Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 36 минути, Реджеп Иведик написа:

Да, те за това се взимат мерки. Спор няма, че има грип като грип. Но ни се струват прекалени. Самия грип, с който ни плашат, не е по страшен от другите грипове.

От това ни е страх. Поне мене. 

Освен това и начина на поднасяне на новините плаши. И постоянното присъствие на генерал с пагони по най гледаното време. Това не са конспиративни теории, а исторически факти, единия, някой спомена, че пак е почнал от Италия.

Нещата плашещо се повтарят. Ако искат да ни успокоят, да премахнат извънредното положение. От грипове сме боледували, и оздравявали и ако има живот и здраве, пак ще боледуваме и ще оздравяваме.

Тук четат и млади хора, които не са преживели комунизма.

Има и много, които сме живяли през комунизма и сме чели за фашизма и другите видове диктатури и знаем какви са способите за първоначално промиване на мозъците на населението. Нещата се повтарят и протичат по същия начин описан в историческите документи.

Значи да умират по 600-700 човека на ден от грип е ОК, грип като грип викаш. Странно разбиране имаш за нестрашен грип. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ostavime написа:

Значи да умират по 600-700 човека на ден от грип е ОК, грип като грип викаш. Странно разбиране имаш за нестрашен грип. 

От няколко дни аз се опитвам също да обясня че няма нищо нормално в това когато умират толкова много хора, но без успех. 

Мерките били прекалени, дори не трябва да има мерки казват същите, защото били комунизъм... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е глобалист, в рамките на глобала, примерно за целият свят да умират по 600-700 число, е буквално нищо. Нормално умират по човек за секунда, дори по 1.1Х(там някакво си десетично число) човека за секунда.  Така се успокоява, че видиш ли нищо работа и че в света толкова човека умират само за 10 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 59 минути, crazy katon написа:

Вярно, че и в другите страни е така и нямам обяснение защо при едни положението е толкова трагично, а при други - не.

Не знам дали е вярно, но един съсед твърди, че в голяма част от Италия, положението с хигиената е по зле от циганските гета в България
Барбунцела, вероятно по-добре знае нещата и може да каже, до колко е истина това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/porazenite-koronavirusa-u-nas-veche-sa-163

вече 163

Малко ми е странно че се пръкват по 1,2 бройки в различни градове. Преди тия хора ,предишните не са контактували с 1 или 2-ма, кръга би трябвало да е по голям.

Което навежда на мисълта че има много пасивни , без признаци. т.е. бума ще е след може би месец.

Няма "новозаразени". Тепърва се тества и се появяват резултатите. Това са новоПОЯВИЛИ се, а не нови случаи на инфекции. А възможно ли е нещо в тези тестове да дава фалшиви позитивни резултати - нещо общо в организма на тези хора, знам ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, Мальчик Бананан написа:

Е, това вече има логика.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/nyama-zabrana-horata-nad-60-g-da-pazaruvat-prez-celiya-den

Магазинери разбрали-не разбрали. Тъпи овце. Баща ми толкова обиден беше днес.

Цитат

В нея е посочено единствено че се забранява "на лица до 60-годишна вързаст да посещават хранителните магазини и аптеките във времето от 8.30 до 10.30 ч. всеки ден". Идеята е възрастните хора да не се засичат с потока на хората, които отиват на работа

аз не виждам логика в този цитат
в посоченото време, отиват на работа, само държавни служители
до колкото зная, на служители и работници в частни предприятия работното време е друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Има всякакви откачалки, като им вкараш поредната конспирация, рискуваш да извадят на дядо си скътаното оръжие от първата световна, или втората и да почнат да борят правителствени зомбита.

Засега мераклиите да вадят оръжие са все от другата страна на барикадата. Тоест, поне до момента практиката напълно те опровергава.

преди 9 минути, дръндю написа:

аз не виждам логика в този цитат
в посоченото време, отиват на работа, само държавни служители
до колкото зная, на служители и работници в частни предприятия работното време е друго

Ами те мерките и наредбите ги мисли държавна администрация. А държавната администрация Дрън е като Уиндоус- не вижда нищо друго освен себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че в градовете вече се спазва добра хигиена, а новите болни просто са били в инкубационен период

преди 9 минути, _Belial_ написа:

Засега мераклиите да вадят оръжие са все от другата страна на барикадата. Тоест, поне до момента практиката напълно те опровергава.

Ами те мерките и наредбите ги мисли държавна администрация. А държавната администрация Дрън е като Уиндоус- не вижда нищо друго освен себе си.

а мислиш ли че в държавна администрация няма болни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма подготовка за тази ядрена война. Кога ще почва?

Вече ми омръзна 3 месеца едно и също за този вирус. Нищо за подготовката.

https://news.bg/int-politics/rusiya-e-obezpokoena-ot-novite-yadreni-raketi-na-podvodnitsi-na-sasht.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, 8 от пациентите  в България, от тези които са с "сериозна симптоматика", са на възраст между 20-50 години.  Има го в последните новини на доста медии, та си мисля че няма нужда да цитирам и давам линкове. Айде сега тия безстрашните с големите мускули и конспирациите. Които се чувстват силни, сигурно щото са млади и си мислят, че ще им се размине леко. Да видим как ще отговорят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, _Belial_ написа:

Цитат

Засега няма да се забрани на възрастните да посещават аптеки и магазини след 10.30 часа. Все още се учим на тази мярка, изтъкна генерал Венцислав Мутафчийски. Ако не се спазват рестрикциите може да се въведе и тази забрана.

163-ма 
https://news.bg/health/163-veche-sa-zarazenite-s-koronavirus-u-nas.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sliderum написа:

Ммм, 8 от пациентите  в България, от тези които са с "сериозна симптоматика", са на възраст между 20-50 години.  Има го в последните новини на доста медии, та си мисля че няма нужда да цитирам и давам линкове. Айде сега тия безстрашните с големите мускули и конспирациите. Които се чувстват силни, сигурно щото са млади и си мислят, че ще им се размине леко. Да видим как ще отговорят.

На колко точно са. Щото и на 49 (на колкото съм и аз, и ето че само за мнути второ твое твърдение се разбива в практиката. Освен че като възраст съм близо до "опасната зона", съм и със прекаран инфаркт, което поне на теория означава, че вируса ще ме убие гарантирано) пак са между 20 и 50. Но дори и сред 20 годишните има достатъчно младежи със сериозни хронични заболявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sliderum написа:

Абе докато не си еве мамата (дано не се случи), няма да повярват. Всеки си вика: На мен няма да се случи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, sliderum написа:

има и млади болни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

англичаните добре тръгнаха

заразиха се 4000 и изведнъж  въведоха некви мерки

вместо да се заразят всички и да си направят имунитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Без умствен капацитет написа:

а мислиш ли че в държавна администрация няма болни

Държавната администрация въобще не я мисля. За мен тя е излишен паразит в недъгавото тяло на българския народ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

Болните са много повече но са с леки симптоми или без и това е известно и на лекарите и на управляващите. Очаква се пикът на болестта. Целта на мерките които се вземат е този пик да не е рязък и да напълни изведнъж болниците с хора, а да мине по-плавно и така докато хората го преболедуват и изградят имунитет.

Смятам че до края на април всичко ще е приключило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, _Belial_ написа:

съм и със прекаран инфаркт, което поне на теория означава, че вируса ще ме убие гарантирано

баси
пъ аз си пуша
в некакъв предишен пост прочетох, че само един процент от заразените са пушачи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _sirena_ написа:

...

Трябват Джедаи ! :D

Джедаите да си стоят у джедайско! На нас ни трябват нинджи!

преди 4 часа, _sirena_ написа:

Следя активно положението в България.

Другият месец , ако не се отпусне поне въздушната обстановка ще викна правителствен самолет да ме прибира .

Да не се налага да си паля Совалката , че ще стане зле :D

Ай ся, ше гориш народна пара с тос самолет. И бес тфа си яхнала метлата, давай газ за Бургас...

преди 4 часа, A.com написа:

...

И пак нещо от по света - според руски вирусолози подобни корона вируси не обичат много човешко месце и постепенно ставали по-малко агресивни и заразни.

...

Принципно, всички вируси, след първия контакт с някакъв вид, стават все по-малко агресивни с течение на времето... Мутациите, които убиват, умират с трупа, не се разпространяват и не дават поколение... Оцеляват само тези, които успяват да се уживеят с особеностите на имунната система на вида... С други думи, такива които не нанасят тежки поражения и не предизвикват силни симптоми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи те първа има италия да се заразява цялата

като се зарази половината

това ще е до 1 месец и ние сме по същия път щото няма  хигиена на общуването.

ог години твърдя че ръкостискането е неква измишлиотина 

достатъчно е да кажеш едно здрасти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, halek написа:

Болните са много повече но са с леки симптоми

предполагам че е така, защото по "Ничия земя", некъф серсем вика, че хиляда души се завърнали от мач в Италия, баш в пик на заразата
немам думи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

баси
пъ аз си пуша
в некакъв предишен пост прочетох, че само един процент от заразените са пушачи

пушачите мислят че кашлят от цигарите и за това  не ходят на преглед  за да им открият корона вироса

преди 7 минути, halek написа:

Болните са много повече но са с леки симптоми или без и това е известно и на лекарите и на управляващите. Очаква се пикът на болестта.

това е ясно че са повече, тия 160 човека имат здравни осигоровки и са ги прегледали 

хората които нямат здравни осигоровки и пари си  се самолекуват  от всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, halek написа:

Смятам че до края на април всичко ще е приключило.

Най вероятно. Топлото време и дългия ден ще спрат разпространението. Дали ще приберат танковете ?

Най вероятно е така както казваш. Което означава, че този грип се кара по леко от другите. 

Телевизия се чудя не гледате ли ? Те са блокирали държавата заради грип, който се прекарва сравнително по леко от повечето други

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак от тук, за САЩ:

image.png.425160a19a16696d4f23cf29b53b5586.png

Смъртност: 282* 100 / 22132 = 1.2741731429604193023676125067775%

За вчера Смъртност: 1.390715080408617376352786487307%

За ся заразените растат, смъртността намалява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Миро Асенов написа:

пушачите мислят че кашлят от цигарите и за това  не ходят на преглед  за да им открият корона вироса

това е ясно че са повече, тия 160 човека имат здравни осигоровки и са ги прегледали

Нали не мислиш, че на всеки който отиде да се прегледа му правят тест за коронавирус. Някъде четох, че в България са били направени общо към 5000 теста.

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Най вероятно. Топлото време и дългия ден ще спрат разпространението. Дали ще приберат танковете ?

Най вероятно е така както казваш. Което означава, че този грип се кара по леко от другите. 

Телевизия се чудя не гледате ли ? Те са блокирали държавата заради грип, който се прекарва сравнително по леко от повечето други

Не могат да не я блокират. Истерията е придобила световни мащаби.

И аз почти не гледам телевизия, новини не съм гледал от години. Рядко посещавам новинарските сайтове за да видя заглавията :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...