Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пренаписването на историята

Препоръчан отговор

преди 1 час, miro20 написа:

т.е. каква е била системата тогава.

Мислиш ли, че след 11.09 САЩ няма да свалят вид самолет?! 

За да е свален = следователно не е изпълнил нещо. Защо?! 

Това не е случая когато заради по-кратък път бе свален самолет прилитащ над територия където се водят бойни действия.

Така че, да конспирация може да се спретне, но истината е една: При изпълнение на вид дълг за бран = се награждава. 

Помниш ли случая със застреляния имигрант в България?! 

И въобще знаеш ли дали изобщо във въпросния самолет не се е случила вид авария и за да не падне самолета и нанесе щети на земята е бил свален и изобщо ... ако пък по странност е летял над стратегически обекти ...

Мира ... хипотези много, но да ги тълкуваш както на теб ти изнася = не е истина! 

Наблягаш пак на вид омраза над вид бившо управление в СССР. Това ако не е вид пропаганда = какво, спор ли предизвиквам аз или ти тласкаш вид нещо към агетация и прокламация ... 

Не става така Мире! За това и ти подхвърлих за самолета на президента на Полша и ... хоп ... захапа въдицата и даже я понесе пак към вид омраза към вид режим в СССР в миналото ... :) 

Въобще определено образа ти тук е на хлапак. :) Пубертет и прочие ... :) 

Няма лошо Мире ... :) Занасяш се ... ;) Това правиш ... :) Но, не очаквай аз или някой друг да те възприема като само и единствено ИИ-че на което му се плаща, за да е тук в този форум и индиректно да насочва тема към определен плоскост удобна на този който ти дава парички ... :) 

Какво ли не прави човек, за да припечели пари ... мда ... няма лошо Мире ... 

За това и ти казах = Да си гледаш работата ... :) Махайки твоята не истина по даден въпрос, то отново е вид подтик към нещо. ;) 

п.п. Приличаш на ония "викачи" които привикват да се посети вид кръчма. ;) Насам народе ... давайте информация ... :) 

Та, каквото съм счел = съм споделил, а конта въпросите към теб = довеждат до само едно: Вид повторение, против вид бивш социален строй. :) 

Това е насаждане на вид субективизъм в младите за "лошо минало". Нищо друго не е, а не вид обективност. 

Погледни се само: Опитвал си да ме изведеш от кома .. :) Невероятна глупост! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти нали не вярваш в Санта Клаус? За к'во ги пишеш тези инфантилщини? балхирия е родена в България и това е 200%-та причина за нейния български. Имитацията й на еврейка бие на кухо от злополучния й и

Никой не е отричал в тази тема, че България е била принудена да изпрати 11 000 евреи в концлагерите. И ти злорадстваш заради това, чувствайки се мъченица, и искаш да вменяваш чувство за вина на българ

Не спирам да се ядосвам как най - големите пренаписвачи на историята - гнусните долни САЩ, не спират да заплашват Русия, задето "пренаписвала историята"! САЩ много удобно не споменават например,

Публикувани изображения

преди 10 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Въобще определено образа ти тук е на хлапак. :) Пубертет и прочие ... :) 

Няма лошо Мире ... :) Занасяш се ... ;) Това правиш ... :) Но, не очаквай аз или някой друг да те възприема като само и единствено ИИ-че на което му се плаща, за да е тук в този форум и индиректно да насочва тема към определен плоскост удобна на този който ти дава парички ... :) 

Какво ли не прави човек, за да припечели пари ... мда ... няма лошо Мире ... 

За това и ти казах = Да си гледаш работата ... :) Махайки твоята не истина по даден въпрос, то отново е вид подтик към нещо. ;) 

Винаги когато нямаш с какво да опонираш вкарваш стандартните си клишета за платен, парички, бла бла бла.

Помолих те да мислиш, ама ти не можеш. Всичко си обясняваш с някаква "омраза към СССР".

Ми не е омраза бе другарю, а спрямо темата - стремеж за обективенпрочит на историята.

Ти предпочиташ да не се споменава, да си трайкаме, да вЕрваме на социалистически лъжи и пропаганда, защото видиш ли, обратното било ОМРАЗА !?!??

:)

Не  другарю, този с омразата си ти. Дълбока омраза към настоящето, подхранвана от огорчението на провалени соц мечти и утопии.

преди 14 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Погледни се само: Опитвал си да ме изведеш от кома .. :) Невероятна глупост! :) 

Напротив . Ти се погледни. Както казах - дрогираш се с комунистически утопии и яростно се зъбиш на всеки който протегне ръка да те извади от тази комунистическа абсистенция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Не  другарю, този с омразата си ти. Дълбока омраза към настоящето, подхранвана от огорчението на провалени соц мечти и утопии.

Това е грешна твоя преценка, която показва, че ти не можеш да мислиш. 

Проявата на твои вид пристрастия = получаваш вид други пристрастия. 

И в тоя случай -> довежда до липса на обективност, а от там липса на каквато и било истина. 

Твоя стил на поведение е подобен на това: Какво Ви мнението за тази марка телефони?! Това си е маркетинг, но с отенък история. 

Известен ти е факта, че по отношение на нещата след ВСВ не може да се говори за вид обективност. Тогава имаше два лагера: На едни спечелили ВСВ и на други спечелили Отечествената си война, но без малко да наложат вид социален строй над Европа. 

Както виждаш, то руснаците отстъпиха от определени територии в Европа. Затвореха се и си създадоха нова Федерация, а не Съюз. Осъзнаха елементарната българска поговорка, че: "Орташката работа и кучетата не я харесват." 

Какво повече искаш?! Да се пренапише историята, че СССР е била окупатор на определени части на Европа ли?! Това изобщо не е истина. Да, оказвала е влияние и все още оказва влияние, но то е вече на база търговски интереси. Настоява си определени средства получени от нейни ресурси да са в ръцете на определени хора и какво ги засяга останалия свят, че въпросните ресурси са в ръцете на Путин?!

Мире, определено бъркаш историята с политиката. За теб тя е само и единствено политика, ОК и ?! 

Многократно наблягаш, че в мен е омразата = Това е лъжа!!! Омраза към настоящето съм имал = Пак лъжа!!!

Наблягаш на вид провал на социалистически мечти и даже утопия = Пак лъжа!!!

Индиректно твърдиш, че ти единствено казваш истината, е това ако не е манипулация ... Именно това не е хубаво в твоя образ тук. 

Приел съм, че си изкарваш прехраната с вид маркетинг, но ... хм ... ай пак ще се повторя ... хм ... С историята не може да се борави по твоя способ. 

Затова и имаш много общо с Мойра. Не ти харесва, че те наричам "жълт журналист" и наблягаш на какво?! Че съм тук, за да излъчвам омраза.... :) Е ... виждаш ли глупостта си ... :) Определено не .... :) Следователно си с ниска интелигентност = хлапе. :) 

Има и друго ... :) Доволно съм бил в контакт с млади преди да се пенсионирам и определено е модно сред момичета тоя вид изказ "Ти мразиш момичетата" след като дадено момче не подхожда към тях по начин "насаден" от определени каки. :) Или въобще ... този твой маниер е на младо възприемащо себе си от трети пол. :) Това води пък към вид философско модно течение тръгващо от земи където половете били пет. :) 

Мире, касти, същества от трети и прочие пол няма!!! :) 

Да, аз съм против такива същества!!! Това обаче не ме окачествява като човек който ги мрази. ;) 

Просто си ми безразличен!!! НО, това не означава, че ще се съгласявам с теб. Приеми, че съм от Шести или Седми пол ... ;) 

И казваш, хм ... не мога да опонирам ... хм ... с какво Мире да опонирам на вид глупост?! С нещо умно ли?! Не става!!!

Ти не притежаваш остроумие, идеал, а само илюзия по отношение на какво се случва. Възприемаш себе си като личност която пише историята. :) Гледаш от страната на печелившите. :) 

Запомни едно нещо от мен: В историята няма печалба или загуба. Има събития. Те от своя страна не подлежат на коментар, а на тълкуване. При положение, че има различни тълкования, то, то означава, че не се стреми към вид истина, а нагласа на бъдещо управление на младите, които по една или друга причина не изучават дисциплините в училищата, а посредством вид "търсачка", социална мрежа, форум и т.н., а те по своята си същност са новата медия, чрез която се рекламира нещо, за да се продава утре. ;) 

Ти сам сподели вид диалог на един човек с много пари: Колко по-лесно става управление на масите през социалните мрежи. 

На мен не ми интересува от кой получаваш пари и определено насаждаш в младите, че ние старите ги мразим. Което е пълна лъжа!!!

От своя страна на когото съм счел = съм предал своите умения и т.н.

И последен въпрос: Защо да мразя нещо, някой, което, който не познавам?!   

Определено "лъжеш кът дърт ром". :) Да Мире .... :) Ти си РОМ чип, докато аз съм РАМ .чип.. ;) Някой ти е вкарал вид информация, която определено не подлежи на актуализация = кратко зад твоя образ стои/стоят хора с ограничен начин на мислене = по мой критери -> Ниско интелигентни!!!

Та, ти мире си във вид "будна кома" ... :)  .... Да ползвам твоя терминология ... :) Да, ама пак ще отричаш, което какво говори?! ;) Не аз имам проблем, а ти!!!

Мога смело да кажа, че попадаш във вид Стереотип. Да, и аз имам, но определено не е такъв за какъвто си въобразяваш, че е ... 

Бъди щастлив!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Твоя стил на поведение е подобен на това: Какво Ви мнението за тази марка телефони?! Това си е маркетинг, но с отенък история. 

ПАк се правиш на неразбрал.

Въпреки камарата метафорични, и друг вид сравнения, пак не схващаш.

Ще взема тогава твоя пример с телефоните.

Въпроса не е както ти се опитваш да го представиш - един казва тоя телефон е добър, другия малко по добър, единия ми харесва, другия не ми харесва.

Това което аз наблягам е на точчните характеристики на телефона. На процесор, памет, издръжливост, и т.н. все ФАКТИ , а не ОЦЕНКИ

Схвана ли сега ?

НА тази база аз се опитвам да си изясня ФАКТИТЕ И ти ги посочвам също. Цитирам и документи и т.н.

А ти отричаш въобще  ФАКТИТЕ  от соц историята ни. Дори избягвам да давам оценка добро е или лошо както ти се опитваш да втълпиш.

Това именно ти е грешния подход.

сега схвана ли ? или още метафорични примери да ти давам ?

Мире, касти, същества от трети и прочие пол няма!!! :) 

Да, аз съм против такива същества!!! Това обаче не ме окачествява като човек който ги мрази. ;) 

Просто си ми безразличен!!! НО, това не означава, че ще се съгласявам с теб. Приеми, че съм от Шести или Седми пол ... ;) 

И казваш, хм ... не мога да опонирам ... хм ... с какво Мире да опонирам на вид глупост?! С нещо умно ли?! Не става!!!

НАрочваш ме за трети пол ли кво ? Какво общо има с разговора ??

Защо наричаш фактите "глупости" ? Да, знам че няма какво да отговориш, затова затъваш в алабалистики.

Та, ти мире си във вид "будна кома" ... :)  .... Да ползвам твоя терминология ... :) Да, ама пак ще отричаш, което какво говори?! ;) Не аз имам проблем, а ти!!!

Мога смело да кажа, че попадаш във вид Стереотип. Да, и аз имам, но определено не е такъв за какъвто си въобразяваш, че е ... 

Аз нямам подобни скрупули , нито пристрастия в оценките за историята. Затова приемам съвсем спокойно ФАКТИТЕ и че любимите ми демократи не осъществиха синята идея, че се оказаха подлоги на задкулисието и червената мафия.

Да, аз го осъзнавам това и вървя напред. НЕ съм се вкопчил истерично като теб и да отричам и отричам и да крещя не не не не е вярно .. не пипайте СДС ... :)  Както ти си се вкопчил в БКП  :)  

Това е разликата между нас.  И определено ти си с проблем, не аз.

Дори ти го избистрих какъв е - ползваш идеологията и БКП за "наркотик" от който не искаш да се излекуваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, miro20 написа:

На процесор, памет, издръжливост, и т.н. все ФАКТИ , а не ОЦЕНКИ

Същата работа като Intel и AMD ...  не врат, а шия ... 

По твоята логика явно само отхапаната ябълка е върха, а не е така ... :) 

Трябва да се види съотношението цена - качество. Това, че ти при социализма не си живял качествено не означава, че други не са живели и да не ти напомням вица каква е разликата между мерцедес и Лада нива. ;) 

Нима на времето един Правец 16 бе некачествен?! Или телевизор Велико Търново?! 

Нима един Москвич (Алеко) не е по-качествен отколкото една сегашна "велика стена"?! 

Нима едно кисело мляко е некачествено спрямо йогурт?! Или еди български домат е некачествен спрямо гръцкия или турския?!

Да не говорим за сиренето, да не говорим, че всеки навремето е имал градинка, а някой и на балкона е гледал прасе ... 

Говорим за качество на живот Мире ... заетост и производство ... сега повечето стоки са от вън ... 

Навремето всеки имаше закътани пари, а сега всичко на кредит ... 

Та напълно разбирам защо ненавиждаш миналото = ти си този който си живял некачествено. 

Аз ти казах и преди и сега живея добре. Да в следствие на динамиката = здравето ми не е какво беше.  Имам дом, автомобил и скътани (спестени) пари даже. Не живея на кредит. Всичко съм си изплатил. Добре съм и в момента. 

Отиваш към вид спор и ти казах: Защо мислиш, че някой или някои са ти подхвърляли някакви документи, които обаче още Тодор Живков в последното си интервю опроверга. 

Дай да видим разпечатка от световната банка?! И не забравяй, че вече всичко може да се фотошопира ... и копи тъкова ... :) 

Мире ... разбирам твоята провокация, но нема как при меня да мине. ;) Теста с "Не пипайте БКП" = за мен показа много. :) 

За това и докато ти казваш комунистите са виновни, то аз ще ,казвам демократите са виновни! :) 

Това ти е основния проблем = издирваш вина. Такава няма!!! Имало е вид противопоставяне, сега също. Разликата е, че се клейми нещо което определено е идеал, а не утопия. 

За теб всеки комунист е боклук. Това не е истина!!! За теб комунизмът е боклук. Това не е истина!!! 

Според теб сме на дъното заради комунистите. Това не е истина!!! Казах ти, комунистите са ликвидирани до към средата на миналия век. Малцина са оставени на доизживяване и са умрели някъде към 70-те години на миналия век. 

Мире ... колко пъти да пускам последното интервю с Тодор Живков?! Драмата на Тодор Живков бе неговия внук.  

Защо бе ликвидиран Луканов?! 

Не става така Мире ... Да бъркаш Тоталитаризмът с комунизмът или социализмът ... Бих казал, че Тоталитаризмът даже е бил по-разпространен в САЩ. 

Сещай се кои на времето са били против комунистите. ;)  

Та така ... сега е по-добре да си циганин ... да не ти пука и си живееш с високите технологии ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Та напълно разбирам защо ненавиждаш миналото = ти си този който си живял некачествено. 

глупости :)

преди 50 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Същата работа като Intel и AMD ...  не врат, а шия ... 

По твоята логика явно само отхапаната ябълка е върха, а не е така ... :) 

Трябва да се види съотношението цена - качество

Нищо не си разбрал пак от сравнението с телефоните. Акцентирах на съвсем друго. На известните факти и сравнението им, а не  със субективни оценки "харесва ми не ми харесва" .

Приложено към идеологиите ти.

Но не се притеснявай.. много хора не изкарват тестовете  ми за образно мислене :) 

преди 40 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Отиваш към вид спор и ти казах: Защо мислиш, че някой или някои са ти подхвърляли някакви документи, които обаче още Тодор Живков в последното си интервю опроверга. 

Дай да видим разпечатка от световната банка?! И не забравяй, че вече всичко може да се фотошопира ... и копи тъкова ... :) 

Мире ... разбирам твоята провокация, но нема как при меня да мине. ;) Теста с "Не пипайте БКП" = за мен показа много. :) 

Ахааа.. било фотошоп....  пак говориш глупости.

Теста "не пипайте БКП" наистина показа много.

преди 42 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

За това и докато ти казваш комунистите са виновни, то аз ще ,казвам демократите са виновни! :) 

Това ти е основния проблем = издирваш вина. Такава няма!!! Имало е вид противопоставяне, сега също. Разликата е, че се клейми нещо което определено е идеал, а не утопия. 

само дето  демократите се оказаха или преоблечени комунисти, или под контрола на такива.

Така че "виновния е един.

преди 43 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

За теб всеки комунист е боклук. Това не е истина!!! За теб комунизмът е боклук. Това не е истина!!! 

Глупости. Това е което ти, напомпан със страх и комплекси, си мислиш.

Никога няма да кажа че моите или твои родители /ако са били членове на БКП/   са боклуци.

Но има обективна ситуация - управлението на комунистите се оказа тотална деградация, доказано не само в НРБ, но и в целия соц блок.

Затова винаги съм казвал - това не е проблем на нашите комунисти и управление , това бе проблем на СОЦ СИСТЕМАТА !

Затова и се срина начело със СССР. А не само изолирано у нас. Народи различни, хора различни, общества различни, но системата - социалистическа. И Се срина.

Затова пак ти казвам - фалита не е проблем на българския народ, на полския, на румънския, на чешския и т.н. а проблем на СИСТЕМАТА.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, miro20 написа:

Нищо не си разбрал пак от сравнението с телефоните.

Що тъй никой не му разбира на Миро примерите haha.png

преди 23 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

И според теб това е по темата?!

Остави го Миро. Прочел е нещо в нета и бърза да покаже, че е умен. Потънал някакъв кораб и вече "А колко от вас знаеха, а? А? А?"

преди 12 часа, miro20 написа:

И кой го интересува как си се самокастр...самоизолирал от света ??? :getout:

Миро Съчката, дето размятква пръст на хората, които излизат от домовете си, ви говори за изолацията. Пародия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Що тъй никой не му разбира на Миро примерите haha.png

Остави го Миро. Прочел е нещо в нета и бърза да покаже, че е умен. Потънал някакъв кораб и вече "А колко от вас знаеха, а? А? А?"

Миро Съчката, дето размятква пръст на хората, които излизат от домовете си, ви говори за изолацията. Пародия.

Нещо каза ли или само си хейтим по Миро ? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Пак неразбран остана.

Напиши още някой ферман да си уплътниш времето пред компютъра. И без друго нямаш друга работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.08.2020 г. в 13:06, petie1 написа:

...

Да питам: Някъде бях чел че германските генерали многои уважавали българските стратегии от ПСВ та даже ги приложили в танковите си войски? Това има ли някаква истина или е поредния мит в нашата история?

Приписват следните думи на фелдмаршал Макензен:

Цитат

... Досега се беше наложило убеждението, че атаката на конница срещу пехота е невъзможна. Вие с няколко действия го опровергахте. Много висши кавалерийски началници Ви завиждат и не мога да ги убедя в писма, че това, което Вие направихте се е случило наистина ...

А тези на генерал Гудериан:

Цитат

... При разработването на принципите на танковата война съм се учил на тактика от действията на конницата на ген. Колев в Добруджа ...

Източници не се дават...

Според мен нищо чудно и така да е... Генерал Колев е водил доста успешни действия срещу казашките ескадрони и срещу румънската конница... В последствие кавалерийските части и съединения еволюират в бронетанкови съединения, които изземат същата функция, на високо мобилни ударни съединения предназначени да създават брешове в отбраната на и след стремителни рейдове да нанасят удари и да се съединяват в тила на противника... При функционално същото предназначение, естествено е да се използват вече познати и успешни маньоври за изпълнение на подобни задачи. Разбира се, осъвременени спрямо особеностите на новия род войски... Подробности обаче, нямам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Myanmar написа:

Прочел е нещо в нета и бърза да покаже, че е умен.

Проблема му е, че може да чете, но не и да прочете. ;) 

Неговия образ е: И ти к'во, а тя к'во, и сега к'во, и при подходяща ситуация, комунистите са виновни. 

По отношение на историята никой не е умен. Не случайно подхвърлих случката със самолета на полския президент и резултата не закъсня. 

Всичко се свежда до това: Някой е прочел американската история и я прилага в Европа. ;) 

Аналогията е следната: Някои на времето са били колония, били са роби и след като в Америка се е случило нещо, то и в Европа трябва да се случи.

Всякакъв вид история било то в България, Европа, Русия, Азия и т.н. трябва да се разглежда единствено от гледна точка на "Новия свят". ;) Други пък не, историята трябва да е по "Стария завет", трети ... "Новия завет" четвърти по Корана и т.н., т.е. все по книги които са чели. 

Дали е умен не знам, но едно е ясно: Твърди, че "Слънцето изгрява от запад". Което е лъжа! Да, условно е прието, че изгрява от Изток, и да, твърде на Изток е Запад, а твърде на Запад е Изток, но относителност спрямо миналото не може да се прилага. 

Понеже е модерно квантовото, то явно се опитва да наложи и в историята, и в политиката, това.

С една дума се опитва да изглежда и изживява като "квантов инженер". :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, miro20 написа:

известните факти и сравнението им

С какво да се сравняват????  Факт си е факт, има официално становище и неофициално такова. Останалото е конспирация. Въпреки това не винаги официалното е истина. ;) 

Мире ... казах ти ... всичко се свежда до достъп до вид документи. Достъп!!! Ти определено нямаш вид достъп до вид информация и следователно не може да казваш, че твоето е истина. Аз пък не мога да дам вид информация. Другия избира на кой да се довери! 

Напълно разбирам твоята безпомощност, но ти живееш в свой си измислен свят (създаден от някои), а не аз. Аз съм този който решава какво да споделя тук и какво не. Доволно интелигентния човек, освен в интернет, може да получи информация. 

Сети се, че моята информация е получена неофициално в лични разговори. Какво да съм предател ли ме тласкаш?! Вербуваш ли ме, а?! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Сети се, че моята информация е получена неофициално в лични разговори

Лично си разговарял със всички постсъветски партийни лидери ли ?  Преди краха на СИВ ?

Браво ! :) 

Мире ... казах ти ... всичко се свежда до достъп до вид документи.

Че аз постоянно това ти повтарям. И съм цитирал.

Но ти си вЕрваш "на ушенце" , не на документи.

Напълно разбирам твоята безпомощност, но ти живееш в свой си измислен свят (създаден от някои), а не аз

Личи си личи си кой е безпомощния, и кой живее в отдавна "отминалия си цветущ комунистически свят" и не иска да излезе от своя сън и "наркотична идеологическа кома" :giggle1:

преди 8 часа, Myanmar написа:

Пак неразбран остана.

Напиши още някой ферман да си уплътниш времето пред компютъра. И без друго нямаш друга работа.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

Личи си личи си кой е безпомощния, и кой живее в отдавна "отминалия си цветущ комунистически свят" и не иска да излезе от своя сън и "наркотична идеологическа кома" :giggle1:

Па не си в час! Аз своя комунизъм съм си го направил! ;) Чужд не ми трябва! Тук споделям само и единствено челен опит.

Комунизма не е утопия, а трябва доста да работиш!!! Илюзия, че всеки може да лети сам със своето тяло. ;) 

И пак да повторя: Аз пилот изпитател, а не парашутист. ;) Оцелях и с новия модел самолет, а не сладолед. :) 

Мире ... ближи си сладоледа ... :) Не плачи дете, баща ти е невинен! :) Тя, майка ти, е била хитра, а не хидра. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Хе ето една книга за маскираната ни нацистка https://www.dnes.bg/knigi/2020/09/11/koi-e-angelyt-na-smyrtta-v-podrobnata-biografiia-mengele.462549

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да я купувам и чета, не ми се занимава с болни нацистки мозъци.

Достатъчно ми е това, което научих за психопатите Йозеф Менгеле, Арибейт Хайм, Франц Щангл и Густав Вагнер, за нацистката идеология, концентрационните лагери и програма Т4. Яд ме е обаче, че и до днес не се говори за други нацистки престъпници като Йозеф крамер и Ирма Грезе, за нещата, станали в "Берген - Белзен". Това мълчание ме вбесява.

Много ме вбеси и историята за Ерих Прибке. Бях дете, когато са го заловили. Понеже имам много добра памет (най - ранният ми спомен е от двегодишна), бях шокирана, когато във филма за Ерих Прибке видях кадри, които бяха давали по нашите телевизии. Като малка не гледах новини, но вкъщи имахме обичай да вечеряме по време на централната новинарска емисия. Не знам как съм ги запомнила тези кадри...........А когато са го осъдили в Рим, е било през лятото на 1996, бях завършила четвърти клас, случайно видях кадрите с него в съда по новините. Не съм чела вестниците тогава, но фалшивото му име тогава (прочетено случайно в един вестник), ми се беше забило в паметта, беше ми се сторило странно - Ото Папе.  Даже не бях и разбрала за смъртта му през 2013, защото си имах лични проблеми. След като изгледах филма за него, пуснах тема тук, исках да разбера дали някой помни нещо от тази история тогава.

Много, много съм огорчена, че доста от престъпниците са се измъкнали и са си живяли царски след войната - Йозеф Менгеле, Арибейт Хайм, Франц Щангл, Густав Вагнер, Валтер Рауф,  Райнхард Копс, Ерих Прибке (че и е бил учител и е преподавал), Клаус Барби, Херберт Цукурс. Беше ми отвратително да науча, как са си живяли добре финансово и материално, че и някои даже са продължили с престъпленията си (Клаус Барби е измъчвал хора и в Боливия, още има живи негови жертви, за съжаление, той не е съден за тези си престъпления). Единствено останах втрещена от мизерията, в която са живяли Адолф Айхман и неговото семейство - буквално като плъхове. Без електричество, без водоснабдяване и канализация, абсолютна пълна мизерия, не че не е заслужена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Anne написа:

Много, много съм огорчена, че доста от престъпниците са се измъкнали и са си живяли царски след войната

Анне ... така е в действителността. От теб просто се иска да си постоянно огорчена. Това е в полза на някои. 

Продължавай активно да си огорчена, но това не ще ти помогне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Анне ... така е в действителността. От теб просто се иска да си постоянно огорчена. Това е в полза на някои. 

Продължавай активно да си огорчена, но това не ще ти помогне!

Явно за теб моралът нищо не значи. Аз не мога да приема за нормално престъпници, особено такива, извършили престъпления срещу човечеството и почти затрили европейските история, архитектура, изкуства и култура,  да си живеят небезпокоявано и богато. Та този Ерих Прибке открито се подиграваше на обществото, уж съжалявл на стари години, но се подсмихва на интервюто.

Заради такива ненаказани престъпници и заради и заради липсата на истинска денацификация,  положението на хората с увреждания в обществото продължава да е ужасно, да е расистко и дискриминаторско.  А евреите продължават да бъдат тормозени. 

Колкото и да го отричате, точно заради евгеничното общество аз не мога да бъда щастлива!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Anne написа:

Явно за теб моралът нищо не значи.

Твоя = да!

За моя = не знаеш какъв е!

Не ме съди!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Myanmar написа:

petie1, написал съм 10 поста повече от теб в темата! Историята е моя!

Щом тее кефи вземай ти ще се бориш с маскираната нацистка с уж големия морал :)

преди 13 часа, Anne написа:

Явно за теб моралът нищо не значи.

Ами да морала ни за ядене става ни за пиене :) А аз ти дадох възможност по аргументирано да се изказваш но не би... Нищо де търси си камените кариери в Аушвиц които се оказаха игрални... А това за спомените ти е поредната смешка щото в една друга тема се видя колко помниш близките 20 години та имам съмнение дали изобщо помниш нещо откак си била на 2 години :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Myanmar написа:

petie1, написал съм 10 поста повече от теб в темата! Историята е моя!

henry danger map GIF by Nickelodeon

Бързай да в я патентоваш. :) В противен случай е народно творчество. :) 

преди 6 часа, petie1 написа:

А аз ти дадох възможност по аргументирано да се изказваш но не би...

Ти ѝ даде май и идеята да става писателка. Да взима диалозите и ... малко редакция = книга. ;) 

После като спечели от книгата = ще има мнооооого, мнооооого пари и ще изгради кариерата в Аушвиц и ще е пренаписала историята = кариерата ще стане факт. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ти ѝ даде май и идеята да става писателка. Да взима диалозите и ... малко редакция = книга. ;) 

После като спечели от книгата = ще има мнооооого, мнооооого пари и ще изгради кариерата в Аушвиц и ще е пренаписала историята = кариерата ще стане факт. :) 

Виж как знаеш :) Книга->Пари->Строеж на камена кариера в Аушвиц->Пренаписана история->Доволна маскирана нацистка

Голям хитрец съм а? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване