Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пренаписването на историята

Препоръчан отговор

преди 16 минути, Myanmar написа:

И ми отговори, когато най-великата сила на планетата в този момент влиза с армията си в България, как точно си представяш този съюз? Смяташ ли, че България е имала думата как да се води войната и смяташ ли, че Германия е стигнала дотук без нищо да иска и нищо да не налага?

Защо тогава въртиш като дъвка в устата си отговора на въпроса ми: депортирането на евреите от новите части на царство България ли беше цената на "спокойствието" и мира за  България ?

Отговори ми с една дума ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти нали не вярваш в Санта Клаус? За к'во ги пишеш тези инфантилщини? балхирия е родена в България и това е 200%-та причина за нейния български. Имитацията й на еврейка бие на кухо от злополучния й и

Никой не е отричал в тази тема, че България е била принудена да изпрати 11 000 евреи в концлагерите. И ти злорадстваш заради това, чувствайки се мъченица, и искаш да вменяваш чувство за вина на българ

Не спирам да се ядосвам как най - големите пренаписвачи на историята - гнусните долни САЩ, не спират да заплашват Русия, задето "пренаписвала историята"! САЩ много удобно не споменават например,

Публикувани изображения

преди 4 минути, valkiria1 написа:

Защо тогава въртиш като дъвка в устата си отговора на въпроса ми: депортирането на евреите от новите части на царство България ли беше цената на "спокойствието" и мира за  България ? Отговори ми с една дума ?

Ама аз ти отговорих. Българската екзархия, Сръбското робство, делото на Левски, немската окупация. Това са аргументите за подкрепяне на НЕМСКОТО РЕШЕНИЕ.

Ти обаче не ми отговори защо България не е изтъргувала останалите евреи? И защо не го е направила далеч преди това, след като вменяваш вина в някаква българска предубеденост към този етнос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финландия също е спасила евреи. От какво ги е спасила не знам, нямам право, забранено ми е  да коментирам по тази тема. Евреите ми забраняват. Приемам това, което те казват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако не беше Турция, ни очакваше Аушвиц"

Хиляди германски учени от еврейски произход са принудени да бягат от нацистка Германия. Много от тях емигрират в Турция , където допринасят за модернизирането на турската държава по времето на Ататюрк.

Проф. Хайлброн / в средата, с шапка/ сред турските си студенти

Проф. Хайлброн / в средата, с шапка/ сред турските си студенти

"За германците съм турчин, а за турците - германец", казва усмихнато Енвер Хирш. По времето на националсоциализма неговият баща емигрира в Турция. Там правистът по образование създава много от валидните и до днес закони, между които и турското търговско право. Този факт днес е почти неизвестен.

Курт Хайлброн също е син на германски евреин, който през 1933 година емигрира в Турция. Там той основава Ботаническия институт в Истанбул. Лично бащата на турската светска държава Кемал Ататюрк кани известния германски професор да модернизира и Селскостопанската академия в Истанбул.

Емигриралите от нацистка Германия университетски преподаватели пристигат в Турция тъкмо навреме. В края на 1920-те години Ататюрк разработва своята визия за реформа на висшето образование. Целта му е да превърне Турция в модерна държава, а германските интелектуалци от еврейски произход активно се включват в изграждането на нова и модерна образователна система в страната, разказва режисьорката Ерен Йонсьоз, чиито документален филм "Безотечествени - на изгнание в Турция"  в момента е по германските киноекрани.

1933 и турската култура на гостоприемство

В пет житейски истории документалният филм показва колко бързо и небюрократично германците са били назначени на постове в турските университети, министерства и административни управи. Навсякъде те са били добре приети. Цели поколения турски студенти са се изучили при тях. Тази глава от германско-турската история днес е почти забравена.

https://www.dw.com/bg/%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%B5-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B5-%D0%B0%D1%83%D1%88%D0%B2%D0%B8%D1%86/a-36222088

По-горе някой беше казал, че евреите били паразити.

Но както се вижда, евреите не само не са паразити, а допринасят за възхода на държавите в които се намират.

Жалки мизерници са хората, които вярват в теориите на конспирацията, прехвърляйки вината за собственото си жалко съществуване върху някакъв враг, който е извън тях. И обикновено този враг са хората, които са по-преуспели от тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно Белев. Той получава заповеди от Адолф Бекерле, а не от управата на МВР. Македония и Тракия като военни зони са подчинени на немското командване. Дали е така нямам желание да разсъждавам. Ти се занимаваш с Твоята си тема в темата на Анне, но нито едното не е Моята тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, acnekt написа:

Финландия също е спасила евреи.

Португалия, Гърция, Франция, Белгия, Сърбия, Холандия, Испания, Литва, Албания, Финландия, Норвегия, Китай, Боливия, Италия, Дания, Ватикана...

преди 3 минути, Aumi написа:

Почти ... не значи хич! :cheers:

Ти май познаваш всички. Ще се окажеш и ти еврейка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Валкирия, темата не ми е интересна, както вече писах. Ти ме въвлече в нея, защото ми се стори, че мога да те оборя, но нямам желание да продължавам.

Както казах аз не превръщам този диалог в драма. Но съм добре запозната с фактите и не хвърлям думи на вятъра.Затова е трудно да бъда оборена.  Разликата между доброто и злото е понякога тънка паяжина и на нея нерядко увисва съмнението. В мемоарите си  Чърчил нарича Борис Трети " дребен потент, пионка на Хитлер" Пионка, която поднася в дар на покровителите си живота на 12 000 български поданици от еврейски произход. Не е е нужно да се продължава дискусията. Към това не може нито да се прибави, нито отнеме нещо, нито да се оправдае акта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ти хвърли обвинения, които за мен са несправедливи. Че депортирането на евреи е направено за спокойствие (какво спокойствие по време на война, ти чуваш ли се??) на българите (ти си знаеш коя част от населението наричаш така), както и че това е дело на етническа нетолерантност, което противоречи на фактите, които вече изложих и няма как да опровергаеш, а виждам и че и не опитваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Ватикана...

За Ватикана мога много да споря. Без значение какъв пиар си правят.

Католическите отчета са създатели на маршрута " Пътя на плъховете" познат още като " Манастирски маршрут"  по който са се спасявали нацистки престъпници. Ватикана има много грехове и затова чак  тази година реши под небивал натиск от еврейските общества от цял свят  да разсекрети архива си в тази му част.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1433945504.jpg

Цар Борис III:

Винаги с Германия и никога против Русия

Фактите: България, чието правителство в онзи момент има много близки връзки с нацистка Германия, се присъединява официално към Оста на 1 март 1941 г. Страната е изгубила територии, които смята за свои по право, в Балканската война и Първата Световна война, и Германия поддържа претенциите на София към Македония, част от Косово, Добруджа и район от гръцка Тракия. Част от сделката за присъединяването на България към Оста е активна подкрепа към депортирането на евреите – по-късно се постига договорка, че България ще „достави“ като начало 20 хиляди евреи на нацистите. И така, като равносметка – сделката е територия срещу предаване на евреите за изтребване.

Доста преди присъединяването към Оста българското правителство започва активно да подкрепя антисемитската политика на нацистите. София приема закони, които отнемат на евреите в страната много от правата им; тези нормативни актове са вдъхновени от антисемитските закони в нацистка Германия, издадени като подготовка за населението да приеме факта, че евреите не са граждани, че всъщност дори не са човешки същества.

https://www.ploshtadslaveikov.com/za-lazhite-na-simeon-i-borbata-na-balgariya-sreshtu-holokosta/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Но ти хвърли обвинения, които за мен са несправедливи. Че депортирането на евреи е направено за спокойствие (какво спокойствие по време на война, ти чуваш ли се??) на българите (ти си знаеш коя част от населението наричаш така), както и че това е дело на етническа нетолерантност, което противоречи на фактите, които вече изложих и няма как да опровергаеш, а виждам и че и не опитваш.

Самия факт че делите евреите е грозен и не подлежи на коментар. Представи си го в светлината на казано за българи е ще видиш колко грозно звучиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Myanmar написа:

...

Ти май познаваш всички. Ще се окажеш и ти еврейка.

Бих се радвала да познавам повече евреи.
Никой не знае какви гени носи ...
За гражданите на света! :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

1433945504.jpg

Цар Борис III:

Винаги с Германия и никога против Русия

Част от сделката за присъединяването на България към Оста е активна подкрепа към депортирането на евреите – по-късно се постига договорка, че България ще „достави“ като начало 20 хиляди евреи на нацистите. И така, като равносметка – сделката е територия срещу предаване на евреите за изтребване.

Е, аз това и написах -живота на евреите срещу територии. Само не мога да разбера -не познават българите историята си, или искат да заметат под килима/образно казано/ безобразията в нея.

преди 9 минути, valkiria1 написа:

В мемоарите си  Чърчил нарича Борис Трети " дребен потент, пионка на Хитлер" Пионка, която поднася в дар на покровителите си живота на 12 000 български поданици от еврейски произход. Не е е нужно да се продължава дискусията. Към това не може нито да се прибави, нито отнеме нещо, нито да се оправдае акта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, valkiria1 написа:

Самия факт че делите евреите е грозен и не подлежи на коментар.

Кои сме тези ние? На какво ги делим?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Aumi написа:

Жалки мизерници са хората, които вярват в теориите на конспирацията, прехвърляйки вината за собственото си жалко съществуване върху някакъв враг, който е извън тях. И обикновено този враг са хората, които са по-преуспели от тях.

:goahead:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, valkiria1 написа:

Е, аз това и написах -живота на евреите срещу територии.

Това, че не искаш да отговаряш на неудобните въпроси те оставя в заблудата, че си права. Върни се и ще разбереш защо. Ако германците бяха нарочили не евреите, а италианците, тогава пак ли българите щяха да са виновни, че има концлагери за италианци?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

https://www.annefrank.org/en/

https://www.annefrank.de/

https://www.annefrank.ch/en

https://annefrank.org.uk/

Не е само музей, има и фондация на нейно име с клонове в Берлин, Лондон, Базел, Ню Йорк и отскоро - Буенос Айрес.

Ето я информацията:

With the other women and girls not selected for immediate death, Frank was forced to strip naked to be disinfected, had her head shaved, and was tattooed with an identifying number on her arm. By day, the women were used as slave labour and Frank was forced to haul rocks and dig rolls of sod; by night, they were crammed into overcrowded barracks. Some witnesses later testified Frank became withdrawn and tearful when she saw children being led to the gas chambers; others reported that more often she displayed strength and courage. Her gregarious and confident nature allowed her to obtain extra bread rations for her mother, sister, and herself. Disease was rampant; before long, Frank's skin became badly infected by scabies. The Frank sisters were moved into an infirmary, which was in a state of constant darkness and infested with rats and mice. Edith Frank stopped eating, saving every morsel of food for her daughters and passing her rations to them through a hole she made at the bottom of the infirmary wall.[57]

A Memorial for Margot and Anne Frank shows a Star of David and the full names, birthdates, and year of death of each of the sisters, in white lettering on a large black stone. The stone sits alone in a grassy field, and the ground beneath the stone is covered with floral tributes and photographs of Anne Frank

Memorial for Margot and Anne Frank at the former Bergen-Belsen site

In October 1944, the Frank women were scheduled to join a transport to the Liebau labour camp in Upper Silesia. Bloeme Evers-Emden was scheduled to be on this transport, but Anne was prohibited from going because she had developed scabies, and her mother and sister opted to stay with her. Bloeme went on without them

Тук нищо не пише за камена кариера а за местене на камъни които пък може да са докарани от някъде с камиони или влак.. Е научи го този английски де, Гугъл преводдача само те излага

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Aumi написа:

Бих се радвала да познавам повече евреи.
Никой не знае какви гени носи ...
За гражданите на света! :cheers:

Защо не познаваш повече евреи? Може би не те допускат до себе си. Гледат теб от високо и не желаят да общуват с небогоизбрана?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Защо не познаваш повече евреи? Може би не те допускат до себе си.

Не, просто в България наистина са доста малко.

За лека нощ, едно стихотворение от един знаменит български евреин с нежна поетична душа:

За хвърчащите хора

Валери Петров

Те не идат от космоса,
те родени са тук,
но сърцата им просто са
по-кристални от звук.

и виж, ето ги, литват над балкони с пране,
над калта, над сгурията в двора,
и добре, че се срещат единици поне
от вида на хвърчащите хора!

А ний бутаме някак си
и жени ни влекат,
а ний пием коняка си
в битов някакъв кът,

и говорим за глупости, важно вирейки нос,
или с израз на снобска умора,
и изобщо стараем се да не става въпрос
за вида на хвърчащите хора.

И е вярно, че те не са
от реалния свят,
не се срещат на тениса,
нямат собствен „Фиат“,

но защо ли тогава нещо тук ни боли,
щом ги видим да литват в простора -
да не би да ни спомнят, че и ний сме били
от вида на хвърчащите хора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Aumi написа:

Не, просто в България наистина са доста малко.

Но за това пък доста известни. Нека да напишем няколко известни евреи.

Валери Петров, Соломон Паси и братовчедката му Миглена Кунева, Филип Димитров, Адрей Луканов, Петър Стоянов, Соломон Леви, Нина Чилова,...

https://bg.wikipedia.org/wiki/Нина_Чилова

Нина Чилова успява да допусне сериозни грешки, сред които: обърква при встъпването си в Министерството на културата композитора Панчо Владигеров с художника Златю Бояджиев и нарича Стефан Софиянски Музикалния театър „Стефан Македонски“.

https://www.slavishow.com/общата-култура-на-министрите-на-култу/

https://gospodari.com/ново-име/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, acnekt написа:

Валери Петров,

Хубави неща пишеше за децата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Myanmar написа:

Това, че не искаш да отговаряш на неудобните въпроси те оставя в заблудата, че си права. Върни се и ще разбереш защо.

Кои въпроси съм пропуснала ?

преди 24 минути, Myanmar написа:

Ако германците бяха нарочили не евреите, а италианците, тогава пак ли българите щяха да са виновни, че има концлагери за италианци?

пишеш глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Хубави неща пишеше за децата

Аз го знам като преводач на немски език и английски език.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване