Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пренаписването на историята

Препоръчан отговор

преди 10 часа, Anne написа:

От Германия харесвам само кафето им, братвурстчетата им, Гьоте и Ерих Кестнер.

Би трябвало да харесаш и Хайнрих (Хаим) Хайне, най-малкото заради произхода му.

Не пропускай да го харесваш от тук нататък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти нали не вярваш в Санта Клаус? За к'во ги пишеш тези инфантилщини? балхирия е родена в България и това е 200%-та причина за нейния български. Имитацията й на еврейка бие на кухо от злополучния й и

Никой не е отричал в тази тема, че България е била принудена да изпрати 11 000 евреи в концлагерите. И ти злорадстваш заради това, чувствайки се мъченица, и искаш да вменяваш чувство за вина на българ

Не спирам да се ядосвам как най - големите пренаписвачи на историята - гнусните долни САЩ, не спират да заплашват Русия, задето "пренаписвала историята"! САЩ много удобно не споменават например,

Публикувани изображения

преди 3 часа, Anne написа:

Виждам, че си запозната с лагера.

Моля те най - сърдечно и искрено да ми кажеш дали е имало каменна кариера в близост до "Аушвиц". Защото, според официалните данни Ане Франк, сестра и и майка им са били пратени да работат в каменна кариера в "Аушвиц - Биркенау". Освен ако тогава тази информация не е вярна, но не разбирам тогава защо и е на фондацията да лъже за тази информация.:speak:

Прерових интернет за подробни карти на плана на целия лагер "Аушвиц" - нищо. Никъде не е указана каменна кариера. Ама абсолютно никъде!

Освен да са били пратени в мимоходом споменатия трудов лагер в "Лебау", на границата на Полша с Чехословакия тогава............Там има такава, пише обаче, че и е било забранено да замине за там заради краста.

Тя ти отговори виж на 37 -та страница последното мнение :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През 1945 по искане на Сталин са депортирани 70 000 румънци от германски произход. В съветските трудови лагери тези хора преживяват невъобразими страдания.

Много от депортираните умират в СССР в резултат на тежките условия на труд, ниските температури и глада. Оцелелите са пуснати на свобода през 1949 година.

http://www.decommunization.org/Articles/Heinsohn/Lexikon/GVoljski.htm

Между 1945 и 1948 са депортирани още 300 000 германци. Предположенията за окончателните цифри на жертвите на загиналите при съветските депортации в трудови концентрационни лагери възлизат на 30% от общото число депортирани. От 1,4 милиона засегнати германци, от които около 450 000 живеещи по Волга - това прави 400 000 загинали. Дори по времето на СССР официално са дадени цифри за загинали 45 000 германци като демоцидни жертви от депортациите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те ся сий за чудене, как  са се озовали тия 70 000 германци  в румънска територия и какво са търсили там
и кво са търсили 300 000 германци на територията на бившата СССР
"да си бе мирно седяло, не би чудо видяло"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, дръндю написа:

те ся сий за чудене, как  са се озовали тия 70 000 германци  в румънска територия и какво са търсили там

Доколкото знам, немци са били заселвани / се заселвали свободно на свободни земи в Русия още от времето на империята. Казват, че водели стопанството си много по-добре от местните, живеели са в свои немски села с немски имена, училища, даже местна немска преса. Наричат ги често "немски колонисти".

Правени са били опити да разселят и руски евреи и ги сложат на селскостопански труд – имали са по 10-ина деца. Нещо обаче не се получавало с еврейския селскостопански труд...

В Румъния, както и в Чехия и Унгария, исторически е имало малки или големи райони с преобладаващо немско население.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

€€€€€€€

те ся сий за чудене, как  са се озовали тия 500 000 роми в българска територия и какво са търсили там
и кво са търсили още толкова роми на територията Словения, Словакия, Унгария...

И в същият стил следните въпроси:

Какво търсят евреите в Германия и как са се озовали там и какво търсят там? Как ромите са се озовали на териториите Чехия, Румъния, Сърбия, България, Словения, Словакия, Унгария и какво са търсили там?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, valkiria1 написа:

Да го изгледам ? :lol6: Стигнах до показването  на плановете на концлагера

Аушвиц Биркенау е лагера в който са изтребвани хора. Това е достатъчно за да не продължа да гледам по-нататък стъкмистики. Те са сензация само за хора  като теб.

Не си го изгледала,  обаче знаеш какво не си изгледала.  Гениално :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

арийци, ислямисти и други "свръхчовеци" са опасни за човечеството
американците са се усетили и правят всичко възможно за унищожението им
същото са правили и руснаците

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

арийци, ислямисти и други "свръхчовеци" са опасни за човечеството
американците са се усетили и правят всичко възможно за унищожението им
същото са правили и руснаците

Няма такива нещо. Има само едно световно правителство. Един дърпа конците на куклите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Michigan111 написа:

Не забравяй, че евреите единствени имат правото да обсъждат и определят истината за така наречената Голяма катастрофа (Шоа), то ест така наречения Холокост.

В някои страни неевреите хората подлежат на съдебно преследване по въпроса ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Марчо Пирчов написа:

Не забравяй, че евреите единствени имат правото да обсъждат и определят истината за така наречената Голяма катастрофа (Шоа), то ест така наречения Холокост.

Да в Германия. После Германия била демократична страна. Хората имали право свободно да изразяват мнението си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Марчо Пирчов написа:

Да, изобщо не съм забравил.  То си се казва и в клипчето, което Моше не изгледа, че в Германия се издават присъди за неща, казани от уредника на Музея Аушвиц. 

Никоя истина не се нуждае от писани закони,  които да я натрапват.  От такива се нуждае само лъжата.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Michigan111 написа:

какво точно не разбра,че се нуждаеш от доуточнение. Двете лъжи, които са като сигнално жълто,че продължението, което следва ще е нещо по-различно. Още в началото водещия се опитва да ви води за носа  с лъжа и ти ми представяш твоето незнание и неговата наглост като някакъв вид истина. Учудена съм от елемнтарния ви антисемитизъм. Обикновено има много по-подготвени в това отношение. Факта,че не знаете елементарни неща за концлагера и се намъквате като лисугери в дупка, когато ви беше многократно зададен въпрос за евентуално наличие на кариери там ?Подчертаното незнание, невъзможност да отсяваш лъжата от истината поради непознаване  на основни неща от живота, битността, религията и историята на евреите  и определено пристрастност към неща за които съвсем не си наясно води до това ,че си поредното мишле хванато на сиренце. Проблема ,че дори не разграничаваш кои са лагерите, нещо ,което го има на толкова други места като информация ? Освен едното ти хилене и гримасничене да си представил нещо по-сериозно по-въпроса ? Гримасите са стил на простолюдието и лаиците в спора и за такива професионализма и разбирането на материята са трудно смилаема материя. Та не ми предоставяй чужди неща на хора, които не са и помирисвали онова време, и  да дублираш като папагал информация от съмнителни източници, а ми дай факти в спомени  на оцелели  и ми докажи,че целия ужас който изпитват ,когато разказват за преживелиците си в ония адски места са измислица или платени.Иначе можеш да хвърляш общи приказки, колкото да имитираш ,че не можеш да паднеш по гръб, но истината е,че си един празен дърдорко без никаква тежест в дискусията точно поради горе изброените причини. 

преди 4 часа, Марчо Пирчов написа:

На теб каква купа  на първенец да ти дадем Марчо-на Марко Тотев или купата на Съветската армия. Защото много нежно ходиш по терлички. Холокост ще рече от гръцки масово приношение на животни в името на боговете . При това  чрез изгаряне.И древните така го наричали по иудейските земи- шоа -всеизгаряне. Та щом има Холокост значи е имало и изгаряне на хора-при това живи.Само не знам в името на кои богове сее правило това изгаряне? Ако е нямало Холокост, нямало е изгаряне на евреи и други етноси, значи българите не сте спасявали евреите от нищо и сте едни лъжци. Като не разбираш нещата ,  тогава недей да плещиш като идиот защото пращаш по дяволите едничката ви гордост , която навирате в очите на останалия свят ,когато се изреждат държавните ви мъже в Исраел да искат сътрудничество и лобизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, значи според вас историята трябва пак да се повтори, че да повярвате, нали? Че ви е много трудно да проумеете станалите неща в "Аушвиц" и "Берген - Белзен".

Съжалявам, но ще ви разочаровам. Такива неща са възможни, когато група хора е водена от сляпа омраза и антисемитизмът е държавна политика и брани убийците.

А Валкирия нио не ми е отговорила на въпроса. Явно не се е интересувала от Ане Франк.

Не знам нито английски, нито полски, нито руски, не знам къде да намеря информацията за тази каменна кариера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Марчо Пирчов написа:

Доколкото знам, немци са били заселвани / се заселвали свободно на свободни земи в Русия още от времето на империята. Казват, че водели стопанството си много по-добре от местните, живеели са в свои немски села с немски имена, училища, даже местна немска преса. Наричат ги често "немски колонисти".

Правени са били опити да разселят и руски евреи и ги сложат на селскостопански труд – имали са по 10-ина деца. Нещо обаче не се получавало с еврейския селскостопански труд...

В Румъния, както и в Чехия и Унгария, исторически е имало малки или големи райони с преобладаващо немско население.

Мирчо, не мога да разбера къде по-точно те стяга чепика ? Че германците били производителни пък евреите -не като селскостопански труд ? Ти намирисвал ли си Мединат Исраел поне веднъж в живота си ,или така наедро и по спомени на неочевидци ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, valkiria1 написа:

какво точно не разбра

Моше,  не се хаби 😆

Интелектуалните ти диарии даже не ги чета.  Такива фермани пиши на Анка или на друг който ще ти се върже. Тези евтини номерца при мен не минават.  

преди 5 минути, Anne написа:

Съжалявам, но ще ви разочаровам. 

И аз съжалявам, ама няма да ни разочароваш 🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

А Валкирия нио не ми е отговорила на въпроса. Явно не се е интересувала от Ане Франк.

Не знам нито английски, нито полски, нито руски, не знам къде да намеря информацията за тази каменна кариера.

Ти не ме питаш за Ане, ти ме питаш за каменни кариери в Аушвиц. Аз ти показвам такива на места където действително ги е имало. Уточних ти ,че Освиенцим е част от икономически район със съвсем друго производство . Посочих ти Шиндлер и фабриката му в Краков, която до ден днешен е туристическа дестинация  в града.Кое не ти е ясно ? Въобще не знам защо се хващаш за всякакви писаници и ми ги представяш като неоспорим авторитет. Написах ,че Силезия  е икономически район с фабрики -например пленените немски войници, които са закарани да живеят в Аушвиц след войната получават задачата да демонтират завода за каучук IG Farben.Имало е фабрика за снаряди и пр..След като не можеш да намериш информация за такива кариери не ти ли светва лампичката ,че такива е нямало? Можеш ли да се хващаш за всичко написано. И ти като другия всезнайко- филмче и голямото доказателство и неоспоримата истина за лагера. И Дитер Менгеле племенника на "Ангела на смъртта" е имал и продължава семейството на Йозеф Менгеле да има фондация и какво ?!?! Прочети и дневника на Шайнди Милър Еренвалд -14 годишна тогава еврейка от Унгария.

--------------------

Вземи да  избереш да не караш и кола от марката "Фолксваген" . Управителя на "Собибор " и "Треблинка" е работил за концерна в Сао Пауло в Бразилия, след като избягва по " Пътя на плъха" от Европа в Бразилия.

Хайде малко по -сериозно.

преди 13 минути, Michigan111 написа:

Моше,  не се хаби 😆

Голяма чест е да те сравнят с пророка. Но аз не съм достойна да пия вода от стъпките му. ;)

преди 15 минути, Michigan111 написа:

Интелектуалните ти диарии даже не ги чета. 

абе смислово двете неща не се вързват, ама карай свикнали сме да не разбираш значението на много неща. Затова и хващаш вяра на фейкове. Сблъсквала съм се с по-амбициозни от теб всезнайковци, които издишат на третото изречение и напускането на дискусията е точно по такъв начин като твоя- справка цитираното изречение, което е очаквания край на аматьор в материята. Понеже нямаш амбицията да пишеш учебник и посредствените знания ги оставяш за лично ползване, затова и си безвреден лаладжия.

" интелект  е термин, с който се определя човешката способност за разсъждаване, анализ и синтез на информация. Най-общо в разговорния език под интелект се разбира способността на човек да мисли, да възприема и осъзнава дадена информация, както и да си служи с нея. Терминът е централно понятие във философията на ума и гносеологията."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, valkiria1 написа:

Мирчо, не мога да разбера къде по-точно те стяга чепика ? Че германците били производителни пък евреите -не като селскостопански труд ? Ти намирисвал ли си Мединат Исраел поне веднъж в живота си ,или така наедро и по спомени на неочевидци ?

Марчо съм.

Просто е, еврейко: където евреите можете да живеете като паразити на човешкото тяло, живеете.

Където не можете да сте паразити, умирате.

Ако решиш да ми кажеш,еврейко, че Израел е самостоятелна държава и израелците не са паразити, ще ни е смешно – нам, хората.

преди 1 минута, Марчо Пирчов написа:

Марчо съм.

Просто е, еврейко миризлива: където евреите можете да живеете като паразити на човешкото тяло, живеете.

Ако решиш да ми кажеш,еврейко, че Израел е самостоятелна държава и израелците не са паразити, ще ни е смешно – нам, хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е нямало каменна кариера, защо тогава лъжат, че Ане, майка и и сестра и, заедно с още много други затворници от "Аушвиц" са работели там?

Информацията я има и на сайта на фондацията, и в "Уикипедия". Друга информация не срещнах. Да не би с тази лъжа да прикриват нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Anne написа:

Ако е нямало каменна кариера, защо тогава лъжат, че Ане, майка и и сестра и, заедно с още много други затворници от "Аушвиц" са работели там?

Информацията я има и на сайта на фондацията, и в "Уикипедия". Друга информация не срещнах. Да не би с тази лъжа да прикриват нещо?

Колежке, цялата легенда "Холокост" е бизнес лъжа на нехората-евреи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Марчо Пирчов написа:

Марчо съм.

Ако моше казва, че си Мирчо,  значи си Мирчо 🤣

преди 46 минути, valkiria1 написа:

Но аз не съм достойна 

Така е.

преди 2 минути, Марчо Пирчов написа:

Колежке, цялата легенда "Холокост" е бизнес лъжа на нехората-евреи.

И това е така. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Марчо Пирчов написа:

Марчо съм.

Просто е, еврейко: където евреите можете да живеете като паразити на човешкото тяло, живеете.

Разбрах ,Марчо-не си просто човек, а си прост човек .  Нямаш еднолично обективно мнение. Дръпваш една разпалена реч с първосигнална ориентация с насоченост да спечели тези на които живота им е скапан . Не разбрах само към кои президентски избори си се насочил та разчиташ на най-нискоинтелигентната прослойка  от дежурни кресльовци.

Като се стигне до конкретика дали харесваш и държиш повече на финикийските знаци или на купата на Съветската армия ще започнеш да пелтечиш или да си правиш оглушки. Освен , ако не си някой от генералните секретари на някои от  комунистически партии.

-------------------------------------

да те питам-по българските земи спасявали ли сте евреи и от какво сте ги спасявали? Защото имаше съмнения изказани в тази посока от българи .

преди 11 минути, Anne написа:

Каква фондация ? Нямам време да следя в детайли дейността ти  в ролята на Холмс.

--------------------------

апропо-наясно ли си колко неща е оставил като писмена Дънов и колко книги се издават сега от негово име-от фондации между другото.

преди 8 минути, Michigan111 написа:

И това е така. 

значи българите сте лъжци-нямало е Холокост, нямало е спасяване на евреи. Мерси. Това е третото мнение в този форум, което ще го запазя като доказателство, когато някой повдигне темата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, valkiria1 написа:

значи българите сте лъжци-нямало е Холокост, нямало е спасяване на евреи. Мерси. Това е третото мнение в този форум, което ще го запазя като доказателство, когато някой повдигне темата .

Запази го, най много за пореден път да станеш за смях 😆

Спасяването на българските евреи е исторически факт. Но няма как да са ги спасявали от нещо, което е измислено години след това.  Ако ти смяташ за нормално да сложиш каруцата пред коня, нормалните хора не смятаме така. 

А иначе, че ще преиначиш думите ми е ясно, нямаше и нужда да ми казваш.  Но ти по друг начин нито можеш, нито искаш  ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.annefrank.org/en/

https://www.annefrank.de/

https://www.annefrank.ch/en

https://annefrank.org.uk/

Не е само музей, има и фондация на нейно име с клонове в Берлин, Лондон, Базел, Ню Йорк и отскоро - Буенос Айрес.

Ето я информацията:

With the other women and girls not selected for immediate death, Frank was forced to strip naked to be disinfected, had her head shaved, and was tattooed with an identifying number on her arm. By day, the women were used as slave labour and Frank was forced to haul rocks and dig rolls of sod; by night, they were crammed into overcrowded barracks. Some witnesses later testified Frank became withdrawn and tearful when she saw children being led to the gas chambers; others reported that more often she displayed strength and courage. Her gregarious and confident nature allowed her to obtain extra bread rations for her mother, sister, and herself. Disease was rampant; before long, Frank's skin became badly infected by scabies. The Frank sisters were moved into an infirmary, which was in a state of constant darkness and infested with rats and mice. Edith Frank stopped eating, saving every morsel of food for her daughters and passing her rations to them through a hole she made at the bottom of the infirmary wall.[57]

A Memorial for Margot and Anne Frank shows a Star of David and the full names, birthdates, and year of death of each of the sisters, in white lettering on a large black stone. The stone sits alone in a grassy field, and the ground beneath the stone is covered with floral tributes and photographs of Anne Frank

Memorial for Margot and Anne Frank at the former Bergen-Belsen site

In October 1944, the Frank women were scheduled to join a transport to the Liebau labour camp in Upper Silesia. Bloeme Evers-Emden was scheduled to be on this transport, but Anne was prohibited from going because she had developed scabies, and her mother and sister opted to stay with her. Bloeme went on without them

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Michigan111 написа:

Спасяването на българските евреи е исторически факт. Но няма как да са ги спасявали от нещо, което е измислено години след това.  Ако ти смяташ за нормално да сложиш каруцата пред коня, нормалните хора не смятаме така. 

Добре де. Спасявали сте ги. Ама от какво и от кого ? Нещо не ми отговаряш на тоя въпрос ?

преди 16 минути, Michigan111 написа:

Запази го, най много за пореден път да станеш за смях 😆

аз запазвам "бисерите "на българите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване