Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 45k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3030

• miro20

2683

• Реджеп Иведик

3493

• Радул

2926

преди 20 минути, FusE написа:

По- умен е отколкото си мислех даже...

"Има само една нормалност."  "Би било добре да имаше по- малко страхове и повече разум".

Това ми напомни финала на един грандиозен концерт в Рио. Този на Айрън Мейдън. Там Брус Дикънсън завърши с: "... и не позволявайте на никой, да ви накара да се страхувте."     Бразилия го послуша. И не сбърка!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Радул написа:

Бразилия го послуша. И не сбърка!!!

Нали  ? https://www.dw.com/bg/коронавирус-бразилия-е-пред-катастрофа/a-53513257

Не "сбъркаха" към момента....  25 хил починали бразилци от коронавируса официално / може би много повече/

"Не сбърка" и Швеция с ... 4 200 починали.

преди 49 минути, FusE написа:

хм.. последната му реплика пак кърти мивки... - "лекарите да не харчат хиляди левове за да изкарат стотина мършави лева"

преди 57 минути, herkules2 написа:

Не, в тази тема няма повече да пиша. Т

тъй де. :)  Благодаря че се съгласи с мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа остава само страхът. Страхът от всякакъв вид - от някакви болести, дето винаги са съществували, страх от тия над нас, страх да не се изложим някъде, неспазвайки безумни предписания, страх да не би случайно нещо да стане и да ни обвинят, че ето виждаш ли, ти говореше едно, а стана друго..Това е.  Но аз виждам и положителното. На бръснар не ходя вече година и си припомних следказармените години, които си мислех, че никога няма да ми дойде силата да повторя :) Е, дойде ми силата - едната слабост се превърна в друга сила и това е добре.  Даже мисля да не се подстригвам дълго време.  И няма да го направя. Ще карам и със зимните гуми вероятно това лято, щото имайх планове да сменям джанти и така нататък, но и това ми забрани правителството. Правителството ми забрани всчико, затова аз съм покорен, карам си със зимните гуми лятото, ходя си рошав с много дълга коса, предполагам цветенясала вече и така :) Да е живи и здрави генералите - Бойко и плешивия :)  Всяко зло за добро, както казва народът.  Е, поне от цялата ситуация ми дойде музата, псувам наред, не ми пука, ще псувам още доста време всичко и всички идиоти. 

преди 4 часа, Радул написа:

По- умен е отколкото си мислех даже...

"Има само една нормалност."  "Би било добре да имаше по- малко страхове и повече разум".

Това ми напомни финала на един грандиозен концерт в Рио. Този на Айрън Мейдън. Там Брус Дикънсън завърши с: "... и не позволявайте на никой, да ви накара да се страхувте."     Бразилия го послуша. И не сбърка!!!

Това е любимата ми песен на Мейдън и винаги с нея са ме поздравявали по металските кръчни :) Благодаря, че  ми припопмни тая песен, която въртях и въртях като студент в общежитието и надувах докрай касетофона :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

Ще карам и със зимните гуми вероятно това лято, щото имайх планове да сменям джанти и така нататък, но и това ми забрани правителството. Правителството ми забрани всчико, затова аз съм покорен, карам си със зимните гуми лятото, ходя си рошав с много дълга коса, предполагам цветенясала вече и така

Всички гумаджии си работят, както и магазини.

Фризьорските салони също.

Но ако сам си си направил избор, никой не може да те накара нито да ходиш, нито да се къпеш :)

Относно страха.. аз не виждам такова нещо. Просто хората станаха по прагматични, по предпазливи. Никой никога не го е било страх да ходи по веригите магазини , повечето от които никога не са спирали, само си изградихме навик да си носим маски .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Ъндъртейкър написа:

От цялата работа остава само страхът. Страхът от всякакъв вид - от някакви болести, дето винаги са съществували, страх от тия над нас, страх да не се изложим някъде, неспазвайки безумни предписания, страх да не би случайно нещо да стане и да ни обвинят, че ето виждаш ли, ти говореше едно, а стана друго.

Така е всичко което сме правили през последните 2000-3000 години генетичните ти натрупвания те карат да се страхуваш че няма да има продължение.Освен това висенето в къщи те кара да си задаваш и някои въпроси които при обикновени условия никога не би си ги задал.Знам това те плаши обаче за да ти олекне можеш да си преставиш нещата опростено.Отишал си на ресторант пиеш ядеш висичко е о.к. обаче накрая идва сметката.Е това просто ни се случи сега представиха ни сметката и се оказа че не можем да я платим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

един офтопик:

1. не разбрах как и според кого ГНЯВ, можел да бъде "справедлив"? Това от някакъв комедиен сериал ли, или от турско-латиноамерикански битов екшън е?

2. както и описанията на "мъжете" от постовете на колежката - като на прост човек, какъвто съм си по рождение,  ми се струва странно че описанията са сходни, и при "двамата". Айде - с единия да сбърка човек, ок. Но при втори опит да е "същото" и после да си кажеш - егати мъжете, дето са сички на 90% такива...

Като обикновен прост човек ми се струва че аз бих си задал въпроса - в два различни случая, спрямо две различни съжителства, кой е общия елемент в двата? И дали "еднаквия резултат" не е зависим по някакъв начин от "общият елемент" в тях? Все пак - във визираните два примерни случая двамата "смотаняци" са стигнали някак си до нечие легло... че и до дом за съвместно съществуване... Дори и дете е оставил (единия)...

Но...  като образ на простак, заядливец, злобар и надменник имам доста ограничен капацитет и вероятно не се сещам за дълбоките битови драми и житейски пътища на умните, справедливите и възпитани хора с добри и любящи сърца... ( с тигани, разбира се... при това "тежки"! А съм виждал по карикатурите само за "точилката")

край на офтопика. Моля ви, простете на простия човек, със злоблива, надменна и черна душа - нито знае какво пише, нито знае въобще защо е жив за да трови кефа на свестните хорица по форумите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Pifi Pedolino написа:

което сме правили през последните 2000-3000 години генетичните ти натрупвания

а някои простаци още наивно вярваме, че освен "генетичните натрупвания" има и някаква форма на "озрелостяване". И учене от "опита".

Много са сполучливи някои оправдателно-обяснителни форми - поне за човека, дето си ги е нагласил да си ги ползва за лична употреба.

Страх... е просто обобщение на сложни (или прости) защитни сработвания, които  да доведат до защитно поведение и оцеляване. Природата е вградила това сред всеки жив организъм - защитните програми.

Страхуването - това е вече конкретно изживяване в даден субект, което се предизвиква от сложните защитни сработвания. Докато се стигне до проявлението - много други процеси са задействани в психичното поле.

СТрахуването се проявява до съзнанието само през някакъв "обект" - през който да се привиди, като "причина" или "конкретен дразнител". Поведението се фокусира върху стратегия за справяне с дразнителя, за да се спре сигнала за страхуване. Но това е съвсем първосигнален рефлекс, защото когато страхуването премине трайно в психичното поле, то става част от психичната система и тя започва трайно да го поддържа заради грешното приемане че това е част от "баланса й".

В резултат от това - самото изживяване на страхуване се поддържа трайно и ако даден обект на страхуване отпадне в ролята си на такъв, се търси друг такъв обект, за да се запази изживяването. Така обектите на страхуване се сменят, за да остане страхуването като константа.

Така се стига до явленията при които - вътрешно силно усещане за опасност и тревожност, непрекъснато се нуждае от подбирането, сортирането и намирането на "обекти" чрез които да се "регламентират" като обективни причини и дразнители, като свързани с живота на Страхуващия се...  В тази роля се пускат дори и по-сложните когнитивни заучени умения, които вместо да се развиват за да поемат ролята на "кормило на индивида", стават заложници и "прислужници" да се търсят, привиждат и съставят схеми за "обективни и обосновани" причини и обекти за страхуване...

----------------

Заради универсалната човешка роля на страхуването и нейната дълбока първосигнална същност, то се ползва навсякъде в социума за регулация на поведението, за опитомяване, за избор на посока, цели, значения. Като универсално основание, дори оправдание и обяснения....

Всеки родител продължава да го ползва спрямо децата си. Всеки социум го ползва за да реализира чрез него груповите си регулаторни функции - на всички нива, сред всякакви форми на отношения, сред всички мащаби.

Така социума го залага от групата, към всеки един негов член, така се оформя идентичността, така страхуването навлиза в ценностната система, както и в мотивационната такава. А това са двете базови психични "формирования" от които зависи цялата екзистенция на всеки човешки субект.

Това е просто част от цената да сме социални същества. На такъв етап, това е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, miro20 написа:

хм.. последната му реплика пак кърти мивки... - "лекарите да не харчат хиляди левове за да изкарат стотина мършави лева"

Хубаво е да се слуша разума, да не се отива в една или друга крайност, но е трудно потижимо когато си избрал позиция на опозиция на всяка цена. Мангъров казва верни неща в част от интервюто, затова и го постнах. Например, че 

Цитат

В същото време доц. Мангъров казва, че всички мерки предприети от българските власти са били наложени с най добри намерения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, FusE написа:

българските власти са били наложени с най добри намерения. 

това е просто клише. И е част от целия цирк, който разиграва.

Между другото - и Хитлер е говорил и някои "верни неща". Но най-голямата изненада е, че и Реджи, сред някои други теми, може да казва 'верни неща".

Въобще - "верните неща" са за пред една или друга публика, според представлението, сценария и избрания образ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чилийка на 111г пребори Ковид 19

Цитат

Жена на 111 години е най-възрастният жител на Чили, преборил COVID-19, предаде ДПА, позовавайки се на Националната служба за възрастни хора.

Хуана Сунига, която през юли ще стане на 112 години, е била сред двадесет и петимата обитатели на дом за възрастни хора в столицата Сантяго, разболели се от COVID-19, се посочва в изявление, направено от службата, допълва БТА.

Жената, която живее в дома от 2014 г., е била поставена в изолационно отделение, където за нея са полагани грижи в продължение на 28 дни.

По-рано през месеца, когато официално е обявена за излекувана, Хуана Сунига става най-възрастният жител на Чили, преборил COVID-19.

https://dnes.dir.bg/svyat/chiliyka-na-111-godini-prebori-covid-19

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Чилийка на 111г пребори Ковид 19

https://dnes.dir.bg/svyat/chiliyka-na-111-godini-prebori-covid-19

Profruit може да сподели, ако има популярно лекарство или магии от шамани по чилийските земи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така !  Докато се занимавате с офтопици и "борите " несъществуваща "епидемия и пандемия" , част от плана на чудовищата , да ви Информирам: 

Как стоят с днешна дата - Съпротивата и Борбата срещу Чудовищният план !

ПРЕВРАТЪТ СЕ ПРОВАЛЯ !

Завземането на властта от Хазарската мафия чрез КОВИД-19 се проваля, Бил Гейтс сега е ходещ мъртвец

Завземането на властта от Хазарската мафия чрез използването на фалшивата пандемия КОВИД 19 се провали зрелищно и сега разплащането започва, твърдят източници на Пентагона и азиатското тайно общество. Белите шапки са започнали незабавна офанзива чрез убийството на военачалника на йезуитите и черния папа Адолфо Николас, твърдят източници на обществото на белия дракон . Смъртта на Николас отвори пътя за освобождението на Япония. Следва освобождението на Германия. Само тогава ще бъде възможно да се освободят САЩ и по този начин планетата Земя.

queen-1-300x197-1.png

https://streamable.com/k5cxkb?fbclid=IwAR1waPVEFGY52fys_KlmE_ZlhCRpW6wXOLpSi_xEiw90u-i_xFKyjIkgf2s

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, _sirena_ написа:

Завземането на властта от Хазарската мафия чрез КОВИД-19 се проваля, Бил Гейтс сега е ходещ мъртвец

Милиардерът филантроп Бил Гейтс е обект на многобройни конспиративни теории. Според някои от тях той е създал вируса, патентовал го е или се опитва да контролира хората чрез поставянето на чипове в тях.

Но как се създава конспиративна теория, в която много хора започват да вярват?

На 19 март в сайта Biohack.info се публикува фалшивата новина, че Бил Гейтс планира да използва ваксина срещу новия коронавирус за мониториране на хората чрез инжектиране на микрочип или шпионски софтуер. Два дни по-късно в YouTube е качен клип по темата, който бързо генерира зрителски интерес и към момента има около 2 милиона гледания.

Абсурдната идея достига до Роджър Стоун - бивш съветник на Доналд Тръмп, който през април обсъжда конспиративната теория в радио предаване. Признава, че никога няма да има доверие във ваксина, създадена от Бил Гейтс. Интервюто със Стоун е отразено от вестника New York Post, но в статията не е направен опит за разкриване на абсурдната конспиративна теория. Публикацията е споделена и коментирана почти един милион пъти в социалните мрежи.

Според социолог от Харвард в историята на всяка конспиративна теория има моменти на свръхразпространение. Публикацията в New York Post е споделена с алармиращи коментари от няколко влиятелни личности с над 1 милион последователи. Темата е поляризираща, плашеща и грабваща. Не се учудвайте, че създава голям читателски интерес.

Световната здравна организация определя настоящата ситуация като инфодемия. Затрупани сме с информация, но част от нея е невярна и дори опасна. Става все по-трудно да знаем на кого да се доверим.

Не споделяйте съмнителни статии и клипове в социалните мрежи преди да се уверите в тяхната достоверност. Иначе ставате част от разпространението на конспиративни теории. А това може да бъде опасно по много начини. Жертвите на инфодемията започват да приемат лекарства с недоказана ефективност и безопасност, не спазват противоепидемичните препоръки и дори протестират срещу несъществуващата още ваксина.

Признайте си. Споделяли ли сте конспиративни статии, защото изглеждат интересни и ще бъдат забелязани от вашите приятели?

https://www.nature.com/articles/d41586-020-01452-z

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Националният оперативен щаб обсъжда нови облекчаващи обичайния ни начин на живот мерки. Сред тях обаче със сигурност не е сваляне на маските на закрити пространства. Това стана ясно от днешния брифинг, на който участваха председателят на щаба ген. Венцислав Мутафчийски, секретарят доц. Димо Димов, главният здравен инспектор Ангел Кунчев и директорът на Националния център по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев.

"Ние може да освободим всички мерки много бързо - до юни, но тези за закрити помещения, носенето на маски и дезинфекцията ще останат за много дълго време", заяви Кунчев и добави: "Обсъждаме преминаване към друга стратегия и ще препоръчаме да отпадне 14-дневната карантина за влизащи в страната".

Според него главните мерки не трябва вече да се предприемат по границите, а служителите на РЗИ да се върнат на своите места в страната и да обръщат внимание на съмнителните случаи, да откриват рано заразените с коронавирус и да предотвратяват възникването на огнища.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/maskite-skoro-nyama-da-mahnem-17-novi-sluchaya-na-koronavirus-u-nas-i-oshte-edna-zhertva

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, FusE написа:

но тези за закрити помещения, носенето на маски и дезинфекцията ще останат за много дълго време

Да им *** ******* и да ** го **** у ******* ****** !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Реджеп Иведик написа:

Ний сме така от март в Берлин. Не знам какви ограничения е имало в България и кой ги е спазвал.

Най-гадно е в метрото. Не се диша. Няма климатик, прозорците са затворени, пълни са всички вагони. Като в консерва си. Метрото е дълго поне 50 метра. И е пълно.

Влиза се в магазин пръска се с дезинфекция, ако някой не го е изпразнил преди това, после задължително кош или количка, защото не пускат да пазаруваш. Слага се маска, шал, кърпа ... кой каквото има и така се пазарува. 
Станахме от близък изток Сирия, далечен изток Хонконг. Провинция в Китай - Берлин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

браво... това е пример за мъдрост, просветление, среден пръ... упс - движение по средния път и невероятна интелигентност... точно в "такава тема"... То и цялото участие в нея де...

Изключителен пример... Браво! Впечатлен съм от замаха дори в емоционалните изблици... макар и просветлени. Ако буда би надникнал... би се посмял от сърце на наивинитета, първосигналността и изхвърлянията, но от друга страна - е твърде незначително за да се занимава с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _ramus_ написа:

браво... това е пример за мъдрост, просветление, среден пръ... упс - движение по средния път и невероятна интелигентност... 

Не знам кое те изненадва, неговото участие в темата е такова от самото и начало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, FusE написа:

Не знам кое те изненадва, неговото участие в темата е такова от самото и начало. 

Подмазва му се,да не го надбяга на облога...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, FusE написа:

неговото участие в темата е такова от самото и начало. 

всъщност - да, в темата това негово "участие" ме изненада. Понеже се четем с него отдавна, но в тема будизъм, има моменти на много сносни и задълбочени положения и адекватни попадения. Но като смени лицето и образа - и падението става тотално.

Разбира се - заблуждавал съм се много пъти - защото не изследвам внимателно всеки образ в общ план, а само сред фрагментарни негови изяви. И... напълно естествено когато контраста е тотален се изненадвам...

как се съчетават толкова разнопосочни образи зад един автор... Никога не съм го можел, нямам никаква потребност - където и каквото и да правя се проявявам по един и същ начин, средства, посока...  Не че не мога да се маскирам хамелеонски и артистично да се слея с "матряла"... но само за ограничен момент, защото ми нарастват дисонансите до нетърпимост.

преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Подмазва му се,да не го надбяга на облога...

една глупост, колкото и да се повтаря от изричащия я, не го прави по-умен, нито ще надмине нивото на папагаленето.

Облога - се оказа фейк от негова страна, думите и изцепките, с декларациите - също. Както и от други "бъборковци" сред цялата тема - думите са нищо и са само средство за изживявания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамусе, спри да изследваш и ходи да се изследваш.

преди 3 часа, FusE написа:

Хубаво е да се слуша разума, да не се отива в една или друга крайност, но е трудно потижимо когато си избрал позиция на опозиция на всяка цена. Мангъров казва верни неща в част от интервюто, затова и го постнах. Например, че 

Пътят към Ада е постлан с добри намерения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Радул написа:

Пътят към Ада е постлан с добри намерения.

Не съм вярващ, възможно и така да е, аз съм човек вярващ в науката и доказани теории. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, FusE написа:

Не съм вярващ, възможно и така да е, аз съм човек вярващ в науката и доказани теории. 

Дано не са доказани като ковид 19.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, FusE написа:

Науката доказа, че ковид19 е лека настинка. 

Ти друго бърмочиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...