Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Ама претенциите за всичкознаене не са от моя страна. Предаваш свои качества на мен.

Нали? Точно си го мислех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 22,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1855

• miro20

1705

• Myanmar

1230

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Публикувани изображения

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Я дай на български. За каква медиана говориш, когато тука имаме средно аритметично от 2003 човека. И къде е голямата разлика?

По добре да даде дефиниция за медиана, ние и сами можем да си сметнем, доколко е голяма разликата. Той като фърли някоя бомба из аргументацията и въри търси из енциклопедиите, докато я намериш, си забравил за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, barbuncela написа:

Братовчедка ми живее в тая обстановка а не се информира! Ама как пък всичко знаете бе? Да вземат всички да се допитват до Калдата, тука всеки знае всичко! Пу...

Е като не излиза от къщи как се информира? От телевизията и интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Е като не излиза от къщи как се информира? От телевизията и интернет.

:getout:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Какъв е този "Азакс", и откъде го вкара в темата?

Азакс е антибиотика Азитромицин. Гарантирано НЕ влияе на нито един вирус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, barbuncela написа:

Нали? Точно си го мислех.

Не, че си уникална, или че това е порок, всички правим така. Въпроса е доколко го осъзнаваме. Което може донякъде да служи за ориентир, доколко сме податливи на нежелани манипулации.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Hristo52 написа:

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Какъв е този "Азакс", и откъде го вкара в темата?

азитромицин с търговско наименование Азакс
https://apteka.framar.bg/30037369/азакс-таблетки-500-мг-5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, дръндю написа:

азитромицин с търговско наименование Азакс
https://apteka.framar.bg/30037369/азакс-таблетки-500-мг-5

Благодаря. Точно това ми изписа лекарката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, RudeBoy написа:

Благодаря. Точно това ми изписа лекарката.

на мен лекарката ми изписва друг широкоспектърен антибиотик, защото този не ми влияе...тъй де, когато се разболея от бактериална пневмония,
който е всъщност е два антибиотика в едно хапче, ама не го помня как се казваше
а хинина от къде ще го търся не знам
гледам че още няма в аптеките лекарства съдържащи хинин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

на мен лекарката ми изписва друг широкоспектърен антибиотик, защото този не ми влияе...тъй де, когато се разболея от бактериална пневмония,
който е всъщност е два антибиотика в едно хапче, ама не го помня как се казваше

Ще углошееш от него не ти трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, дръндю написа:

Пий тоник, в него има хинин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _Belial_ написа:

аз още не съм болен, ама страх лозе пази
тъй де, така сме тия дето сме прекарали инфаркт и серозни последици от него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, darkterminal написа:

Ей това число от 80.5 години средна възраст на починалите хич не ми се връзва.

А толкова ли не можеш да предположиш че по важната причина е имунната система на човека ? Възрастта е косвен признак . Просто по възрастните като правило са с по слаба система, но нищо не изключва и млад човек да е със слаба имунна система.

Ето ти и извод защо и как.

преди 8 часа, A.com написа:

Днес се замислих, ако тоя коронавирус е изкуствено създаден и е пуснат нарочно(кнспирации всякакви) и ако е създаден и пунсат от китайците защо не го пуснаха в Хонг Конг.

Аз затова си мисля че е неволно изтърван.  Моменталната реакция на Китай показва че мн добре си знаят какво са изпуснали.

Да, умни хора и учени казват от друга страна че няма признаци за изкуствено модифициране, сглобяване и т.н. Но това не изключва китайските биолози /и, или воени/  да са си играли с истински , от природата, вируси, и в случая да е станал гаф.

преди 9 часа, Hristo52 написа:

Аз твой фен!? Верно не си добре. Глупостите ти се виждат за жалост когато чета форума без да се логвам.

Негов фен съм бил! Верно не е добре човека , и се е взел на сериозно! 

Не бе, не си ми фен. То се вижда :giggle1:

преди 9 часа, Hristo52 написа:

Колко лекарства хубави спряха, забраниха последните 30 години, за да им купуваме буклуците...Фармахим правеше хубави лекарства, всичко съсипаха, проклети да са...имахме прекрасни лекарства почти за всичко.

Не е точно за фармацевтиката, а за химическата промишленост в НРБ която поредица от няколко части,може да ти даде представя какво е било :) 

Предупреждавам - няма да ти е мн приятно

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

аз още не съм болен, ама страх лозе пази
тъй де, така сме тия дето сме прекарали инфаркт и серозни последици от него

Начи по- полека с тоника, щот хинина е отрова все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, _Belial_ написа:

С джин или без? 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

А толкова ли не можеш да предположиш че по важната причина е имунната система на човека ? Възрастта е косвен признак . Просто по възрастните като правило са с по слаба система, но нищо не изключва и млад човек да е със слаба имунна система.

Ето ти и извод защо и как.

Един път и ти да напишеш нещо свястно. За съжаление има доста млади хора, чиито организми са по- зле и от тези на 80 годишни дядки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

С джин или без? 😎

Може да го разреди с джинче по тоя начин ще отвори кръвоносните съдове към сърцето да може по-добре да му циркулира кръвта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Я дай на български. За каква медиана говориш, когато тука имаме средно аритметично от 2003 човека. И къде е голямата разлика?

Ми това са различни статистически функции... Мода, Медиана и Средна Стойност... на английски са Mode, Median and Mean... И те дават различен резултат.

Тъ... В статията дадена от Мальчик Бананан четем:

Цитат

Наличните данни за Италия показват, че средната възраст на починалите там е 80.5 години като 99 процента от тях са били с други заболявания. При това, не подценявайте данните - със сериозни предишни състояния. Това е официално проучване на националния здравен орган на страната, което е на база данните за 2003-ма починали в Италия.

А ето и откъде са взети тези данни за 2003 човека - скрийншот от графиката:

image.png.0bc2c0487709369ac2fbfac12d0bd3fa.png

Повече от видно е, че става въпрос за медиана, а не за средна стойност.

Сега обяснявам разликата между средна стойност (средно аритметично) медиана... Нека имаме множество от възрасти. Например:

33 55 85 87 92

Медианата е числото, което се намира по средата в редицата. Сиреч в нашият случай, с който давам пример, това видимо е 85.

Средната стойност е всъщност средно аритметичното от числата в редицата, с която давам пример (33+55+85+87+92)/5=70.4

Виждаш и каква разлика може да даде използването на различна статистическата функция.

А сега ако извадим реалната средна възраст на тези 2003 човека (всъщност ISS вече я е извадила за нас), тя е около 79.5 години. Разликата е на лице.

Сега да обясня и защо не вярвам на такава статия, въпреки че разликата е малка. Не вярвам, защото е списвана от хора не разбиращи от статистика и за мен това компрометира по-нататъшната интерпретация на данните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

С джин или без? 😎

Как така , без? Тва не е ли незаконно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Аз затова си мисля че е неволно изтърван.  Моменталната реакция на Китай показва че мн добре си знаят какво са изпуснали.

Да, умни хора и учени казват от друга страна че няма признаци за изкуствено модифициране, сглобяване и т.н. Но това не изключва китайските биолози /и, или воени/  да са си играли с истински , от природата, вируси, и в случая да е станал гаф.

Ами доста логично предположение , лично за мен разните конспирации са просто параноя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

По добре да даде дефиниция за медиана, ние и сами можем да си сметнем, доколко е голяма разликата. Той като фърли някоя бомба из аргументацията и въри търси из енциклопедиите, докато я намериш, си забравил за какво иде реч.

Тя дефиницията е отдавна дадена... Въпросът е до колко му разбира шарото от статистика на писуляка и доколко верно е интерпретирал даннит за да си направи изводите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Азакс е антибиотика Азитромицин. Гарантирано НЕ влияе на нито един вирус.

вярно е
ама вируса ти отслабва имунната система и бактериите се разхождат необезпокоявани
антибиотика е тоягата с която ги разгонваш
хъх
баси сравнението

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, miro20 написа:

...

Тук нешо не ти се връзват връзките, хем няма признаци за изкуствено модифициране, хем не изключва възможността да са си играли с истински... Или са модифицирали и има следи от модификация или не са модифицирали и няма следи от модификация...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване