Премини към съдържанието
_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

Неее - тия ги знам.

Днес пристигнаха едни други - големи и с електриво лилаво по краищата ;)

Ето каква била работата - те били, хммм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) хайде нещо по земно http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/6300744/2012-is-not-the-end-of-the-world-Mayan-elder-insists.html Малко превод, че е на английски. :rolleyes: гватемалецът Аполинарио Чили Пикстун и експертът по писмената на маите Дейвид Стюърт (David Stuart) от Университета на Тексас в Остин, краят на света няма да настъпи на 21 декември 2012 г., а пророчеството на маите за тази дата бележи само определен период от сътворението, съгласно техните вярвания.............Аполинарио Чили Пикстун вече се е уморил и му е омръзнало да отговаря на въпросите на хора, обсебени от майската истерия за Края на света. Той обяснява, че на 21 декември 2012 г. ще завърши само значим период от време за народа майа, а не идва Края на света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) хайде нещо по земно http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/6300744/2012-is-not-the-end-of-the-world-Mayan-elder-insists.html

Малко превод, че е на английски. :rolleyes:

гватемалецът Аполинарио Чили Пикстун и експертът по писмената на маите Дейвид Стюърт (David Stuart) от Университета на Тексас в Остин, краят на света няма да настъпи на 21 декември 2012 г., а пророчеството на маите за тази дата бележи само определен период от сътворението, съгласно техните вярвания.............Аполинарио Чили Пикстун вече се е уморил и му е омръзнало да отговаря на въпросите на хора, обсебени от майската истерия за Края на света. Той обяснява, че на 21 декември 2012 г. ще завърши само значим период от време за народа майа, а не идва Края на света.

Идва нов цикъл-и само от нас зависи какъв ще е,както си го направим.

А до тогава сме в Нощта на Слънцето,Времето на Безвремие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро вече ще е ясно,кой какво е направил за себе си :wors:

и ОПИТА който е натрупал до тогава,ще му помогне и за другите. ;)

...И АБСОЛЮТНО В НИТО ЕДНО УЧЕНИЕ И/ИЛИ РЕЛИГИЯ-НЕ СЕ ГОВОРИ ЗА КРАЙ НА СВЕТА,А ЗА ПРОМЯНА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А до тогава сме в Нощта на Слънцето,Времето на Безвремие.

haidukpikaso,к'где го това време на безвремие?! :) Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой чел ли е книгата "Дванадесетата Планета" на Зекария Сичин и ми е интерестно, какво му е мнението за нея ? Освен това, ще съм благодарен ако ме насочите откаде мога да я сваля. Понеже искам да прочета за въпросните анунаки от планетата Нубиру :ph34r: Също така се интересувам и от "Войните на боговете и хората" на същия автор. И двете са част от поредицата "ХРОНИКИТЕ НА ЗЕМЯТА" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Въпросната планета на анунаките щяла да се вижда с невъоражено око (който няма проблем с очите :mad: ) 2011год. май месец :huh:http://www.youtube.com/watch?v=6GQQbvz70s0

Вероятно останки на представители на въпросните анунаки

Редактирано от slav.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso,к'где го това време на безвремие?! :)

Нощта на Слънцето,Времето на Безвремие е от 1992 до 2012 година.

После ще настъпи отново Денят

;)

Гледай документалния филм "Седемте пророчества на маите",там подробно се разказва,аз лично научих много.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно сте чули за "21 декември 2012 г. - страшният съд" - деня, когато ще настъпи края на света. Пророчеството е подкрепено от много религии, календари и предсказания. Това е друга теория за настъпването на Апокалипсиса, различна от тези, които са ни познати. Календарът на маите: В древния календар на маите се посочва, че края на света ще бъде на 21 декември 2012 г. Цивилизацията на маите, живели в Централна Америка, процъфтявала от 6 до 9 в. Те били обсебени от времето и воденето на календар. Той бил невероятно точен и показвал циклите на луната, слънцето и планетите. Предсказвал лунните и слънчевите затъмнения за хиляди години напред в бъдещето. Този точен календар мистериозно приключва на 21 декември 2012 г. В календара е описано, че на 21 декември 2012 г. слънцето ще се издигне до центъра на Млечния път, посочен като черна дупка. През последните пет години, астрономите открили, че в действителност съществува огромна черна дупка в центъра на нашата галактика Млечния път. Съвременните астрономи, както и маите, твърдят, че на 21 декември,2012 г. положението на земята ще се изравни със слънцето и центъра на нашата галактика Млечния път. Това галатическо събитие става веднъж на всеки 25800 години. Никой не знае какъв ще бъде ефекта от това изравняване за нашата планета, но маите вярвали, че ще се случи нещо ужасно.Polar Shift Theory: Има теория, която е поразително подобна на прогнозираното от маите изравняване. Явлението се нарича "полярна смяна". Цялата мантия на Земята ще се промени за дни или часове по време на това събитие и ще промени положението на северния и южния полюс, което ще причини земетресения, цунами, вулканични изригвания и други природни бедствия. Част от авторите на теорията твърдят, че това ще стане през 2012 г. Дори в книгата "Пророчеството Орион" се твърди, че земното магнитно поле ще се обърне, което допълнително подкрепя теорията за полярната смяна (Polar Shift Theory). НАСА предрича, че през 2012 г., когато Слънцето достигне края на 11-ия лунен цикъл ще се обърнат неговите магнитни полюси, което може допълнително да засили въздействието на магнитното поле на земята като вредни частици попаднат върху нея. Планетата Ерис (Nibiru или планетата Х) и Глобалното затопляне: Тази теория предполага, че истинската причина за климатичните промени, вулканична дейност, както и засилването на сеизмичната активност др. е проближаването на планетата Ерис (планета джудже) до нашата слънчева система през 3600 година, което ще доведе до топене на ледниците. Тази планета Ерис, или така наречената "Nibiru" беше първата, наблюдавана на 21 октомври 2003 г. с 1,22 метровия телескоп от обсерватория в планината Паломар (Palomar) в Калифорния. В теорията се твърди, че "Nibiru" е преминала между Марс и Юпитер преди около 7200 години и най-вероятно е задействала природни катаклизми и наводнения. Предполага се, че планетата ще бъде близо до Земята между 2010 и 2012 г., което може да предизвика масово топене на ледниците, причинявайки огромни приливни вълни и в крайна сметка, връщането на наводненията от времето на Ной. И Чинг (КНИГА НА ПРОМЕНИТЕ): Друго доказателство в подкрепа за страшния съд на 21 декември 2012 г. е пророчеството от древнокитайската класичесла литература И чинг. Графиките от книгата точно показват времето на разпадане на Римската империя, откриването на новия свят, световните войни през 20 век, както и края на света на точно определена дата - 21 декември 2012 г. Съвпадение ли е, че и двете предсказания на - на И Чинг и календара на маите посочват една и съща дата? Вдействителност, много от световните религии и най-известните пророци предсказват, че нещо ще се случи около 21 декември 2012. Библията и пророчествата на Нострадамус: Според текстове в Библията метеор, астероид или комета скоро ще се сблъскат със Земята. Знаем, че пророчествата на Нострадамус предсказват издигането във властта на мнозина световни лидери и значими събития в миналото. Той точно предсказа атентата срещу Световния търговски център през 2001 г. Дори и в книгата на Нострадамус се говори за серия от природни бедствия, причинени от нещо като "комета" и изучаването на тези предсказания води до извода, че той може да има предвид възможността за възникването на "Трета световна война", където ядрените оръжия могат да предизвикат масови разрушения навсякъде. Дори високотехнологичните оракули ("Уеб Ботове") предвиждат за край на света денят 21 декември 2012 г. Дали това е само съвпадение или безсмислени модели на случайни събития?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........

Малиииии... (изразява възхищение)... Няк'ви високотехнологични оракули, разни китайски философи, какво друго да кажа?!

Ей тея всички черни дупки,планети джуджета и извънземни комунисти с всичките им навързани факти... Как да не се усъмни човек. Ще ти го кажа честно, не вярвам на една ши*ана думичка от цялото ти предълго изказване... Много грамотни учени се навъдиха еййййй, докато се усетиш, ще докажат, че Земята не съществува... Разни казани недоказани неща... По принцип неуки хора се контролират най-лесно, като седнеш да му обясняваш за планети с разум дето ще ни нападнат, и той не знае какво е планета, не говоря за никой конкретно, просто пример... Не си струва да вярваш на всичко дето четеш... И честно казано мисля, че ни е рано да умрем, трябва да осерем преди това още няколко планети. Пък и да умрем 2012, въобще не ми пука, няма да живея вечно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Урааааа!!!

Краят на света се ОТЛАГА!!!

...с цели 60 дни :)

Още не е взето окончателно решение по въпроса, кога да стане това... Крехките органични същества, населяващи третата от Слънцето, ще получат своето - краят на Слънчевата им система ще дойде след около три и половина до пет милиарда години, но те няма да го доживеят... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не е взето окончателно решение по въпроса, кога да стане това... Крехките органични същества, населяващи третата от Слънцето, ще получат своето - краят на Слънчевата им система ще дойде след около три и половина до пет милиарда години, но те няма да го доживеят... :rolleyes:

а, а, а....

недей така бе, душа - ти ако мислиш да не го доживяваш-твоя воля ,ама аз пък смятам да го видя ( предвидил съм , че ще настъпи на около 4 000 157 000 000 години, 8 месеца и 5 дни броено от днес :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а, а, а....

недей така бе, душа - ти ако мислиш да не го доживяваш-твоя воля ,ама аз пък смятам да го видя ( предвидил съм , че ще настъпи на около 4 000 157 000 000 години, 8 месеца и 5 дни броено от днес :)

----------------И аз, и аз искам да присъствам на шоуто.

Поне от Ресторанта в края на Вселената :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:cool: знаех си аз, че ако не ората, то мамуните ще ме разберат :) ПО темата - защо още не се е появила някоя секта, който да призовава към масово самоубийство във връзка с края на света ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak: знаех си аз, че ако не ората, то мамуните ще ме разберат :down:

ПО темата - защо още не се е появила някоя секта, който да призовава към масово самоубийство във връзка с края на света ?

--------------------

Еее, чакай ся, недей бърза - сега е подгряващият Пи-ар етап, пък като наближииии, тогава ще е вихренето.

Пу-пу-пу, да не ни фане уруки, ма шебеците и другите там виЗши бУ-бУ-бУуу-зайници ше запазим спокойствие зад...да речем масите в споменатото кръчме... :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak: знаех си аз, че ако не ората, то мамуните ще ме разберат :down:

ПО темата - защо още не се е появила някоя секта, който да призовава към масово самоубийство във връзка с края на света ?

Защото искат да го видят. То и ние ще го видим де (края на света) нали душата е безсмъртна! Кога ще стане това не знам, 2012 няма да бъде краят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а, а, а....

недей така бе, душа - ти ако мислиш да не го доживяваш-твоя воля ,ама аз пък смятам да го видя ( предвидил съм , че ще настъпи на около 4 000 157 000 000 години, 8 месеца и 5 дни броено от днес :baby:

Повтарям, органичните същества имат твърде кратък жизнен цикъл от една страна. От друга, начинът, по-който се отнасят към своята природа, предопределя невъзможността им да доживеят до края на Слънчевата система. :P

----------------И аз, и аз искам да присъствам на шоуто.

Поне от Ресторанта в края на Вселената :blink:

За целта е нужно шимпанзетата да достигнат по-висша еволюционна форма. Това е необходимо, но не и достатъчно условие, тъй като жизненият цикъл на вида им е дори по-кратък от човешкия.

:cheers: знаех си аз, че ако не ората, то мамуните ще ме разберат :cheers:

ПО темата - защо още не се е появила някоя секта, който да призовава към масово самоубийство във връзка с края на света?

Секти вече има. Дейността на някои от тях ще бъде спряна. Сектата "Гепи" от САЩ с водач Груйо Далаверов от български произход, която вече разпространява билети до Марс на стойност 1.106 USD, ще бъде първата. За останалите ще научите в края на 2012-а от медиите. :biggrin: Редактирано от NavNav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света звучи много клиширано... Специално за маите - някъде четох, че не са работели по десетобалната система, а по осмобалната(не знам така ли се нарича) - това значи, че числата са от 0 до 7 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10,11... И година 2012 отива далеч напред. Разбира се, ако хората, които са им превеждали писанията си разбират от работата, сигурно са го сметнали в десетобална, но това са подробности. Другите глупости за 2012 няма да ги коментирам, нямат много смисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юнак,

Шестобалната система намира приложение в училище, където ти слагат оценките. В науката и в ежедневната практика, за представяне на числа, се използват бройни системи. Бройните системи биват позиционни и не позиционни. Позиционните бройни системи се характеризират с така наречената си основа. Основата най-грубо казано, определя броя цифри, които могат да се използват във всеки разряд, за да се представи произволно число. За пример, ние ползваме десетична бройна система. Това е позиционна бройна система с основа 10. Съответно и цифрите са десет, започват с 0 и завършват с 9. В осмичната, цифрите са осем, започват с 0 и завършват с 7. Съответно в осмична бройна система числото 2012 има десетично представяне като 1034, което означава, че сме подминали въпросната дата с около 1000 години. Предполагам, че тук си имал пред вид шестнадесетичната бройна система, в която цифрите са 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F. Тогава шестнадесетичното число 2012, би имало десетично представяне като 8210 и тогава твърдението ти би могло да бъде евентуално вярно. Та, уточни се ако обичаш, за коя система говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отлагали ... Кой им дава право????? Ние вече сумати време живеем с нагласата да мреме, па то се оказва, че се опитват да отнемат дори собствената ни смърт! Не ги е срам ! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юнак,

Шестобалната система намира приложение в училище, където ти слагат оценките. В науката и в ежедневната практика, за представяне на числа, се използват бройни системи. Бройните системи биват позиционни и не позиционни. Позиционните бройни системи се характеризират с така наречената си основа. Основата най-грубо казано, определя броя цифри, които могат да се използват във всеки разряд, за да се представи произволно число. За пример, ние ползваме десетична бройна система. Това е позиционна бройна система с основа 10. Съответно и цифрите са десет, започват с 0 и завършват с 9. В осмичната, цифрите са осем, започват с 0 и завършват с 7. Съответно в осмична бройна система числото 2012 има десетично представяне като 1034, което означава, че сме подминали въпросната дата с около 1000 години. Предполагам, че тук си имал пред вид шестнадесетичната бройна система, в която цифрите са 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F. Тогава шестнадесетичното число 2012, би имало десетично представяне като 8210 и тогава твърдението ти би могло да бъде евентуално вярно. Та, уточни се ако обичаш, за коя система говориш?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B8%D1%84%D1%80%D0%B8_%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%B8%D1%82%D0%B5

Даже била двайсетична бройна система. Обърках се... Но щом го има в Уикипедия, значи учените все ще са обработили числата, не са такива малоумници чак.

Но доста апокалипсиси сме подминали - 666 година, 1000 година, 1001, и още безброй много... Да не говоря за конкретните бедствия - примерно чумата, или изригването на вулканът Кракатау, след който в Англия не видяли 1 година слънчева светлина....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След около 5 милиарда години със сигурност ще настъпи краят на живота на планетата...а на света краят край няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че се опитват да отнемат дори собствената ни смърт!

Ако знаеш колко истина има в думите ти...

(:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване