Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

Гост

преди 1 минута, Мойра написа:

Ако родителите бяха обикновени вегетарианци, а не вегани, със сигурност щяха да дават на детето си мляко и млечни продукти, яйца, масло, може би и риба  и детето щеше да се развива нормално, въпреки че не консумира месо.

+1.  Мляко, млечни продукти, рибка са необходими неща за едно подрастващо дете. Децата имат нужда от пълноценно хранене. Докато неблагоприятните последици от вегетанството при възрастни може да се проявят след години, то при деца, които растат се проявяват за дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз ям само пилешко и свинско, но в определени моменти, никакво друго месо не ям. Не съм вегетарианка, но месото като цяло не ми е от най-любимите неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето пример с деца, които са отгледани само с растителна храна и то сурова:

...............................

Една майка споделя своя опит в отглеждането на своите 3 деца на изцяло растителна сурова храна!

Да отгледаш 3 деца само на сурова растителна храна – опит споделя Глория Стоилова

Глория Стоилова е отгледала 3 деца – 1 момиче и 2 момчета. Те в момента са на 24, 18 и 12 години. Отгледани и захранени още от кърмачета само и единствено със сурова растителна храна. В момента те са едни чудесни деца. Водят пълноценен начин на живот, спортуват полу-професионално и не познават употребата на медикаменти и лекарства, защото те през живота си не са боледували!

“Средният ми син, освен кожните си проблеми, които са в ремисия вече повече от 10 години не е боледувал. Никога. Малкия ми син, който скоро става на 13 години, не е боледувал никога. Не е вдигал температура, не е настивал, не е боледувал от грип.”

Благодарим на Глория за нейната честност и желание да сподели опита си с хората. Ако имате въпроси към нея можете да ги задавате под видеото и тя с удоволствие би отговорила.

http://andonovo.com/2015/hranene/hranene-za-detsa/da-otgledash-3-detsa-si-samo-na-surova-rastitelna-hrana-opit-spodelya-gloriya-stoilova/

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, Aumi написа:

Ето пример с деца, които са отгледани само с растителна храна и то сурова:
...“Средният ми син, освен кожните си проблеми, които са в ремисия вече повече от 10 години не е боледувал. Никога. Малкия ми син, който скоро става на 13 години, не е боледувал никога. Не е вдигал температура, не е настивал, не е боледувал от грип.”

Това са глупости и проаганда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, simtech написа:

Това са глупости и проаганда.

И защо да е пропаганда? Жената просто споделя начина на хранене в семейството ѝ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Aumi написа:

И защо да е пропаганда? Жената просто споделя начина на хранене в семейството ѝ.

Защото заразните заболявания не се интересуват от диетата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, simtech написа:

Защото заразните заболявания не се интересуват от диетата ти.

Псориазисът не е заразно заболяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Aumi написа:

Псориазисът не е заразно заболяване.

Но грипът и туберкулозата са. Да кажеш, че никога не си бил болен от нещо е меко казано нагла пропаганда. И то не си бил болен, защото си бил тревопасен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, simtech написа:

Но грипът и туберкулозата са. Да кажеш, че никога не си бил болен от нещо е меко казано нагла пропаганда. И то не си бил болен, защото си бил тревопасен.

Може пък никога да не са се разболявали от грип и туберкулоза.
Тъй-като се прави съпоставка между хранещи се с различни категории храни, в случая става ясно, че липсата на месни храни в диетата, не води до страшни заболявания, както се пропагандира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, Aumi написа:

Тъй-като се прави съпоставка между хранещи се с различни категории храни, в случая става ясно, че липсата на месни храни в диетата, не води до страшни заболявания, както се пропагандира.

Води до хроничен недостиг на полезни вещества. Хората са всеядни, не са нито месоядци, нито тревопасни. 100,000 години еволюция човек е ял и месо, и плодове, и риба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, simtech написа:

Води до хроничен недостиг на полезни вещества. Хората са всеядни, не са нито месоядци, нито тревопасни. 100,000 години еволюция човек е ял и месо, и плодове, и риба.

А яденето на месо води до излишък на някои вещества. Затова всеядните хора боледуват много. Повечето болести на цивилизацията са от неправилно хранене .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.07.2016 г. в 4:53, Aumi написа:

Това дете просто не е хранено, за да се стигне дотук. Бебетата по принцип ...

преди 4 минути, simtech написа:

Не знам кой е гледал и кой не е гледал деца. Но явно сте забравили, на каква възраст се дава месо на бебе? След 9 - 10 месец и то по малко в началото, под формата на пюре. Започва се със съвсем малки количества, които постепенно се увеличават.

Което означаве, че ... Ако се започне в началото на 10-я месец - до края на първата година, бебето ще е изяло около 2,5 кг месо. Възрастен човек го изяжда за няколко дни (без да преяжда).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, jhoro написа:

...Но явно сте забравили, на каква възраст се дава месо на бебе?

Те и на мечката малките са месоядни, ама се раждат без зъби и в началото карат на млекце. Говорим за подрастващи организми. Не за бебета. За да се развива мускулна и костна маса, особено пък в пубертета е важно доброто хранене. Обикновено младежите в пубертета са фурии на масата.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, simtech написа:

Те и на мечката малките са месоядни, ама се раждат без зъби и в началото карат на млекце. Говорим за подрастващи организми. Не за бебета. За да се развива мускулна и костна маса, особено пък в пубертета е важно доброто хранене. Обикновено младежите в пубертета са фурии на масата.

Да, но статията е за бебе на 12 месеца.
Веганството наистина може би не е препоръчително за подрастващите, но има хора които от деца не са яли месо, и всичко си им е наред.

преди 16 минути, jhoro написа:

Не знам кой е гледал и кой не е гледал деца. Но явно сте забравили, на каква възраст се дава месо на бебе? След 9 - 10 месец и то по малко в началото, под формата на пюре. Започва се със съвсем малки количества, които постепенно се увеличават.

Което означаве, че ... Ако се започне в началото на 10-я месец - до края на първата година, бебето ще е изяло около 2,5 кг месо. Възрастен човек го изяжда за няколко дни (без да преяжда).

Може би в случая не е фатално че бебето не е яло месо, а че не е яло млечни и може би е имало дефицит на витамин Д.
За да се практикува веганство, хората трябва доста добре да са запознати с храните и техните свойства и да консумират разнообразна и пълноценна храна, за да не получат липси. Но пък  ако го практикуват правилно, могат да бъдат много по-здрави от месоядните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2016 г. в 12:05, Мойра написа:

Веганството си е чисто психическо разтройство, като анорексията и булимията. За мен, да го налагаш или пропагандираш е престъпление. Тези хора са страшно агресивни, държат се, като побеснели кучета и не приемат никакъв начин на живот, различен от техния. Най- опасната им страна е, че действат, като някои религиозни секти. Познавам хора, които обикалят училищата да зарибяват децата към  тяхната общност. В този случай, не знам, дали не са, ако не за убиване, то, поне за уволнение и тези, които ги пускат там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Aumi написа:

Да, но статията е за бебе на 12 месеца....Веганството наистина може би не е препоръчително за подрастващите, но има хора които от деца не са яли месо, и всичко си им е наред. ...могат да бъдат много по-здрави от месоядните.

Веганството, където не се ядат никакви продукти с животински произход е опасно за подрастващите и за бебетата. Майчиното мляко по храстите не расте. Стига глупости. От началото на съществуването на един човек той се захранва с животински продукт. Уж говорехме за животински продукти, ти пак почна да говориш за месо.
И не, веганите НЕ МОГАТ да бъдат по-здрави от МЕСОЯДНИТЕ. Хората НЕ СА МЕСОЯДНИ, те са всеядни. Именно това подсигурява богата диета - здраве. Навремето като че ли не са ти давали рибено масло. А нека да не те захранват с витамин Д, да видим дали нямаше да се изкривиш.
Стига с тия месоядни. Хора, които да карат само на месо няма всред мнозинството. Както и такива, които карат само на растения. Едно дете трябва да яде от всичко и евентуално то ще си избере какво да бъде, а не да се лишава от храни, заради родители смотани имбецили, защото са коне с капаци и признават само тяхната теза за истина и нищо друго не е алтернатива за тях.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е люлката на човечеството - саваните на Африка.

15_IMG_4882.JPG

Средата в която се е формирал човешкия вид в продължение на няколко милиона години (около 7  млн.). Една снимка, говори много повече от всякакви спекулации по въпроса. Който иска да провери с какво се е хранил човека през този период, просто може да поживее с бушмените, които са най- старото съобщество на земята. Виждал съм възстановка на череп от преди 18 000 години на един от първите представители на съвременния човек, дошли в Европа. Визията им е била почти 1:1 с бушмените. В саваните, ядеш, каквото си уловиш и, каквото си изкопаеш - корени и много рядко плодове. Това не са градините на Била, да висят култивирани ябълки от клоните на африканските акации.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Едно дете трябва да яде от всичко и евентуално то ще си избере какво да бъде, а не да се лишава от храни, заради родители смотани имбецили, защото са коне с капаци и признават само тяхната теза за истина и нищо друго не е алтернатива за тях.

А ако детето не иска да консумира месо, ти какво би направил?

преди 20 минути, cybercop написа:

Това е люлката на човечеството - саваните на Африка.

15_IMG_4882.JPG

Средата в която се е формирал човешкия вид в продължение на няколко милиона години (около 7  млн.). Една снимка, говори много повече от всякакви спекулации по въпроса. Който иска да провери с какво се е хранил човека през този период, просто може да поживее с бушмените, които са най- старото съобщество на земята. Виждал съм възстановка на череп от преди 18 000 години на един от първите представители на съвременния човек, дошли в Европа. Визията им е била почти 1:1 с бушмените. В саваните, ядеш, каквото си уловиш и, каквото си изкопаеш - корени и много рядко плодове. Това не са градините на Била, да висят култивирани ябълки от клоните на африканските акации.

Аз лично нямам нужда никой да ми доказва и показва с какво се е хранел човека преди ,сега и т.н.

Повечето от веганите и вегетарианците, са станали такива по етични причини и никакви такива снимки и факти не ги вълнуват. Важното е че не живея в саваната или в пустинята и съм дошла до нивото да се откажа съвсем осъзнато от консумацията на животни. Да, казвам животни, защото когато видя месо, аз виждам животно, а не храна. Не искам да убеждавам никого в нищо, защото всеки организъм е индивидуален. Има здрави хора от хранещите се с месо, има и болни сред вегетарианците. Всеки сам прави избора си какво да яде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Aumi написа:

А ако детето не иска да консумира месо, ти какво би направил?

Ако никога не му дадеш, няма да разбереш какво обича и какво не. А хората дори и днес на някои места все още ходят на лов...за да ядат..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Важното е че не живея в саваната или в пустинята и съм дошла до нивото да се откажа съвсем осъзнато от консумацията на животни.

А, до нивото да осъзнаете, че и растенията са живи същества стигнали ли сте ? Които също реагират на нараняване и стимули. Това, че растението не го боли са басни, отдавна отхвърлени. Смъртта подхранва живота. Така е на тази планета. А, човешкото общество е ускорило още повече действието на това правило. Спираш да ядеш яйца и носачките заминават за кренвирши или храна на кучетата. Същото се случва с кравата, когато спреш да пиеш мляко. Спираш да ядеш месо - унищожават стадата с животни за разплод, защото повече не са им потребни. И, смятайки, че вършиш добро, се получава точно обратното. Друг е въпросa, ако сте претърпели някаква психическа травма, която ви пречи да се храните с животинска храна. Или физическа непоносимост към определен белтък, подобно на тази към глутена в житото.

Всеки човек избира сам, как и с какво да се храни. Ако наистина е избрал сам. Защото, налагането на определен начин на живот над останалите е вид насилие, често граничещо с престъпление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

А, до нивото да осъзнаете, че и растенията са живи същества стигнали ли сте ? Които също реагират на нараняване и стимули. Това, че растението не го боли са басни, отдавна отхвърлени. Смъртта подхранва живота. Така е на тази планета. А, човешкото общество е ускорило още повече действието на това правило. Спираш да ядеш яйца и носачките заминават за кренвирши или храна на кучетата. Същото се случва с кравата, когато спреш да пиеш мляко. Спираш да ядеш месо - унищожават стадата с животни за разплод, защото повече не са им потребни. И, смятайки, че вършиш добро, се получава точно обратното. Друг е въпросa, ако сте претърпели някаква психическа травма, която ви пречи да се храните с животинска храна. Или физическа непоносимост към определен белтък, подобно на тази към глутена в житото.

Всеки човек избира сам, как и с какво да се храни. Ако наистина е избрал сам. Защото, налагането на определен начин на живот над останалите е вид насилие, често граничещо с престъпление.

Цитат

- Защо плачеш?
- Режа лук!
- Абе, вие веганите съвсем изтрещехте, бе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@jhoro : Нека ядат, каквото искат. Но, ми е много неприятно да ме спират на улиците и с неприкрита агресия (направо при някои си е злоба) да се опитват да ми вменят вина, че ям месо и да ме убеждават, колко по- полезна е ГМО соята, овкусена с двадесетина субстанции за създаването на които е отишъл труда на три поколения химици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Да, растенията също са живи същества, но нямат кръвоносна, нервна система, съзнание, сърце, очи, душа, интелект...Което означава, че не страдат.

Цитат

Смъртта подхранва живота. Така е на тази планета. А, човешкото общество е ускорило още повече действието на това правило. Спираш да ядеш яйца и носачките заминават за кренвирши или храна на кучетата. Същото се случва с кравата, когато спреш да пиеш мляко. Спираш да ядеш месо - унищожават стадата с животни за разплод, защото повече не са им потребни. И, смятайки, че вършиш добро, се получава точно обратното.

Не, просто животните за храна в повечето случаи се развъждат по изкуствен начин.
Но пък си прав, в животновъдството, както и в заводите за отглеждане на животни работят милиони хора, които могат да останат без работа и без хляб, ако светът спре да консумира животински продукти.

Цитат

Друг е въпросa, ако сте претърпели някаква психическа травма, която ви пречи да се храните с животинска храна. Или физическа непоносимост към определен белтък, подобно на тази към глутена в житото.

Лично аз, както казах, съм се отказала по етични причини.

Цитат

Да, всичко трябва да е по личен избор и никой не трябва да налага своя избор на другите, без значение дали този избор е месоядство или веганство. Но всеки има правото да споделя своят опит или идеи, които не е задължително другите да одобряват или харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Aumi написа:

Да, растенията също са живи същества, но нямат кръвоносна, нервна система, съзнание, сърце, очи, душа, интелект...Което означава, че не страдат.

@Aumi : Заблуждавате се много сериозно за нервната система на растенията. Тя не като нашата, но съществува. Електрически сигнали, който се предават по тъканите на растението. Един лист, ако се освети и, цялото растение се активизира. Обратния процес става, ако се нарани част от него. Сигналите за нараняване (болка, според човешките разбирания) се предават на цялото растения и то реагира на нея. Научно доказан факт.

Органите, които изреждате, не са съществени. Свеждате възприемането на живота до ниво - "Щом не пищи, докато го колиш, значи не го боли". Но, това важи и за 99% от животните, както и за част от хората с физически недъзи.

Колкото за душата - не знам, откъде сте толкова сигурна за нейното наличие или липса. Може да се окаже, че всъщност ние нямаме душа. Или, нашата душа е слаба и незначителна, спрямо тази на вековно дърво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, cybercop написа:

@Aumi : Заблуждавате се много сериозно за нервната система на растенията. Тя не като нашата, но съществува. Електрически сигнали, който се предават по тъканите на растението. Един лист, ако се освети и, цялото растение се активизира. Обратния процес става, ако се нарани част от него. Сигналите за нараняване (болка, според човешките разбирания) се предават на цялото растения и то реагира на нея. Научно доказан факт.

Органите, които изреждате, не са съществени. Свеждате възприемането на живота до ниво - "Щом не пищи, докато го колиш, значи не го боли". Но, това важи и за 99% от животните, както и за част от хората с физически недъзи.

Колкото за душата - не знам, откъде сте толкова сигурна за нейното наличие или липса. Може да се окаже, че всъщност ние нямаме душа. Или, нашата душа е слаба и незначителна, спрямо тази на вековно дърво.

Може би би било по-точно ако кажа не душа, а съзнание.

След като толкова сте загрижен за болката на растенията, предлагам ви да не ги наранявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...