Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

преди 8 минути, cybercop написа:

Няма да се плашите. Готова сте вече. Репликата за млякото, което изглежда не знаете, че се вари преди консумация ви вкарва в сектата автоматично.

По т.2 : И, тук няма от какво да се притеснявате. Лабораториите работят непрекъснато в всеки ден създават нови химически субстанции. И, заради тези имитиращи продукти, много хора наистина се отказаха от истинските. Както и от живота.

След последната ви публикация, виждам, че вече сте достигнали ниво, при което е безпредметно да ви се пише или говори, каквото и да е. Лек ден ви желая! Аз съм дотук в тази тема.

Ако приемате веганството като сектанство, а не като смислен начин на живот, да, наистина няма какво повече да обсъждаме, а и предварително знаех, че няма смисъл от никакво обсъждане, защото всеки сам е направил своя избор.

И аз ви желая лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко трябва да е примерено,балансирано.Не да се лишава организма от едно или друго.Да отнемат детето е най-правилно.А да реши дали да е веган-след навършване на пълнолетие.Избора трябва да е личен,на зряла възраст.Примера ясно показва че мозъците на родителите му не функционират правилно,в следстие на липсата на месо в менюто им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, Aumi написа:

Ям изобилно плодове, зеленчуци, ядки, понякога бобови и зърнени На пазара днес има изобилие от много по-полезни био зърнени храни, като елда, киноа, амарант, различни варива, семена като чиа, лен, сусам, тахани и т.н.
Много е странно, че хората си мислят, че ако не ядат месо, няма какво да ядат

Извинявай, ама ти сектант ли си? Ядеш обилно плодове и зеленчуци, ама нито плодовете, нито зеленчуците не носят необходимото количество калории, които са около 2000 на ден като минимум. Гъбите имат 13килокалории/100грама. За да мога да си запълня дневните нужди от калории, аз трябва да изям 15 КИЛОГРАМА гъби. (13килокалории/100грама=130килокалории/1кг=1300килокалории/10 килограма)
От друга страна - 250килокалории/100грама е калоричността на хляба.
Почти няма плод или зеленчук с калоричност над 100 килокалории/100грама, освен т.нар "ядки". Вече разбирам защо сте хърбави и нещастни, защото пукате от глад. Ей за това онова детенце е тежало 5кг на 1 годинка, колкото тези новородено.
Другите същества могат да ме ядат при възможност, аз не мога да ги ям, така ли? Етиката нещо много еднопосочна. А мислиш ли, че примерно млечните продукти съществуват на база на удобното сътрудничество между хората и домашните животни? Или примерно яйцата? Хората пазят кокошките, които иначе щяха да станат за броени дни за храна на дивите животни. Или например овцете.
Млякото било болестотворна течност, ама майка ти да не би с ракия да те е кърмила?
И последно - много нанагорно ще ми дойде, ако си купувам все ядки, за да не умра от глад. Белените бадеми са по 25лв/кг, повече от филе елена. Ако ям типични български храни като боб, картофи, праз, домати и краставици ще пукна от глад след няколко месеца.
Ахам...Вие веганите хич не убивате, растенията не са живи същества. Верно ли на са те учили на универсалните белези на органичният живот? Или те ябълките са като камъните.

преди 2 часа, Aumi написа:

Ако приемате веганството като сектанство, а не като смислен начин на живот...

Всяка крайност как се нарича?
Значи и аз ям фъстъци с бирата, и аз ям салати, и аз ям леща, ама не ги имам за основно ястие, без нищо друго, а като прелюдие към същинското ядене, гарнитура.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

По-малка част, поради факта, че самите животински продукти са нездравословни поради факта, че животинските продукти - месо или мляко, сирене и яйца, са пълни с бактерии от самите животни, или лекарства и антибиотици, които се ползват при промишлено отглеждане на животните. Всички болести които носят в себе си животните, чрез консумиране на тяхната плът или продукти от тях, се предават на човека. Дори и млякото от едно животно, е телесна течност която е пълна с болестотворни организми, бактерии, вируси и все повече се отвращавам като си помислям, че приемам телесната течност на друго живо същество.

Ти се връщаш в ерата на хомо-еректус,  преди откриването на огъня. Тогава като теб предците ни са били наясно, че месото и млякото не са добре за телата им. 

Да те светна на една делавера: казва се "огън". Ако се третира месото, или млякото, то тези бактерии умират и става чудесно за ядене. След четвърт милион години печене на огън сме измислили даже и електричество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, zemonti написа:

Ти се връщаш в ерата на хомо-еректус,  преди откриването на огъня. Тогава като теб предците ни са били наясно, че месото и млякото не са добре за телата им. 

Да те светна на една делавера: казва се "огън". Ако се третира месото, или млякото, то тези бактерии умират и става чудесно за ядене. След четвърт милион години печене на огън сме измислили даже и електричество. 

Не е точно така. Още Хомо Хабилис са били нещо, като мършояди, колкото и неприятно да звучи. В смисъл, доказано е, че са чупили с примитивни каменни инструменти, костите на убитите от големите хищници животни за да извадят костния мозък. Намирани са и купчини с черупки от миди и изхабени каменни инструменти, около бреговете, което показва, че е имало популации, живеещи до морето и изхранващи се от него. Само огризки от ябълки не са намирани.

Хомо Еректус, който се е застъпвал в определен момент от развитието си с Хомо Хабилис - преди около 2 млн, години е първия истински ловец. Много успешен. Само при един лов са намерени разфасовани над 50 големи и малки гигантски павиани, живели по това време. Избито е било цяло стадо. А, това са били страховити животни с размери на мечка. Това е и периода на масов канибализъм, вероятно продиктуван от нуждата на белтъци за ускорено развиващия се мозък. Това се разбира лесно, щом намериш човешка кост в огнището със следи от много острите кремъчни ножове с които е отделяно месото от тях.

Колкото до огъня - установено е, че е ползван от Хомо Еректус още преди 1 милион години, а не преди 250 хиляди. Тогава е вече прехода към двата подвида на хомо сапиенс. След откриването на огъня, челюстите на Х. Е. са отслабнали, ръстът му е нараснал почти до нашите размери, а заради събирането на едно място и обмяната на опит, оръжията му (почти всички за убиване) са се усъвършенствали още повече.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, zemonti написа:

Вегетарианството е по-здравословно от веганството и още по-здравословно от пълното неядене на нищо. :15:

Вегетарианството е "хоби" за шемети със сериозна мотивация и самодисциплина. Съответно рядко върви с преяждане, обилни мезета и подобни затлъстяващи за всеядните. За това изглежда здравословно. МИТ!

Ако един всеяден спазва самодисциплина, той ще е по-здрав от тревопасните и подобни.

Имам предвид, че в животинските продукти има витамин Б-12 и пълноценни протеини - такива, съдържащи незаменимите аминокиселини в добри количестива. Затова неяденето на месо не е проблем. Докато един веган дали след 2, 5 или 25 години неизменно ще се озове в болница със симптоми на дефицит, без значение, че наляво и надясно разправя, колко добре се чувства.

преди 7 часа, simtech написа:

Млякото било болестотворна течност, ама майка ти да не би с ракия да те е кърмила?

Кърменето не го броят, защото е естествен процес. Чуждото мляко обаче им образувало слуз в червата и дихателните пътища. Нерядко можеш да срещнеш и аргумент от типа "Ти да си виждал лъв да бозае от хипопотам? Само хората са толкова сбъркани да консумират чужда кърма". :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Гемето написа:

Ти да си виждал лъв да бозае от хипопотам?

Хаха, ама не сме открили ние и тая топла вода. Примерно, някои видове мравки защитават листни въшки от техните врагове, защото ги гъделичкат и се отделя едно сладко дето мравките го ядат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 51 минути, Гемето написа:

Само хората са толкова сбъркани да консумират чужда кърма".

Не всички хора имат поносимост към млечни продукти. Тя се е развила при определена част от популацията във връзка с изхранването й. Номадите са се изхранвали основно от това, което могат да добият от животните, които отглеждат.
Факт е, че животните нямат проблеми да пият чуждо мляко. Хранил съм малки котенца с краве мляко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месце  и то свинско, мазно с лучец!  Ууууу , умирам за него, та ако ще да е най вредното нещо на планетата! От соковете обожавам плодовите, от грозде престояло в някакъв съд!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Aumi написа:

Който иска да си пасе трева! Аз без месо не мога! Изобщо във войни и размирици, както и в някои страни така се е постъпвало и с хора (не се ядат разбира се)

Изобщо човека е най- свирепия и кръвожаден шищник на планетата!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Не е вярно! Много съм мил! Мога да мъркам като котенце, след вкусно ядене. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Факт ! Акулите убиват, средно около 12 човека на година. Човекът, избива средно по около 12 000 акули на час.

Дори, когато се занимава със земеделия, човек си е същия убиец. Избил е милиони животни, за да осигури място за насажденията си. И, избива тези, които се опитват да се върнат на тези територии. Изтровените насекоми  е по- лесно да се мерят в хиляди тонове, вместо в бройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 22 минути, cybercop написа:

Дори, когато се занимава със земеделия, човек си е същия убиец. Избил е милиони животни, за да осигури място за насажденията си.

Аз акули не убивам и съм с убеждението, че нищо което не ме нападне не е мой проблем и не го пипам. За земеделието - за това има резервати и горите, за разлика от равнините не се пипат. А насекомите като комари и хлебарки не заслужават да живеят, разнасят само зарази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не убивам без причина. Колкото до резерватите - те са нищожни островчета на фона на завладяната от човека площ. Горите, които не са резервати, вече са почти изчезнали. Оставен е по един тесен пояс около пътищата за декорация. За насекомите, определено не съм съгласен. Всяко живо същество си има своето място в природата. Само едно е заело и местата на другите. В момента, човешкия вид е основния товар за тази планета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 44 минути, cybercop написа:

И аз не убивам без причина. Колкото до резерватите - те са нищожни островчета на фона на завладяната от човека площ. Горите, които не са резервати, вече са почти изчезнали. Оставен е по един тесен пояс около пътищата за декорация. За насекомите, определено не съм съгласен. Всяко живо същество си има своето място в природата. Само едно е заело и местата на другите. В момента, човешкия вид е основния товар за тази планета.

Искаш ли да ти снимам гора на 20км от морето? Аз не обичам да режа дървета, обаче съм посадил повече от 1. В известна степен може да кажат някои, че съм еколог, но не - аз съм хомо САПИЕНС, знам че само глупав и безразсъден човек сече клона, на който седи и каквото направиш във вреда на околната среда ти се връща.
Имай и друго предвид. Ако обикновените гори са намалели, то има и инициативи за залесяване, както и разните градини с овощни дървета компенсират, ако не друго - то поне откъм кислород.
Що иде реч за насекомите - все още не мога да разбера какво е мястото на комарите или хлебарките. За мен те са нищожества, които само носят зарази по всичко, до което се допрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда. За снимка ще се намери. Но съм видял, какво се случваше в българските гори през последните 6-7 години. Ако не знаеш, по- добре така да си остане. От това, боли глава и те хваща депресия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, cybercop написа:

Но съм видял, какво се случваше в българските гори през последните 6-7 години. Ако не знаеш, по- добре така да си остане. От това, боли глава и те хваща депресия.

Гората около мен си я пазя. Ти си пази тази около теб. Санитарната сеч между другото е полезна. С нея например могат да се спрат вредители с капацитет да унищожават цели гори. Както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, cybercop написа:

Но съм видял, какво се случваше в българските гори през последните 6-7 години. Ако не знаеш, по- добре така да си остане. От това, боли глава и те хваща депресия.

Замислил ли си се какво се случва с една гора след като буде изсечена/изгорена/наводнена/отнесена от ледник?

Отговор - израства отново. После пак. И пак.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току що, zemonti написа:

Замислил ли си се какво се случва с една гора след като буде изсечена/изгорена/наводнена/отнесена от ледник?

Природата се възстановява, щом човек се оттегли. Но с изсичането на гората могат да възникнат предпоставки за ерозионни процеси. А дърветата растат с години, докато станат големи. Десетки години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, zemonti написа:

Отнесените от ледник, не са се възстановили вече 18 000 години. В Пирин можеш да го видиш на практика. Отрязаните ще се възстановят след повече от 40г., ако са широколистни, ако дъжда не отнесе почвата или козите не унищожат фиданките. Прекалено много условия. А, партийните каси се пълнят сега. Не след 40 или сто години. Кой ще плаща цената е ясно. Няма да са тези, които са взели парите. Горите в Швейцария, където пращат децата си се поддържат добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, cybercop написа:

Отнесените от ледник, не са се възстановили вече 18 000 години. В Пирин можеш да го видиш на практика. 

Аха. Нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, zemonti написа:

Аха. Нали?

Какво "нали"? На луната също няма гори, за което не е виновен човека. Ставаше въпрос за съществуващите и изсечени от хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, cybercop написа:

Какво "нали"? На луната също няма гори, за което не е виновен човека. Ставаше въпрос за съществуващите и изсечени от хората.

Откъде знаеш как изглежда Луната? Някой казват, че е рай други казват, че е като Пустиня в Невада. / Мохаве/

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, acnekt написа:

Откъде знаеш как изглежда Луната? Някой казват, че е рай други казват, че е като Пустиня в Невада. / Мохаве/

Има снимки, доколкото не са направени в студио. Виждал съм и парче скала, която се води, че е от луната в музея "Земята и хората". По земен пример мога да дам с Антарктида. Там, дървета засега няма. Мисълта ми е да не унищожаваме това, което го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...