Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Доста големи дупки в сценария има. Не може все пак 2 млрд китайци да го играят актьори. Както се разбра и с Аполо, САЩ с филма на Копола - Кацане на Луната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, FusE написа:

Уважавам мнението ти, но за да се вземат сравнително едакви мерки по света има защо, ако беше безобиден този вирус никой нямаше да взема такива мерки още по малко пък в САЩ, а виждаш че и там не ги подмина. 

Тази паника навежда към мисълта, че са повярвали на китайците, че това е биологично оръжие. Изпуснато биологично оръжие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, darkterminal написа:

Откъде това оръжие в България? И кой ше го ползва срещу танкове? То и танкове от де де?

Изразяваме се образно. За танковете. Иначе оръжие в България има. Армията е въоръжена, полицията е въоръжена. Част от гражданите са въоръжени. Не знам какво ви казва вашия Тръмп за България.

Нещата са сериозни. Всяка крушка си има опашка. Не може току така, след като няма нито един смъртен случай, да го изкарват два процента смъртност.

По принцип се прави обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, darkterminal написа:

Откъде това оръжие в България? И кой ше го ползва срещу танкове? То и танкове от де де?

Ай ся. Като почнат да те гърмят, всичко става оръжие. Дори пистолет за пирони или шише с бензин с набутан парцал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

И направи каквото трябва. Чили се оправи без преход, а ние сме в перманентен преход.

Не лъжат тайно. Казват истината. Ето, например има хора като теб, които гледат само числата. Разбира се не е само тази таргет група. Има и други, което те кара да се съмняваш в предприетите мерки, защото не попадаш в тези таргет групи.

Лъжа и истина е едно и също. Не могат да представят нещата така, че да не изглеждат явна лъжа от всички гледни точки, но се опитват да обхванат колкото се може повече таргет групи.

Пиночет е диктатор! Благодарение на тоя,приютил нацисти, в Чили също са създадени лагери, за насилието в тях - да не говорим. Научих наскоро за колония "Дигнидад" и останах буквално без думи!  То в уикипедия колония си е категоризирана като концентрационен лагер, освободен.............. 2007 година! 2007! Още не мога да повярвам! 2007 нормалният свят водеше нормален живот, а на другия край на света хората в Чили са преживявали ужас, подобен на този в Германия след войната! Колония "дигнидад", "Венда секси", вила някаква............... ужаси пълни!

И се спрете с тия числа вече, направо ми напомняте на филма "Дяволски сметки"!

А майките в онзи форум опряха дотам да обсъждат и крематориумите - капацитети, възможности да поемат трупове.............

Някой сеща ли се сега покрай милионите мъртви какще се размирише в Европа?

Явно се налага, тъкмо някои да се опомнят и да млъкнат по отношение на грозните им изказвания за нацистките концлагери. Не е зле лично хората да усетят как мирише от един крематориум, работещ по 24 часа в денонощието. Тъкмо да се засрамите и да спрете с глупавите ви оправдания на нацистките престъпления! "Не било възможно, не било така, не било онака".............сега ще видите как е!:angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, darkterminal написа:

Е тъй де... Нали и аз за това го питам да ги изреди... Да видим какво ше каже...

В интерес на истината има две, за които се твърди, че борят вируса... Но май е повече на думи...

В Гугъл като напишеш излизат и призраци и вампири... Ма ас поне не вярвам да съществуват...

Оръжия има, това че ние не знаем, е друг въпрос. Оръжия със сигурност има и то много. 

Но тук смисъл от оръжия няма. По-скоро си мисля, че може би младите хора ще потърпят и ще почнат да излизат. Все пак този свят трябва да "работи", да се движи, да се случва нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

По-скоро си мисля, че може би младите хора ще потърпят и ще почнат да излизат

Дай боже да си прав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Реджеп Иведик написа:

И направи каквото трябва. Чили се оправи без преход, а ние сме в перманентен преход.

...

Чудна работа, те за това го търсеха да го съдят като военен престъпник...

преди 9 минути, Реджеп Иведик написа:

...

Не лъжат тайно. Казват истината. Ето, например има хора като теб, които гледат само числата. Разбира се не е само тази таргет група. Има и други, което те кара да се съмняваш в предприетите мерки, защото не попадаш в тези таргет групи.

Лъжа и истина е едно и също. Не могат да представят нещата така, че да не изглеждат явна лъжа от всички гледни точки, но се опитват да обхванат колкото се може повече таргет групи.

...

Нещо не можа да обясниш мисълта си... Но с едно съм съгласен... Нещо нередно става... Ама какво е то и колко нередно не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, darkterminal написа:

В Гугъл като напишеш излизат и призраци и вампири... Ма ас поне не вярвам да съществуват...

Абсолютно е така, но има които вярват в тях. Няма значение, има значение само това всеки да се старае да не вреди на друг, а в случая е по младите да са по отговорни и да не заразяват възрастните си родители или баби и дядовци които са най уязвими от този вирус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото, някой от вас задавал ли си е въпроса, дали от тази паника и стрес, сред възрастното население не са се увеличили драстично сърдечните и мозъчните удари? Инсултите и инфарктите. И дали тези смърти също не се приписват на короната?

преди 1 минута, FusE написа:

Абсолютно е така, но има които вярват в тях. Няма значение, има значение само това всеки да се старае да не вреди на друг, а в случая е по младите да са по отговорни и да за да не заразяват възрастните си родители или баби и дядовци които са най уязвими от този вирус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, darkterminal написа:

Нещо не можа да обясниш мисълта си... Но с едно съм съгласен...

Ясно, не можа да ме разбереш, пък си съгласен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време човечеството може да изкара като седи в къщи и нищо не прави?

Какво правим когато парите ,стоките и лекарставата свършат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, като се уредим с купища трупове и замирише от крематориумите в нашата страна, направо мръсният въздух от превозните средства ще ви се види парфюм.

А Чили много са цъфнали и вързали. Трябва да преведат някой филм за колонията и друг за управлението на Пиночет, на български език, че да спрете да го славословите.

Оцелелите от колонията водят труден живот - без образование, без работа, често нямат близки или не познават родителите си.......

а сега колонията пък я превърнали на куротно местенце "Вила Бавиера". Същинска гавра по подобие на "Берген - Белзен". Построили спортен комплекс на мястото на лагера. Спортен комплекс! Това за германците и "човещината" им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pifi Pedolino написа:

Отиваш на работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

И дали тези смърти също не се приписват на короната?

Е, според някои, са си на короната, ако се намерят статистици да и ги припишат. И имат основание, щото ако не беше короната, нямаше да се вдигне дувнанма, нямаше да се стресира народа и нямаше да искарат танковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Сега, като се уредим с купища трупове и замирише от крематориумите в нашата страна, направо мръсният въздух от превозните средства ще ви се види парфюм.

А Чили много са цъфнали и вързали. Трябва да преведат някой филм за колонията и друг за управлението на Пиночет, на български език, че да спрете да го славословите.

Оцелелите от колонията водят труден живот - без образование, без работа, често нямат близки или не познават родителите си.......

а сега колонията пък я превърнали на куротно местенце "Вила Бавиера". Същинска гавра по подобие на "Берген - Белзен". Построили спортен комплекс на мястото на лагера. Спортен комплекс! Това за германците и "човещината" им!

Колко човека според теб ще умрат от короната и колко човека според теб умират в БГ по принцип?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега , вируса като изтрепе пенсионерите и всички други , и без това болни , целия свят ще си оправи икономиката.....   :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pifi Pedolino написа:

Колко време човечеството може да изкара като седи в къщи и нищо не прави?

Препоръчвам ви "Задната къща". Щото като гледам, може и толкова да откара човечеството - 2 години затвор, докато открият лек за тази болест.

Този път няма да е като предишните китайски епидемии, 2 - 3 месеца и всичко изчезва. Различно е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Е, според някои, са си на короната, ако се намерят статистици да и ги припишат. И имат основание, щото ако не беше короната, нямаше да се вдигне дувнанма, нямаше да се стресира народа и нямаше да искарат танковете.

А според мен, короната е оправдание за да изкарат танковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, barbuncela написа:

Отиваш на работа!

Под официална карантина си! Как точно отиваш на работа и с какви суровини работиш, когато няма доставки и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, darkterminal написа:

.. Нещо нередно става... Ама какво е то и колко нередно не знам...

нередното е че унаа кака, Ванга, предсказалъй некъкви катаклизми тази година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, by_chechi написа:

Ей сега , вируса като изтрепе пенсионерите и всички други , и без това болни , целия свят ще си оправи икономиката.....   :lol6:

Въпросът е защо възрастните, след като те какво ли не са приживели. Имат имунитет. През 1918 година те са изкарвали непознатия дотогава грип, защото са преболедували преди.

На младежите им е бил непознат вируса и затова те са били жертвите. Както е сега и при грипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ostavime написа:

Под официална карантина си! Как точно отиваш на работа и с какви суровини работиш, когато няма доставки и т.н. 

Аз съм на работа в понеделник! Вчера бях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

А според мен, короната е оправдание за да изкарат танковете.

Това имам предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Аз съм на работа в понеделник! Вчера бях...

Но има маса хора, които не са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...