Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

Руската култура е балет, литература, изобразително изкуство и филми. Но не промотиращи разврат.

Да си чел "Белия Бим Черното ухо"? Аз - да, намерих я в училищната библиотека на училището в София. За съжаление, не е преиздавана отдавна и няма да го направят.

А заради скапаната простотия с правата  на алчния Запад, няма откъде на намеря да гледам безплатно "Магьосникът от Оз". Примирих се, че субтитри на български език за ретро филмите никога няма да има. Само "Казабланка" гледах със субтитри.  И "Великият диктатор".  Но ми се искаше и "Ниночка" да я има със субтитри.

При помията, дето бълва западът, си предпочитам ретро филмите от 30 - те и 40 - те.

Яд ме е че няма и "Фантазия" на "Дисни" от 40 - те, пак със субтитри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 66,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

5473

• miro20

2994

• Coco1

2940

• BANKATA

2487

преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

Рассия е добра и никога не е бомбардирала Варна, а 8 ми приморски пехотен на Нейно Царско Височество полк никога не е освобождавал Добрич от миризливия рашистки ботуш

Ние българите  сме много лъгани за какво ли не    https://www.desant.net/show-news/21267   Сега ни лъжат и бандеровци за събития в Украйна.    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Anneliese написа:

Руската култура е балет, литература, изобразително изкуство и филми. Но не промотиращи разврат.

Да си чел "Белия Бим Черното ухо"? Аз - да, намерих я в училищната библиотека на училището в София. За съжаление, не е преиздавана отдавна и няма да го направят.

А заради скапаната простотия с правата  на алчния Запад, няма откъде на намеря да гледам безплатно "Магьосникът от Оз". Примирих се, че субтитри на български език за ретро филмите никога няма да има. Само "Казабланка" гледах със субтитри.  И "Великият диктатор".  Но ми се искаше и "Ниночка" да я има със субтитри.

При помията, дето бълва западът, си предпочитам ретро филмите от 30 - те и 40 - те.

Яд ме е че няма и "Фантазия" на "Дисни" от 40 - те, пак със субтитри.

не си казала - какво руско има в вас, дома ти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, andiay написа:

Навия ли си на пръста нещо, то задължително го постигам, мхм...

Ти съвсем се отнесе. Забрави ли, че ти заложи, че Русия няма да загуби Крим.

Ти се тръшкаше, че Русия йок никога няма да загуби Крим.

И се обзаложихме, че ако Русия загуби Крим, ще пишеш секи ден, че си идиот и се гордееш с това. Ти ме накара, щото се дуеше, че много голямо АОНСУ си завършил, а аз нищо не разбирам.

Забрави ли ?

преди 9 минути, attj написа:

Ние българите

Къф българин си ти бе ?

Предател

И не ти се получи. Личи си, че е сарказъм. Акъла ти е толкоз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Любими моменти от "Великият диктатор", с глас и сълзи съм се смяла. Чарли Чаплин е велик, жалко, че е недооценен. Даже стихотворение му посветих.

CoordinatedOffensiveDouglasfirbarkbeetle

4913c4ee3214bb0f684f25594fc5172e.gif

SilkyOrderlyGreatargus-max-1mb.gif

FarHeftyAcornweevil-max-1mb.gif

w-DNGg.gif

Жалко, че няма гифчета с най - любимата ми сцена - с влака и пътеката при посрещането на Бензино Напалони. :yanim::lol6:

А имената са гениални: Аденоид Хинкел и Бензино Напалони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Реджеп Иведик написа:

Ти съвсем се отнесе. Забрави ли, че ти заложи, че Русия няма да загуби Крим.

Ти се тръшкаше, че Русия йок никога няма да загуби Крим.

И се обзаложихме, че ако Русия загуби Крим, ще пишеш секи ден, че си идиот и се гордееш с това. Ти ме накара, щото се дуеше, че много голямо АОНСУ си завършил, а аз нищо не разбирам.

Забрави ли ?

Пак ли се хвалиш с какво се гордееш?

Да, аз твърдях и продължавам да твърдя, че Крим повече никога няма да бъде украински....

Ако не стане така, ще трябва да пиша....

Но ако стане така, ще трябва ти да пишеш...

Забрави ли?

Ако забравиш, ще се постарая да ти го "припомня" лично, като запиша и кача тук  връчването на "приза" за цялостно творчество...

Обещано!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

Сувенирни лъжица и гривна, подарък за 20 - ят ми рожден ден от госпожата ми по биология!

Мечтая си да си имам матрьошки, винаги съм искала такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Anneliese написа:

А имената са гениални: Аденоид Хинкел и Бензино Напалони.

Путлер и Лукашенко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Anneliese написа:

Сувенирни лъжица и гривна, подарък за 20 - ят ми рожден ден от госпожата ми по биология!

Мечтая си да си имам матрьошки, винаги съм искала такива.

:Dто лъжици, гривни и матрьошки правят и в България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, andiay написа:

Да, аз твърдях и продължавам да твърдя, че Крим повече никога няма да бъде украински....

Крим е автономия. Украйна няма намерение да поробва Крим.

Това ли ще използваш, за да се измъкнеш ?

Ако Украйна освободи Крим от руско робство ти губиш.

Ако Крим остане под руско робство аз губя.

Няма значение украински неукраински.

Развее ли се победоносно украинския флаг над Севастопол си в киреча, освен ако не се отметнеш, както всички очакват

След победата на Украйна, Крим поне първоначално ще е както си беше, автономия в границите на Украйна.

Лъзгавото Ромче пак се опитва да ми бяга по тъча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крим е автономия. Украйна няма намерение да поробва Крим.

Това ли ще използваш, за да се измъкнеш ?

Ако Украйна освободи Крим от руско робство ти губиш.

Ако Крим остане под руско робство аз губя.

Асланчик, дай да не се употребява думата робство, звучи патетично, но е безсмислена в случая...

Крим е бил с относителна автономия, но подчинен на украинските власт...

Е, аз твърдях и продължавам да твърдя, че това повече няма да бъде така...

Не че и по-рано не се е опитвал да става независим, не че още при образуването на независима Украйна едно от условията не е било провеждане на референдум в Крим, което Киев така и не изпълнява...

Връщай се назад и чети, като не си чел когато е трябвало....

Ма то Асланчик да не е читател я, той е "писател-пророк"....

Не е ли под пряка украинска власт Крим, дефакто е под руска....

Това е за което се обзаложихме...

Просто за пореден път се хвалиш, колко много се гордееш с това, което си реално...

Нема изненада...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, andiay написа:

Не е ли под пряка украинска власт Крим

Какво имаш предвид под пряка украинска власт ?

Ти се опитваш да се измъкнеш.

Крим никога не е бил под пряка украинска власт. Винаги Украйна е имала задължение да отбранява Крим с въоръжените си сили.

Развее ли се украинския флаг над Севастопол, след като ЗСУ изгони от територията на Крим руската армия, печеля аз.

Тук темата е за войната и неминуемата победа на Украйна, а не за евентуални референдуми след победата на Украйна.

А сега, очертай ако обичаш, какво си имал предвид, като си се фащал на бас ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид под пряка украинска власт ?

Ти се опитваш да се измъкнеш.

Крим никога не е бил под пряка украинска власт. Винаги Украйна е имала задължение да отбранява Крим с въоръжените си сили.

Развее ли се украинския флаг над Севастопол, след като ЗСУ изгони от територията на Крим руската армия, печеля аз.

Тук темата е за войната и неминуемата побед на Украйна, а не за евентуални референдуми след победата на Украйна.

А сега, очертай ако обичаш, какво си имал предвид, като си се фащал на бас ?

Очертал съм го много точно, бре Асланчик дорогой...

Крим, дори и със значителната си автономия, винаги е бил под властта на Киев, след 1991-а...

Автономията му е дадена, за да не се проведе референдум през 1992-а, както е трябвало да бъде по ангажиментите поети от Украйна...

За този референдум споменах, а не за евентуален нов...

Но... просто пак доказваш, че не си в състояние да разбереш, к пакво четеш...

А Севастпол и на практика, и на теория е бил управляван от Киев , от 1991-а до 2014-а...

Това повече никога няма да бъде...

И ЗСУ никога няма да припари до Севастопол, дори и да има сили за това...

Победата на Украйна е неминуема само в главата ти, точно като случая с Кунчев...

Вярвай си, не ми пречи...

Края на тази война ще бъде като края на изборния ден у нас - Всички ще твърдят, че са спечелили, но никой няма да признае, какво е загубил...

Това е единствения възможен изход от нея, без да се стигне до необратима ескалация....

Като еврейския прочит за добра търговия - всяка страна да може да каже, че е прекарала другата, но всички да се чувстват доволни...

Най-вероятният сценарий за Крим ще бъде някаква форма на руски протекторат...

Ако само той бе причината, за да може да приключи тази война, вече да е приключила...

Не Крим, други неща са "препъникамъка"....

Но Крим под украинска юрисдикция е невъзможен вариант и никой не си прави илюзии за това...

Е, никой, който има поне малко знания в областта и поне малко акъл...

Такива като теб никой не ги брои...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anneliese написа:

Айде по малко да лъготим а?

https://www.ozone.bg/product/belijat-bim-chernoto-uho/

Даже я има на склад последно издание 2013

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, petie1 написа:

Айде по малко да лъготим а?

https://www.ozone.bg/product/belijat-bim-chernoto-uho/

Даже я има на склад последно издание 2013

Я, а аз защо не знам за нея? Харесала съм във фейсбук страници на издателства и за книги и не съм видяла нито една реклама! Това е безобразие да не рекламират книгата, а Бим си има толкова много фенове.................. Ще си я поискам за коледен подарък!

Пълно безобразие е да не рекламират книгата!:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Anneliese написа:

Я, а аз защо не знам за нея? Харесала съм във фейсбук страници на издателства и за книги и не съм видяла нито една реклама! Това е безобразие да не рекламират книгата, а Бим си има толкова много фенове.................. Ще си я поискам за коледен подарък!

Пълно безобразие е да не рекламират книгата!:angry:

Е те не всички книги се рекламират в СуратТефтера ако искаш да знаеш... Зависи от автора, например Метро 2033 съм сигурен че си я мяркала

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не спреш да обиждаш Фейсбук? Показваш се като пълен тъпанар и неграмотник.:getout:

Отивам да си оправя настроението, ще си пусна да гледам "Фантазия" на  "Дисни". Жалко само, че не чувам вече.:(:crying10:Музиката сигурно е вълшебна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Anneliese написа:

Защо не спреш да обиждаш Фейсбук? Показваш се като пълен тъпанар и неграмотник.:getout:

Отивам да си оправя настроението, ще си пусна да гледам "Фантазия" на  "Дисни". Жалко само, че не чувам вече.:(:crying10:Музиката сигурно е вълшебна.

Щом кат досега не си схванала тъпата си ти

Пък аз нека да съм си тъп всичко ми бачка знам къде кво има па нека съм си тъп и неграмотен хихи. А да и не е само това хихи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво следва, ако Путин почине внезапно? - Последни Новини от DNES.BG

„В момента се вдига много шум около нашите атаки срещу енергийната инфраструктура на съседната държава. Да, правим го. Но кой го започна? Кой удари Кримския мост? Кой взриви електропроводите от АЕЦ Курск? Кой не доставя вода на Донецк? Недоставянето на вода на град с повече от един милион души е акт на геноцид. Никой никога не е казал и дума за това. Пълна тишина. Но щом помръднем и направим нещо в отговор – те крещят към цялата вселена. Това няма да попречи на нашите бойни мисии”, каза Путин.

https://novavest.bg/2022/12/09/путин-да-атакуваме-енергийната-инфра/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR16wla1B1GezzQvuI5NIny4tw985TVcfhZ-bHVU3haJTiVPbFcsK_c_ONA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, maxthon написа:

Е красота е за който вярва на всичко това.

Има такива, които наистина вярват на тези неща. Има и такива, които вярват, че Русия хакна изборите в САЩ през 2016г. и опита да превземе САЩ... 🤣🤣🤣 Основните фалшиви доклади са "Steele dossier" и "Muller Reports". От 2016г. има доста силна анти-руска пропаганда, като се използва предимно в САЩ и то срещу републиканската партия. Пропагандистите на Демократичната партия твърдят, че републиканската партия и Доналд Тръмп се финансират от Русия и целта им е да разрушат САЩ в полза на Русия. Наистина има хора, които вярват в това.

ЦРУ и ФБР бяха замесени в тази дезинформационна кампания. Същите и идеологически реформираната правна система на САЩ постоянно започват фалшиви разследвания и съдебни процеси срещу ключови политически фигури - както и им правят претърсвания от време навреме. Това е преследване ш репресирани на политически опоненти. Тези, които не са запознати с политиките в САЩ, които са глобални политики, няма да разберат смисъла ш значението на всичко това.

Това с "руската пропаганда" е предимно основано на анти-Републиканска пропаганда, изпълнявана в САЩ. Всяко предложение, идея, мнение, заключение на републикански политик бива отхвърляно и класифицирано като "руска пропаганда". Този мит с руската пропаганда се разпространи в цял свят и сега се използва за запушване на устите на всеки, който каже нещо, което не съвпада с официалния наратив.

преди 9 часа, Без умствен капацитет написа:

Ахахахаха... 🤣🤣🤣 Отново ли се опитваш да кажеш, че "Ако не беше Запада, нямаше да имаме това и онова." Това ми звучи като, "Ако не беше Запада, нямаше да имате компютри и интернет през които да плюете Запада". Нали знаеш, че това не е вярно. Ако дадено нещо не нарушава законите на физиката, то е задължително да се случи, ако се даде достатъчно време. Ако изобретяването на компютър не нарушава законите на физиката, изобретяването му е задължително и е 100% сигурно, че ще се случи, без значение дали Запада го има или не. Ако дадено нещо не се открие или изобрети от конкретен човек, ще се открие или изобрети от някой друг.

Компютрите за изчислителни машини, без които в един момент технологичния прогрес става невъзможен. След като дадена цивилизация достигне точката, при която за напредък и нужна изчислителна мощ, която надхвърля способностите на човешкия мозък, прогреса на тази цивилизация ще спре. За да продължи да се развива, тази цивилизация ще трябва да започне разследване за откриване на начин, при който математическите и логически операции да се случват толкова бързо, колкото е необходимо за напредъка. След като стане ясно какво точно е необходимо за това и как точно би работила такава технология, изобретяването на компютъра става неизбежно. С други думи, технологичния напредък няма нищо общо със Запада. По твоята логика, Запада съществува на всички планети и галактики, където има напреднали цивилизации... понеже ако няма Запад, няма как да има напредък на цивилизацията, според твоята логика.

И не всичко се дължи на Запада.

Ако не беше Русия, нямаше да имаме Elbrus операционна система и Elbrus процесори.

Ако не беше Русия, нямаше да има евтин природен газ и нефт.

Ако не беше Съветския Съюз, в момента нямаше да имаме история, която да пишем и на която да се радваме.

Ако не беше Китай, нямаше да има Xiaomi.

Ако не беше Китай, нямаше да има евтино и масирано производство на евтини стоки на достъпни цени.

Ако не беше Северна Корея, нямаше да има Red Star OS.

Някои от тези примери противоречат на принципа, който описах по-горе. Абе, важното е, използват твоята логика да оспорят твоята логика.

Сигурно си мислиш, че Запада е Алфа и Омега, и преди Запада единственото, което е съществувало е било не-битието - буквално нищо - философско нищо - няма време, няма пространство, няма материя, енергия... Нищо.

"Напредъка" на Запада се дължи на векове воини, грабежи, робство и убийства. Китай за по-малко от 30 години без робство и насилствена трудова дейност успя да направи това, на което на Запада му отне векове на робство и воини.

Ако не беше Запада, днес ОТНОВО щяхме да имаме технологичен напредък. И кой ти каза, че Запада е отговорен за всички изобретения? Знаеш ли ко.со много ключови изобретения са направени от не-Западни държави и хора? Историята варира от дълбока древност до ден днешен.

Ето ти пример:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Chinese_inventions

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Science_and_technology_in_China

Това е само за Китай; а има и още много изобретения, направени от различни хора през вековете в различни държави, които нямат общо със Запада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...