Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, darkterminal написа:

Не знам... Аз ползвам статистиката такава каквато е... Ако трябва статистиците да си оправят методиките, по които броят... Но и в трите случая, въпреки тежкото заварено положение, нищо не пречи коронската зараза да е била последната капка... Пак не знам... Само си мисля, че в сравнение с други статистики, тези не са от най-тревожните и не оправдават взетите мерки...

Tи по каква логика би свързал вирус с емболия или инсулт? От тия неща се умира, без да имаш никакви инфекции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

И двата танка едновременно ли ще изкарват или един по един, да не правят калабалък? :D

Не е смешно. Гледат кога ще се усетим. Социален експеримент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, FusE написа:

:offtopic_s:

Какво са ти сторили комунистите, че във всичко припознаваш комунизъм :D

МАни го Марио. Според него комунистите за измислили короната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

На 06:24 се вижда, че лекарите са ѝ дали Тамифлу да пие, докато е под карантина в стаята. Пък не бил грип. Защо ѝ дават лекарства за против грип и я лекуват против грип? Нали само симптомите ще се лекуват. Нямало лекарство за новия вирус. Ако имаш температура, нещо да което да ти свали температурата. Примерно Панадол. Само симптомите.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Oseltamivir

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Belial_ написа:

Пак ще ти опонирам. :)  Всеки грипен вирус е силнозаразен. Ще се повторя, но само у нас имаше две грипни ваканции, в които бяха заразени стотици хиляди хора. Дето се вика, всеки втори беше болен. И мен не ме подмина. Всичките ми познати бяха болни в даден момент. И какво? Някой да се е затварял в къщи? Да са затваряни заведения, квартали та и цели градове? Не. Защо? Имаме масова епидемия. 

Така е но за грипа който говориш има лекарства, разболяваш и се лекуваш, има ваксини които да пазят най уязвимите, а за коронавируса не. 

преди 11 минути, _Belial_ написа:

Оооо... смъртността. Смъртността е нещо доста относително в случая. Както се вижда е доста относителна и при коронавируса. В Италия има доста по- голяма смъртност отколкото в Китай. Ти смяташ че причината е в рестрикциите (това е и официалната лъжа), които в Италия са много закъснели и това е станало причина да има много заразени. Пропускаш обаче една много важна подробност- говорим за смъртните случаи, а не за заразените. Заразата може и да е масова, но ако смъртността не е висока, няма място за притеснение. Тогава сме длъжни да си зададем въпроса, защо в Италия смъртността е доста по- висока? Тук вече няма значение къде, какви мерки са взимани, защото сравняваме вече заразени с вируса. Отговора е доста простичък- в Италия умират повече, защото, както и всяка друга европейска нация, италианската е застаряваща. Средната възраст е 45- 50, докато в Китай е под 30! Ето това е причината, а не някакви си ограничения . 

Не си прав, защото в Италия не са остаряли за два месеца хората, защо не беше толкова висока смъртността преди месец, преди два, преди година и не само в Италия, а по света. Щом умират по няколко стотин души на вечер в един град не е за пренебрегване този вирус. И да в Италия починалите не са от старост, а в следствие на вируса иначе нямаше да бъдат в тази статистика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Щом умират по няколко стотин души на вечер в един град

Къде това ? Лъжат по телевизора бре, той за това е измислен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, skalata_73 написа:

МАни го Марио. Според него комунистите за измислили короната.

Удариш ли веднъж главата няма връщане, ама когато му предлага каската ако беше я взел нямаше да са виновни комунистите за всичко сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Защо й дават и я лекуват против грип?

Не питаш правилния човек - не съм с медицинско образование. Най-вероятно атакуват с каквото имат. Виж, че нашите се намъдруваха да спрат изцякло износа на хинин съдържащите продукти, защоо МАЙ боорел проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Tи по каква логика би свързал вирус с емболия или инсулт? От тия неща се умира, без да имаш никакви инфекции.

Не знам... Не мога да кажа... Нямам пълен комплект данни... Има си компетентни хора с подходящо образование, които са видели от близо и са преценили... Аз мога само да чета числата и да ги интерпретирам такива каквито са... Или мога да не се доверя на числата, но тогава пък губя всякаква представа за нещата... Но според мен, ако искат да ни плашат, ша сложат веднага големите числа... Пък то е само едноцифрено... За ся де... Според мен е верно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Къде това ?

Бергамо, Ломбардия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Не си прав, защото в Италия не са остаряли за два месеца хората, защо не беше толкова висока смъртността преди месец, преди два, преди година и не само в Италия, а по света. Щом умират по няколко стотин души на вечер в един град не е за пренебрегване този вирус. И да в Италия починалите не са от старост, а в следствие на вируса иначе нямаше да бъдат в тази статистика. 

Егати въпроса зададе пич! Ами то тва е инфекция бе, да не е куршум та да умреш на секундата. Трябваше да мине малко време, та да започнат заразени да умират.

И след като нашите власти лъжат и за трите смъртни случая, какво те кара да вярваш, че италианските казват цялата истина и не приписват всичката смърт на коронавируса? Ти нали не очакваш хората да престанат да умират от старост, защото има някаква зараза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Не питаш правилния човек - не съм с медицинско образование. Най-вероятно атакуват с каквото имат. Виж, че нашите се намъдруваха да спрат изцякло износа на хинин съдържащите продукти, защоо МАЙ боорел проблема.

Не тръбяха, че това не било вирус Грип(Influenza) и нямало да помогне лекарството против грип. Тамифлу. Ваксините срещу грип също няма да помогнат. 
Бил по-смъртносно, по-заразно... Хората нямали имунитет срещу този нов вирус.

Пък виждаме, от видеото което BBC е снимал, че лекарите са ѝ дали да пие антигрипно лекарство. Тамифлу. Другите лекарства не ми се рови в нета да проверя за какво са ѝ преписали. Доста странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

защоо МАЙ боорел проблема

Май бори проблема, защото през май е топло и вирусите умират бързо от топлината, което спира разпространението на заразата. 

Въпроса е дали ще приберат танковете, или ще продължат да ги суркат по кълдъръма

Абе те европейското по футбол отмениха, дето е през лятото, когато гриповете умират. 

Няма да приберат танковете и генералите от телевизора, натам отиват работите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Бергамо, Ломбардия

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Така е но за грипа който говориш има лекарства, разболяваш и се лекуваш, има ваксини които да пазят най уязвимите, а за коронавируса не. 

...

Чакай, чакай... Какви са тези лекарства, които лекуват вирусните заболявания? Може ли имена и щамовете, които лекуват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, darkterminal написа:

Но според мен, ако искат да ни плашат, ша сложат веднага големите числа

Те не искат да лъжат явно. Мен танковете ме плашат. И комунистическите похвати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _Belial_ написа:

Егати въпроса зададе пич! Ами то тва е инфекция бе, да не е куршум та да умреш на секундата. Трябваше да мине малко време, та да започнат заразени да умират.

И след като нашите власти лъжат и за трите смъртни случая, какво те кара да вярваш, че италианските казват цялата истина и не приписват всичката смърт на коронавируса? Ти нали не очакваш хората да престанат да умират от старост, защото има някаква зараза.

Уважавам мнението ти, но за да се вземат сравнително едакви мерки по света има защо, ако беше безобиден този вирус никой нямаше да взема такива мерки още по малко пък в САЩ, а виждаш че и там не ги подмина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, darkterminal написа:

Чакай, чакай... Какви са тези лекарства, които лекуват вирусните заболявания? Може ли имена и щамовете, които лекуват?

Няма лекарства за грип. Имунната система бори вируса.

Не знам как танковете помагат на имунната система, може би като нагнетяват страх и стимулират белите кръвни телца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Те не искат да лъжат явно. ...

А лъжат скрито и затова всеки ги хваща...

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

.... Мен танковете ме плашат. И комунистическите похвати

Той и Пиночет, и той дойде с танковете... Ама без комунистически похвати... Ако някой иска да изкара танковете, първо трябва да има танкове, второ няма кой да му пречи... Сиреч, не му трябва да лъже, за да ги изкара...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, darkterminal написа:

Не знам... Не мога да кажа... Нямам пълен комплект данни... Има си компетентни хора с подходящо образование, които са видели от близо и са преценили... Аз мога само да чета числата и да ги интерпретирам такива каквито са... Или мога да не се доверя на числата, но тогава пък губя всякаква представа за нещата... Но според мен, ако искат да ни плашат, ша сложат веднага големите числа... Пък то е само едноцифрено... За ся де... Според мен е верно...

Ако сложат веднага големите числа, ще изпуснат контрола и ще им се наложи не само да плашат с танкове, а и да ги използват. Използват ли ги обаче, рискуват да се появят хора, които ще използват оръжие и срещу тях, без да искат разрешение. Целта е да сме като на война, без обаче да има бойни действия. Тогава на тях се предоставя безгранична власт и никой не протестира срещу това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, darkterminal написа:

В гугъл като напишеш антивирусни лекарства излизат различни по вид такива. Не съм доктор че да цитирам лекарства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Танкове, комунисти, танкове, комунисти...

Пак е по-добре, отколкото да се пише само за вируса, че ша психясат хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Няма лекарства за грип. Имунната система бори вируса.

...

Е тъй де... Нали и аз за това го питам да ги изреди... Да видим какво ше каже...

В интерес на истината има две, за които се твърди, че борят вируса... Но май е повече на думи...

преди 1 минута, FusE написа:

В гугъл като напишеш антивирусни лекарства излизат различни по вид такива. Не съм доктор че да цитирам лекарства. 

В Гугъл като напишеш излизат и призраци и вампири... Ма ас поне не вярвам да съществуват...

преди 3 минути, _Belial_ написа:

Ако сложат веднага големите числа, ще изпуснат контрола и ще им се наложи не само да плашат с танкове, а и да ги използват. Използват ли ги обаче, рискуват да се появят хора, които ще използват оръжие и срещу тях, без да искат разрешение. Целта е да сме като на война, без обаче да има бойни действия. Тогава на тях се предоставя безгранична власт и никой не протестира срещу това.

Откъде това оръжие в България? И кой ше го ползва срещу танкове? То и танкове от де де?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тъй де... Нали и аз за това го питам да ги изреди... Да видим какво ше каже...

Няма как да изредя лекарства, защото не съм лекар, не разбирам от медицина, ако е въпрос за електроника имам капацитет да споря. 

Казах само, че от познатите ни грипове до момента има ваксини и лекарства които се предписват като се разболее човек, като за седмица две се излекува, а в този случай с коронавируса няма ваксина, няма и лекарства които да го лекуват, толкова разбирам, толкова казвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той и Пиночет, и той дойде с танковете...

И направи каквото трябва. Чили се оправи без преход, а ние сме в перманентен преход.

Не лъжат тайно. Казват истината. Ето, например има хора като теб, които гледат само числата. Разбира се не е само тази таргет група. Има и други, което те кара да се съмняваш в предприетите мерки, защото не попадаш в тези таргет групи.

Лъжа и истина е едно и също. Не могат да представят нещата така, че да не изглеждат явна лъжа от всички гледни точки, но се опитват да обхванат колкото се може повече таргет групи.

преди 8 минути, _Belial_ написа:

А, точно туй исках да кажа, ама ти се изрази по литературно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...