Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пренаписването на историята

Препоръчан отговор

току-що, acnekt написа:

Аз го знам като преводач.

А и поет писател беше :)    Учеше се в училище хехехе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти нали не вярваш в Санта Клаус? За к'во ги пишеш тези инфантилщини? балхирия е родена в България и това е 200%-та причина за нейния български. Имитацията й на еврейка бие на кухо от злополучния й и

Никой не е отричал в тази тема, че България е била принудена да изпрати 11 000 евреи в концлагерите. И ти злорадстваш заради това, чувствайки се мъченица, и искаш да вменяваш чувство за вина на българ

Не спирам да се ядосвам как най - големите пренаписвачи на историята - гнусните долни САЩ, не спират да заплашват Русия, задето "пренаписвала историята"! САЩ много удобно не споменават например,

Публикувани изображения

преди 36 минути, Myanmar написа:

Това, че не искаш да отговаряш на неудобните въпроси те оставя в заблудата, че си права. Върни се и ще разбереш защо. Ако германците бяха нарочили не евреите, а италианците, тогава пак ли българите щяха да са виновни, че има концлагери за италианци?

Аз съм бос и прост, не трябва да се обаждам на тази тема и затова ще попитам като невежа. Не съм запознат и ми е интересно.

Кой ги снима тези лагери, кои са тези източници за тези лагери и ако не се лъжа лагерите са ги пращили, когато вече се виждало края на войната към 43 година. След 10 години от влизането на Хитлер в управлението, Хитлер не помня да съм чел някъде да е казвал да ходят на лагер, до последно май е искал да ги експулсира. Много интересно, защо така твърдят тези хора. Конспирации сигурно.

Но аз съм прост невежа, сигурно бъркам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Myanmar написа:

Че депортирането на евреи е направено за спокойствие (какво спокойствие по време на война, ти чуваш ли се??) на българите (ти си знаеш коя част от населението наричаш така)

факт. Откупили сте се с живота на евреите от новите ви територии. Май ти  дадоха и линк към същото твърдение.

преди 41 минути, Myanmar написа:

и че това е дело на етническа нетолерантност,

факт. Дори български военни са участвали в депортацията. Нямало е един германец, който да е взел участие в това.Няма да се повтарям, само защото не четеш последователно .

преди 3 минути, acnekt написа:

Аз съм  прост, не трябва да се обаждам на тази тема и затова ще попитам като невежа.

Но аз съм прост невежа, сигурно бъркам

Така е. Вече втори път си признаваш. Факт. Дори и желанието ми да си поддържам българския не ме вдъхновява да ти отговарям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, acnekt написа:

Но за това пък доста известни. Нека да напишем няколко известни евреи.

Валери Петров, Соломон Паси и братовчедката му Миглена Кунева, Филип Димитров, Адрей Луканов, Петър Стоянов, Соломон Леви, Нина Чилова,...

https://bg.wikipedia.org/wiki/Нина_Чилова

Нина Чилова успява да допусне сериозни грешки, сред които: обърква при встъпването си в Министерството на културата композитора Панчо Владигеров с художника Златю Бояджиев и нарича Стефан Софиянски Музикалния театър „Стефан Македонски“.

https://www.slavishow.com/общата-култура-на-министрите-на-култу/

https://gospodari.com/ново-име/

Не гледам такива предавания, не съм им фен и не се осведомявам от тях.

Да, много добре знам кои са българските евреи в политиката. Повечето от тях имат български имена, както и повечето евреи по света, защото доколкото знам освен еврейско име, имат право да имат и светско име, спрямо държавата в която живеят.

Но освен, че има доста евреи в политиката, не трябва да се пропусне факта, че има много известни учени, изследователи в различни сфери, професори, интелектуалци, режисьори, музиканти, актьори и т.н.

........................

Джон Ентайн е писател и евреин. Той е автор на книгата „Децата на Ейбрахам: раса, идентичност и ДНК на избрания народ“. Творбата търси научен отговор на въпроса защо евреите са толкова умни. Последното можем да видим в следните статистики, които авторът цитира: 54% от световните шампиони по шахмат имат еврейски произход; около 30% от Нобеловите лауреати са евреи, както и около 25% от носителите на  най-престижното отличие в света на математиката – Медал на Филдс. Изказано по друг начин, средното IQ на европейците е около 101, а средното на евреите е между 107 и 117. Това е доста повече.

Горните цифри са показателни, защото евреите са една шепа хора и ако бяха умни, колкото другите народи, щяха да имат едва няколко нобелови лауреати и прочие. Тяхното място в световния интелектуален елит е абсолютно диспропорционално на броя им. Една интересна статистика казва, че 4 на 1000 европейци имат IQ над 140, срещу 23 от хиляда при евреите. С други думи вероятността един евреин да е гений е 6 пъти по-висока от тази за европеец.

На какво се дължи това?

Отговорът, който дава науката и който описва в детайли Йон Ентайн, е много интересен. Причините се простират в миналото, когато евреите са били обект на гонения и това ги е принудило да се занимават с интелектуални занаяти и изкуство, считани за най-долно занимание през някои (мрачни) векове. Друга причина е навикът да се женят помежду си, като учените млади евреи са били венчавани за богатите девойки (произхождащи от добри семейства). Умните родители раждат умни деца. И така поколение след поколение.

images-671x1024.jpg

http://alef-bg.org/%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D0%B2%D0%B7%D0%B0%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D0%B3/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, valkiria1 написа:

Така е. Вече втори път си признаваш. Факт. Дори и желанието ми да си поддържам българския не ме вдъхновява да ти отговарям.

Жалко. Исках да узнам. Да попия знания от такъв умен човек. Фотограф и авантюрист.  Видяла си толкова много земи по света.  И си богоизбрана, ЕВРЕИКА или Израелтянка??? Значи си остава мистерия. Може би евреите са се снимали. Кога пък намирали време и кой им дал фотоапарат? Кой има достъп до лагерите? Немците не вярвам да снимат. Да не би да са ромите, славяните? Ох, не знам. Жалко.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Операция_„Кламер“

Операция „Кламер“ (на английски: Operation Paperclip) е програма на Управлението на стратегическите служби на Съединените щати, с която около 1500 германски учени и инженери са привлечени в страната непосредствено след края на Втората световна война.

Сред целите на операцията е и да се попречи на предаването на знания и опит от германските учени на Съветския съюз и Великобритания. Джон Гимбел заключава, че в резултат на операцията най-будните умове на Германия са изолирани в продължение на 3 години, като това забавя следвоенното възстановяване на страната.

Практическото осъществяване на операцията започва, след като на 22 май 1945 година майор Стейвер изпраща телеграма до Пентагона до полковник Джоел Холмс с настояване да се евакуират германските учени със семействата им, заради тяхната важност за продължаващата Тихоокеанска война. Кодовото си име „Кламер“ проектът получава поради това, че към досиетата на учените са прикрепяни с кламер техни фалшифицирани политически биографии, целящи де се заобиколят законите и международните споразумения за денацификация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, valkiria1 написа:

Дори български военни са участвали в депортацията.

А ти какво, искаше да внесат китайци ли?

Ставаш смешна вече. Заслепена си и не обработваш адекватно фактите. И въпросът ти какви въпроси съм ти задал беше абсурден. 11 въпроса открих, на които не си отговорила. С предния станаха дузина.

На теб ти е лесно да ревеш за "своите", защото не ти пука за перспективата от сръбско робство над милиони. Ето това не можеш да обработиш, защото мозъкът ти е зациклил в еврейската кауза. А ако не са били българите ти сега нямаше да съществуваш. Вместо благодарност ти обясняваш какво е можело, но с това "можене" ти на драго сърце приемаш перспективата за геноцид над българите и... каква изненада, вероятно смъртта не на част, а на всички евреи по българските земи.

Това имах да кажа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, acnekt написа:

Жалко. Исках да узнам. Да попия знания от такъв умен човек. Фотограф и авантюрист.  Видяла си толкова много земи по света.  И си богоизбрана, ЕВРЕИКА или Израелтянка??? Значи си остава мистерия. Може би евреите са се снимали. Кога пък намирали време и кой им дал фотоапарат? Кой има достъп до лагерите? Немците не вярвам да снимат. Да не би да са ромите, славяните? Ох, не знам. Жалко.

https://haskovo.live/%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%8a%d1%82-%d0%ba%d0%be%d0%b9%d1%82%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b5-%d1%81%d0%bc%d1%8a%d1%80%d1%82%d1%82%d0%b0-%d0%b2-%d0%b0%d1%83/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Myanmar написа:

А ти какво, искаше да внесат китайци ли?

Ставаш смешна вече. Заслепена си и не обработваш адекватно фактите. И въпросът ти какви въпроси съм ти задал беше абсурден. 11 въпроса открих, на които не си отговорила. С предния станаха дузина.

На теб ти е лесно да ревеш за "своите", защото не ти пука за перспективата от сръбско робство над милиони. Ето това не можеш да обработиш, защото мозъкът ти е зациклил в еврейската кауза. А ако не са били българите ти сега нямаше да съществуваш. Вместо благодарност ти обясняваш какво е можело, но с това "можене" ти на драго сърце приемаш перспективата за геноцид над българите и... каква изненада, вероятно смъртта не на част, а на всички евреи по българските земи.

Това имах да кажа.

и какво каза?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, acnekt написа:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Операция_„Кламер“

Операция „Кламер“ (на английски: Operation Paperclip) е програма на Управлението на стратегическите служби на Съединените щати, с която около 1500 германски учени и инженери са привлечени в страната непосредствено след края на Втората световна война.

Сред целите на операцията е и да се попречи на предаването на знания и опит от германските учени на Съветския съюз и Великобритания. Джон Гимбел заключава, че в резултат на операцията най-будните умове на Германия са изолирани в продължение на 3 години, като това забавя следвоенното възстановяване на страната.

Практическото осъществяване на операцията започва, след като на 22 май 1945 година майор Стейвер изпраща телеграма до Пентагона до полковник Джоел Холмс с настояване да се евакуират германските учени със семействата им, заради тяхната важност за продължаващата Тихоокеанска война. Кодовото си име „Кламер“ проектът получава поради това, че към досиетата на учените са прикрепяни с кламер техни фалшифицирани политически биографии, целящи де се заобиколят законите и международните споразумения за денацификация.

е и  какво по коя тръба пусна откритата вече топла вода,че не разбрах  и каква е сензацията ,че САЩ са давали убежище на нацисти и са привличали учени.

Ами аз го писах по напред в темата .Да се повтарям защото не четеш ,ли ? Или си мислиш,че някой ще стои дежурен да отговаря на глупавите  ви въпроси за да не изглежда глупав ?Ама наистина много насериозно се взехте. 

Иначе има един дето ги е снимал -казва се Вилхем Брасе , полски политически затворник. Фотограф . Немците го използват активно в Аушвиц. По специално доктор Менгеле.  Та този Брасе снима много неща.Също така е описал какво и кога и по чие нареждане е снимал. Намираш и прочиташ всичко каквото те интересува. Да не си мислиш, че ще се отзовавам на който когато му скимне. Все пак имиджа на надменна трябва да се поддържа:whist:

преди 15 минути, acnekt написа:

Благодаря.

хаха а-едновременно сме отговорили с Ауми. Сега като чуеш какви ги приказва,ще разбереш какви са ги вършили там нацистите -все пак е очевидец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересно данните за камена кариера на маскираната като АБПФК нацистка Кити-Анне се оказаха погрешни :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Много интересно данните за камена кариера на маскираната като АБПФК нацистка Кити-Анне се оказаха погрешни :)

Споко. И това установихме. Стига и ти се заяждай с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Споко. И това установихме. Стига и ти се заяждай с нея.

Ами щом тя може да се заяжда с мен що и аз да не мога хм? :) Тя се заяде с мен че знам езици в една друга тема та от тогава й дърпам опашката образно казано

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Ами щом тя може да се заяжда с мен що и аз да не мога хм? :) Тя се заяде с мен че знам езици в една друга тема та от тогава й дърпам опашката образно казано

защото от теб се очаква да си джентълмен. Освен това мисля,че си и по-голям. Все ще намериш начин да си и полезен.Тя е една объркана душа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

защото от теб се очаква да си джентълмен. Освен това мисля,че си и по-голям. Все ще намериш начин да си и полезен.Тя е една объркана душа.

Мерси, по малък съм от нея на години ама не и по знание без да се хваля :) Помагал съм й когато е ставало дума за моята област :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, valkiria1 написа:

Напълно сувуренна държава. . Новите ви територии са предоставени от съюзниците ви нацисти заедно с прилежащото население сред които има добруджански, сръбски и македонски евреи.

Ами не е вярно това. Нито има договор между Царството и Райха за уреждане статута на Македония и Беломорието като присъединени към България, нито пък има издаден царски указ за това.  Което означава, че на практика Новите земи не са част от държавата, и нито царя, нито правителството може да се разпорежда.  

Администрацията е германска, а българската войска се води окупационна. В последствие се допуска на определени места да се назначат българи,  но върховната власт си остава в Берлин. От там се вземат и решенията. После, българите товарили евреи на влаковете.. ти какво си мислиш,  че сърцата им кючек са играели от щастие? Такива са били заповедите от горе. 

Германците дори правят спънки за даване на гражданство на гърци и сърби,  от начало разрешават само на етнически българи да се дава гражданство. 

А част от Беломорието Хитлер го държи като коз и е щял да го даде на Турция,  ако влезнат във войната на негова страна. За никакъв суверенитет над тези области не може да става въпрос. 

Та да говорим за някаква реална възможност да бъдат спасени евреите от Македония и Беломорието е просто несъстоятелно.  То няма и логика да се застъпят за тези в старите предели, а тези от Новите земи да ги оставят на произвола. 

И да, Богдан Филов е назначен от царя. Както и е приет закона за защита на нацията.  Това са част от политическите игри за успокояване на кръговете, както ти написах и в предния пост, далеч не сме били без кръгове, които са искали да следваме политиката на Германия.  Очевидно и двата акта са дали резултат без някакви сериозни последствия за евреите. Напомням ти също,  че след смъртта на царя Филов е и регент, очевидно чак толкова краен не е бил.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

А защо във филмите за нея я представят точно като работничка в каменна кариера? Има доста филми за нея, изгледай ги, виж кадрите, и ми кажи.Имам предвид игрални филми.

Кариера, мъкнене на камъни - все тая, просто ми се искаше да видя къде точно в "Аушвиц" е било това. Разглеждала съм снимки и видеокадри на лагера, но не открих място, което да прилича на такова за работа с камъни. То вярно, че е минало много време и всичко е обрасло в зеленина и дървета, но все пак............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Ами не е вярно това. Нито има договор между Царството и Райха за уреждане статута на Македония и Беломорието като присъединени към България, нито пък има издаден царски указ за това.  Което означава, че на практика Новите земи не са част от държавата, и нито царя, нито правителството може да се разпорежда.  

На 7 септември 1940 година е подписана Крайовската спогодба , според която анексираната от румънците Южна Добруджа се връща на българите. Защо премълчаваш този факт ? Защото не го знаеш ,или защото ще излезе ,че депортираните от там евреи са български граждани , които би трябвало да са защитени от държавата и царя чиито поданици са ? ЧЛ 57 от Търновската конституция знаеш ли го-колко пъти го нарушава българското правителство , когато става въпрос за еврейските поданици на царя ? Чл 60 от същата Конституция ? Или не обичаш да си спомяш факти, които не са угодни на тезата ти ..Остава да ни изясниш защо тогава не са спасени и тези евреи от Добруджа,която вече  е била българска територия и там българина не е бил окупатор ?

преди 1 час, Michigan111 написа:

а българската войска се води окупационна... После, българите товарили евреи на влаковете.. ти какво си мислиш,  че сърцата им кючек са играели от щастие?

която бие, изнасилва , ограбва и депортира заловените и натъпкани във фабриката "Монопол" евреи . И ти наричаш това направено ей така ? Как се изнасилва без желание ? Вербална нота  от  1942 година  от Германската легация в София до МВРИ се дискутира цената която Германия е изисквала от всички свои съюзници да заплащат за депортацията на евреите си. В цената е включена и тази за депортирането на евреите от новите области/ След като не са български тия евреи, защо им берете дерта да плащате за тях. Да си ги поемат германците/. По този начин българските власти стават съучастници в акт, чиято чудовищност и криминалност германците напълно съзнават , поради което са се стремели да разпределят вината си. Филов обжалва цената, но не възразява срещу акта на депортация. Споразумението за което писах е категорично- " евреите от новите територии на Царство България" и е прието от правителството ,което означава ,че то не се чувства окупатор в тези територии  Това че ми играеш сиртаки около становища  идокументи  приети от тогавашното правителство ,  и дори разделяш евреите по територии, кои трябва да оцелеят и кои да мрат ,  е не само циничен , но и гнусен и не подлежи на по-нататъшен коментар.Това беше и причината повече от  половината от поканените на приема на българския президент при посещението му в Исраел да не го уважат. Депортираните  от българските власти независимо в какво качество на владение или управление на тези земи  са били , 98 % от евреите са почти моментално унищожени след пристигането им в Треблинка. Историческата амнезия периодично се лекува хомеопатично с митове. Царски мит, за добрия цар Борис Трети е един такъв. Всъщност най-голямата услуга, която Борис сам си прави е да умре навреме преди да бъде съден  като военнопрестъпник. Затова пък сина му добре си поживя покрай апокрифната версия  за  смъртта на баща си  с парите на България, която го издържаше като царче по време на изгнанията му из арабския свят и после когато  избра самопровъзгласилият се за  цар за  министър председател на България и поставяше конфуз как да бъде представян пред света-като цар или като министър. За благодарност той осъди България в международен съд,когато се разбра ,че е дошъл да си оправи имотите , а не дереджето на българите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Michigan111 написа:

Напротив, отговарял съм ти. Спасявали сме ги от депортиране в лагери. Че е имало преследване на евреите никога не съм отричал. Нито съм отричал, че е имало престъпление срещу човечеството.  Само че това, което по късно е наречено холокост е в пъти завишена бройка на жертвите. 

И сега да ти кажа защо не изгледа видеото. Защото там много от нещата, доказателствата за холокоста просто издишат.  Не като спукан балон, като застрелян балон издишат 🤣

И една проста задача по математика,  съвсем елементарна.  По официални данни евреите жертва на холокоста са 6 милиона. До 90та година в Аушвиц бяха избити 4 милиона + още 2 милиона в другите лагери.  Така поне говореше статистиката. 

4+2 =6 задачата е вярна

Днес вече в Аушвиц жертвите са "близо 1 милион" (което пак е много завишено, ама..) за другите лагери нямаме информация да са намерили още жертви. И математиката излиза 

1+2 =6

Е Не ми излиза така сметката на мене 😆

А това е намаление на общия брой двойно. 

Проблемът е, че още след войната започват с космическите числа,  които просто не отговарят на реалностите. Единствената експертна комисия на Червения кръст,  която се занимава с престъпленията на режима, изготвя доклад, който обаче е неизгоден и не е взет предвид.   И истината започва лека полека да излиза на яве. 

Другия проблем е, че ревизионисти се появяват в различни страни,  на които не е отговорено с факти и аргументи (сещаш се защо), а с репресии и терор.  

Иначе и 10 000 човека да са били избити естествено, че е престъпление.  Но т.нар холокост е просто прекалено раздут балон.  Няма как да вярвам в подобно нещо. 

Мичиган, нещата са много по - сложни, отколкото си ги представяш.

Виж сега, представи си за момент, че е август 1945 година. Войната в Европа е свършила, истината за нацисткия режим излиза наяве, по радиото и вестниците има новини, информация и снимков материал от концентрационните лагери и оцелелите. Да добавя, че хората тогава са с друг морал, други разбирания за живота, много по - човечни и наивни са. Тогава никой не е знаел точния брой на избитите, и причината да се споменават огромни цифри е, е в тях влизат и избитите при наказателните разстрлели на СС (като тези в Бабий Яр), а също и загиналите при бомбардировки и изобщо всички жертви във войната. Нещата са още пресни, всички хвърлят вината върху Германия (с основание) и  тогава просто говорят за всички нейни жертви, без да ги делят. Избити в газови камери, глад, разстрели, загинали в бомбардировки или при мъчения - няма значение,  споменава се обща цифра на жертвите на нацизма. А в лагерите, които съществуват и след войната, по оективни причини (ще ги изброя в друг пост) първата работа на освободителите е била да се погрижат физически за оцелелите. Да ги снабдят с храна и вода, дрехи и лекарства, да им осигурят медицински грижи, да заровят телата на избитите, за да не пламнат огнища на епидемии. Нацистката документация (където не е унищожена) се пази до идването на хора с юридическо образование - адвокати, прокурори и съдии, за след края на войната ("Аушвиц" е освободен през януари, още бушува война, рисковано е да изнасят документацията и я пазят там като улика до след края на войната. Та, тази документация - статистиките за пристигналите, селектираните за работа и за смърт, починалите при глад и болести, не представлява интерес за военните, а за юристите, защото съюзниците се разбират отпреди края на войната, да има международен трибунал.

За да бъде водено обективно делото в Нюрнберг, документите са били засекретени и едва на нюрнберсите процеси истината започва да излиза на бял свят, малко по - малко. Със стихването на страстите, хората започват да делят жертвите на войната - загинали при бомбардировки, от глад и болести, лагерни затворници, политически затворници и т. н. Обаче! Липсва немалка част от документацията, много лагери преди настъпването на съюзниците горят документация, липсват немалко данни, налага се да разпитват очевидци, но дори и те не знаят всичко.Затова се стига до предположения. За "Собибор" и "Треблинка" и до днес има само предположения, документите за тези лагери липсват, няма как да се каже точно цифра, и затова много учени и историци често вместо например да кажат че 1387 са избити в "Собибор" (например), казват 1400. Просто не знаят, дори самите лагерници (предвид краткият им живот) не могат да кажат от построяването на "Аушвиц"" до освобождението му колко точно хора са минали, колко са починали от глад и болести, колко от насилие или в газовите камери. Дори днес няма разделение единствено за жертвите в лагерите - глад или газова камера, няма значение, цитира се общ брой на жертвите. Да не забравяме и че нацистите, за да отърват бесило и разстрел, лъжат здраво, и казват, че повечето починали са от глад и болести. Дали е така, няма как да се провери, аутопсии не са правени. Нека да не забравяме, че и самите нацистки документи са пълни с ефвемизми и са подправяни. Немалко избити в газовите камери цинично ги пишат починали от болести или глад.Пазели са се много, още тогава.

Другото нещо е, че не се делят затворниците на националности. Казва се обща бройка за "Аушвиц" но не и колко от избитите са германци, французи, нидерландци, румънци, цигани, евреи, хомосексуалисти. Просто се слагат под общ знаменател.

Третото нещо е, че много удобно се забравя, че нацистите са претърсвали цели градове, села, и даже паланки за евреи, комунисти и хора с увреждания. Имало е хора, живеещи в дълбоката провинция, в стопанства извън градовете и селата. Тези хора нямат адресни регистрации. Бог знае колко такива самотни стопанства и малобройни паланки е имало само в Русия. Затова цифрата е голяма, понеже за съжаление, едно време не са се водели чак пълни списъци с населенията, много държави не са си знаели точния брой на гражданите.

Ето откъде идват завишенията, и са напълно разбираеми. Сега се опитват да направят коректен списък на жертвите, но пак е трудно, много неща се взимат предвид - фалшифицираните нацистки данни, фактът, че е имало хора в пусти райони, които са изчезнали, разделенията на затворниците, които сега се опитват да направят........... Единствените пълни и точни данни за брой на нацистките жертви има само за жертвите по програма Т4. Това е. Пълната истина никога няма да се разбере. Заради унищожената и фалшифицирана от нацистите документация.

Днес, ако стане нещо такова, ще е съвсем друго, донякъде. Днес хората са по - наблюдателни и биха магли като оцелели очевидци да кажат например колко хора са слезли от влаковете (приблизително, колкото са успели да преброят/ или са чули че пристигат, колко са селектирани наляво, колко надясно, колко работници е имало, за какво.......... Днес хората не биха се срамували да споделят, че са били затворници и жертви на насилие и унижения. А тогава доста хора са се срамували, малцина са искали да свидетелстват. Едва след ареста на Айхман, много хора събират смелост, преодоляват срама си и разказват какво са преживяли. С надеждата да не се повтори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Anne написа:

А защо във филмите за нея я представят точно като работничка в каменна кариера? Има доста филми за нея, изгледай ги, виж кадрите, и ми кажи.Имам предвид игрални филми.

Кариера, мъкнене на камъни - все тая, просто ми се искаше да видя къде точно в "Аушвиц" е било това. Разглеждала съм снимки и видеокадри на лагера, но не открих място, което да прилича на такова за работа с камъни. То вярно, че е минало много време и всичко е обрасло в зеленина и дървета, но все пак............

Анне кротни малко,че с камъните дето ги изкара от" кариерата" на Аушвиц трябва паметник на лековерието  си  да построиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, valkiria1 написа:

Глупости. Няма да коментираме тези   евреи от вашите територии  които не спасихте .

Дания, Холандия, Белгия и пр също го направиха , но просто не се бият в гърдите и не търсят ползи .Когато някой от вас посети мемориалът на Холокоста  „Яд Вашем“ в Исраел, създаден през 1953 г. тогава може да дойде да си поговори по-сериозно с мен на тази тема.

Нидерландия не е спасила. Всъщност доста нидерланци са предавали евреи срещу пари, и въобще не са си загубили съня заради това. Семейство Франк също са били предадени.

Естествено, войната се обръща срещу Германия и много нидерланци, уплашени да не им се търси сметка, почват да се пишат членове на съпротивата. четох, че един нидерландец казал, че в училище, като са ги карали да пишат ва войната (той е следвоенно поколение), целия му клас се изкарал с родители в съпротивата. Нагла лъжа, разбира се. Само като гледам снимките и видеокадрите на "Жегсторм" (нидерландсият вариант на "Хитлерюгенд") и ми става ясно колко точно са били в съпротивата.  Отвратена съм от подигравките им, защото лъжите им са чиста проба подигравка със съпротивата и евреите.

А че след войната са облагали евреите в Амстердам с непосилни данъци и това е било крито дълги години и едва сега излезе на бял свят, благодарение на едни студенти, никой и дума не обелва.

Представа си нямате как ми иде да ги насмета тия лицемери до един, и то така, че да потънат вдън земя от срам и да спрат да лицемерничат. Съжалявам, ама "Жегсторм" не е била безобидна детска организация........

Не давайте нидерланците за пример, моля. Тия се интересуват само от пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Anne написа:

То за това са игрални филми, смешно е да вярваш на игралните филм, например аз пиша писмо на първата Л, в игралния филм ще ти кажат че съм й написал ода достойна за Омир, в игралните филми хакват компютри с една команда ама реалноста е малко по друга... Та не всичко което показва фабриката за лъжи и илюзии Холивуд е истина :)

преди 7 часа, Anne написа:

Мичиган, нещата са много по - сложни, отколкото си ги представяш.

Виж сега, представи си за момент, че е август 1945 година. Войната в Европа е свършила, истината за нацисткия режим излиза наяве, по радиото и вестниците има новини, информация и снимков материал от концентрационните лагери и оцелелите. Да добавя, че хората тогава са с друг морал, други разбирания за живота, много по - човечни и наивни са. Тогава никой не е знаел точния брой на избитите, и причината да се споменават огромни цифри е, е в тях влизат и избитите при наказателните разстрлели на СС (като тези в Бабий Яр), а също и загиналите при бомбардировки и изобщо всички жертви във войната. Нещата са още пресни, всички хвърлят вината върху Германия (с основание) и  тогава просто говорят за всички нейни жертви, без да ги делят. Избити в газови камери, глад, разстрели, загинали в бомбардировки или при мъчения - няма значение,  споменава се обща цифра на жертвите на нацизма. А в лагерите, които съществуват и след войната, по оективни причини (ще ги изброя в друг пост) първата работа на освободителите е била да се погрижат физически за оцелелите. Да ги снабдят с храна и вода, дрехи и лекарства, да им осигурят медицински грижи, да заровят телата на избитите, за да не пламнат огнища на епидемии. Нацистката документация (където не е унищожена) се пази до идването на хора с юридическо образование - адвокати, прокурори и съдии, за след края на войната ("Аушвиц" е освободен през януари, още бушува война, рисковано е да изнасят документацията и я пазят там като улика до след края на войната. Та, тази документация - статистиките за пристигналите, селектираните за работа и за смърт, починалите при глад и болести, не представлява интерес за военните, а за юристите, защото съюзниците се разбират отпреди края на войната, да има международен трибунал.

За да бъде водено обективно делото в Нюрнберг, документите са били засекретени и едва на нюрнберсите процеси истината започва да излиза на бял свят, малко по - малко. Със стихването на страстите, хората започват да делят жертвите на войната - загинали при бомбардировки, от глад и болести, лагерни затворници, политически затворници и т. н. Обаче! Липсва немалка част от документацията, много лагери преди настъпването на съюзниците горят документация, липсват немалко данни, налага се да разпитват очевидци, но дори и те не знаят всичко.Затова се стига до предположения. За "Собибор" и "Треблинка" и до днес има само предположения, документите за тези лагери липсват, няма как да се каже точно цифра, и затова много учени и историци често вместо например да кажат че 1387 са избити в "Собибор" (например), казват 1400. Просто не знаят, дори самите лагерници (предвид краткият им живот) не могат да кажат от построяването на "Аушвиц"" до освобождението му колко точно хора са минали, колко са починали от глад и болести, колко от насилие или в газовите камери. Дори днес няма разделение единствено за жертвите в лагерите - глад или газова камера, няма значение, цитира се общ брой на жертвите. Да не забравяме и че нацистите, за да отърват бесило и разстрел, лъжат здраво, и казват, че повечето починали са от глад и болести. Дали е така, няма как да се провери, аутопсии не са правени. Нека да не забравяме, че и самите нацистки документи са пълни с ефвемизми и са подправяни. Немалко избити в газовите камери цинично ги пишат починали от болести или глад.Пазели са се много, още тогава.

Другото нещо е, че не се делят затворниците на националности. Казва се обща бройка за "Аушвиц" но не и колко от избитите са германци, французи, нидерландци, румънци, цигани, евреи, хомосексуалисти. Просто се слагат под общ знаменател.

Третото нещо е, че много удобно се забравя, че нацистите са претърсвали цели градове, села, и даже паланки за евреи, комунисти и хора с увреждания. Имало е хора, живеещи в дълбоката провинция, в стопанства извън градовете и селата. Тези хора нямат адресни регистрации. Бог знае колко такива самотни стопанства и малобройни паланки е имало само в Русия. Затова цифрата е голяма, понеже за съжаление, едно време не са се водели чак пълни списъци с населенията, много държави не са си знаели точния брой на гражданите.

Ето откъде идват завишенията, и са напълно разбираеми. Сега се опитват да направят коректен списък на жертвите, но пак е трудно, много неща се взимат предвид - фалшифицираните нацистки данни, фактът, че е имало хора в пусти райони, които са изчезнали, разделенията на затворниците, които сега се опитват да направят........... Единствените пълни и точни данни за брой на нацистките жертви има само за жертвите по програма Т4. Това е. Пълната истина никога няма да се разбере. Заради унищожената и фалшифицирана от нацистите документация.

Днес, ако стане нещо такова, ще е съвсем друго, донякъде. Днес хората са по - наблюдателни и биха магли като оцелели очевидци да кажат например колко хора са слезли от влаковете (приблизително, колкото са успели да преброят/ или са чули че пристигат, колко са селектирани наляво, колко надясно, колко работници е имало, за какво.......... Днес хората не биха се срамували да споделят, че са били затворници и жертви на насилие и унижения. А тогава доста хора са се срамували, малцина са искали да свидетелстват. Едва след ареста на Айхман, много хора събират смелост, преодоляват срама си и разказват какво са преживяли. С надеждата да не се повтори.

В кратце спира нацистката пропаганда и почва съюзническата, мда чичко Гьобелс ги е научил как се правят нещата, то и до днес е така пример е Ковид-19, та нищо ново под облаците :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, valkiria1 написа:

На 7 септември 1940 година е подписана Крайовската спогодба , според която анексираната от румънците Южна Добруджа се връща на българите. Защо премълчаваш този факт ? Защото не го знаеш ,или защото ще излезе ,че депортираните от там евреи са български граждани , които би трябвало да са защитени от държавата и царя чиито поданици са ? ЧЛ 57 от Търновската конституция знаеш ли го-колко пъти го нарушава българското правителство , когато става въпрос за еврейските поданици на царя ? Чл 60 от същата Конституция ? Или не обичаш да си спомяш факти, които не са угодни на тезата ти ..Остава да ни изясниш защо тогава не са спасени и тези евреи от Добруджа,която вече  е била българска територия и там българина не е бил окупатор ?

Дали съм го забравил, как мислиш?  

Само дето сама се самоопревергаваш в момента.  

Първо, това се случва преди влизането на България във войната. 

Имаме,както ти написа, СПОГОДБА,  имаме и издаден Манифест от царя. Тази територия е част от Царството,  населението са поданици на царството и от Южна Добруджа евреи НЕ СА  депортирани. 

Крайовската спогодба, както казах, още от преди войната, е одобрена също от Великобритания и СССР и армията там няма как да е окупационна.  Нещо, което не е на лице за Македония и Беломорието.  

преди 11 часа, valkiria1 написа:

която бие, изнасилва , ограбва и депортира заловените и натъпкани във фабриката "Монопол" евреи . И ти наричаш това направено ей така ? Как се изнасилва без желание ? Вербална нота  от  1942 година  от Германската легация в София до МВРИ се дискутира цената която Германия е изисквала от всички свои съюзници да заплащат за депортацията на евреите си. В цената е включена и тази за депортирането на евреите от новите области/ След като не са български тия евреи, защо им берете дерта да плащате за тях. Да си ги поемат германците/. По този начин българските власти стават съучастници в акт, чиято чудовищност и криминалност германците напълно съзнават , поради което са се стремели да разпределят вината си. Филов обжалва цената, но не възразява срещу акта на депортация. Споразумението за което писах е категорично- " евреите от новите територии на Царство България" и е прието от правителството ,което означава ,че то не се чувства окупатор в тези територии  Това че ми играеш сиртаки около становища  идокументи  приети от тогавашното правителство ,  и дори разделяш евреите по територии, кои трябва да оцелеят и кои да мрат ,  е не само циничен , но и гнусен и не подлежи на по-нататъшен коментар.Това беше и причината повече от  половината от поканените на приема на българския президент при посещението му в Исраел да не го уважат. Депортираните  от българските власти независимо в какво качество на владение или управление на тези земи  са били , 98 % от евреите са почти моментално унищожени след пристигането им в Треблинка. Историческата амнезия периодично се лекува хомеопатично с митове. Царски мит, за добрия цар Борис Трети е един такъв. Всъщност най-голямата услуга, която Борис сам си прави е да умре навреме преди да бъде съден  като военнопрестъпник. Затова пък сина му добре си поживя покрай апокрифната версия  за  смъртта на баща си  с парите на България, която го издържаше като царче по време на изгнанията му из арабския свят и после когато  избра самопровъзгласилият се за  цар за  министър председател на България и поставяше конфуз как да бъде представян пред света-като цар или като министър. За благодарност той осъди България в международен съд,когато се разбра ,че е дошъл да си оправи имотите , а не дереджето на българите.

Пак глупости.  Че може да е имало случаи на издевателства не споря.  Но вероятно е имало и евреи, които са отишли в лагер напълно заслужено.  Но докато за вторите "покрай сухото да гори и мокрото" не приемаш, за първите сама го правиш. Изрази е имало и ще има, но не бива всички под общ знаменател да се слагат. 

За нотата и разходите- има една спогодба Клодиус- Попов, която затвърждава правата на Райха върху Македония и Беломорието, но и натриса всички разходи върху Царство България,  включително и част от Югославския дълг. Филов единствено може да обжалва цената, защото правни аргументи за друго просто няма, колкото и да се опитваш втълпиш че има. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, valkiria1 написа:

Напълно сувуренна държава. . Новите ви територии са предоставени от съюзниците ви нацисти заедно с прилежащото население сред които има добруджански, сръбски и македонски евреи.

Администрацията е германска, а българската войска се води окупационна. В последствие се допуска на определени места да се назначат българи,  но върховната власт си остава в Берлин. От там се вземат и решенията. После, българите товарили евреи на влаковете.. ти какво си мислиш,  че сърцата им кючек са играели от щастие? Такива са били заповедите от горе. 

Германците дори правят спънки за даване на гражданство на гърци и сърби,  от начало разрешават само на етнически българи да се дава гражданство. 

А част от Беломорието Хитлер го държи като коз и е щял да го даде на Турция,  ако влезнат във войната на негова страна. За никакъв суверенитет над тези области не може да става въпрос. 

Та да говорим за някаква реална възможност да бъдат спасени евреите от Македония и Беломорието е просто несъстоятелно.  То няма и логика да се застъпят за тези в старите предели, а тези от Новите земи да ги оставят на произвола. 

И да, Богдан Филов е назначен от царя. Както и е приет закона за защита на няцията.  Това са част от политическите игри за успокояване на кръговете, както ти написах и в предния пост, далеч не сме били без кръгове, които са искали да следваме политиката на Германия.  Очевидно и двата акта са дали резултат без някакви сериозни последствия за евреите. Напомням ти също,  че след смъртта на царя Филов е и регент, очевидно чак толкова краен не е бил.  

* Това последното не знам защо ми стоеше като непубликувано, от снощи 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване