Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

Нямам намерение да ти давам отчет! :D

Аз пък нито съм ти изискал,нито ми и трябва! :D

Но можеш поне да бъдеш честна с хората,вместо да ги заблуждаваш! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък нито съм ти изискал,нито ми и трябва! :D

Но можеш поне да бъдеш честна с хората,вместо да ги заблуждаваш! ;)

Глей си работата, говори за себе си и не ми върви по петите. :slap1::wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, верно май не е дори веганка. Ужас! Сега и тия, които се пишаш официално че са вегани, ако си признаят за агнешкото по Великден и Гергьовден и за пържолите на всеки банкет и за барбекюто на двора си - цена няма да имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глей си работата, говори за себе си и не ми върви по петите. :slap1::wub:

Аз си я гледам,ама ти не мойш си я види. :lol6:

Аз достатъчно говоря за себе си,а ти нищо,затова ще ти посъветвам по малко да говориш и да наблягаш на животинското! ;):hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има различни вегани. Някои от тях, са от разни религиозни секти и са много агресивни.

Но истинските вегани са пацифисти.

Те чисто и просто са против насилието и искат всички същества да живеят без насилие, без страдание, без убийства, в мир и любов.

тоест всички месоядни да умрат от глад...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоест всички месоядни да умрат от глад...

Споко, освен месото има толкова много други храни. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Че то и кристалната захар е ммм, "друга храна". Обаче гледам че нямам много кристалоядни секти, които да консумират единствено от нея?

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тя простотията само по хората ходела...

ето ти пример с резервата Иелоустоун. там преди повече от 50 години взели да избиват планово вълците... и какво се получило: елените опасли тревата и като свършила взели да пасат и филизите на дърветата, по бреговете на езерата станала ерозия, и изсъхнала повечето растителност, включително и дървета, и накрая елените взели да мрат от глад. цялата екосистема се сринала, после за да върнат равновесието, се наложило да внасят вълци от канада... гледай малко повече дискавъри...

друг пример - хипопотамите са тревопасни, но убиват най много хора, повече дори от хишниците (крокодили, лъвове, тигри взети заедно..) отделно че убиват и други животни... и то не за да ги ядат, а просто защото са имали лошия късмет точно там да отидат да пият вода...

мъжката зебра убива новородените малки, които не са нейни, антилопите гну пък убиват зебра, която пасе на същото място, в саваните по време на сушата растителността става оскъдна, ако няма хищници, които да контролират популациите, няма да останат и тревопасни...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тя простотията само по хората ходела...

ето ти пример с резервата Иелоустоун. там преди повече от 50 години взели да избиват планово вълците... и какво се получило: елените опасли тревата и като свършила взели да пасат и филизите на дърветата, по бреговете на езерата станала ерозия, и изсъхнала повечето растителност, включително и дървета, и накрая елените взели да мрат от глад. цялата екосистема се сринала, после за да върнат равновесието, се наложило да внасят вълци от канада... гледай малко повече дискавъри...

друг пример - хипопотамите са тревопасни, но убиват най много хора, повече дори от хишниците (крокодили, лъвове, тигри взети заедно..) отделно че убиват и други животни... и то не за да ги ядат, а просто защото са имали лошия късмет точно там да отидат да пият вода...

мъжката зебра убива новородените малки, които не са нейни, антилопите гну пък убиват зебра, която пасе на същото място, в саваните по време на сушата растителността става оскъдна, ако няма хищници, които да контролират популациите, няма да останат и тревопасни...

Да, хората винаги обичат да прехвърлят отговорността за делата си върху друг, за да оправдаят своите действия.

А защо трябва да се сравняваме с неосъзнатите животни, пък да имаме претенции за осъзнати еволюирали индивиди?!

.............

- Само в САЩ на всеки час се убиват 500 000 животни за месо!

2005 галона вода са нужни за производството на един паунд телешко, за сравнение за производството на един паунд домати са нужни само 29 галона вода и 1039 галона вода за производството на един пшеничен хляб.

- Половината от водата, 80 % от земеделските земи в Съединените щати, почти цялата реколта от соя и над половината от световната реколта от жито се използва, за да се отглеждат животни за храна.

- 130 милиона животни биват убити годишно в Нова Зеландия

- Приблизително 10 милиарда животни се колят годишно в света, повече от милион на час, а числото на морските животни, убити за храна е далеч по-голямо.

- Около 1 милион животни биват убити по по американските пътища всеки ден (или около 365 милиона животни годишно).

- Индустрията за производство на кожи, от друга страна, убива над 50 милиона животни годишно.

- Повече от 115 милиона животни са подложени всяка година на лабораторни експерименти.

- В Съединените щати над 200 милиона животни годишно, се убиват от ловци.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...а числото на морските животни, убити за храна е далеч по-голямо.

Значи и риба да не ядем, така ли? Как не разбрахте, че предците ни са преживявали, като са убивали мастодонти. През ледниковият период не е било много удачно за "земеделие". Пък животните блъскани на пътя - ами имали са нещастието, за да не знаят, че кола движеща се срещу тях ще ги гази, ако не се махнат. Или скачат директно на пътя, когато шофьорът не може да реагира вече.

Виж, аз нямам нищо против да се използват и за кожи животните, които без това сме убили за ядене, така са строили колиби и са правели дрехи нашите прадеди. Да се целят специално да се избият за кожи и да се остави останалото да гние - не ми допада.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си свободен да избираш или нивото на осъзнатост ти определя избора.

Точно. В този ред на мисли - ако високото ниво на осъзнатост те лишава от свободен избор - дали е високо ниво на осъзнатост?!

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек млекопитаещо се ражда и дори добре да живее , млекопитаещо умира (щото вече няма зъби :giggle1: )! 

През останалото време - както дойде и каквото вкусно падне.... !  :lick lips:

Природата най-добре си знае работата - за всеки има място под слънцето.

И това няма нищо общо с осъзнаването , до колкото не ядем човеци (вече!).  :)

Иначе и трева не трябва да пасем , щото и тя е живинка някаква.....

За това пък все по-успешно се избиваме по между си !

След време най-вероятно всички на "био-химия" ще бъдат (има го по филмите)! :)

Демек - масово осъзнати ! :lol6:

И пак ще се избиваме по между си - така е "писано" (има го по филмите)! :nono:

Ясно се наблюдават тенденциите....някой със сигурност да знае какво ядем ?

Или пък да знае кога ще спрем да се самоизтребваме?

Даже и пълните вегетарианци не го знаят !!!.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яйчицата, кашкавалеца и масълцето са от Бога, да се свети името му. И аз в определен смисъл съм тревопасен, щото обичам салатка повече отколкото месце.

Обаче що за салатка е, ако няма сиринци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче що за салатка е, ако няма сиринци

То така са почва - салатката, сиринциту, след туй ракийката и хоп - опряхме до мезенцето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. В този ред на мисли - ако високото ниво на осъзнатост те лишава от свободен избор - дали е високо ниво на осъзнатост?!

Високото ниво на осъзнатост затова е "високо", защото нуждата от правене на избор е отпаднала от самосебеси. Заместена е от знание (например, ясно съзнание за последствията от определени действия в широк мащаб). Илюзията за свободния избор се е стопила напълно.

Това на теория. На практика, такива хора не познавам. Ни вегани, ни вегетарианци:-)

Човек млекопитаещо се ражда и дори добре да живее , млекопитаещо умира (щото вече няма зъби :giggle1: )! 

През останалото време - както дойде и каквото вкусно падне.... !  :lick lips:

Природата най-добре си знае работата - за всеки има място под слънцето.

И това няма нищо общо с осъзнаването , до колкото не ядем човеци (вече!).  :)

Иначе и трева не трябва да пасем , щото и тя е живинка някаква.....

За това пък все по-успешно се избиваме по между си !

След време най-вероятно всички на "био-химия" ще бъдат (има го по филмите)! :)

Демек - масово осъзнати ! :lol6:

И пак ще се избиваме по между си - така е "писано" (има го по филмите)! :nono:

Ясно се наблюдават тенденциите....някой със сигурност да знае какво ядем ?

Или пък да знае кога ще спрем да се самоизтребваме?

Даже и пълните вегетарианци не го знаят !!!.....

Неяденето на месо не може да те направи по-добър човек. Ако преди да станеш вегетарианец си бил зъл и завистлив, отмъстителен, и след като спреш да ядеш месо ще си останеш същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние се изяснихме в празните приказки, за да не оспамим темата на вегетарианците. Само дето не говорехме за осъзнатост, а я заменихме с ценностна система.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но напоследък и аз отбягвам месото. Някак си вече не ми е вкусно.

Залагам на плодове и зеленчуци, чувствам се страхотно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и риба да не ядем, така ли? Как не разбрахте, че предците ни са преживявали, като са убивали мастодонти. През ледниковият период не е било много удачно за "земеделие". Пък животните блъскани на пътя - ами имали са нещастието, за да не знаят, че кола движеща се срещу тях ще ги гази, ако не се махнат. Или скачат директно на пътя, когато шофьорът не може да реагира вече.

Виж, аз нямам нищо против да се използват и за кожи животните, които без това сме убили за ядене, така са строили колиби и са правели дрехи нашите прадеди. Да се целят специално да се избият за кожи и да се остави останалото да гние - не ми допада.

Е, да, но днес ние не се намираме в ледниковия период, имаме предостатъчно изобилие от храни, и съвсем спокойно можем да избираме дали да убиваме, за да се храним, или не.

Така че, това с ледниковия период и с далечното минало на предците, които не са имали друг избор за оцеляване, не е оправдание.

Но разбира се, не мислете, че искам да ви накарам по някакъв начин да станете вегани или вегетарианци. Тук просто споделяме мнения и всеки е свободен да яде това което му харесва и да живее така както се чувства добре.

Просто ценностната система на хората е различна, а в този свят егоизмът е водеща характеристика на индивидите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз обичам животните (някои от тях) но това

Е, да, но днес ние не се намираме в ледниковия период, имаме предостатъчно изобилие от храни, и съвсем спокойно можем да избираме дали да убиваме, за да се храним, или не.
Така че, това с ледниковия период и с далечното минало на предците, които не са имали друг избор за оцеляване, не е оправдание.
Но разбира се, не мислете, че искам да ви накарам по някакъв начин да станете вегани или вегетарианци. Тук просто споделяме мнения и всеки е свободен да яде това което му харесва и да живее така както се чувства добре.

Просто ценностната система на хората е различна, а в този свят егоизмът е водеща характеристика на индивидите.

да и твоята граничи с фанатизъм, липса на разбиране на природата и еволюцията (да отцеляват само най приспособимите). убиването на животни за кеф е нещо, което презирам. но човека не е единствения, който отглежда други организми за храма, правят го и животни, растения и насекоми... http://clubz.bg/10063-zombitata_v_prirodata

след 20 години може и да осъзнаеш, че човешкия организъм не може да си синтезира сам аминокиселини и др. необходими химични елементи (дано не е късно)... някои елементи може да ги има и в растенията и то в изобилие, но усвояването им от човека е много по трудно и в някои случаи невъзможно... гарантирам ти че ако всички започнат да се хранят само с ядки няма да стигнат за никъде... друго мое наблюдение е че тия които се хранят само с вегетарианска храна са с дебели и то почти без изключения. така е и при тревопасните... нискокалоричните храни забавят метаболизма и колкото по малко храна се приема, толкова повече се забавя метаболизма (това си е защитна реакция на организма)

п.с. при болест на Крон, човешкият организъм не може да усвоява въглехидати и минерали, тогава не му остава голям избор с какво да се храни...

може да се поровиш и да прочетеш за витамин B-12. едва ли си се юрнала да ядеш водорасни за да си набавиш...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не съм още на ясно кое се смята за вегетарианска храна и кое не. Млякото какво е? Щото аз на седмица изяждам поне 10 литра мляко с неговите еквивалент - киселото, кашкавала и сиренето.  Животни не убивам, напротив - някой вместо мен ги освобождава от "напрежението". Ако не ги освободи, следва смърт за животното. Тогава кой виновен? Ако зависеше от мен, бих спрял месото, че ми е втръснало. Мога да я карам и на трева, но от доста месеци съм зает с една работа, която не става само с трева.  Не бъркайте моята трева с тревата на тийнейджърите. Просто съвпадение на наименованията.  Човешкото тяло се нуждае от това, от което се нуждае. И когато го лишаваме от нещо, се случва друго нещо. Разбирай, някоя система в тялото изперква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не съм още на ясно кое се смята за вегетарианска храна и кое не.

Вегетарианска е всяка храна, която не съдържа месо. Тези, които не ядат освен месо и всички животински продукти се наричат вегани. А тези вегани, дето освен това не ядат и термично обработена храна (над 40 градуса май) се наричат суровоядци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Имам един порок, много обичам да ям. Сега постя от две седмици и е ужас. Нощ не виждам, като съм гладен”, разказа той на журналистите. Той дори обясни и че не споделя мнението, че който не яде месо, се чувства по-силен."

„Това, което викат - не ядеш месо, много по-силен се чувстваш, по-леко ти е, точно обратното е”, категоричен е премиерът.

http://www.dnes.bg/p...m-gladen.257279

И после ме убеждавайте, че вегетарианците и веганите се чувствали по-добре от месоядците! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

al-gore-following-bill-clinton-with-vega

АЛ ГОР върви по стъпките на Клинтън

“Абсолютно вярно е, че нарастващата консумация на месо по цял свят е един от проблемите, свързани с глобалната криза – не само заради въглеродния двуокис, който се генерира, но и заради потреблението на водни ресурси в процеса.” ~ Ал Гор, 2009 г.

Бившият американски президент Ал Гор стана веган!
След като през 2010 г. Бил Клинтън преминава на изцяло растителна диета, наскоро и неговият политически партньор реши да последва примера му.

Ал Гор прояви интерес за инвестиране в инициатива на компания, която се опитва да създаде растителна майонеза, за да намали зависимостта на американците от яйцата. В статия на списание Forbes от тази година (2013) за еко-ориентираната компания Hampton Creek, бе разкрито, че Гор е станал наскоро веган.

http://vegebg.org/tag/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%8A%D0%BD/

Bill-Clinton-Wallpaper-660x330.jpg?9eef8

http://vegebg.org/2014/bill-clinton-radikalnata-promiana/

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бившият американски президент Ал Гор стана веган!

http://vegebg.org/2014/bill-clinton-radikalnata-promiana/

Ако и нашия algor стане веган, бих се замислила сериозно по въпроса :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...