Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 6 часа, simtech написа:

Умишлено ли промиваш мозъка на хората, така че да ги подведеш да опитат действия, които могат да ги убият?
Подиграваш ли ни се? Може ли да те оставя на слънце за няколко дни без вода и да видим до къде ще стигнеш със сухите си пости? Само 3-4 дни без вода са достатъчни за сериозни, неблагоприятни за живота и здравето последици.
От всяко твое следващо мнение затвърждавам все повече моите впечатления, че вегените са болни мозъци.
п.п И за всички хора, които искат да отслабнат - пийте повече вода. И не се лишавайте от храна. Когато лишавате тялото си твърде много, то се противопоставя, като забавя метаболизма. В следствие на това отслабването става още по-бавно.

Нямам намерение да промивам ничий мозък, а споделям че има твърдения, че тези методи са здравословни, и когато човек има здравословни проблеми, гладуването регенерира стволовите клетки и имунната система:

"Какво става, ако ключът към поддържането на жизнена имунна система е просто да не се яде в продължение на няколко дни два пъти годишно?

Изследователи от Университета на Южна Калифорния в Лос Анджелис казват, че периодичното, продължително гладуване (да не се яде за между два до четири последователни дни в даден момент) не само защитава срещу вреди на имунната система, но също така насърчава регенерацията, особено при пациенти, които са вече с отслабена имунна система.

Валтер Лонго, Професор по геронтология и биологични науки в училището по геронтология USC Дейвис и директор на Институт по дълголетието USC, разглежда ефектите на гладуването при мишки и хора, като наблюдава, че когато тези бозайници гладуват, техният брой на бели кръвни клетки намалява. Резултатът е, че телата им „рециклират“ старите имунни клетки, като по този начин предизвикват производство на нови имунни клетки, които да ги заменят. С течение на времето имунните клетки могат да се износят и да спрат да функционират на оптимални нива. Преди се е смятало, че не може да се направи много, за да се преодолее това, освен процедури със стволови клетки. Все пак, това най-ново изследване показва, че периодични цикли на гладуване всъщност задействат някакъв регенеративен ключ в тялото, променяйки сигналните пътища за хемопоетичните стволови клетки, които генерират кръвта и имунитета."

http://biopogled.com/гладуването-регенерира-стволови-кле/

Цитат

Един откровен въпрос - ти глупав ли си или просто напълно неук?
1. Няма такова нещо като "гнойна клетка". НЯМА ПОДОБНА ГЛУПОСТ. Гнойта е течност, следствие на възпалителен процес. Съдържа причинителите на възпалението и бели кръвни клетки, които се стремят да унищожат първите.
2. Интересно как ще пиеш мляко, което извлича калций от собствените ти кости.
3, Млякото минава през процеса пастьоризация, както и много други продукти. С него се убиват голяма част от микробите вътре. В домашни условия се извършва преваряване.
4. Чисто теоретично не знаеш коя птичка се е изакала върху домата, който ядеш и с какво е било пръскано растението. За разлика от млякото, доматите само ги миеш, не ги пастьоризираш. Не знаеш какъв птичи грип можеш да хванеш от салатата си.
5.  Антибиотици? Нищо ново.Ти такива не ползваш. Факт е, че не е хубаво да се използват самоцелно антибиотици при отглеждане на животните.

..................

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, simtech написа:

Един откровен въпрос - ти глупав ли си или просто напълно неук?

Освен това горе, което аз простака съм го написал за млякото. Ще се опитам,аз глупака да кажа с няколко думи историята на млякото. Дано го разбереш, не можем всички да сме умни. 

Кравите се държат в  мизерни затвори, когато раждат кравите / //умните като теб/// человеци взимат телетата,  за да можеш ти //умника/// да пиеш тази наслада, която дава кравата/ мляко/, вместо да пие детенцето на кравата.

Това е все едно жена ти да ражда и някой да  вземе детето й,  за да може да я доят,да дава мляко, за да можем ний да пием мляко от жена ти, но дажбата на мляко е малко,  за това  я  бухат с някакви в/ва, за да дава повече и повече. 

Та да се върнем на  кравите. Кравите  се тъпчат буквално с някакви изкуствени вещества, тъпчат ги примерно  и с антибиотици, за да може твоя милост да има повече,  и повече , и повече мляко.

Ако кравата роди мъжко. Това значи, че ще е за пържолки.  Ако е женско за мляко.  Ако не дава повече мляко, но дава или не дава щом стане на 5 години под ножа и  това значи за хамбургери в Мак Доналдс. 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че всеки е свободен да живее и да се храни както намери за добре. Малко е  ... тягостно, да се обясняват по подобен начин обстоятелствата, заради, които всички хранещи се с месо трябва да се чувстват убийци и престъпници. Добре е да започнем от там, реално кравите, овцете, агънцата и пиленцата, за какво всъщност са създадени. За домашни любимци, да си ги отглеждаме, или да се изхранваме? Помислете малко преди да обвинявате по-голяма част от човечеството в нехуманност и брутализъм. Когато "вземат" на кравата теленцето, наистина ли мислите, че тя милата страда къде ли й е рожбата? За да се прецени, че млякото на кравата и овцата са продукти, които помагат за изхранването на човека, очевидно Благодарение на този човек съществуват тези животни, защото той ги храни и пои. Това им е предназначението на животните и то конкретно тези. Ако всички хора станат вегани и спрат да ядат месо, животните ще умират от старост, никой няма да има ресурс просто да ги отглежда, за да им се радва и да ги има като вид, и така и хората и самите животни ще измрат, едните от гладуването, а другите, защото няма кой да се грижи за тях.

За това, нека, който си има здравословни проблеми и трябва да спазва определени диети за холестерола, да го прави, или пък е любител на животните, да си направи ферма или зоологическа градина, но да позволи на останалите да не се чувстват като най-лошите създания на света.

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, acnekt написа:

Освен това горе, което аз простака съм го написал за млякото. Ще се опитам,аз глупака да кажа с няколко думи историята на млякото. Дано го разбереш, не можем всички да сме умни. 

Кравите се държат в  мизерни затвори, когато раждат кравите / //умните като теб/// человеци взимат телетата,  за да можеш ти //умника/// да пиеш тази наслада, която дава кравата/ мляко/, вместо да пие детенцето на кравата.

Това е все едно жена ти да ражда и някой да  вземе детето й,  за да може да я доят,да дава мляко, за да можем ний да пием мляко от жена ти, но дажбата на мляко е малко,  за това  я  бухат с някакви в/ва, за да дава повече и повече. 

Та да се върнем на  кравите. Кравите  се тъпчат буквално с някакви изкуствени вещества, тъпчат ги примерно  и с антибиотици, за да може твоя милост да има повече,  и повече , и повече мляко.

Ако кравата роди мъжко. Това значи, че ще е за пържолки.  Ако е женско за мляко.  Ако не дава повече мляко, но дава или не дава щом стане на 5 години под ножа и  това значи за хамбургери в Мак Доналдс. 

Ясно е, че мразиш млякото. И, доста едностранчиво представяш нещата.

Мляко не се получава само от крави. При козите и овцете, почти не се среща интензивна технология на отглеждане. А, и в България, ферми, подобни на американските и германските се броят на пръстите на една ръка. Все още, кравите масово се отглеждат на свободна паша.

Можеш да си намериш козе мляко на цена от един лев за килограм. От кози, които пасат билки всеки ден.

Съвременните породи крави за мляко, дават толкова мляко, че теленцето не може да го изпие и да иска. То се отделя от майката и му се дава част от издоеното мляко. Ако се остави да пие само то, кравата ще развие мастит и ще осакатее.

При породите за месо, отделянето на теленцето не е задължително. Но, там, физиологията на животните е друга.

Антибиотиците са лекарство. Дават се на болни животни, а не, за да имат повече мляко. Съвременните породи животни и сортове растения са много неустойчиви към болести и от там идва честата употреба на лекарства и препарати за растителна защита.

Колегата от последния пост има едно правилно допускане, макар и не съвсем точно. Ако спреш да пиеш мляко, спира и отглеждането на крави, овце и кози за мляко. Но, те няма да бъдат оставени да умрат от старост. Най- много месец след сриването на пазара, ще бъдат заклани и преработени в колбаси или храна за кучета. Защото от животни за мляко, добра пържола не става.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е тъпо да има сравняване

Хората не са еднакви

Има хора, за които месото е Храната, защото се чувстват добре, когато се хранят с него 

Има хора, като мен, които ядат смесено, защото им се хапва отвреме-навреме

Има хора, които не понасят месо

Всеки си е прав за себе си

Не е грях да се яде месо, поне не на тази планета и вегетерианците нямат какво да кажат по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aumi написа:

Нямам намерение да промивам ничий мозък, а споделям че има твърдения, че тези методи са здравословни

Имало "твърдения"?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, vivilon написа:

Не е грях да се яде месо, поне не на тази планета и вегетерианците нямат какво да кажат по въпроса

И защо да нямат правото да се изказват по въпроса?

Лично аз казах защо съм станала вегетарианка - защото мисля, че не е нито хуманно, нито етично да се избиват животни. Ако кажете че според вас е - ок. Просто имаме различна ценностна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Само ще ти обърна внимание, че никъде в нейните думи не се казва, че нямат право.
Когато се вадят думи от контекста на цяло изречение, в 90% се получава друго смислово съдържание.

И както каза ти във второто си изречение и за едните и за другите има място на тази планета, като едните с нищо не са по-добри от другите и обратното.
Въпрос е на личен избор и споровете са излишни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, Aumi написа:

Нямам намерение да промивам ничий мозък, а споделям че има твърдения, че тези методи са здравословни, и когато човек има здравословни проблеми, гладуването регенерира стволовите клетки и имунната система:

Да започнем от началото.
Относно белите кръвни клетки - това е чиста демагогия. А може би просто цитатът ти е нарочно заблуждение. Червените кръвни телца и белите кръвни телца се рециклират и имат относително къс живот. Независимо дали си гладен или сит, те имат зададен живот. Да се твърди, че ако човек не гладува, то тези процеси не работят си е умишлен опит за заблудение на неуки хора.
Относно видеото с нещастното, недоволно, незадоволено момиче - никой в България не гледа крави по този способ, още по-малко им бърка в ануса. Всъщност тук кравите се пасат поляните и като гледам далеч не се осеменяват изкуствено.
Може би ще ти бъде необходима минутка размисъл предвид факта, че много деца, които са изгубили майките си при раждането им, са щели да последват своите майки, ако е нямало с какво да бъдат захранени.
Трябва дебело да подчертая и задължително да отбележа, че говореше за не пиене на вода. Обезводняването е в състояние да доведе човек до немощност за броени дни. Обменните процеси в тялото разчитат на водата.

преди 12 часа, acnekt написа:

Навремето баща ми е работил в земеделска кооперация. Много добре знам как кравите се отглеждат, как се разхождат на паша и дори се пазят от хората. Много добре знам от къде идва пшеницата как става на хляб. Безочливо е..не, безрамно е да твърдиш подобни неща. Съзнанието ти е промито от пропагандата на веганите.
И не на последно място. Земеделието и същинското животновъдство са причините за устойчиво развитие на древните цивилизации. Тези 2 изкуства са ги деляли между развитие, просперитет, сила и сигурна смърт. Нямам никакво намерение да съжалявам, че моите прадени са отглеждали животни, вместо да ги ловуват, за да са можели да се нахранят. И че целият смисъл на съществуването на питомните животни е да задоволяват потребностите на човек. Нямам намерение да се извинявам за това, че прадедите ми са се обличали в кожи и са шиели с костни игли със сухожилия на убити животни.
Чисто прагматично погледнато, опитомяването и отглеждането на домашни животни е съхранило много от природата. Ако това не беше факт, много повече диви животни щяха да бъдат ловувани и изтребвани за храна. Устойчиво развитие е, когато сам можеш да произвеждаш храната, която ти е необходима и не се налага да нанасяш щети на природата.
Може и да виждаш всичко това като геноцид, като жестокост, но така е устроен светът. Имало е време, когато нашият вид е бил избиван от съблезъби тигри, бил е уязвим и не е имало милост за нас. Природата не е милостива и в нея действат законите на джунглата, т.е законите на по-силния.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Aumi написа:

...

Лично аз казах защо съм станала вегетарианка - защото мисля, че не е нито хуманно, нито етично да се избиват животни. Ако кажете че според вас е - ок. Просто имаме различна ценностна система.

Аз бих интерпретирала така: Вегетарианците нямат право да съдят останалите и да определят ценностите, етичното и хуманното.

Съответно от там да умозаключават, че те са най-добри на света и заслужават да дишат въздуха на тази Земя.

Много ми хареса мнението на simtech :minion-reading:бих го използвала и цитирала в спорове с вегани, но ... друг път.

Демонстрациите им пък вече са върха на ексхибиционизма и на хора без работа. Искам да измислят нещо против катастрофите по пътищата и употребата на наркотици ...

Времето, което отделят за подобни демонстрации да отидат да оберат малко праскови и да ги продадат на пазара. Ей така да са полезни с нещо. А преди това може и да засадят малко зеленчуции друг вид храна необходима за тяхното съществуване. НО! много важно, да измислят начин да се отърват по хуманен начин от диви животни-вредители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, Aumi написа:

Траките са били вегетарианци

Траките са правили човешки жертвоприношения. И отново, поредният евтин опит за манипулация. И не, не са били вегетарианци. Защото в противен случай навярно Аристотел лъже.
В заключение относно раздразнителното женско създание, което е записано и пуснато като видео по-горе ще изкажа циничен коментар - ама "мъжко" мляко пие и се радва сигурно, нали?

Цитат

Траките са притежавали огромни стада от коне, кози, овце, едър рогат добитък... В нашите земи са се отглеждали и свине, горите са били пълни с дивеч, реките с риба, в Струма се е ловяла змиорка. Маслото – един деликатес и скъпа стока в древността е било съвсем достъпно у нас. Гърците дори са смятали, че дедите ни са се мазали с масло...на такова изобилие и богатсво са се радвали траките.

Цитат

В древността ловът е бил не просто забавление, но и начин да се допълни диетата с храни богати на белтъчини (месо от дивеч). Аристотел разказва, че в Тракия местното население ходело на лов за птици със сокол. Хищникът донасял покорно своята жертва на господаря си и за награда получавал парче месо.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ултрамаратонец съсича митовете за протеина

rich-roll-vegan-710x434.jpg

Аз се храня с растения. Това означава, че не ям нищо, което има лице или майка. Животните са доволни от това. Също така, аз съм ултра-издръжлив атлет. Това означава, че не притежавам някаква изключителна бързина, но мога да продължавам цял ден. Жена ми е доволна от това.

Традиционното схващане е, че „веган“ и „атлет“ просто не са съвместими — нека го наречем непреодолими различия. Тук съм да заявя, че това са пълни глупости.

rich-roll-plant-based-athlete-768x431.jp

“Но откъде си набавяш протеините?”

Не минава и ден без да ми зададат този въпрос. Ако получавах по един долар всеки път, когато някой ме попита това, сега всеки член на моето семейството щеше да кара Тесла.

Повечето вегани настръхват при този въпрос. Готови за битка, те заемат защитна позиция и тръпнат в очакване на неизбежната, нестихваща с времето битка на месоядни срещу растителноядни, която винаги се разразява след този въпрос. Защото системите от вярвания по отношение на храната са дълбоко укрепени в нас — те са точно ей там до религията и политиката — всеки се пали, а емоциите са главозамайващи. Докато успееш да мигнеш, стрелите вече летят и в двете посоки. Разговорите се превръщат в спорове. А споровете често се обръщат в лични нападки и обиди… безкрайно, безнадеждно и безрезултатно мерене на нещо си, което в крайна сметка оставя и двете страни още повече вкопчени в тяхната непоклатима догма и никога не води до нещо продуктивно.

Аз мразя това — това е причината голяма част от обществото ни да намира веганите за дразнещи. Вместо това, аз приемам въпроса с радост. Ако някой попита, аз приемам това за любопитство и искрен интерес от тяхна страна — като възможност за започване на продуктивен диалог. И така, нека се опитаме да проведем този диалог. От продуктивния вид. Моята гледна точка за слона в стаята (бел.ред. – англосаксонски израз, който означава, че има някакъв огромен проблем, голям колкото „слон в стаята”, но ние не искаме да го видим)… нито повече, нито по-малко.

Живеем в общество, в което сме били умишлено подведени да вярваме, че месото и млечните продукти са единственият източник на приемани с храната белтъчини, които имат някаква стойност. „Без обилни количества животински протеини е невъзможно да бъдеш здрав, какво остава да бъдеш спортист.“ Това послание е навсякъде, от наскорошните (и изключително успешни, бих добавил) изключително доходоносни рекламни кампании на млечните лобита, представящи млякото с шоколад като ултимативната напитка за възстановяване при спортисти (диаболично гениално), до подвеждащите хранителни етикети и главозамайващия брой изповеди на фитнес експерти. Протеин, протеин, протеин — налагат ни отвсякъде, често подсилен с добавката, че колкото повече, толкова по-добре.

rich-roll-photo-768x574.jpg

Без значение дали си професионален спортист или практикуваш седене на дивана, това схващане за протеина е толкова дълбоко вкоренено в нашата колективна система от вярвания, че да се опиташ да го подложиш на съмнение е равносилно на еретизъм. Но от личен житейски опит, аз започнах да вярвам, че тези всепроникващи схващания са в най-добрия случай заблуждаващи, ако не изцяло погрешни… подхранвани от добре финансово подкрепена кампания на дезинформация, която се ръководи от мощни и изключително богати хранително-вкусови, животновъдни и други корпоративни интереси,  които влагат безкрайно време и маркетингови пари в убеждаването на обществото, че тези продукти са абсолютно необходими за нас и без тях няма да можем да продължим да дишаме и издишаме въздух от нашите дробове.

Натъпкването ни с животински протеини не се крепи само на лъжи, то ни убива, примамвайки ни да се угояваме с камара от промишлено-отгледани, претъпкани с хормони и пестициди, бедни на фибри и изключително високи на наситени мазнини продукти. Храненето по този начин, продължавам да съм убеден (въпреки модерните в момента лъжливи обещания за здравословността на високомазнинни и нисковъглехидратни диети), е действително основен фактор за епидемията от сърдечносъдови проблеми (убиец №1 в света) и много други причинени от съвременния начин на живот проблеми, които превърнаха нашата просперираща нация в едно от най-болните общества на планетата.

Наистина, протеинът е един от жизненоважните макронутриенти, абсолютно необходим не само за изграждането и възстановяването на мускулната тъкан, но и за поддържането на изключително широк спектър от жизнени функции на тялото. Но има ли значение дали белтъчините идват от растения или животни? И от колко протеин се нуждаем всъщност?

Белтъчините са изградени от двайсет различни аминокиселини, единайсет от които могат да бъдат синтезирани натурално от нашите собствени тела. Останалите девет — които наричаме есенциални аминокиселини  —  трябва да си набавим от храната, която ядем. Така че технически, нашите тела се нуждаят от определени аминокиселини, а не от протеин като цяло. Тези девет незаменими аминокиселини не са изключителна собственост на животинското царство. Всъщност, те поначало се синтезират от растения и ги има в месото и млечните продукти само защото тези животни преди това са се хранили с растения.

Въпреки истерията по „маслото отново е на мода“, която наскоро се появи на корицата на списание TIME, най-добрата медицинска наука без съмнение е отредила на казеина и суроватката титлата на веществени причинители на дегенеративни заболявания. Протеините в млякото, които носят името казеин се свързват с появата на различни заболявания, включително рак. А любимата на спортистите суроватка е нищо повече от силно преработен, нискокачествен отпадъчен продукт от производството на сирене — още едно диаболично хрумване на гения на млекарската индустрия, която създаде бизнес за зилиони долари  от продукт, който е предназначен да бъде изхвърлен в канала.

rich-roll-photo

Що се отнася до моя личен опит в живота ми до сега, преминаването към изцяло растителен начин на хранене преди седем години изцяло подобри моето здравословно състояние на цялостно ниво и възвърна младостта в моето тяло на средна възраст, за да мога да започна отново с фитнеса по един нов начин. Колкото и трудно за вярване да звучи за някой, истината е, че моите атлетични постижения бяха постигнати не въпреки смяната на начина ми на хранене, а като пряк резултат от възприемането на този нов начин на живот и хранене.

Но аз не съм единствения, който смята така:

Смисълът е следния: всеки един от тези атлети, както и безброй други, ще ти каже следното нещо: вместо месо, мляко, яйца и суроватъчни добавки, се опитайте да се храните с неща в основата на хранителната верига: цели растителни храни; а протеиновите си нужди компенсирайте от източници като бял, черен, червен и всякакъв боб, нахут, леща, бадеми и всякакви ядки и семена, а за по-заможните може спирулина и киноа. Дори да се храните с храни, които имат по-ниска концентрация на протеини като картофи, сладък картоф и банани, вие отново ще си набавяте точно това, от което се нуждаете.

Дори и да не се храните с нищо друго освен изобилие от пресни плодове, вие пак няма да страдате от недостиг на протеин (или дори на някоя от конкретните аминокиселини). Освен ако не сте недохранени и умирате от глад, е невъзможно да имате недостиг на протеини. Въпреки огромното натоварване, на което подлагам своето тяло, понякога тренирайки по 25 часа в седмицата за изпитанията по ултра-издръжливост, този тип режим ме захранва от години, без да имам каквито и да е проблеми по отношение на изграждането на чиста мускулна маса. На практика, да се храня само с растителна храна всъщност драстично увеличи моята способност за физиологично възстановяване между тренировките — светия граал за подобряването на спортните постижения. Честно казано, на 47 годишна възраст аз се чувствам по-здрав и атлетичен от когато и да било, дори и от времето когато се състезавах на световно ниво като плувец в Станфорд в края на 80-те.

И без значение какво са ви казвали, мога да ви уверя, че повече протеин не е по-добре. Покрийте своите дневни нужди и спрете до там. С уважение към атлетите, не съм видял нито едно научно изследване, което някога да е показали, че приемът на протеин над препоръчителния дневен минимум (10 процента от дневния калориен прием) стимулира допълнителното изграждане на мускулна маса или помага за физиологичното възстановяване на стресираното от тренировки тяло. И въпреки това повечето хора — смазващото мнозинство от които водят предимно заседнал начин на живот — обикновено консумират над три пъти повече от необходимата им доза протеин.

Истерията по протеина е не само необоснована, свръхексплоатирана заблуда, но е и изключително вредна. Не само има доказателства, че допълнителния прием на белтъчини се складира в мазните клетки, но и предразполага към голям набор от различни заболявания, като остеопороза, рак, възпрепятстване функцията на бъбреците и сърдечни болести.

Все още не сте убедени? Помислете за това: някои от най-мощните животни на света — слонът, носорогът, хипопотамът и горилата — са задвижвани от силата на растителната храна. И никой не ги пита откъде си набавят протеин. Така че разкарайте тази пържола и елате при мен за порция киноа и леща.

Рич Рол, веган ултра-атлет и автор на книгата „Finding Ultra“

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.07.2016 г. в 19:53, Aumi написа:

А хуманно ли е да подяждаш животните като им консумираш храната?

И ако разгледаме еволюцията ще видим че човека е хищник, както и 90% от животните на земята. Е, защо трябва да бягаме от природата?

П.П. То и аз съм "вегетарианец", най обичам тея растения, които растат на кокал....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най обичам да ям храната на пчелите. И пекмез. Месо да яде който иска. Таман няма да прави конкуренция за салатата. И, не че се налагам, но пиенето е най вредно. Спрете пиенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, valkiria1 написа:

Месоядният е безразличен към вегетарианеца ,докато вегетарианецът е най-често нетолерантен ,агресивен и осъдителен в отношението си към месоядното съсловие. 

Само че тази тема, ако не си разбрала е за вегетарианството, и е естествено в нея да се обсъжда този вид хранене, който явно за много хора е неприемлив и дразнещ. Да, точно това хранене и този избор дразни месоядните хора, които изобщо не могат да разберат защо хората стават вегани или вегетарианци. Тук непрекъснато пишат месоядни, които нападат вегетарианството, като се опитват да защитават месоядството с мотивите, че хората са били така създадени, или че така са оцелили, или че са хищници и всеядни по рождение и т.н. Или пък със смешните нападки, че растенията също имали чувства, а ние сме ги убивали и изяждали...
Е, трябва да разберете в крайна сметка, че избралите да бъдат вегетарианци или вегани, са избрали да не бъдат повече хищници. Че това са еволюирали в съзнанието си хора, без значение че вие ще ги наречете ненормални, фанатици, бузумни и т.н. -

На този етап все още не можете да го разберете и осъзнаете, но това е бъдещето на човечеството...без значение дали ви харесва или не. :emoji_smiley-08:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вегетарианците са подобно на гейовете отклонение на природата ! :)

Добре ! Има си го ! Но защо трябва да се парадира с отклоненията ?:angry:

преди 25 минути, Aumi написа:

.....Че това са еволюирали в съзнанието си хора.....

Еволюирали в .........вместо всеядни - тревопасни ! За съзнание тук и дума не може да става......става дума за отклонение , ограничаване на възможностите , частен случай на еволюция !:)

Иначе , кой месояден ще откаже надвечер една ракийка с шопска ?....:angry:

`Ми направо да минем към витамини и Кока-Кола .... ! Щото те и тревите някой ден ще еволюират - "Денят на трифидите".... :lol6:

Още не сме еволюирали , по между си да не се трепем с удоволствие .....те се "загрижили" за животните , щото имали съзнание....! :angry:

Вече си има и обединително понятие за всички такива отклонения от природата - толерасти !!! :lol6:

....усмихваме се снизходително на горното , но последствията вече ясно ги наблюдаваме в Европа и не само....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, valkiria1 написа:

Месоядният е безразличен към вегетарианеца ,докато вегетарианецът е най-често нетолерантен ,агресивен и осъдителен в отношението си към месоядното съсловие.  Укорът на вегетарианеца фанатик към месоядните е форма на насилие спрямо свободния избор на други индивиди. Настояването и досадните нравоучения на тема " вие сте хищници " ,вие подкрепяте убиването на животни и пр... бла-бла е индикация ,че всъщност укоряващия крета духовно.  Отричането на свободния избор на другите индивидуални съзнания , е насилие ,независимо зад какви светли бонбонено розови лозунги се крие.  вегетарианците в своята досадна упоритост да налагат  и досаждат на света със своя хранителен фетиш са вегетиращи агресори.

Това,  “ крета духовно“ истински ме развесели! А и “вегетиращи агресори“ не е лошо! Иначе, ако си препрочетеш постовете, независимо от темата може би ще се определиш като “ месоядетиращ агресор“. Качеството да се изказваш като последна инстанция с всичките дози сарказам и подигравки към инакомислещите, подсказва в същността си духовно кретане и лутане, “но нейсе запуши я“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, izen написа:

Това,  “ крета духовно“ истински ме развесели! А и “вегетиращи агресори“ не е лошо! Иначе, ако си препрочетеш постовете, независимо от темата може би ще се определиш като “ месоядетиращ агресор“. Качеството да се изказваш като последна инстанция с всичките дози сарказам и подигравки към инакомислещите, подсказва в същността си духовно кретане и лутане, “но нейсе запуши я“.

Объркана ти е главата от глупости....инакомислещи е едно , заблудени е съвсем друго !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

както и не познавам вегетарианец ,който да не прекарва по -голяма част от времето си в скучни, нескончаеми дебати и поучения ,въздигащи в пиедестал обекта на неговия фетиш- храната.

Е, аз съм такъв вегетарианец и да знаеш, че болшинството са като мен. Дори изпитвам неудобство, когато сме канени някъде на вечеря и домакинята специално приготвя отделно ястие за мен. 

преди 47 минути, by_chechi написа:

Вегетарианците са подобно на гейовете отклонение на природата ! :)

Не се подавай на стереотипите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, by_chechi написа:

Объркана ти е главата от глупости....инакомислещи е едно , заблудени е съвсем друго !

Ами така кажи. Аз досега те имах за инакомислещ !!!

преди 36 минути, valkiria1 написа:

но не виждам защо ти не си съгласна да дадеш това право на другите.

Това къде го е забранила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, valkiria1 написа:

Оставете салатите и животните сами да урегулират своето съществуване така както е ставало милиони години.

:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, flare написа:

:ohmy:

Малко ли ти се вижда или много. То е едно и също де, ама за протокола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

Е, защо трябва да бягаме от природата?

Логически погледнато това не е аргумент с тежест по темата :P В зависимост от какво имаш предивид под бягане от природата де, но по моето разбиране ние като вид го правим от много време насам по най-различни причини и с най-различен резултат - не задължително лош.

преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Малко ли ти се вижда или много. То е едно и също де, ама за протокола

Не, вижда ми се странен порядъкът на стойността предвид убежденията на авторката на цитата за обхвата и точността на научните измервания на възраст на органична материя споделени в една друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, мо_хи_ни написа:

...Не се подавай на стереотипите.

Тези са загубили реална представа ! Хабер нямат защо им се позволява повече от колкото им се полага . А думичката е ясна и разбираема - разделение на общността , по всяко възможно ниво и посока ...

Една шепа отклонения , да ти налагат нови , общи правила на поведение - това им е напоследък общото , типичното .

Стереотипите за това са стереотипи , защото отразяват общото , типичното . Въвеждат ред в кочината...А са стерео защото , всеки да си знае мястото и пространството което му се полага . Да не си вре зурлата в чуждата паница и да рие с копита , ами да си гледа в своята , какво му е дал Оня и какво му е взел.....

Целта е тъкмо тази ! Разбиване на стереотипите .....до пълна Ентропия (неопределеност) . Никой да не знае кой е , какво е , къде е и какво дири там !

Само , че на тези , "еволюционно израстналите" и през ум не им минават такива мисли във "възвишените" им ....представи .

Ами който пасе - да си пасе . Който с месо се храни , да мре ли ?

Такъв е законът на Живота , къде що живо има ! Винаги и на всякъде някой някого или нещо изяжда за целите на собственото си съществуване...И така трябва !!! Иначе следва залиняване и пълно разложение.....в рая .....

....Проблемът е съвсем друг !!!

Нарича се Лакомия - преяждаш , повръщаш и пак преяждаш , и пак повръщаш.....край няма ! И няма значение с какво точно преяждаш - смисълът е да преяждаш ! Само при човека е така.....защото имал съзнание ! Баси !

....Гади ми се от такива.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...