Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

@simtech :За нас, комарите са кръвопийци и животните, убили най- много хора в историята на човечеството. Очевидно са убили недостатъчно. Но, за новоизлюпените рибки, ларвите им са важна храна. както и за доста птици. Хлебарките за мен са безвредни. Кротки и безобидни животни, които ползват гратис топлината и отпадъците от храна, които изхвърляме. Ако държиш чисто и си ремонтираш жилището да няма цепнатини по стени и каси на врати, вероятността да видиш хлебарка е много малка.

П.П.: Някой знае ли, как се изтрива пост в новата визия на сайта ?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Отнесените от ледник, не са се възстановили вече 18 000 години. В Пирин можеш да го видиш на практика.

Ти се опитваш да отклониш вниманието към местности, където не гората е отнесена, а значителна част от педосферата, за която трябват доста хилядолетия гниене и разлагане да се възстанови.

Самото изсичане на горите не може да нанесе трайни поражения на природата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Ако държиш чисто и си ремонтираш жилището да няма цепнатини по стени и каси на врати, вероятността да видиш хлебарка е много малка.

Това е така, но само на мен ли ми се струва, че напоследък по улиците са плъзнали доста хлебарки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Гемето написа:

Това е така, но само на мен ли ми се струва, че напоследък по улиците са плъзнали доста хлебарки?

Не съм виждал, но не съм се и заглеждал. В общежитията, някога беше пълно с жълтите хлебарки, които са уникални с издръжливостта си към отрови. Но, в едно общежитие има всичко. А, всичко включва боклуци, стари мебели, напукани стени, кухини в панелите, парно отопление и ...хлебарки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Ако държиш чисто и си ремонтираш жилището да няма цепнатини по стени и каси на врати, вероятността да видиш хлебарка е много малка.

main_cockroach-in-sink-plug.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрастии.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веганът Никола Донев със зловеща закана пред БЛИЦ:

Този път "Витошка" ще плувне в кръв като река

(СНИМКИ 18+)

http://www.blitz.bg/news/article/430885

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек ще плувне в боя. Освен ултрасите, ей такива отрепки ме карат да желая да депортирам към Аушвиц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, cybercop написа:

@simtech :За нас, комарите са кръвопийци и животните, убили най- много хора в историята на човечеството.

Хлебарките са напаст, която за радост нямам. Те разнасят зарази и са мръсни същества. Комарите ми пречат, защото ме нападат. Защо пък нямам проблем с пчелите, които стоят ОТВЪН и си обикалят цветчетата, и не ми пречат? Рибите имат за храна и други насекоми, които не пият човешка кръв. Като има проблем с насекомите, има и отрова. Те могат да бъдат напаст.
И между другото, според теб не могат ли подобни напасти като хлебарки да бъдат донесени, така че дори и при чист дом да минават през канализацията в домати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, simtech написа:

И между другото, според теб не могат ли подобни напасти като хлебарки да бъдат донесени, така че дори и при чист дом да минават през канализацията в домати?

Разбира се, че могат. Но, не са луди да стоят без храна, само заради една симпатия към домакина. Все пак, смятам, че, ако си достатъчно старателен да си направиш ремонт и да си чистиш трохите от пода, все ще измислиш някаква решетка или капаче са сифоните.

Много почнахме да спамим извън темата. Освен, ако включим и хлебарките в хранителната диета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, haidukpikaso написа:

Веганът Никола Донев със зловеща закана пред БЛИЦ:

Този път "Витошка" ще плувне в кръв като река

(СНИМКИ 18+)

http://www.blitz.bg/news/article/430885

За млякото  и захарта  нищо не казват.    Хванали да коментират месото.  Ако имаш хамстер, куче или котка за домашен любимец едва ли ще ядеш куче, котка или хамстер, но в Азия е деликатес.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@acnekt : Точно за това писах. Погледни в очите на веганите от снимката и ще забравиш за това, което говорят или се преструват, че изпитват. Там, има само напрежение, нетърпимост, на моменти - открита или стигнала ниво на невъзможност да се прикрива злоба. Религиозните сектанти, размахват  Библията, а, тези - парче кърваво месо. Извън предмета, който държат - съществена разлика в поведението им няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, cybercop написа:

@acnekt : Точно за това писах. Погледни в очите на веганите от снимката и ще забравиш за това, което говорят или се преструват, че изпитват. Там, има само напрежение, нетърпимост, на моменти - открита или стигнала ниво на невъзможност да се прикрива злоба.

Тръгнали да казват какво да ядат хората. Като искат да помогнат и се правят на загрижени, защо нищо не казват за млякото. За захарната мафия, за млечната мафия. В ориза има арсен, защо нищо не казват.  Кафевият ориз има повече арсен от белия полирания. Да не говорим и за дрехите, които се обличат хората и как се правят, как се шият, от кого се шият.

Колко мутанти има сред растенията, какво ли няма в почвата, във водата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, cybercop написа:

@acnekt : Точно за това писах. Погледни в очите на веганите от снимката и ще забравиш за това, което говорят или се преструват, че изпитват. Там, има само напрежение, нетърпимост, на моменти - открита или стигнала ниво на невъзможност да се прикрива злоба. Религиозните сектанти, размахват  Библията, а, тези - парче кърваво месо. Извън предмета, който държат - съществена разлика в поведението им няма.

Този не може да бъде истински веган, а психопат и провокатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 чаша 250 мл  краве мляко има Нека да видим какво има в 1 чаша мляко , може да съм изпуснал нещо. Наздраве

140 милиона гнойни клетки

бактерии

антибиотици

изпражнения

50 мг холестерол

300 калори 

7 грама наситени мазнини 

10 гр други мазнини 

хормони на растежа

калции извлечен от костите Ви

желязо пак от костите Ви

Ето и за ориза и други храни, течности, които съдържат Арсен

http://www.babh.government.bg/userfiles/files/Kontrol_na_riska/As v hrani i piteina voda- SNEJA.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, acnekt написа:

1 чаша 250 мл  краве мляко има Нека да видим какво има в 1 чаша мляко , може да съм изпуснал нещо. Наздраве

бактерии

антибиотици

изпражнения

50 мг холестерол

300 калори 

7 грама наситени мазнини 

10 гр други мазнини 

хормони на растежа

калции извлечен от костите Ви

желязо пак от костите Ви

Ето и за ориза и други храни, течности, които съдържат Арсен

http://www.babh.government.bg/userfiles/files/Kontrol_na_riska/As v hrani i piteina voda- SNEJA.pdf

Купувам си от един овчар, овче мляко по 1,20лв. и си правя кисело мляко от него за цяла седмица. Нямам усещане, че ми вреди и не мисля да спирам да го ям, докато го има. Съмнявам се природата да е толкова глупава, че за три милиарда години да измисли нещо вредно с което животните да хранят децата си. Повече съм склонен да приема, че глупостите са присъщи на човека и, ако има нещо вредно в млякото, причината за това е нещо с което е подобрено за да извлекат облаги социалната и здравната система. Все пак, един онкоболен си е ходещ портфейл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, дръндю написа:

мисля си, че "веган" е диагноза, за психично заболяване, а линкът от предния пост, само потвърждава тия мои мисли
само не мога да разбера все още, психичното заболяване ли предизвиква веганство или веганството предизвиква психично заболяване
някъде бях чел, че само в животинските продукти се съдържат вещества за нормалното развитие на човека

http://lchf-bulgaria.com/7-hrani-koito-gi-nyama-v-rasteniyata/

Абсолютно съгласен.Същото се отнася и за педерасията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, дръндю написа:

нека да не бъркаме темите
тук, доколкото разбрах, темата е за лишаване на организма от животински продукти
аз не съм вегетарианец, но ги подкрепям ...ъ-ъ-ъ...но за веганите съм отрицателно настроен

Само пример давам,че и едното и другото е чума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една фейсбук група "Българско вегетарианско общество", в която по едно време обсъждаха как да направят кучетата и котките си вегани. От прекомерна любов ще да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора не само, че са вегетарианци и вегани, но дори препоръчват да не се приема с дни никаква храна и вода. Нарича се сухо постене.
Аз лично не съм го пробвала, но казват, че е много здравословно.

http://www.zdravjivot.org/24440/леонид-щенников-система-оздравяване/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и Хитър Петър тъкмо научил магарето си да не яде, а то взело че умряло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че се подигравате с нас или, поне се опитвате да го правите.

Погледнете, какви глупости пускате. На този прежълтял "доктор" с вид на наркоман на опашка за метадон, със сигурност му куца математиката. Снимката, вероятно е от чужд сайт и, надписите са добавени с редактор на изображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо подобно! Не бързай да съдиш, преди да провериш :

http://www.dnesbg.com/zdrave/d-r-kalimba-sazdade-nay-golyamata-grupa-za-byagane-vtarnovorunsv.html

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 часа, acnekt написа:

Един откровен въпрос - ти глупав ли си или просто напълно неук?
1. Няма такова нещо като "гнойна клетка". НЯМА ПОДОБНА ГЛУПОСТ. Гнойта е течност, следствие на възпалителен процес. Съдържа причинителите на възпалението и бели кръвни клетки, които се стремят да унищожат първите.
2. Интересно как ще пиеш мляко, което извлича калций от собствените ти кости.
3, Млякото минава през процеса пастьоризация, както и много други продукти. С него се убиват голяма част от микробите вътре. В домашни условия се извършва преваряване.
4. Чисто теоретично не знаеш коя птичка се е изакала върху домата, който ядеш и с какво е било пръскано растението. За разлика от млякото, доматите само ги миеш, не ги пастьоризираш. Не знаеш какъв птичи грип можеш да хванеш от салатата си.
5.  Антибиотици? Нищо ново.Ти такива не ползваш. Факт е, че не е хубаво да се използват самоцелно антибиотици при отглеждане на животните.

преди 6 часа, Aumi написа:

Някои хора не само, че са вегетарианци и вегани, но дори препоръчват да не се приема с дни никаква храна и вода.

Умишлено ли промиваш мозъка на хората, така че да ги подведеш да опитат действия, които могат да ги убият?
Подиграваш ли ни се? Може ли да те оставя на слънце за няколко дни без вода и да видим до къде ще стигнеш със сухите си пости? Само 3-4 дни без вода са достатъчни за сериозни, неблагоприятни за живота и здравето последици.
От всяко твое следващо мнение затвърждавам все повече моите впечатления, че вегените са болни мозъци.
п.п И за всички хора, които искат да отслабнат - пийте повече вода. И не се лишавайте от храна. Когато лишавате тялото си твърде много, то се противопоставя, като забавя метаболизма. В следствие на това отслабването става още по-бавно.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...