Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Sleda написа:

Стига глупости!
Ден пети: кашлицата ми слезе в трахеята или в белия дроб. Раздираща! Температура, за сега, нямам. Да видим дали ще ме хване пневмонията. Друг път гриповете съм ги карала с хрема, сега хрема нямам. Друг път гърлото ме е боляло, сега не ме боли дори като преглъщам. Имам малко аналгин съм си донесла от БГ, вчера вечерта сдъвках един за да мога да заспя, иначе от кашлица не може да се спи. Кръвна група А съм.

Пазете се!

Стига и ти де! Как може кашлица да ми лекуваш с аналгин? Толко няма ли от къде да си вземеш сироп на доктор Тайс, бромхексин на хапчета, синап с мед...ако те боли има голяма вероятност да си за антибиотик. Но бромхексин задължително. Има и прахчета Ацц. Стегни се!

И това ми е любимо, но много внимавай с дозировката

https://apteka.framar.bg/06006875/еуреспал-табл-80-мг-30

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 45,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3030

• miro20

2683

• Реджеп Иведик

3493

• Радул

2926

преди 36 минути, haidukpikaso написа:

Аз сигнализирах на 112 вчера, като си пуснали чааветата около блока все едно ваканция ли кво ли, и викат и крещят - аааа не така, чакай малко - сега тука ще се обадим да ви приберат бързоо. И ги прибраха, и глоба дано да платят.

Дано да съм допринесла за забраната, много се радвам.

хубаво си направила, скоро е нямало кризи и хората са отвикнали да спазват правила - по телевизията добре го казаха

каза ли им да не ходят на шипка и 100 човека скочели да кажат, те ли ще ми кажат къде да не ходя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Myanmar написа:

Това е в сферата на фантастиката. Далеч по-просто е да се превърнат земните пустини в място за живеене, но не се прави.

...

Съгласен съм, че покоряването на космоса все още не ни е по силите... Но и не смятам, че сме дорасли до там, че да превърнем пустините в място за обитаване... Прекалено е сложно и ресурсоемко и винаги е за сметката на някой друг регион... Има си географски, геодезични, климатични, космически и други естествени причини, които да правят пустините пустини... Прекалено сме малки да преодолеем силите обусловили тези причини...

преди 4 часа, Myanmar написа:

... Да пресичаш улицата е далеч по-опасно и смъртоносно.

Спокс... С тази карантина ше ни предпазят и от това смъртоносно занимание... Шси седим фкъшти, няма да пресичаме улицата и тя опасността -- хоп и изчезнала!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Myanmar написа:

Как от нищото, описани са още миналия век. С претенциите, че си много над нас, учена без образование, не познаваш нито как действа еволюцията, нито какво е мутация.

Какво е това учена без образувание(грешката е умишлена)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те банките и да са отворени при положение че ще висим 4-5 месеца в къщи парите там стават моментално безполезни хартийки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Без умствен капацитет написа:

хубаво си направила, скоро е нямало кризи и хората са отвикнали да спазват правила - по телевизията добре го казаха

каза ли им да не ходят на шипка и 100 човека скочели да кажат, те ли ще ми кажат къде да не ходя

тц, забрайх, ама то тука 15-етажен блок та ако искат може да са фърлят

като им доскучее

тоалетната хартия ще си я направят парашут

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам предвид че дори родителите на децата незнаят какво да правят

преди 10 минути, Pifi Pedolino написа:

Те банките и да са отворени при положение че ще висим 4-5 месеца в къщи парите там стават моментално безполезни хартийки

не е така, защото за98% от нас ще има СЛЕД тея 5-6 месеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, FusE написа:

Ако отново има covid19 пандемия как мислиш, ще е ли по разлипно от сега? Защото ваксина ще има в най оптимистичния поглед след 1-2г. 

До 2 години вирусът ще е обиколил земята около три пъти и ще е създадено добро ниво на имунитет... Поне такава е историята с инфлуенцата през 1918 - 1919 година. За повече информация тук...

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Чак, пък...

Ми не знам как ги водят по статистика вБългария... Но примерно тук, не ги водят Излекувани, водят ги Recoverd. В Италия до колкото видях, пак ги водят Ricoverati. Сиреч, възстановили се, в смисъл оздравели... Ако в България ги водят Излекувани... Ми, смешно е...

преди 3 часа, Sleda написа:

Стига глупости!
Ден пети: кашлицата ми слезе в трахеята или в белия дроб. Раздираща! Температура, за сега, нямам. Да видим дали ще ме хване пневмонията. Друг път гриповете съм ги карала с хрема, сега хрема нямам. Друг път гърлото ме е боляло, сега не ме боли дори като преглъщам. Имам малко аналгин съм си донесла от БГ, вчера вечерта сдъвках един за да мога да заспя, иначе от кашлица не може да се спи. Кръвна група А съм.

Пазете се!

Дръж се и оздравявай бързо!

преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

...

Затвори скритото съдържание

Лично аз не съм допускал, че точно така ще се почне

Според мен бая си се увлякъл в разни конспиративни теории...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Без умствен капацитет написа:

имам предвид че дори родителите на децата незнаят какво да правят

знаят,много добре знаят - ама се правеха на 6 без 10 - пуснали ми ги на автопилот чааветата навън... груба грешка

а сега да ги видим със забраната

в Гео Милев патрулират парка и осветяват с фаровете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Без умствен капацитет написа:

...

не е така, защото за98% от нас ще има СЛЕД тея 5-6 месеца

Въпросът е, цените какви ще са след тия 6 месеца?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, darkterminal написа:

Според мен бая си се увлякъл в разни конспиративни теории...

Дано да е така. Мислиш ли наистина, че военния контрол беше най-правилното в случая на България? Колко "излекувани" има в Италия след налагането на военно положение? Има ли статистики за нивото на страхови неврози, ракови състояния, депресии или и те са към КОВИД? А какво ще стане с хората, които са фалирали? Хората, загубили всичко друго, освен живота си?

П.С. Военният контрол има наистина смисъл, ако това е атака. Или се очаква такава. И ако има нещо, което ТЕ знаят, но ние не. Коментирам към това, което се представя като статистика и обяснение от властта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, FusE написа:

Ако отново има covid19 пандемия как мислиш, ще е ли по разлипно от сега? Защото ваксина ще има в най оптимистичния поглед след 1-2г. 

Виж, не съм на това мнение и ще се обоснова. Накратко: 200 000... или дори 500 000 заразени на фона на 7 милиарда, не е дори ембриона на пандемия. Това че една лъжа е официална, не я прави истина. Хората създаващи официалността, която овците приемат безропотно, са същите като мен и теб... смъртни.

Ще се отклоня и от конкретната тема, но ... ако нещо или някой иска свободата ти в замяна- бягай! Не му е чиста работата. И ако си мислиш че Берлускони или Макрон са нещо различно от Боцко... грешиш. Ей го на! И свинчугата стана светец. Намаш си и представа колко мразя да съм прав...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, darkterminal написа:

Въпросът е, цените какви ще са след тия 6 месеца?

цените ще се нормализират, бизнеса се възтановява за 1-2 месеца след спиране

преди 8 минути, Мальчик Бананан написа:

Дано да е така. Мислиш ли наистина, че военния контрол беше най-правилното в случая на България? Колко "излекувани" има в Италия след налагането на военно положение? Има ли статистики за нивото на страхови неврози, ракови състояния, депресии или и те са към КОВИД? А какво ще стане с хората, които са фалирали? Хората, загубили всичко друго, освен живота си?

казаха че по време на този период няма да спират тока на никой и ще говоря и с банки за разсрочване на кредитити

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо мобилните оператори не организират дарителска акция със СМС от типа на Българската коледа, в полза на оперативния щаб. Убеден съм, че много хора ще откликнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, haidukpikaso написа:

хайде сега да видим и подготовката на австрийците-едно сравнение само

FB_IMG_1584459357194-777x437.jpg

https://www.bgmedia.at/превръщат-изложбения-център-до-прате/

преди 1 час, darkterminal написа:

Но и не смятам, че сме дорасли до там, че да превърнем пустините в място за обитаване... Прекалено е сложно и ресурсоемко и винаги е за сметката на някой друг регион.

пфффффф

Китай и Исраел отдавна го правят...последните даже имат и оранжерии в пустините

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, valkiria1 написа:

хайде сега да видим и подготовката на австрийците-едно сравнение само

http://www.bgmedia.at/временният-лазарет-с-880-легла-във-виена/

без думи, Вал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Sleda написа:

Стига глупости!

Пазете се!

Защо още не си отишла при личния лекар да ти назначи лечение , или да те препрати към друг доктор.....вземи се в ръце , мила:*, ти си интелигентен човек, не мога да допусна ,че седиш и чакаш да видиш дали ще те удари двустранна пневмония

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valkiria1 написа:

Защо още не си отишла при личния лекар да ти назначи лечение , или да те препрати към друг доктор.....вземи се в ръце , мила:*, ти си интелигентен човек, не мога да допусна ,че седиш и чакаш да видиш дали ще те удари двустранна пневмония

Аз от тази тема разбрах че не е добре, ама тя шега си мисли, мисли да го цака короната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, haidukpikaso написа:

без думи, Вал

ами хората се държат с болните като с хора, а не като с добитък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Мальчик Бананан написа:

П.С. Военният контрол има наистина смисъл, ако това е атака. Или се очаква такава. И ако има нещо, което ТЕ знаят, но ние не. Коментирам към това, което се представя като статистика и обяснение от властта.

Какъв военен контрол? То няма армия, ти за военен контрол говориш... Според мен са сложили генерала там за да придатат сериозност на ситуацията. Освен това, навсякъде по света, традиционно, народът има повече доверие на армията като институция, отколкото на полицията... А защо е целия този шум, не ми е ясно... Само знам, че е навсякъде...

преди 17 минути, Без умствен капацитет написа:

цените ще се нормализират, бизнеса се възтановява за 1-2 месеца след спиране

А дано, ама надали... Моят опит с тези неща е, че цените бързо, много бързо скачат, а след това заплатите, бавано, ама много бавно ги следват...  И никога не ги догонват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valkiria1 написа:

ами хората се държат с болните като с хора, а не като с добитък.

е то нас за такова ни имат - пак цяла зала дали аууууу

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, haidukpikaso написа:

Аз от тази тема разбрах че не е добре, ама тя шега си мисли, мисли да го цака короната.

За сведение на незнаещите, но даващи винаги акъл. В САЩ не можеш да си купиш свободно лекарство от аптеката. Трябва да е изписано от лекар. Преди това се прави преглед/ той е със записване ,чака се не малко време / преглед, изследвания и едва след това се назначава лечение. Следва контролен преглед и ако лечението не е повлияло се препраща към друг доктор и така....Следа се държи безотговорно към своето здраве и се чудя защо е така. Тя и мъжът и са интелигентни хора и точно от тях не би трябвало да се очаква такова нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...