Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 час, Hristo52 написа:

И обикновено еквивалента не струва...Колко лекарства хубави спряха, забраниха последните 30 години, за да им купуваме буклуците...Фармахим правеше хубави лекарства, всичко съсипаха, проклети да са...имахме прекрасни лекарства почти за всичко.

видео от 20-ти, но кога ще го има в аптеките не знам

https://youtu.be/JVtgDoXnyzs

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 22,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1855

• miro20

1698

• Myanmar

1224

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 3 часа, _Belial_ написа:

Какво е това?

Корона вируса.

Днес се замислих, ако тоя коронавирус е изкуствено създаден и е пуснат нарочно(кнспирации всякакви) и ако е създаден и пунсат от китайците защо не го пуснаха в Хонг Конг. Така и така си имат проблеми с тамошните китайци. Каква хубава карантина щяха да им спретнат, че и някой борец против партията щеше да умре уж от коронавируса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, A.com написа:

Корона вируса.

Днес се замислих, ако тоя коронавирус е изкуствено създаден и е пуснат нарочно(кнспирации всякакви) и ако е създаден и пунсат от китайците защо не го пуснаха в Хонг Конг. Така и така си имат проблеми с тамошните китайци. Каква хубава карантина щяха да им спретнат, че и някой борец против партията щеше да умре уж от коронавируса.

не се знае от къде е почнал може и да не е от китай а от българия

по принцип когато  хващам вирус мe удря в кръста

а това беше миналата година октомври -ноември

1 месец не можех да ходя.

хората може да са го минали без да знаят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам младо момче, което декември стигна до кислородна бутилка. Не знам дали е било това. Джипито го беше нахранила с не знам колко илачи. Как ги предписват не е истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _Belial_ написа:

Тя е в перманентна карантина на 15 тия етаж. Едва ли ще разбере какво и разправяш.

Заедно с котката си. Явно не чете правилно новините, а ги минава набързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момент, в който правителствата по света вкупом решиха да сложат точка на световната икономика и с това да обрекат милиони на гладна смърт и нищета, малоумна конспиративна теория, в която не вярвах - тази за глобалното правителство - се потвърди. Спуска се инструкция, която се следва от всички. Има две решения за бъдещето: глобална революция или глобална сеч. Познайте кое ще е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, дръндю написа:

Азакс го има в аптеките, ама другото беше забранено в България

пп

намерих еквивалент на другото лекарство под наименованието Резохин

Какъв е този "Азакс", и откъде го вкара в темата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _Belial_ написа:

Това май се пропусна от "неконспираторите", а на мен ми се вижда задължително за отбелязване, предвид "италианския" феномен с високата смъртност. Затова и ще си позволя да цитирам част от него.

Цитат

Наличните данни за Италия показват, че средната възраст на починалите там е 80.5 години като 99 процента от тях са били с други заболявания. При това, не подценявайте данните - със сериозни предишни състояния. Това е официално проучване на националния здравен орган на страната, което е на база данните за 2003-ма починали в Италия. По-голям дял от починалите са мъже, а всички са със сериозни паталогични предишни заболявания. Забележете - повече от половината от починалите са имали по три патологии, като най-често срещаните предхождащи заболявания са сърдечно-съдови.

Мога само да допълня, че така всичко изглежда логично. И че италианската паника е същата като  българската- изкуствена!

Ей това число от 80.5 години средна възраст на починалите хич не ми се връзва. Значи, според ей тази статистика, има поне двама умрели под 50 години, ше рече за компенсация тря да има двама умрели на по над 100 години или от четирима на по над 95 години или от шестима на по над 90 години... Ма те със сигурност не са само двама под 50 години, сигурно има и по-млади, това се компенсира от съответния брой по-възрастни от 100 години хора... При починали от края на февруари около 4800 човека, излиза, че Италия е някаква нация от столетници...

Има ли някъде сериозна статистика за средната възраст на почналите в Италия от корона вирусът?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните постоянно се променят.  Проблемът е, че често пишещи в темата отварят някакви материали в мрежата, не гледат датата, че е писано преди седмици, или дори месеци и постват тук въпроси свързани с неактуални данни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Данните постоянно се променят.  Проблемът е, че често пишещи в темата отварят някакви материали в мрежата, не гледат датата, че е писано преди седмици, или дори месеци и постват тук въпроси свързани с неактуални данни.

Статията е от 21 Март 2020! Данните в нея не знам от кога са...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да броите постоянно заразени и починали, по-добре коментирайте как се справяте със самоизолирането.

Какво правите, ако сте си в къщи?

Ако ходите на работа-спазвате ли някакви норми-предпазни средства, дистанциране от околните? Работодателя осигурява ли ви предпазни средства, дезинфектанти?

Ей такива ми ти неща, които мисля са по-важни, отколкото да водим постоянно статистики.

Аз например гледам всеки ден да си намирам по някое занимание. Не говоря по цял ден да се взирам в лаптопа, или да гледам филми. (това между другото). Всеки ден излизам, може за малко да е, но е част от ежедневието ми. Днес например ще слезна да си поподредя гаража, че все го отлагам, а там си е настанало кочинка. Взел съм бои и латексове и ще поопресня малко из къщи, като позволява времето. Имам и няколко идеи за ''Направи си сам'' и ще впрегна и инструментите като ми дойде музата.

А вие?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Michigan111 написа:

Държава като Китай нямаше да предприеме такива мерки заради обикновен вирус.  

А, Китай предприеха мерки, защото помислиха, че е биологична атака. Като разбраха, че е обикновена мутация, прекратиха мерките. Сега си лекуват обикновен грип. Без паника, както е тука.

преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

В момент, в който правителствата по света вкупом решиха да сложат точка на световната икономика и с това да обрекат милиони на гладна смърт и нищета, малоумна конспиративна теория, в която не вярвах - тази за глобалното правителство - се потвърди. Спуска се инструкция, която се следва от всички. Има две решения за бъдещето: глобална революция или глобална сеч. Познайте кое ще е?

Не всички, Китай и Холандия, има и други, са изключения, които потвърждават правилото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, darkterminal написа:

Нямам предвид теб, още повече точно за тази статия(не съм я чел, още се събуждам, трудно е без кафе, а мразя домашното).  Ако имах теб предвид, щях да съм цитирал. Проблемът с попадането на неактуални, или дори неверни данни не е само тук, а навсякъде по света. В конкурентният сайт, един пич беше попаднал на системна грешка показваща над 20К нови случаи в Италия за едно денонощие. На сайта беше оправена минути след като я беше хванал, но той точно на нея беше направил екранна снимка и я постнал в оня форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо позитивно

Туристически сезон тази година няма да има Това е повече от ясно

По принцип се занимавам с музика но покрай животните вкъщи В свободното ми време не мога да се концентрирам Последни месеци обаче открих че е много интересно да изучавам цветни скъпоценни камъни Има огромна информация в интернет

За мен всяка свободна секунда трябва да се уплътнява Тогава времето не ни било загубено

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Проблемът с попадането на неактуални, или дори неверни данни не е само тук, а навсякъде по света.

То ако слушаме генерала от телевизора, Италия вече трябва да е изчезнала. А там има обикновен грип и много паника, раздухвана от италианския телевизор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, darkterminal написа:

Достатъчно е че са от 2020 та година! Изследването е на база данните на 2003 починали, което показва че е проведено сериозно, а не вестникарската. Статистиците работят с много по- малко проучвания, когато правят изборни прогнози например. И прогнозите им са доста точни. Тук проучването е сериозно, защото е изследвана не само средната възраст, но и цялостното физическо състояние на починалите, преди да бъдат заразени. И всички тези 2003 ма са с поне по една патология. Някои и с по три!!! Тия хора са си били готови за погребване и преди вируса. Европейските нации са загиващи и застаряващи всичките! Дори в онова сълзливо обръщение на италианския лекар, което имаше за цел да убеди всички че нещата са адски сериозни, той самия каза че това са региони със силно застаряло население. Какво неясно има, та не искаш да повярваш, че тези които винаги са те лъгали (официалната власт) го правят отново? На какво основание смяташ, че сегашния премиер на Италия е по- различен мафиот от Берлускони например?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата се преекспонират - във всяко отношение , седянка на клюкарки събрани на приказка....т.е. истината е рядко срещана...

Защото периодът на болестта е 14 дена , а не като при "нормалния" грип - 7 дена .

И още защото , за никой грип няма ефективно "изкуствено" лекарство . А за  "естествените" от векове се знае....

Известно е за грипа : С лекарства 7 дена трае , без лекарства - една седмица .  :).....е , сега е мутирал - 14 дена трае....

Отделно , че днес имунната система на цивилизацията е понижена и се понижава , от какви ли не извращения с природата ..."пределна чистота" , "модерно" хранене , "компютърно" обездвижване ....примерно... и т.н.

Не говоря за изтървани "лабораторни чудовища"....:nono:

За това данданията ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Реджеп Иведик написа:

А там има обикновен грип и много паника, раздухвана от италианския телевизор

Не ми е ясно защо по някога пишете хей така колкото да си пишете нещо, или да се правите на оригинални? Почти всеки ден говоря по скайпа с братовчетка ми, живее в Портофино. Изобщо вече от три дена е забранено да излизат и тези които работят спряно е всичко. Работят само хранителни магазини аптеки и някой (не всички) банки. Ходят да си купуват храна в определен час по квартали! Боклука се извозва на два дена един път. Било обикновен грип... около 5000 умрели до сега....

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sliderum написа:

Нямам предвид теб, още повече точно за тази статия(не съм я чел, още се събуждам, трудно е без кафе, а мразя домашното).  Ако имах теб предвид, щях да съм цитирал. Проблемът с попадането на неактуални, или дори неверни данни не е само тук, а навсякъде по света. В конкурентният сайт, един пич беше попаднал на системна грешка показваща над 20К нови случаи в Италия за едно денонощие. На сайта беше оправена минути след като я беше хванал, но той точно на нея беше направил екранна снимка и я постнал в оня форум.

Статията я има и в други сайтове! Ако можеш да я опровергаеш с конкретни и достоверни данни- направи го! Ако не, не поставяй под съмнение написаното.

Китай реагираха като ужилени, защото смятаха че това е биологично оръжие! Какво да се прави, прословутата параноя на комунистическите лидери. След като се направиха достатъчно изследвание, които доказаха че подобни опасения са несъстоятелни, китайците се успокоиха и спряха карантините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ся, кажи ми как да повярвам на изследване дето казва, че средната възраст на починалите е 80.5, а всъщност данните от ISS Italy National Health institute казват, че медианата е 80.5. Разликата е голяма! И допускането на такава грешка показва колко бос в статистиката е бил тоя дето е списвал материала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Изобщо вече от три дена е забранено да излизат

Ами то и на нас ни е забранено да излизаме. А тук още не се е почнало. 

Какво невярно съм казал, и аз като тебе казвам, че братовчедка ти се информира от италианската телевизия и от техния генерал с пагони. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Ами то и на нас ни е забранено да излизаме. А тук още не се е почнало. 

Какво невярно съм казал, и аз като тебе казвам, че братовчедка ти се информира от италианската телевизия и от техния генерал с пагони. 

Братовчедка ми живее в тая обстановка а не се информира! Ама как пък всичко знаете бе? Да вземат всички да се допитват до Калдата, тука всеки знае всичко! Пу...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, darkterminal написа:

Добре де, ся, кажи ми как да повярвам на изследване дето казва, че средната възраст на починалите е 80.5, а всъщност данните от ISS Italy National Health institute казват, че медианата е 80.5. Разликата е голяма! И допускането на такава грешка показва колко бос в статистиката е бил тоя дето е списвал материала.

Я дай на български. За каква медиана говориш, когато тука имаме средно аритметично от 2003 човека. И къде е голямата разлика?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, barbuncela написа:

Ама как пък всичко знаете бе?

Ама претенциите за всичкознаене не са от моя страна. Приписваш свои качества на мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване