Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пренаписването на историята

Препоръчан отговор

преди 12 минути, Myanmar написа:

Анне, бранничката, още ли ви води за носа.

Не е ли вече дърта за бранничка? Сигурно търси камената кариера в "Аушвиц" та о т два дена само се мръщи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти нали не вярваш в Санта Клаус? За к'во ги пишеш тези инфантилщини? балхирия е родена в България и това е 200%-та причина за нейния български. Имитацията й на еврейка бие на кухо от злополучния й и

Никой не е отричал в тази тема, че България е била принудена да изпрати 11 000 евреи в концлагерите. И ти злорадстваш заради това, чувствайки се мъченица, и искаш да вменяваш чувство за вина на българ

Не спирам да се ядосвам как най - големите пренаписвачи на историята - гнусните долни САЩ, не спират да заплашват Русия, задето "пренаписвала историята"! САЩ много удобно не споменават например,

Публикувани изображения

Хей нацистката маскирана като АБПФК Кити-Анне ревеше и срещу Хитлер югенд...

Та да питам каква е разликата между Хитлерюгенд и пионерските организации в соц блока?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, petie1 написа:

Та да питам каква е разликата между Хитлерюгенд и пионерските организации в соц блока?

е има леки нюанси , но смисъла е един и същ

https://www.dw.com/ru/с-восторгом-за-вождем-дневники-ветерана-гитлерюгенда/a-38892127

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха сега де АБПФК Кити-Анне ще получи инсулт от това

Цитат

Структуры "гитлерюгенда" окончательно оформились лишь к 1938 году, спустя пять лет после победы НСДАП, и поразительно напоминали структуры пионерской и комсомольской организаций в СССР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Ха сега де АБПФК Кити-Анне ще получи инсулт от това

Отави децата ... не знам инсулт ли , но от това определено ще и призлее

https://www.svoboda.org/a/29704294.html

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13/arhivite-na-nkvd-stalin-e-predaval-na-gestapo-bezhantsi-ot-germaniya-nadyavashti-se-da-nameryat-v-sssr-spasenie-ot-hitler

Как са си сътрудничали НКВД и ГЕСТАПО

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Отави децата ... не знам инсулт ли , но от това определено ще и призлее

https://www.svoboda.org/a/29704294.html

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13/arhivite-na-nkvd-stalin-e-predaval-na-gestapo-bezhantsi-ot-germaniya-nadyavashti-se-da-nameryat-v-sssr-spasenie-ot-hitler

Как са си сътрудничали НКВД и ГЕСТАПО

На мен това ми се вижда интересно че нацистка Германия и СССР много си приличат до войната а и след това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

На мен това ми се вижда интересно че нацистка Германия и СССР много си приличат до войната а и след това

Кое е интересното? Все евреи са ги управлявали.

https://en.wikipedia.org/wiki/Blank_family

https://ru.wikipedia.org/wiki/Семья_Ульяновых

800px-Lenin_family_(cropped).jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

че нацистка Германия и СССР много си приличат до войната

Всъщност, съветсктие историци и пропаганда точно тази част от историята искат да пренапишат. И почти успяха.

Искаха тотално да изтрият от летописите тези две години от войната в която Хитлер и Сталин си бяха откровенни и близки съюзници.

И днес обаче се говори за ВОВ /великата отечествена война/ започнала '41-ва срещу съветите.

Да, ама ВСВ / втората световна / започна '39-та

И точно от това руснаците най много ги е срам. Защото е огромен удар по тяхното самочувствие, удар по имиджа и пропагандата.

А това са наистина много интересни две години от началото на ВСВ .

Из темите аз доста съм цитирал и тогавашната преса и какво ли не за "двата братски народа" както са се наричали  :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Всъщност, съветсктие историци и пропаганда точно тази част от историята искат да пренапишат. И почти успяха.

Е значи си е баш  по темата а според мен ВСВ започва 1931 а през 1939 започва европейската част на ВСВ, ВСВ май и до днес не е приключила заради Курилските острови

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, petie1 написа:

Е значи си е баш  по темата а според мен ВСВ започва 1931 а през 1939 започва европейската част на ВСВ, ВСВ май и до днес не е приключила заради Курилските острови

Абе ВСВ на практика си започва още 1919 год с Версайските договори.  И това е точно предсказано от американския президент Удроу Уилсън,  който предупреждава, че ако договорите бъдат приложени при тези условия, следващото поколение ще стане свидетел на още по- жестока война.  Мъдър държавник, който още тогава е искал да съдейства за трайното решение на проблемите в Европа. По - късно естествено осъзнава,  че другите победители искат не точно това. 

преди 1 час, miro20 написа:

Искаха тотално да изтрият от летописите тези две години от войната в която Хитлер и Сталин си бяха откровенни и близки съюзници.

Абе близки да, но чак откровени.. И двете държави демонстрират любов към другата, но и двете се готвят за война. 

Опита за изкривяване беше насочен и към друго,  че Нацистка Германия е всъщност национал-социалистическа Германия. 

Да де, ама то съкращението такова 😆

В никакъв случай не е защото развития социализъм,който болшевиките 70 год го строиха и пак не го построиха, немците го построиха за 12.

После се оказа,  че го построили не щото са социалисти,  а щото са германци,  но това е друг въпрос. 🙃

17 години,  толкова бяха необходими на този народ да превърне сринатата Германия в първа икономика в Европа.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Michigan111 написа:

Опита за изкривяване беше насочен и към друго,  че Нацистка Германия е всъщност национал-социалистическа Германия. 

Да де, ама то съкращението такова 😆

Сещам се когато преди доста време го бях споменал тук, някои бяха много шокирании изненадани . :) :)  

А то си е даже очевидно както казваш по термина национал социализъм.

После се оказа,  че го построили не щото са социалисти,  а щото са германци,  но това е друг въпрос. 🙃

17 години,  толкова бяха необходими на този народ да превърне сринатата Германия в първа икономика в Европа.  

Именно.

преди 8 часа, petie1 написа:

Разбира се че е по темата. А това за годините е по скоро в теоретичните анализи... все пак отдавна няма бойни действия и т.н. :) 

И да, наистина и Сталин се е готвил за нападателна а не отбранителна война. Не знам в качеството си на съюзник на Хитлер или негов противник са били плановете, отначало са си съюзници.

разделиха Полша заедно, СССР нападна Финландия и т.н.

Никой не знае обаче какво е ставало в главите на двамата най големи античовеци. Просто Хитлер нападна първи своя съюзник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха сега де маскираната нацистка спря да пише тук що ли така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, petie1 написа:

Я кажи, че ми стана интересно по какво пък си приличат Германия и СССР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Радул написа:

Я кажи, че ми стана интересно по какво пък си приличат Германия и СССР.

Една и съща идеология, едни и същи спонсори, и в двете дръжави са управлявали евреи.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Юдеоболшевизъм

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Една и съща идеология, едни и същи спонсори, и в двете дръжави са управлявали евреи.

Не бих казал. Дори спонсорите не са едни и същи. А комунизма и национал- социализма нямат много допирни токи. Частната собственост най- малко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Радул написа:

Не бих казал. Дори спонсорите не са едни и същи. А комунизма и национал- социализма нямат много допирни токи. Частната собственост най- малко...

Това го коментирахме много пъти... Но все още бая народ се подлъгва по името и спекулира с това, прокарвайки несъществуващи паралели между двете политически системи...

на 23.06.2020 г. в 22:02, darkterminal написа:

...

Мирко се опитва обаче, да нарисува само половината картинка... И си мисли, че като каже, че щом името на идеологията национал-социализъм, съдържа думата социализъм, то двете идеологии са идентични... Само дето, мирко и представа си няма, каква огромна пропаст лежи между двете идеологии...

Едната се основава на:

- Обществена собственост, като земята, капиталът и средства за производство са съсредоточени в ръцете на държавата
- Упор на колективните ценности
- Планова промишлена политика и държавен контрол
- Антирелигиозна политика
- Възпитание в духа на културна, верска и национална търпимост
- Непризнаване на наследствени и благороднически титли
- Държавна политика в духа на Маркситко-Ленинската философия и политикономия

А другата се основава на:

- Частна собственост, като земята, капиталът и средствата за производство са съсредоточени в ръцете на собствениците
- Упор на традиционните семейни ценности
- Свободна промишлена инициатива и свобода за частния капитал
- Християнски ценности, с дълбоки залитания към древни култове и мистични практики
- Възпитание в духа върховенствуваща раса и нетърпимост към други култури, религии и раси
- Признаване на наследствени и благороднически титли
- Държавна политика не базирана на Маркситко-Ленинската философия и политикономия

Няма как политическа система да се обляга на частният капитал и на религиозните ценности и да се нарече социалистическа... Ма то трябва малко акъл да има човек за да направи разликите... Все едно някой да каже, че щом тоталитарната КНДР се нарича демократична република, значи тоталитаризма и демокрацията са едно и също нещо... Ами, не е така мирко... Нито КНДР е демократична република... Нито тоталитаризма и демокрацията са едно и също нещо... Нито  Национал-Социалистическата партия, е имала социалистическа идеология! Една думичка съвпадение в името не определя идеологията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, darkterminal написа:

Това го коментирахме много пъти... Но все още бая народ се подлъгва по името и спекулира с това, прокарвайки несъществуващи паралели между двете политически системи...

аве знайх си ас че бесепету съ националсоциалисти и социализма гу гледат през крив макарон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, acnekt написа:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Юдеоболшевизъм

Не знам за кои спонсори говориш... Октомврийската Революция и въобще цялото революционно движение в Русия е спонсорирано най-вече с парите на германското контраразузнаване и с парите от оръжейните сделки на Александър Парвус... След това, развитието на съветската държава става за сметка на унаследеното императорско злато, продажбата на пшеница в Европа и предоставяне на полигони и военно образование на Германия.... А също така и с много безплатен труд от страна на населението...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, darkterminal написа:

на 24.06.2020 г. в 8:02, darkterminal написа:

...

Мирко се опитва обаче, да нарисува само половината картинка... И си мисли, че като каже, че щом името на идеологията национал-социализъм, съдържа думата социализъм, то двете идеологии са идентични... Само дето, мирко и представа си няма, каква огромна пропаст лежи между двете идеологии...

Мирко ясно си казва на какво акцентира.

Че цели две години вече ЗАПОЧНАЛА ВОЙНА , Хитлер и Сталин са първи дружки . А ешалоните със суровини , храни ,  материали , нефт и т.н.  пътуват от СССР за хитлеристкия режим досами нощта на нападението '41-ва !

Че Сталин се е готвел не за дефанзивна , а за офанзивна война !  Всичко това се вижда във всички чернобели кинофилмчета които съветската пропаганда пуска за великите успехи в подготовката на военните  части , на тренировки на десантчици, на парашутни скокове , на изтребители в бой, на атакуващи танкове  и т.н.  все неща коренно различни от подготовка за отбрана.

Че си разделиха Полша, проведоха си съвместни паради , нападнаха Финландия .

И което казано спрямо темата, някои историци упорито искат да изчеркнат от историята и да представят ВСВ като ВОВ , т.е. патоса и анализите да започват след '41-ва

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам на Радул вече му е отговорено

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите една грешка,  разглеждате ссср като константа,  а то не е. СССР при Ленин, при Сталин,  и при Хрушчов все си е СССР,  но са със съвсем различни цели и политики. При Горбачов пък вече е съвсем друго. 

преди 1 час, darkterminal написа:

Не знам за кои спонсори говориш... Октомврийската Революция и въобще цялото революционно движение в Русия е спонсорирано най-вече с парите на германското контраразузнаване и с парите от оръжейните сделки на Александър Парвус... След това, развитието на съветската държава става за сметка на унаследеното императорско злато, продажбата на пшеница в Европа и предоставяне на полигони и военно образование на Германия.... А също така и с много безплатен труд от страна на населението...

Германците нямат толкова пари да финансират такова нещо като Октомврийската революция.  Участвали са естествено, имали са интерес,  но кой обира лъвския пай от парата - който е инвестирал най много. Да не забравяме, че без Троцки никаква революция е нямало да успее.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, darkterminal написа:

Няма как политическа система да се обляга на частният капитал и на религиозните ценности и да се нарече социалистическа... Ма то трябва малко акъл да има човек за да направи разликите...

А що е то социализъм всъщност? И кое е по важно, каква идеология изповядва един режим,  или какви политики води?  Третия райх, покрай всичките си кусури, е водил всъщност изключително силна социална политика към собствения си народ, това дори Чембърлейн го признава.  И какво значение има, че други държави са се позовали на Маркс и Енгелс, след като те не са го постигнали.  За народа всъщност е важно как живее,  какво е благосъстоянието му, а не какво говорят политиците.  

Свободния капитал и свободната инициатива движи света напред,  създава иновации и производства.  След това се облага с големи данъци наистина, но държавата има средства за социални политики.  Неслучайно най социално справедливите държави в света са със свободни капитали. Не случайно и Китай даде свобода на капитала, въпрос на оцеляване на системата.  

И пак от Третия райх,  немците обаче твърдят, че върху свободния капитал трябва да има държавен контрол,  за да не превръща в неконтролируем,  тоест в див капитализъм. Същия див капитализъм с който много хора отъждествяват свободните капитали,  а то не е така. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А що е то социализъм всъщност? И кое е по важно, каква идеология изповядва един режим,  или какви политики води?  Третия райх, покрай всичките си кусури, е водил всъщност изключително силна социална политика към собствения си народ, това дори Чембърлейн го признава.  И какво значение има, че други държави са се позовали на Маркс и Енгелс, след като те не са го постигнали.  За народа всъщност е важно как живее,  какво е благосъстоянието му, а не какво говорят политиците.  

Свободния капитал и свободната инициатива движи света напред,  създава иновации и производства.  След това се облага с големи данъци наистина, но държавата има средства за социални политики.  Неслучайно най социално справедливите държави в света са със свободни капитали. Не случайно и Китай даде свобода на капитала, въпрос на оцеляване на системата.  

И пак от Третия райх,  немците обаче твърдят, че върху свободния капитал трябва да има държавен контрол,  за да не превръща в неконтролируем,  тоест в див капитализъм. Същия див капитализъм с който много хора отъждествяват свободните капитали,  а то не е така. 

Не знам защо го ми пишеш всичко това... Изреждам разлики и показвам, защо между двете политически системи не може да се сложи знак за равенство и защо не могат да се правят паралели на базата на една съвпадаща думичка... Анализът ми няма за цел да посочи, предимства или недостатъци на системите, а разлики в идеологиите, които ги движат...

преди 7 часа, Michigan111 написа:

...

Германците нямат толкова пари да финансират такова нещо като Октомврийската революция.  Участвали са естествено, имали са интерес,  но кой обира лъвския пай от парата - който е инвестирал най много. Да не забравяме, че без Троцки никаква революция е нямало да успее.  

...

А колко толкова много пари трябват според теб? Да поддържа живота на бъдещия елит в емиграция... Да осигури каналите за прехвърляне на документи и хора... Да въоръжи бандата криминални престъпници в Петроград, с чиито ръце Троцки превзема Смолни, телеграфа и банката... Да поддържа мрежата си от шпиони... Да поддържа печата и разпространение на антиправителствените материали... Евентуално подкупи и сплашване тук и там... Всичко останало е за сметка на Парвус и императорското злато (включително и банковите и инкасо обири на Коба и компания - това пак е императорско злато)... А Парвус, от своя страна върти търговията си с благословията и щедро снасяната информация от немското контраразузнаване... Всичко тези разходи са трохи, в сравнение с политическата и морална вреда, която революцията нанася на руската държавна и военна машина... На немците им излиза много по-евтино, да деморализират бойците и да ги накарат да се върнат да си оправят проблемите у дома, отколкото да ядат бой от готовите на всичко бойци в Осовец... Накрая даже ги докарват до там, че руснаците подписват обидният договор за сепаратен мир, а немците окупират 26% от европейската част на Русия без пушка да пукне... Колкото и пари да са дали, си е струвало... Е... После губят всичко де, но това е вече е в резултат на други усилия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, darkterminal написа:

Не знам защо го ми пишеш всичко това... Изреждам разлики и показвам, защо между двете политически системи не може да се сложи знак за равенство и защо не могат да се правят паралели на базата на една съвпадаща думичка... Анализът ми няма за цел да посочи, предимства или недостатъци на системите, а разлики в идеологиите, които ги движат...

Като цяло написаното в поста ти е правилно, без едно нещо, което цитирах като писах последния пост. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване