Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, darkterminal написа:

Ми това са различни статистически функции... Мода, Медиана и Средна Стойност... на английски са Mode, Median and Mean... И те дават различен резултат.

Тъ... В статията дадена от Мальчик Бананан четем:

А ето и откъде са взети тези данни за 2003 човека - скрийншот от графиката:

image.png.0bc2c0487709369ac2fbfac12d0bd3fa.png

Повече от видно е, че става въпрос за медиана, а не за средна стойност.

Сега обяснявам разликата между средна стойност (средно аритметично) медиана... Нека имаме множество от възрасти. Например:

33 55 85 87 92

Медианата е числото, което се намира по средата в редицата. Сиреч в нашият случай, с който давам пример, това видимо е 85.

Средната стойност е всъщност средно аритметичното от числата в редицата, с която давам пример (33+55+85+87+92)/5=70.4

Виждаш и каква разлика може да даде използването на различна статистическата функция.

А сега ако извадим реалната средна възраст на тези 2003 човека (всъщност ISS вече я е извадила за нас), тя е около 79.5 години. Разликата е на лице.

Сега да обясня и защо не вярвам на такава статия, въпреки че разликата е малка. Не вярвам, защото е списвана от хора не разбиращи от статистика и за мен това компрометира по-нататъшната интерпретация на данните.

Ааа, сега ми се изясни. Е обяснението е грешка в превода. Очевидно интервюто е взето от журналист, а не от лекар или статистик и за него медиана и средно аритметично е едно и също нещо. Ти обаче каза, че разликата е голяма а тя е направо никаква. Но щом смяташ че това компрометира цялото изследване, вече имаш данните от статистиката и можеш да направиш ново. Ти всъщност си го направил и изводите не се променят и на йота. Откри една малка грешка, а това не е основание да се смята че всичко е сбъркано. В изявленията на паникосъздателите има планини от грешки, но ние все пак намираме мерките за правилни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 22,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1855

• miro20

1698

• Myanmar

1224

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

Не искам да отварям пак темата Но изгледах др видео с влакови композиции до Европа с военна техника от Америка Видеото се коментираше докато зададох въпроса защо като всички други няма опция за споделяне с мои приятели в България 

След по малко от минута коментарите бяха блокирани и не знам до кога видеото ще е на разположение Няма значение имаше и др подобни които се изтриваха

Става нещо и съм притеснен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, andrianivanov написа:

Не искам да отварям пак темата Но изгледах др видео с влакови композиции до Европа с военна техника от Америка Видеото се коментираше докато зададох въпроса защо като всички други няма опция за споделяне с мои приятели в България 

След по малко от минута коментарите бяха блокирани и не знам до кога видеото ще е на разположение Няма значение имаше и др подобни които се изтриваха

Ами най- вероятно видеото е фейк. Някакви стари или манипулирани кадри с дислокация на военна техника. За съжаление, ситуацията в момента е манна небесна за пропагандата и от двете страни. Всеки иска да очерни другия, да го подкопае... Грозна картинка, но тя си е откак свят светува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, andrianivanov написа:

Лайкна ли видеото. Ти да не мислиш че който го е постнал, го е сложил с намерение да ти помогне нещо на тебе?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

според предсказанието на Ванга, след епидемията идва трета световна...

Ама и ти май си се налапал с бая клипчета. :)  Ванга та Ванга... що никой не говори вече за предсказанията на Нострадамус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е от колеги музиканти в USA Не е нормално Всички са високо интелигенти и там ако има някаква информация Тук се потиска за да няма Как да го кажа смутове бунтове и т н 
Сериозен човек съм и няма да публикувам неща които считам за фалшиви Страницата ми която подържам е верифицирана в Facebook Това достатъчно много говори че казвам това което мисля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, _Belial_ написа:

Ааа, сега ми се изясни. Е обяснението е грешка в превода. Очевидно интервюто е взето от журналист, а не от лекар или статистик и за него медиана и средно аритметично е едно и също нещо. Ти обаче каза, че разликата е голяма а тя е направо никаква. Но щом смяташ че това компрометира цялото изследване, вече имаш данните от статистиката и можеш да направиш ново. Ти всъщност си го направил и изводите не се променят и на йота. Откри една малка грешка, а това не е основание да се смята че всичко е сбъркано. В изявленията на паникосъздателите има планини от грешки, но ние все пак намираме мерките за правилни...

Разликата в стойностите е малка, а в същността на функциите е голяма! И смяната им е груба статистическа грешка. А тоя преводач, кой знае какви други ги е напревеждал щом не може да различни median от average...

Ми търся грешки навсякъде. Къде хващам, къде не... Но с компрометираните източници процедурата е кратка...

Това, което наистина ме шашка е средната възраст... Интересно ще е да се види при по-прясна извадка, но никъде не намирам.

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, darkterminal написа:

Разликата в стойностите е малка, а същността на функциите е голяма! А тоя преводач, кой знае какви други ги е напревеждал щом не може да различни median от average...

Ми търся грешки навсякъде. Къде хващам, къде не... Но с компрометираните източници процедурата е кратка...

Това, което наистина ме шашка е средната възраст... Интересно ще е да се види при по-прясна извадка, но никъде не намирам.

КОмпрометиран източник? Силни думи за толкова нищожна разлика в цифрите. Това навява съмнения за пристрастност...

Как тогава би коментирал, "грешката" в сайта на МНЗ, където се твърди, че има трима починали българи от коронавирус. След като се изясниха обстоятелствата около смъртта на тримата, вече да се твърди че са умрели от вируса е доста несъстоятелно. И нека не разтягаме локуми, защото в смъртния акт се пише конкретна причина за смъртта, а не какво е довело до усложненията. Та, това компрометиран източник ли е и ако да, защо продължава да бъде цитиран?

п.п. Хваща ме яд само като си помисля, колко брутални лекарски грешки сега ще се измият с коронавирус. Колко престъпна немърливост и некомпетентност ще се припише на него...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _Belial_ написа:

Ама и ти май си се налапал с бая клипчета. :)  Ванга та Ванга... що никой не говори вече за предсказанията на Нострадамус?

аве, забавлявай се за да не изпадаш в паника
твай по-страшно от всякаква болест
да, вероятно има придвижване на военни части, които вероятно ще бъдат използвани срещу паникьосано население
не знам кой има интерес от всяване на паника, ама определено не съм аз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, darkterminal написа:

Тук нешо не ти се връзват връзките, хем няма признаци за изкуствено модифициране, хем не изключва възможността да са си играли с истински... Или са модифицирали и има следи от модификация или не са модифицирали и няма следи от модификация...

експериментиране с вируси според теб е само "производство на изкуствено синтезирани " ли ???

Все едно в ботаниката да се знаимават само с изкуствено създавани цветя.

Не ти се връзва, ама твоята .:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президента даде вето на закона за мерките и действията по отношение на извънредното положение.

Ашколсун !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Президента даде вето на закона за мерките и действията по отношение на извънредното положение.

Частично, не на всички мерки, но да, има вето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _Belial_ написа:

КОмпрометиран източник? Силни думи за толкова нищожна разлика в цифрите. Това навява съмнения за пристрастност...

Как тогава би коментирал, "грешката" в сайта на МНЗ, където се твърди, че има трима починали българи от коронавирус. След като се изясниха обстоятелствата около смъртта на тримата, вече да се твърди че са умрели от вируса е доста несъстоятелно. И нека не разтягаме локуми, защото в смъртния акт се пише конкретна причина за смъртта, а не какво е довело до усложненията. Та, това компрометиран източник ли е и ако да, защо продължава да бъде цитиран?

п.п. Хваща ме яд само като си помисля, колко брутални лекарски грешки сега ще се измият с коронавирус. Колко престъпна немърливост и некомпетентност ще се припише на него...

Е, не знам какво пише в смъртните актове? Не знам какви са пълните обстоятелства и не мога да коментирам. Освен това там не съм компетентен. Има си комптентни хора дето са събирали статистиката. Ако са ни излъгали, да си тежи на тяхната съвест...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айдеее, генерала с пагоните и лампазите пак влезе в телевизора, да ръководи правилно паниката

преди 2 минути, sliderum написа:

Частично, не на всички мерки, но да, има вето.

Да, не на всички, но най комунистическите ги банна. 

Е, не знам какво пише в смъртните актове?

Интересното е, че те ги казват по телевизора, не ги крият. Обаче остават в статистиката. Такива сме хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, darkterminal написа:

Е, не знам какво пише в смъртните актове? Не знам какви са пълните обстоятелства и не мога да коментирам. Освен това там не съм компетентен. Има си комптентни хора дето са събирали статистиката. Ако са ни излъгали, да си тежи на тяхната съвест...

Измъкваш се. :)   Е, то така или иначе каквото и да напишем или "разкрием" тук, нищо няма да промени. А и злото вече е сторено... ще търпим.

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Айдеее, генерала с пагоните и лампазите пак влезе в телевизора, да ръководи правилно паниката

Да, не на всички, но най комунистическите ги банна. 

Брей, президента бил жив. Браво! Аз се чудя друго, къде са профсъюзите, правозащитните организации... защо мълчаха поетите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

експериментиране с вируси според теб е само "производство на изкуствено синтезирани " ли ???

Все едно в ботаниката да се знаимават само с изкуствено създавани цветя.

Не ти се връзва, ама твоята .:)

Мирко, слънце. Ключовта дума е мо-ди-фи-ци-ра-не... Означава, промяна (най-вече изкуствена за естествената промяна особено при организми се използва думата мутация) на вече съществуващ обект!  Ще рече, щом няма следи от модифициране, значи не са променени вече съществуващи организми, значи китайците не са си играли с тях. Аз глаголът да синтезирам, не съм го спрягал в цитираното от теб мое мнение. Съществителното производство също не съм го ползвал там...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще рече, щом няма следи от модифициране, значи не са променени вече съществуващи организми, значи китайците не са си играли с тях.

Ето това твоето "щом..значи... "  си е твоя измислица. Аз нарочно употребих думата "играели". Това за ограничените ти разбирания било  "модифициране" .

Е не, не е !

Военни или цивилни биолози може да са тествали въпросни НЕМОДИФИЦИРАНИ вируси в една или друга обстановка, върху едни или други животни , в една или друга среда и какво ли още не.

И са ги изпуснали .

А както бях цитирал покрай спора и фейка кой и как е разшифровал генома на коронавируса, още в Сингапшур са забелязали естествна мутация , в която генома бил се съкратил на незнам си колко нуклеиди в ДНК-то

Така че...  твоето "няма следи от модифициране" реално нищо не значи.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _Belial_ написа:

Измъкваш се. :)   Е, то така или иначе каквото и да напишем или "разкрием" тук, нищо няма да промени. А и злото вече е сторено... ще търпим.

...

Няма от какво да се измъквам... Не съм я писал аз тази статистика... Нито пък съм я защитавал преди... Нямам нищо общо с нея освен, че я чета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darkterminal написа:

Няма от какво да се измъквам... Не съм я писал аз тази статистика... Нито пък съм я защитавал преди... Нямам нищо общо с нея освен, че я чета...

Имаш и друго общо- коментираш я. Всъщност, коментираш една и отказваш да коментираш друга. Твое право си е разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Ето това твоето "щом..значи... "  си е твоя измислица. Аз нарочно употребих думата "играели". Това за ограничените ти разбирания било  "модифициране" .

Е не, не е !

Хъхъхъ... Ми то не останаха много варианти за "играели"... Точно три са вариантите! Синтезирали, Модифицирали, Взели съществуващи вече в природата.

1. Разбрахме се, че не са синтезирани

2. Разбрахме се, че не са модифицирани

3. Ми щом са били съществуващи, значи няма какво да ги изпускат, те вече са си били на воля

И то пак не остана място за гаф... Освен, ако не дадеш някакво друго разумно обяснение за "играели"

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Имаш и друго общо- коментираш я. Всъщност, коментираш една и отказваш да коментираш друга. Твое право си е разбира се.

Ми не съм я коментирал (тая за тримата умрели). Но в случая за едната имам коментар, а за другата нямам... При едната има очебийна грешка, при другата - банална липса на данни, даващи ми основание за коментар...

Ако не бях мернал грешката, нямаше да я коментирам и първата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, miro20 написа:

И са ги изпуснали .

И ти беше там и видя нали ?

На времето баба като ми разказваше приказки, така ги завършваше. И аз бях там и аз видях, как три дена ядоха пиле и се веселиха. И на мене ми дадоха едно гърне със мед, ама докато ти донеса и на тебе, го изтървах по пътя и то се счупи. 

преди 32 минути, _Belial_ написа:

Брей, президента бил жив. Браво!

Може и да го играе доброто ченге ама поне се намери некой да понамали безумието

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още малко за размисъл.

Цитат

Общо от инфекциозни болести в света умират над 13 милиона души годишно. Много от тези болести се предават по същия начин, както и коронавирусът. Повтарям – 13 милиона души! Защо никой не говори за затваряне на граници, въвеждане на пълна карантина и прочие мерки, на каквито сме свидетели сега. Живеем с този факт и не се страхуваме. Но смъртно се боим от коронавируса, причинил смъртта на 7 хиляди души, на средна възраст (внимание!) 79,4 години.

За справка: средната продължителност на живота в света по данни на ООН е 67,2 години.

Смъртността, също не се пресмята коректно, защото голяма част от заразените преболедуват или дори не развиват симптоми, и никога не се тестват.

Цитат

Най-често коронавирусът се сравнява с грипа. Генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус заяви, че коронавирусът е три пъти по-смъртоносен от грипа. Това при условие, че според същия този чиновник, смъртните случаи от коронавирус съставляват 3,4%. В действителност процентното съотношение на заболелите спрямо починалите е много по-малко, защото леките форми на коронавируса просто не се проявяват и не се регистрират. Според различни оценки, безсимптомните носители на вируса са десетократно повече, отколкото тези с проявени симптоми на болестта, което значително намалява това съотношение.

Най-достоверни са данните за броя на смъртните случаи в страните с най-голям обхват на тестовете за коронавирус. Като Южна Корея, например. Там смъртността е около 0,7%.

Манипулацията е повече от очевидна, но всеки решава за себе си. Аз лично не вярвам тези които са ме лъгали и използвали до момента, да започнат да правят нещо друго. СЗО също е отдавна компрометирала се организация, обслужваща частни интереси. Достатъчен е случая с птичия грип, когато именно СЗО направи едни хора мнооооого богати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Реджеп Иведик написа:

И ти беше там и видя нали ?

На времето баба като ми разказваше приказки, така ги завършваше. И аз бях там и аз видях, как три дена ядоха пиле и се веселиха. И на мене ми дадоха едно гърне със мед, ама докато ти донеса и на тебе, го изтървах по пътя и то се счупи. 

Това си е мое мнение. Аз не знам тук да има някой който да е бил там и да знае повече от китайските власти.

Така че...

преди 31 минути, darkterminal написа:

Освен, ако не дадеш някакво друго разумно обяснение за "играели"

Дадох такова. и изброих даже. И даже ти показах че вируса може да се модифицира и без човешко участие, както са констатирали сингапурците.

Докато твоето " Ще рече, щом няма следи от модифициране, значи не са променени вече съществуващи организми, значи китайците не са си играли с тях. "

си остава глупост.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Празни улици или опустели улици за персийската нова година заради вируса.

Въпреки всичко честита нова година и дано всичко се оправи.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Норуз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване