Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

Признаха вегетарианството за психично заболяване

http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/6823-priznaha-vegetarianstvoto-za-psihichno-zabolyavane.html

Това е. Ориентирайте се към съответните специализирани места за освидетелстване. 

То и сърфирането в интернет и пускането на тъпи постове - също е болест.

Иначе - всичко прекалено е вредно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пружинки сте навити. Май сте забравили какво е да се шегуваш, смееш и т.н. 

Успокойте се и приемайте нещата с усмивка. Най-вече забавните. Да, аз повярвах на тази статия?!? В час ли сте? Много раздразнителни и раздразнени хора има? Да не би да не сте си дояли? ;) 

Ако ще само детелинки да ядете, няма да живеете 100 години.  

Аз примерно без пастърмица не мога да си представя света. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като пружинки сте навити. Май сте забравили какво е да се шегуваш, смееш и т.н. 

Успокойте се и приемайте нещата с усмивка. Най-вече забавните. Да, аз повярвах на тази статия?!? В час ли сте? Много раздразнителни и раздразнени хора има? Да не би да не сте си дояли? ;)

Ако ще само детелинки да ядете, няма да живеете 100 години.  

Аз примерно без пастърмица не мога да си представя света. 

Че, то на чужд гръб винаги е по весело да се шегува човек, да се смее. Пък другия защо ли не се смее...

Тезата, че вегетарианците са зли и недояли е толкова тъпа и може да се роди в мозъка на човек, който се е чуствал така когато е оставал без любимото си месо(пък било то и пастърмица)!

Другата тъпотия, че вегетарианците искат да живеят поне 100 години или направо да са вечни пак се тиражира от месоядни.

Пообразовайте се бе хора, стига с тия клишета, пък било то и модератори, даже глобални!

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че, то на чужд гръб винаги е по весело да се шегува човек, да се смее. Пък другия защо ли не се смее...

Тезата, че вегетарианците са зли и недояли е толкова тъпа и може да се роди в мозъка на човек, който се е чуствал така когато е оставал без любимото си месо(пък било то и пастърмица)!

Другата тъпотия, че вегетарианците искат да живеят поне 100 години или направо да са вечни пак се тиражира от месоядни.

Пообразовайте се бе хора, стига с тия клишета, пък било то и модератори, даже глобални!

аз не слагам всички под общ знаменател ама е - блокирах и изтрих от живота си точно една такава приятелка

бе то бетер секта тва бе баси

тая откак превъртя и не бе линкове към сайтове за вегани не бе предложения за водорасли пфуууу

аз като културен човек с добро я моля да спре да ми навира нейния си живот - тя пак продължава

аре Оди си при водораслите и къш от моя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера, какво ви влиза в работата, какво ядат или не ядат останалите.

Или типично по български, просто си надничате в чуждите чинии ?!  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам връзка между яденето на месо и това, че съм модератор?! Нямам нищо против вегетарианците. Не разбирам що се палиш толкова. Не доказвай написаното горе. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не виждам връзка между яденето на месо и това, че съм модератор?! Нямам нищо против вегетарианците. Не разбирам що се палиш толкова. Не доказвай написаното горе. ;)

Що не си обелиш един кренвирш и не се успокоиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм спокоен, виж, веганите обаче май не са. Подскачат постоянно, да ги питаш защо. Обяснявам им, че нямам нищо против тях, те не са съгласни. Какво ли точно искат се чудя вече. 

Теб кой те натиска, че звъниш? Ако имаш нещо да ми казваш има ЛС. Възползвай се. Ще те изслушам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам да ме мислят за психично болна, защото съм се отказала от насилието над животните, отколкото да съм съучастник в това насилие. :wors:

.................................

http://www.plovdivmedia.com/70349.html

http://www.kmeta.bg/nelegalni-klanici-razfasovat-kone-41135.html

http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8/%D0%92%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%8F%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%9A%D0%B8%D0%BF%D1%8A%D1%80_l.n_i.58591_c.31.html#.VP8Pu-GQDcc

http://www.sofia.utre.bg/2014/02/11/208808-uzhas_kitaytsi_yadat_choveshki_kraka_i_tseli_kucheta_vizhte_snimki

http://dobrini.bg/diestinatsii/2015/01/29/spasikha-kamion-s-kotki-v-khanoi-karali-ghi-na-riestorant.6737

Ауми, едва ли някой те мисли за психично болна поради това, че си веган.

п.п. Материалите, към които си дала линкове до един са манипулативни и в тях няма нищо вярно.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми, едва ли някой те мисли за психично болна поради това, че си веган.

п.п. Материалите, към които си дала линкове до един са манипулативни и в тях няма нищо вярно.

Защо, мислиш, че не се предлага конско месо по магазини и заведения, или пък че в някои държави на Изток, не консумират котки и кучета ли?

Не, няма лъжа, няма манипулация. Всичко е самата истина!

"Конско месо - опитахте ли вече?

Конското месо е високо ценено в Европа и Азия. Страните, които консумират най-вече конско месо, са Франция, Белгия и Италия. Конското месо се е използвало предимно за направата на колбаси като салама. В сравнение с телешкото, конското съдържа повече вода и желязо – което го прави по-червено, отличителен вкус и с лек сладък оттенък. МЕТРО е едно от малкото места в България, къде можете да намерите конско месо с гарантиран произход."

http://www.metro.bg/public/Meat

ЛУКАНКА  КОНСКА СТАРИЯТ МЕСАР

lukanka-konska-staryat-mesar-1br.jpg

Цената е за 200g

Произведена е от мляно конско месо, овусена е с  натурални подправки,  обвита е в натурално телешко черво. Луканката притежава характерен деликатен вкус.

Тегло на 1 бр. е 200-250g

http://shop24.bg/sudzhuk-lukanka-sushenitsa/12477-lukanka-konska-staryat-mesar-1br.html

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,защо си мислиш,че това което ти предлагаш като информация и то постоянно не е манипулативно?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, мислиш, че не се предлага конско месо по магазини и заведения, или пък че в някои държави на Изток, не консумират котки и кучета ли?

Никъде по света не ядат котки, освен ако не умират от глад, разбира се.

Кой каквото иска, това да яде, не е моя работа.

А клиповете наистина са създадени с цел манипулация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде по света не ядат котки, освен ако не умират от глад, разбира се.

Кой каквото иска, това да яде, не е моя работа.

А клиповете наистина са създадени с цел манипулация.

За мен е без значение, дали животното е куче, котка, прасе, крава, заек, лисица или кон...

Все душа носи, все кръв се пролива...

Но най-странното е, че по-голяма част от хората не могат да приемат животните като равни.

Но вината за това не е тяхна, а че така са научени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,защо си мислиш,че това което ти предлагаш като информация и то постоянно не е манипулативно?!

Тази тема отдавна се е превърнала в тема за заяждане, а не за мислене, така че...

Предпочитам да мисля в други теми. :)

За мен е без значение, дали животното е куче, котка, прасе, крава, заек, лисица или кон...

Но най-странното е, че по-голяма част от хората не могат да приемат животните като равни.

Просто хората сме различни, това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само че праисторическите хора са били ловци-събирачи. И има много животни, които не биха имали нищо против ние да сме тяхната вечеря. Просто ние сме по-умни. Знаеш ли на вълка колко му пука за равенството между хората и животните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Знаеш ли на вълка колко му пука за равенството между хората и животните?

Да, но нали ние не сме животни, вълци...и трябва да докажем, че сме такива. :)

Тази тема отдавна се е превърнала в тема за заяждане, а не за мислене, така че...

Предпочитам да мисля в други теми. :)

Просто хората сме различни, това е.

О, аз лично, нямам никакво намерение да се заяждам.

Но усещам такова намерение у хора, на които им харесва яденето на животни.

Да, хората сме различни....но нека различията, да са за добро.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, хората сме различни....но нека различията, да са за добро.

При всички случаи са за добро, защото се научаваме да приемаме хората и нещата такива, каквито са.

Така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да, но нали ние не сме животни, вълци...и трябва да докажем, че сме такива. :)

Не, ама и ние очевидно трябва да ядем. Или ще се храним, или ще бъдем храна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доброто е добро, когато не се вреди на другите. Иначе се превръща в зло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доброто и злото вървят ръка за ръка и е невъзможно да съществуват поединично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да разбирам ли, че си вегетарианка? Някой път ако срещнеш вълк или мечка, убеди я във вегетарианството си. Няма да срещнеш взаимно разбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доброто и злото вървят ръка за ръка и е невъзможно да съществуват поединично.

Дали да е така, зависи само от нас.

Да разбирам ли, че си вегетарианка? Някой път ако срещнеш вълк или мечка, убеди я във вегетарианството си. Няма да срещнеш взаимно разбиране.

Е, нали казах, че аз не съм животно. А как ще реагира един хищник, не мога да знам...Но пък мисля, че ако не го нападнеш пръв, и той няма да те нападне. Животните се страхуват повече от нас, отколкото ние от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животните се страхуват повече от нас, отколкото ние от тях.

Ако е изплашено или болно и гладно, животното напада.

Същото е и при човека.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е изплашено или болно и гладно, животното напада.

Същото е и при човека.

Е, да, но за разлика от животните, хората нападат и убиват не само от глад и страх, но и за удоволствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...