Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 24,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2533

• miro20

1882

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1482

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Застанали на закусвалнята и пишат актове за маски на хора които закусват! Все още не сме се научили да се храним с маски! Един ги пита: "Е как да ям с маската?" - Лична карта казах! Хората са без рабо

Публикувани изображения

преди 56 минути, Мойра написа:

Над 80% от пациентите с COVID-19 имат дефицит на витамин D

Доказано е, че хората, които не се излагат на слънце са застрашени не само от КОВИД-19, но и от други заболявания.

миро20 да взаме мерки незабавно!

това означава, че жените са по податливи - а пък според статистиките не е така, новината явно е ФЕЙК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:
преди 2 часа, miro20 написа:

И аз не следя новините във фрогнюз и по далеч от началната им страница не обичам да ровя. Във фекалии не е приятно да се рови човек  , нали ?

Е  от главната страница и до момента не виждам тези новини. Радвам се че ти си се поровил в мутренския сайт и си ги намерил. Браво !

:)

Не е нужно човек да се рови където и да е било, за да му е ясно че подобен род новини няма как да не са отразени. Другото е елементарно познание как да търсиш. От друга страна, ако подобни новини седят на началната страница на който и да е новинарски сайт, повече от един ден, то в такъв сайт е по-добре да не влизаш. Но всичко това изисква поне зачатие на логическо и критично мислене, за съжаление тези качества при теб липсват.

Всеки който громи червената паплач, който е проевропейски демократично настроен, е приемлив вариант за мен.

Да си антикомунист беше геройство преди повече от 30 години.

В днешно време да крещиш, че си антикомунист и това да те определя като дясномислещ човек е признак на глупост и нисък интелектуален потенциал.

Не те знам на колко години си, но дори и да си живял по това време съм убеден, че си се крил повече отколкото от ковида.

А проевропейски и демекратичен в едно изречение с ГЕРБ е оксиморон, освен ако не се използват в отрицателен план.

Но както съм казвал многократно "Няма по-гласовити врагове на тютюнопушенето от бившите пушачи".

Аз нищо не твърдя, а цитирам по знаещи и компетентни  хора и ресурси по света и у нас . По въпроса за колективния имунитет нещата са що годе изяснени . И това не е което моите опоненти твърдят :)

За да цитираш нещо като защита на своята теза, първо трябва да проумяваш това, което цитираш. 

В научните среди винаги има разделение по всеки един въпрос, винаги ще намериш достатъчно на брой застъпници на противоположни тези, които достатъчно аргументирано ще ги защитават. Ако самият ти нямаш минимума от познание, то просто избираш по вкус или цвят на кого да се довериш. Както посочих по-горе критичното и логическото мислене не са силните ти страни.

Преди банковата криза от 2008-а, най-изявените икономисти, професори от Харвард, съветници на президенти и т.н. също раздуваха "балона", но после се оказа, че опонентите им са били прави. Е, за тях остана срама и набъбналите банкови сметки.

За колективният имунитет нещата отдавна са кристално ясни, ако не съществува той, то няма да съществуват и висшите живи организми.

Преди няколкостотин страници в тази тема, твоето приятелче, което много искаше да го възприемат като психоаналитик се присмя на думите ми, че колективния имунитет е целта на задължителното ваксиниране. Вече забелязвам напредък в темата, цитират се мнения на учени, че този имунитет ще се постигнел само с ваксина, че колкото повече ваксинирани хора, толкова по-малък риск за неваксинираните (колективен имунитет) и т.н.

Това, което пропускат да кажат е, че ако тялото не може само да изгради имунитет, то е невъзможно изкуствено да се създаде такъв.

Че ако не се създава естествен имунитет, то лечението с кръвна плазма е безсмислено.

Че имунитета срещу вирус не е 100%, защото вирусите имат способността бързо да мутират, но оцеляват тези мутации, които са по-малко смъртоносни за организмите.

Че SARS-CoV 2 е безкрайно по-безобиден от първоначалния грипен вирус, дори е по-безобиден от братовчед си SARS-CoV и че съдбата му е да става все по-безобиден.

Че най-вероятно лекарство срещу този вирус няма да има, както няма срещу грипния, нищо че се търси вече 100 години.

Че най-вероятно няма да има и ваксина, която 100% да гарантира, че няма да се заразиш, както няма срещу грипните вируси, нищо че вече 100 години се опитват да я създадат.

Единственото лекарство за подобен род вируси е силна и добре работеща имунна система на индивида, колкото повече от популацията има такава имунна система, толкова по-голям е шанса на тези, които я нямат да избегнат заразяване.

Колективен имунитет.

:hush: Затапени и унижени както всеки път.

Казах ти вече - сложи си го на клавиатурата или на огледалото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Остават още 60 за стаден имунитет.

10 процента от населението на Земята са се заразили с корона според Здравната Организация.

https://www.rnd.de/gesundheit/who-zu-corona-infektionen-zehn-prozent-der-weltbevolkerung-bereits-infiziert-NOS5RRFJSV26ASGBQHTIMJLEBY.html?fbclid=IwAR2OOfFil2eAUaxARQc7M5R5SWTsOS36hriJqbC3phNa52WEGNqYaZJQNLo

https://time.com/5896734/10-percent-world-infected-covid-19-who/

Заразени до момента са 46 милиона, което е по- малко от процент бе, какви 10 %. На 7 милиарда, 10% са 700 милиона.

Няма един процент заразени брато, докат го докараме до стадния имунитет, ше умрем по няколко пъти от естествена смърт. Демек от старост. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

това означава, че жените са по податливи - а пък според статистиките не е така, новината явно е ФЕЙК

Както обикновено не си чел статията, но поне да беше погледнал източника, преди да започнеш да се заяждаш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Над 80% от пациентите с COVID-19 имат дефицит на витамин D

Доказано е, че хората, които не се излагат на слънце са застрашени не само от КОВИД-19, но и от други заболявания.

миро20 да взаме мерки незабавно!

Мойра да взаме мерки незабавно!

преди 1 минута, Мойра написа:

Както обикновено не си чел статията, но поне да беше погледнал източника, преди да започнеш да се заяждаш!

погледнах го, но не е лошо да имаш бегли познания по медицина - това което в действителност се бори са антиоксидантите. В витамин Д са много малко

https://bg.wikipedia.org/wiki/Антиоксидант

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

Съжалявам, че те отблокирах, но ще си поправя грешката.

Нямам излишно време да чета кухите постове на един трол илитерат!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според теб защо пробват лечение с кръвна плазма

Цитат

над половината от антиоксидантния капацитет на кръвната плазма

току-що, Мойра написа:

трол илитерат!

трол не е някой който не е на твоето мнение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andiay написа:

Хайде научи се коректно да цитираш и оформяш тирадите си  и пак заповядай.

Ах да..... и си спести квалификациите какво аз разбирам, какво ми е ясно, какво проумявам, какви качества ми липсват и т.н.  Това си личи не когато го кажеш, а  единствено когато можеш да обориш с аргументи.

Разбирам неприязънта, беззъбия ти субективизъм, но  в случая е изключително смешно на фона на далеч по профанските , гаменски , фейкови и какви ли не коментари на някои потребители. :) 

преди 1 час, Мойра написа:
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

Съжалявам, че те отблокирах, но ще си поправя грешката.

Нямам излишно време да чета кухите постове на един трол илитерат!

Значи те вбесява когато някой ти каже същото каквото ти към мен ?

А аз даже ти благодарих с усмивка за съвета. Защо ти си толкова озлобена на същата реплика ? Гледай по позитивно. Пази си витамините. Ядът убива клетките :)

Виждаш ли каква е разликата между мен  и вас, озлобените хейтъри ?

Не съм се сетил да те блокирам реципрочно, още повече че съм ви свикнал на простотиите.  Виждаш ли как сама определи и нарече  точно ТВОИТЕ квалификации като "кухи постове на трол илитерат" :) :) :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, miro20 написа:

Хайде научи се коректно да цитираш и оформяш тирадите си  и пак заповядай.

Ах да..... и си спести квалификациите какво аз разбирам, какво ми е ясно, какво проумявам, какви качества ми липсват и т.н.  Това си личи не когато го кажеш, а  единствено когато можеш да обориш с аргументи.

Разбирам неприязънта, беззъбия ти субективизъм, но  в случая е изключително смешно на фона на далеч по профанските , гаменски , фейкови и какви ли не коментари на някои потребители. :) 

Сори, но нямам твоя опит по форумите и понякога се случва да сбъркам, докато цитирам. Видях едва след като публикувах, опитах се да го поправя, но не успях. 

След като си прочел отговора ми, значи си прочел и аргументите ми, а щом не разбираш, че съм се аргументирал, то само и единствено подвърждаваш това, което смятам - липсва ти възможността за логическо и критично мислене.

Неприязан изпитвам само към арогантната глупост, която се опитва да се налага навсякъде.

Субективно е твоето възприятие на света - черно или бяло, Левски или ЦСКА, важно е не какво се казва, а кой го казва.

Аз си падам по оттенъците - бялото никога не е чисто бяло, черното никога не е напълно черно, важно е не кой казва нещо, а какво казва и най-вече защо го казва.

Ти свои аргументи нямаш, просто хвърляш статийки от нета, които според теб опровергават останалите, важно е да изразяват мнението на мастити учени или научни институции.

Ако смяташ, че си в състояние да обориш аргументите ми в предния пост, давай смело, но знай, че не спориш с мен, а спориш с науката биология.

Сигурен съм, че в своите очи и нея ще успееш да затапиш и унизиш.

Шшшшт!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Благодаря за съвета :)  Да ти се връща . / с най добри чувства/

Нищо няма да ни се връща. Ние не сме тролове, каквото си си дробил, такова ще сърбаш. Гледаш пак на парцали като наакан, нали? Слагай си емотиконките и намали долните лъжи, че вече на всяка страница по няколко пъти те изобличаваме.

Добре, че не ти плащат на чуждо одобрение или лайкове, че гладен щеше да умреш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Нищо няма да ни се връща. Ние не сме тролове, каквото си си дробил, такова ще сърбаш. Гледаш пак на парцали като наакан, нали? Слагай си емотиконките и намали лъжите, че вече на всяка страница по няколко пъти те изобличаваме в долни лъжи.

ти прекара ли го, или още се самоизолираш / пазиш  от навън, като седиш пред компа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, andiay написа:

Неприязан изпитвам само към арогантната глупост, която се опитва да се налага навсякъде.

КАкво съвпадение,. И аз така.

Само че защо не си се "самосезирал" за вопиющата глупост ,некомпетентност, конспирации, фейкове и т.н. които някои пръскат  с килограмите тук ??

Подозирам защо, ама нека си остане между нас :)

преди 48 минути, andiay написа:

Ти свои аргументи нямаш, просто хвърляш статийки от нета, които според теб опровергават останалите, важно е да изразяват мнението на мастити учени или научни институции.

Напротив - именно аргументирането със мастити учени и научни институции се нарича качествено аргументиране.

Да не съм идиот който коипира фейкове и  конспирации за световен заговор, как вируса е лека настинка, и всичките простотии които се сипят от арогантните хейтъри и спамери ??

Не, мерси

преди 50 минути, andiay написа:

Ако смяташ, че си в състояние да обориш аргументите ми в предния пост, давай смело, но знай, че не спориш с мен, а спориш с науката биология.

Понеже в предния си пост  с нищо не ме оборваш, по скоро ДОРИ ме допълваш, защо си мислиш че трябва да генерирам спор ???

:)

преди 44 минути, Myanmar написа:

Нищо няма да ни се връща. Ние не сме тролове, каквото си си дробил, такова ще сърбаш. Гледаш пак на парцали като наакан, нали? Слагай си емотиконките и намали долните лъжи, че вече на всяка страница по няколко пъти те изобличаваме.

Добре, че не ти плащат на чуждо одобрение или лайкове, че гладен щеше да умреш.

Защо трябва да гледам като наакан ? Ти в момента нещо оборваш ли ? Нещо опонира ли или само беззъбо си хейтиш  :)

Пак се доказа като наакан гавраджия. Нали вече ти казах - Няма кой да те закопае по добре отколкото ти самия се закопаваш.

Хейтър фейкомет дето се зъби на всеки . Гний си там в мизерабъла си :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Без умствен капацитет написа:

ти прекара ли го, или още се самоизолираш / пазиш  от навън, като седиш пред компа

Мен ли питаш? Не знам дали съм го прекарал. Ако съм го прекарал не съм разбрал. Аз боледувам на крака, та какво остава за една настинка.

И не се "пазя". На открито съм без маска, общувам. Ходих на работа, когато държавата беше в извънредно (тъпо) положение. Няма от какво да се пазя. Трябва да се пазим от галфоните, че ги има както по високите етажи, така и в темата.

преди 8 минути, miro20 написа:

Защо трябва да гледам като наакан ?

Защото пак, за пореден път те сгащихме в лъжи. И ти се чудиш за какво да говориш само и само да не ти ги навираме в лицето. Червиш се яката, ама може да е симптом. А, чакай, то в в мазата си сам, яж тоалетна хартия и завиждай на нормалните, че живеят, докато се занимаваш денонощно да съчиняваш легенди за тая настинка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/BGATLANTIC/posts/735801750343059

ПРЕСТЪПНО МАЛОУМИЕ!
След като командването на ВВС бе "приземено" от китайския вирус, сега бяха ударени Сухопътни войски. Дали десетки или повече са заразените никой няма да каже, защото това е класифицирана информация.
Ето защо призоваваме Военна прокуратура да назначи незабавна проверка как е станало това масово заразяване!

преди 11 минути, Myanmar написа:

Защото пак, за пореден път те сгащихме в лъжи.

Не разбра ли че твоите полюции са нещо различно от реалността.

В какво си ме сгащил ? Цитирай де. :)  Свикна каквото и да кажа, дори "добър ден" , и следва твоя полюция.. - ахаааа сгащихме те... :giggle1:

Въобще можеш ли да си погледнеш отстрани повръщните оформени като "пост" ?? :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

Ти нали обясняваше, че тези, които говорят за пламване, избухване на пожари и прочие са фашисти, защото сравняват хората с ненужни боклуци?

Как е деменцията, оказа се, че сам си закопа "новината" като жалка фашистска пропаганда haha.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Ти нали обясняваше, че тези, които говорят за пламване, избухване на пожари и прочие са фашисти, защото сравняват хората с ненужни боклуци?

Как е деменцията, оказа се, че сам си закопа "новината" като жалка фашистска пропаганда

Я пак ???

Пил си пил... въри си лягай :) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Да не съм идиот който коипира фейкове и  конспирации за световен заговор, как вируса е лека настинка, и всичките простотии които се сипят от арогантните хейтъри и спамери ??

Ми не знам, Мирко. Аз като цитирам ТВОЙ линк, ти казваш, че това било фейкомет и лъжа. Та идиот ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ivottoshev написа:

Ми не знам, Мирко. Аз като цитирам ТВОЙ линк, ти казваш, че това било фейкомет и лъжа. Та идиот ли си?

Ти цитираш избирателно от линка и се правиш на глух за уточнения дори от същия сайт :hush:

Ти идиот ли си или спекулант ? Избери си сам. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ходете без симптоми за PCR тест

Ако нямате симптоми в никакъв случай не си правете тест, защото последиците може да са страшни. Ако пък имате леки симптоми на настинка първо си останете три-четири дни в къщи и си пийте чайчетата и аспиринчета, защото дори да сте с вируса, вероятността да ви се размине без никакви усложнения е над 90%.

За Бога, братя, не ходете без симптоми или с леки грипоподобни симптоми да си правите ПСР-тест. Бедна ви е фантазията какви проблеми ще създадете на себе си и близките си ако тестът се окаже положителен. Ще поясня, защото никой чиновник или лекар досега не е обяснил ясно и разбираемо на хората какво се случва при положителен тест. Каква е основната грешка, която правят повечето "болни"? При най-малките симптоми на настинка /кашлица, хрема/ и дори без никакви симптоми хукват да си правят ПСР-тест. Загрижени, да не би да заразят родителите си, близките си и пр. с "Ковид - 19".

Стоп! Ако нямате симптоми в никакъв случай не си правете тест, защото последиците може да са страшни. Ако пък имате леки симптоми на настинка първо си останете три-четири дни в къщи и си пийте чайчетата и аспиринчета, защото дори да сте с вируса, вероятността да ви се размине без никакви усложнения е над 90%. И тъй, вие обаче не си оставате в къщи и решавате за собствено и на близките си спокойствие да си направите ПСР-тест, въпреки леките или никаквите симптоми.

Представете си, че той се окаже положителен. Моментално ще поискат от вас да си кажете контактните лица. Тук идва втората грешка. Тестваният прави огромен списък с всички хора, които се е срещал в последните дни - колеги, приятели, близки и т. н. Трябва да сте наясно, че им създавате страшен проблем - всички те задължително ще трябва да ходят и да се тестват за "Ковид-19", а ако не отидат следва глоба и принудително завеждане с полиция.

Освен това и вие и те попадате в капана на здравната ни система, която вече разполага със здравето и свободата ви. Внимавайте и кого давате в списъка с контактите си. Няма нужда вътре да е комшията, с който само сте се здрависали или колежката, с която заедно сте пили кафе във ведомственото барче. Под контактни лица се разбират хората, с които сте в близък продължителен контакт - колегите, с които сте в една канцелария по цял ден, членовете на вашето семейство, с които сте в едно жилище, любовниците, ако сте имали еди къв си контакт тия дни и т. н. Защото дори тези хора от списъка ви да дадат отрицателни тестове, те ще бъдат длъжни да стоят две седмици под карантина за тоя що клати гората, а ако нарушат карантината глобата е брутална - 5 бона.

Същата глоба се налага и на вас, защото ако сте без симптоми или с леки симптоми ще ви предпишат задължителна изолация в къщи /т.е. същото, което сами можете да направите но за далеч по-кратко време/ само защото тестът ви е положителен, а ако попадате в рискова група /възраст, хронични заболявания/ ще ви предпишат задължителна хоспитализация с шанс да излезете с двата крака напред. Защото в болницата ще бъдете заобиколени от други болни хора в дори по-тежко състояние от вашето, смазани психически. Т. е. шансовете да се влошите са по-големи, отколкото ако си бяхте останали в къщи без да си правите доброволно ПСР-тест. Освен това губите свободата си, защото няма как да не изпълните предписанието на здравните власти за задължителна изолация или хоспитализация. Противното означава 5 бона глоба и полиция. Желая ви добро здраве и здрав разум.

Автор: Емил Василев

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, miro20 написа:

Ти цитираш избирателно от линка и се правиш на глух за уточнения дори от същия сайт :hush:

Ти идиот ли си или спекулант ? Избери си сам. :)

А защо даваш линк, който след два дни сам трябва да уточняваш и опровергаваш? Нима това не те прави идиот? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ivottoshev написа:

А защо даваш линк, който след два дни сам трябва да уточняваш и опровергаваш? Нима това не те прави идиот? 

Първия линк , където се говори за неяснота за повторното заразяване и с който спекулираш с изваден от контекста цитат , е от пролетта, другия от сега. Какъв е проблема че сега, октомври месец, ВЕЧЕ е уточнено действието на недокрай известния коронавирус ???

Такива като теб така и не могат да разберат нещо толкова простичко - това което е  твърдяно в началото че е неясно  , и после е уточнено , не прави първото лъжа.

Лъжа е когато за известни вируси и за известни методики по противодействие първо се говори едно, после друго. С коронавируса няма нищо такова.

:hush:

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Първия линк , където се говори за неяснота за повторното заразяване и с който спекулираш с изваден от контекста цитат , е от пролетта, другия от сега. Какъв е проблема че сега, октомври месец, ВЕЧЕ е уточнено действието на недокрай известния коронавирус ???

А ти защо сега, октомври месец пусна линк от пролетта, та после да се налага да го опровергаваш? Само завършен идиот би направил такова нещо. Ти да си видял някой друг от форума да пуска опровержения на собствените си линкове? Няма и да видиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivottoshev написа:

Бил е като дете, но се е развил и сега е нещо много повече от идиот. Нещо изключително вредно- доносник- фейкомет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ivottoshev написа:

А ти защо сега, октомври месец пусна линк от пролетта, та после да се налага да го опровергаваш? Само завършен идиот би направил такова нещо. Ти да си видял някой друг от форума да пуска опровержения на собствените си линкове? Няма и да видиш.

Ами не, не го опровергавам. Защото това което бе заглавието на линка и основната информация бе за китайка която се заразила повторно, плюс мнението на Карол Сикора ли беше името , че само 10%  развиват имунитет.

Е познай... тези твърдения се потвърждават и сега :)

А  всичко останало се оказаха твои спекулации :hush:

преди 9 минути, Belhor написа:

Бил е като дете, но се е развил и сега е нещо много повече от идиот. Нещо изключително вредно- доносник- фейкомет.

Да, за фейкомети като вас съм най големия ужас :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване