не на комунизма. ;) 

Това е основния проблем на ко-19 в България - хронично болните в работоспособна възраст - те са мнозинството!!!

п.п. :offtopic_s:Иначе оставаме матричарите и идиотите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

а българите си имаме ред хронични заболявания именно в следствие на демокрацията, а не на комунизма. ;) 

Това е основния проблем на ко-19 в България - хронично болните в работоспособна възраст - те са мнозинството!!!

п.п. :offtopic_s:

Бъркаш по време на демокрацията има хронични ПСИХИЧНИ заболявания, а при комунизма хронични ФИЗИЧНИ. И се получава психосоматични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2020 г. в 10:36, Реджеп Иведик написа:

Ти нямаш понятие от философия.

Рзбира се - от философия имат понятие само гениалните капитани, които натриват носове, вървят по средни пътища, при това  "просветлени". В Провадия е нужно да издигнат паметник, да дадат име на улица, дори площада, дори мавзолей ( като му дойде времето ). В тази връзка не е зле да спретнем една петицийка тук, от форума... към общинарите от които зависи това. А и защо не и към доц Мангъров , който е най-научния говорител и изразител на "науката". 

на 21.05.2020 г. в 12:09, Реджеп Иведик написа:

Мангъров казва истината. Включително и в случая.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dots-mangarov-dokazano-280-000-dushi-v-balgariya-sa-imali-kontakt-s-koronavirusa.

"Зад мен няма никого, аз съм тук, просто защото се забавлявам, това ми е работата, с която се занимавам от години, и когато виждам, че някои неща са неправилни, се опитвам да ги коригирам...".

Националният коректор, научен говорител... и "народен изразител"... :)

======

Цялото интервю на въпросния, е една подигравка, както с науката, така с популистите, които го ползваха за байрака си. Двете страни взаимно се използваха, щото така си наляха масло за да съществуват и изгреят , една на друга. Когато се качиш на гребена на вълната... не ти се иска да слезеш от нея. И се почват представленията - като горното... "интервю". :)

Вероятно е най-научния учен, когато:

"достоверно и доказано има 280 хил. души, които са имали контакт с COVID-19".

Това е подигравка с "науката", защото статистическите данни нямат стойност на истина, нито на "доказателства", а подават само взаимовръзки, корелации, тенденции... И то чрез подходящи аналитични техники и математически апарат. "Резултатите" имат насочващ и вероятностен характер.

Така, че с думичките "ДОСТОВЕРНО" и "ДОКАЗАНО" отново се подигра националния детски доцент. Той дори и ББ бил посъветвал, и същия го "ЧУЛ"... и "РАЗБРАЛ". Когато малка мишка намери начина да се направи на велика - става с подходящото говорене през което да се припознаят мишките като него. В смутни и истерични времена мишките просто търсят някой да им е говорител и изразител...

Но от друга страна - националният детски доцент " се забавлява, това му е работата с която се занимавал от години...". Впрочем - и няколкото фенове от агитката му сред темата - също. Те просто си търсят винаги място сред някаква "агитка" - винаги групово, да се крепят едни други.

Интересни са "гласовете" на говорителите на "наука", някаква си. Може би те още не са открили че науката и цирка са две различни неща. За някои (учени) да, но не и за тях. Клоунът когато се маскира с образ на "учен" става само по-интересен за публиката дето "науката" й е просто народно-битова думичка, с неясно и "свободно" значение, та да става за "съчинения". Може и за някого да е "интересно", но само докато трае представлението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _ramus_ написа:

това ми е работата, с която се занимавам от години,

А нещо плащат ли ти или е на ползу роду..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се че ми плащат - лично ББ, масоните, Сорос и Гейтс. С последния си говорих миналата седмица на кафе - доволен е, финансира ме да му направя новата ваксина, щото имам разработки за "наношити", дето ги вшивам направо в гладки мозъци. Само той знае за моето откритие и... си ми дава пари човека, що да не.

Както се вижда  в темата - аз съм световно име в маркетинга, плащанията и ползите (роду).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъжеш. Лъжите ги разпознавам от километри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ncl написа:

Лъжеш. Лъжите ги разпознавам от километри...

не се знае - може да съм на много светлинни години. Виртуала не дава гаранция за "дистанцията". Некви километри не са мярка, след като гениалният философ сред темата, е чак в Провадия... Ехееееее - да те видя как ще го "разпознаеш" него. Ами другите в темата - Гърция,  Испания, Германия, че даже и САЩ..

НО НЕ САМО - тук рекорда по "дистанции" е друг, напълно недостижим...:

За пример да дам че тук една колежка по форум, пише своите послания към човечеството, дава своите позволения и рецепти за справяне със всякви кризи и проблеми - от дистанцията на вселенския център на мъдростта, на която въпросната е говорителка. Тя получава своите смс-и криптирани и само на нея - направо по канала на ДНК-то си, чрез "наноплазмошити"...  :) Тука по това няма кой да й го "дигне"...  

Така, че - некви 'километри" тук са слаба бира... и не го дигаш в "разпознаването". Много по-изтънчени "разпознаватели" са налице сред героите на това форумно представление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. Не претендирам за непогрешимост. А иначе на въпросната потребителка не й чета постовете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

А иначе на въпросната потребителка не й чета постовете...

ааааааа - моля те... Веднага й се извини и падни на колене. Ако е на кеф, ще ти даде да й подърпаш плитките и ще ти прости подобаващо. Даже и кожени гащи ще сложи и ще вземе камшика...

Пиши извинението си по линковете й в розовите сайтове - точно там най-много ще хване дикиш. И за протокола - тя сама си ги даде тия линкове, някъде напред по тая тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вълните и за секса - пиши на морския капитан в Провадия. Той знае всички вълни и ще ти обясни в тях  и "философията".

Вервай му - той е специалиста по математика, философия, квантова и класическа физика, политология и геополитика - нано-... плазми-... там - за квото се сетиш все е спец. Ще излезе скоро и скритата информация Мангъров кой го е учил да е 'доцент'...

За "свободната телевизия" - това е големият й рекламен коз... (всичко коз, разбира се). По брой линкове на предавания и репортажи - вече е на първо място в темата. Така се прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

Ти му пиши,

писах му, ама не иска да дойде до Пловдив да трие носове. Вече нямало нужда, а той е твърде зает с "рекламата" на телевизията. Пък и сега като пуснат границите на концлагера и го пуснат от домашния му карцер - и айде в Хонолулу да си тича по 10 км само за загрявка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...щом казваш !

Ей на - съгласих се кротко и тихо. За изненада на колегите по тема... :) Чак аз се изненадвам, но съм философски настроен някак си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направо се просълзих от тоя поздрав... Трогнат съм . Жалко че не ги слушам тия - въобще. Нито някога ще ги заслушам... защото за да съм паднал толкова ниско... може би вече ще съм "под земята"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръмп отново отказа да носи маска. Тогава ний защо носим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и сега как да разберем има ли метанол дезинфектанта, с който ни пръскат, или не

да му искам на заптието етикета ли

https://www.marica.bg/index.php/tema-v-razvitie/covid-19/vnimavayte-s-opasni-dezinfektanti-general-mutafchiyski-utochnqva-pred-marica

само 3 от 21 читави, няма що

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...