Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Glenarvan написа:

Кадри от гр. Пловдив от дрон - първи ден под карантина с новите мерки за сигурност:

Кадри от дрон на Пловдив под карантина

Да не кажеш, че се заяждам но това не е реалната картинка в Пловдив. Кадрите са само от центъра и вероятно има някакво обяснение за празните улици, но не е заради карантината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 22,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• Реджеп Иведик

1855

• miro20

1700

• Myanmar

1229

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Публикувани изображения

преди 1 час, RudeBoy написа:

Аз съм така вече повече от месец, без промяна. Ходих на лекар, правиха ми изследвания, нищо не откриха.

Достатъчно е да пробвате най-обикновени антиалергични препарати. Една проба - нищо не е, нито е вредна - просто тест. Много от алергичните реакции точно съвпадат с други симптоми, а при изследвания не се намират причините... Казвам го от личен опит, вече имам първите симптоми на пролетните алергии.

Освен това някои настинки, горнодихателни инфекции - самите те предизвикват алергични реакции... Дори при истинска настинка, когато взимам антиалергични таблетки, рязко спадат негативните симптоми от рода на теча на секрети в носа и гърлото... На много хора съм предложил това и се оказва че се повлияват. А много от алергиите не могат да се докажат спрямо какво са...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _Belial_ написа:

Да не кажеш, че се заяждам но това не е реалната картинка в Пловдив. Кадрите са само от центъра и вероятно има някакво обяснение за празните улици, но не е заради карантината.

не разбира се, няма да кажа нищо, защото всеки има право на мнение, но да... Пловдив е отпушен тотално. По улиците почти няма хора. Казвам го като кореняк пловдивчанин, живял и пребивавал из цял Пловдив цял живот... това положение, сравнено с преди карантината, си е направо като апокалипсис :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Оказва се, че съм се филмирал излишно.

По добре излишно филмиран,  отколкото безотговорно спокоен.  Поне според мен.  

Държава като Китай нямаше да предприеме такива мерки заради обикновен вирус.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един неудобен материал, който не се опитва да ви уплаши до смърт:

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/profesor-ot-stanford-preigravame-s-koronavirusa

току-що, Michigan111 написа:

По добре излишно филмиран,  отколкото безотговорно спокоен.  Поне според мен.  

Държава като Китай нямаше да предприеме такива мерки заради обикновен вирус.  

"Държава като Китай", в която все още има концентрационни лагери. За такава държава ли говорим?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Мальчик Бананан написа:

"Държава като Китай", в която все още има концентрационни лагери. За такава държава ли говорим?

Точно, това е едното измерение.  Ако вирусът не беше опасен спокойно можеха да го прикрият. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Michigan111 написа:

По добре излишно филмиран,  отколкото безотговорно спокоен...

Там е работата май, че не се знае... Не е съвсем сигурно, кое е по-добре... Преценките са индивидуални, както последствията... Резултата от решението се вижда, чак след като е игран мача...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На възрастните нали им направиха време за пазаруване :angry:

Кога и да отида у бакалията тая баба все там, тази вечер пак там. Със задължителния куфар на колела. Куфар, куфар правилно четете - не е пазарска чанта такава.

Бункер сигурно има та зарежда милата ко да прай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://glasove.com/categories/novini/news/enio-morikone-ne-e-momentyt-da-peesh-po-balkonite-pri-vsichki-tezi-zhertvi

на 19.03.2020 г. в 22:38, FusE написа:

(Цитата не успях да го изтрия...)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, darkterminal написа:

Там е работата май, че не се знае... Не е съвсем сигурно, кое е по-добре... Преценките са индивидуални, както последствията... Резултата от решението се вижда, чак след като е игран мача...

Точно така е, лошото е, че мача май сега почва.  Другото лошо е,  че вече се чуват гласове, че дори за излекуваните има последици,  което е плашещо.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Michigan111 написа:

Точно, това е едното измерение.  Ако вирусът не беше опасен спокойно можеха да го прикрият. 

Ами те го правят почти два месеца. Само че в свят на хиперглобализация, трудна работа. А и не е сигурно вече дали е ноември. А дали е Ухан?

преди 7 минути, haidukpikaso написа:

На възрастните нали им направиха време за пазаруване :angry:

На младите. На "младите" им забраниха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мальчик Бананан написа:

На младите. На "младите" им забраниха.

Сутрин от 8:30 до 10:30 - четеш ли пък ти

:angry:

Кво ми прави у 18 часа у бакалията тая

над 70 и кусур

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

Търси си корона като форумната ни принцеса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

над 70 и кусур

От 8,30 до 10,30 се забранява на младите,  след това на възрастните не е забранено нищо.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, haidukpikaso написа:

над 70 и кусур

Алооо, чукни още няколко пъти па дано нещо се събуди в празната кутия! Възрастните могат да си пазаруват когато си поискат!!! На младите се забранява да пазаруват между 8 и 30, и 10 и 30 сабахлем!!! Щото са сметнали че пенсиите са предимно по това време. Така че тая мое ти е в бакалията и цял ден ако иска!

Ай, тропай ся по канчето!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Michigan111 написа:

От 8,30 до 10,30 се забранява на младите,  след това на възрастните не е забранено нищо.  

е тва дискриминация направо

преди 4 минути, _Belial_ написа:

Алооо, чукни още няколко пъти па дано нещо се събуди в празната кутия! Възрастните могат да си пазаруват когато си поискат!!! На младите се забранява да пазаруват между 8 и 30, и 10 и 30 сабахлем!!! Щото са сметнали че пенсиите са предимно по това време. Така че тая мое ти е в бакалията и цял ден ако иска!

Ай, тропай ся по канчето!

леко па ти с чукченцето уе

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е тва дискриминация направо

Може и така да изглежда,  но дава възможност на възрастните хора да си напазаруват без да се засичат с работещите.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Мальчик Бананан написа:

Още един неудобен материал, който не се опитва да ви уплаши до смърт:

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/profesor-ot-stanford-preigravame-s-koronavirusa

Това май се пропусна от "неконспираторите", а на мен ми се вижда задължително за отбелязване, предвид "италианския" феномен с високата смъртност. Затова и ще си позволя да цитирам част от него.

Цитат

Наличните данни за Италия показват, че средната възраст на починалите там е 80.5 години като 99 процента от тях са били с други заболявания. При това, не подценявайте данните - със сериозни предишни състояния. Това е официално проучване на националния здравен орган на страната, което е на база данните за 2003-ма починали в Италия. По-голям дял от починалите са мъже, а всички са със сериозни паталогични предишни заболявания. Забележете - повече от половината от починалите са имали по три патологии, като най-често срещаните предхождащи заболявания са сърдечно-съдови.

Мога само да допълня, че така всичко изглежда логично. И че италианската паника е същата като  българската- изкуствена!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Може и така да изглежда,  но дава възможност на възрастните хора да си напазаруват без да се засичат с работещите.  

какви работещи нали сме под карантина :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви работещи нали сме под карантина :angry:

Ти в чужбина ли живееш някъде? Заведенията ги затвориха,  но другите си ходят на работа,  поне голяма част от тях. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Michigan111 написа:

Ти в чужбина ли живееш някъде? Заведенията ги затвориха,  но другите си ходят на работа,  поне голяма част от тях. 

Тя е в перманентна карантина на 15 тия етаж. Едва ли ще разбере какво и разправяш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

фенове всичко си четете и само ревете срещу мен ?

Аз твой фен!? Верно не си добре. Глупостите ти се виждат за жалост когато чета форума без да се логвам.

Негов фен съм бил! Верно не е добре човека , и се е взел на сериозно! :giggle1:

преди 3 часа, дръндю написа:

намерих еквивалент на другото лекарство под наименованието Резохин

И обикновено еквивалента не струва...Колко лекарства хубави спряха, забраниха последните 30 години, за да им купуваме буклуците...Фармахим правеше хубави лекарства, всичко съсипаха, проклети да са...имахме прекрасни лекарства почти за всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, _Belial_ написа:

Това май се пропусна от "неконспираторите", а на мен ми се вижда задължително за отбелязване, предвид "италианския" феномен с високата смъртност. Затова и ще си позволя да цитирам част от него.

Мога само да допълня, че така всичко изглежда логично. И че италианската паника е същата като  българската- изкуствена!

Е, все пак са живи хора, човек. Иначе за мен, поне засега (дано продължи така) засега проблемът се преекспонира реагира се не по правилен начин от властите и сякаш не се отчита, че депресиите, самоубийствата, неврозите, възможните да се появят ракови и други заболявания, вследствие от стреса на "малките" хора, не е по-малко опасно. Въобще не е по-малко опасно. И пак ще цитирам един призив, който прочетох във фейса и много ми допадна. Звучеше като: позволете ни да работим, за да се погрижим за възрастните си родители ние. Не знам от некадърност ли го правят или преднамерено, но е жестоко. И винаги, знаеш, има вероятността, властовата маса да знае нещо, което плебса не знае. Нещо страшно. Каквото и да се случи, светът, който познавахме, май е към своя край.

От вчера:

Цитат

Като много добра новина проф. Аргирова определи факта, че COVID-19 практически не мутира – от 104 изолата от пациенти сходството е 99,6 на сто. Това е изключително важно за създаването на ваксина и изграждането на антитела, допълни тя.

https://www.jenatadnes.com/koronavirusut/prof-argirova-koronavirusat-ne-mutira-zarazata-idva-prez-ratsete/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване