Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

Е, да, но за разлика от животните, хората нападат и убиват не само от глад и страх, но и за удоволствие.

Така е.

За удоволствие убиват само психопатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно е така...

http://vbox7.com/play:7f6cb9b5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тази тема отдавна се е превърнала в тема за заяждане, а не за мислене, така че...

Предпочитам да мисля в други теми. :)

Просто хората сме различни, това е.

Много бързо намери начин да се оправдаваш и то наивно глуповатичко.

След като темата се е превърнала в това ,което спомена,защо постоянно пишеш и провокираш вегетарианците и веганите?

Ако "предпочиташ" наистина да мислиш за други теми просто не пиши в тази!

Хората не са различни,просто не са запознати с това,кое всъщност е добро и кое зло! ;)

Само че праисторическите хора са били ловци-събирачи.

Глупости на търкалета! ;)

-----------------------------------------------------------------------------------

Към модератора (глобалния) оstavime :

Чувал ли си за племето Хунза,което живее в Хималаите в Непал (Южната част на Хималаите) и жителите на това племе имат средна продължитеност на живота 130-140 години.

Казва се,че те са пълни вегани суровоядци.

Основната им храна се състои от зърнени храни,леблебия,всички видове салати и пресни плодове.

А,зиме ядат сушени плодове!

Казва се,че имат такава поговорка :

"Жена ти няма да дойде с тебе там където няма кайсии"

Кайсията е на висока почит в това племе,вероятно поради високото съдържание на Калий,предполагам,необходим за сърдечната дейност.

Казва се,че тези хора,по такъв начин,при това хранене и при такъв живот,не познават умората,нервността и атеросклерозата!

Бяха писали :

"Сто годишния старец от племето Хунза изглеждаше свеж след хиляда километровото пътуване"

Сто годишни старци играят волейбол и т.н.

Изобщо „фантастични неща”,но по всяка вероятност има истина в това,че до голяма степен  продължителността на живота се определя от начина на храненето,естествено и много други фактори влияят за продължителността на живота,особено в съвремената цивилизация,но храната е един много съществен фактор!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като темата се е превърнала в това ,което спомена,защо постоянно пишеш и провокираш вегетарианците и веганите?

Хората не са различни,просто не са запознати с това,кое всъщност е добро и кое зло! ;)

Сигурно агресията ти се дължи на това, че си гладен.

Приятна вечеря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен е без значение, дали животното е куче, котка, прасе, крава, заек, лисица или кон...

Все душа носи, все кръв се пролива...

Но най-странното е, че по-голяма част от хората не могат да приемат животните като равни.

Но вината за това не е тяхна, а че така са научени.

ако си бременна е много вероятно да почнеш да мислиш по съвсем различен начин... или ще вземаш лекарства които да ти доставят желязо, без да се интересуваш, че то е извлечено от черен дроб... ако имаш домашно животно (куче или котка с) с какво ще го храниш? кожени обувки, дрехи, калъфче за телефон имаш ли, желирана торта/бонбони ядеш ли? сапун ползваш ли? кремове? това са неща произведени от животински продукти... дори и да не ползваш такива продукти, производството на такива дето не съдържат животински продукти, влият на животните:

сумати гори се изсичат за да се отглеждат разни култури, пръскането с/у насекоми влияе на много животни и птици, които се хранят с тях... при производството на синтетични влакна за дрехи се изхвърлят сумати химикали в реките, моретата и въздуха...

Глупости на търкалета! ;)

-----------------------------------------------------------------------------------

Към модератора (глобалния) оstavime :

Чувал ли си за племето Хунза,което живее в Хималаите в Непал (Южната част на Хималаите) и жителите на това племе имат средна продължитеност на живота 130-140 години.

Основната им храна се състои от зърнени храни,леблебия,всички видове салати и пресни плодове.

А,зиме ядат сушени плодове!

Казва се,че имат такава поговорка :

"Жена ти няма да дойде с тебе там където няма кайсии"

Кайсията е на висока почит в това племе,вероятно поради високото съдържание на Калий,предполагам,необходим за сърдечната дейност.

Казва се,че тези хора,по такъв начин,при това хранене и при такъв живот,не познават умората,нервността и атеросклерозата!

Бяха писали :

"Сто годишния старец от племето Хунза изглеждаше свеж след хиляда километровото пътуване"

Сто годишни старци играят волейбол и т.н.

Изобщо „фантастични неща”,но по всяка вероятност има истина в това,че до голяма степен  продължителността на живота се определя от начина на храненето,естествено и много други фактори влияят за продължителността на живота,особено в съвремената цивилизация,но храната е един много съществен фактор!

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%83%D0%BD%D0%B7%D0%B0май всичко е мит...

а знаеш ли че шимпанзетата, които са месоятни и ядат по няколко кг месо на ден живеят от 40 до 60 години, а растителноядните орангутани живеят до 30... п.с. сухоземните костенурки НЕ са вегетарианци и живеят до 200 години...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си бременна е много вероятно да почнеш да мислиш по съвсем различен начин... или ще вземаш лекарства които да ти доставят желязо, без да се интересуваш, че то е извлечено от черен дроб... ако имаш домашно животно (куче или котка с) с какво ще го храниш? кожени обувки, дрехи, калъфче за телефон имаш ли, желирана торта/бонбони ядеш ли? сапун ползваш ли? кремове? това са неща произведени от животински продукти... дори и да не ползваш такива продукти, производството на такива дето не съдържат животински продукти, влият на животните:

сумати гори се изсичат за да се отглеждат разни култури, пръскането с/у насекоми влияе на много животни и птици, които се хранят с тях... при производството на синтетични влакна за дрехи се изхвърлят сумати химикали в реките, моретата и въздуха...

хе хе, защитниците на насилието търсят оправдание!

Да, наистина повечето лекарства са тествани върху животни, както и са направени от костите, жилите, рогата или други части на животните...

Но днес, има хора които мислят за всичко и такива които произвеждат лекарства, хранителни добавки, сапуни, препарати и т.н. които са на растителна основа и не се тестват върху животни.

Знам много добре кое от какво е направено и се опитвам да не ползвам такива продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основната им храна се състои от зърнени храни,леблебия,всички видове салати и пресни плодове

Не е баш само плодове и зеленчуци. Пасат си хората:

amar-grover-burusho-girl-returns-home-wi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хе хе, защитниците на насилието търсят оправдание!

Да, наистина повечето лекарства са тествани върху животни, както и са направени от костите, жилите, рогата или други части на животните...

Но днес, има хора които мислят за всичко и такива които произвеждат лекарства, хранителни добавки, сапуни, препарати и т.н. които са на растителна основа и не се тестват върху животни.

Знам много добре кое от какво е направено и се опитвам да не ползвам такива продукти.

това че в сапуна има палмово масло, не значи, че няма животински мазнини. а ако знаеш колко площи са изпепелени за да се засеят палмови плантации... вземи гледай по често дискавъри... дори ако се наложи да ти правят операция и трябва да шият, хич няма да те питат от какъв материал да са конците...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това че в сапуна има палмово масло, не значи, че няма животински мазнини. а ако знаеш колко площи са изпепелени за да се засеят палмови плантации иделя си нямаш... вземи гледай по често дискавъри...

не повече, отколкото да се отглежда фураж за животновъдството.

https://bogdantoshev94.wordpress.com/2014/12/15/eco-2/

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не повече, отколкото да се отглежда фураж за животновъдството.

https://bogdantoshev94.wordpress.com/2014/12/15/eco-2/

а с какво биха могли да се се хранят ескимосите, ако решат да станат вегетарианци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а с какво биха могли да се се хранят ескимосите, ако решат да станат вегетарианци?

вие нали не сте ескимос? :)

а те ... могат да мигрират на по-топли места, ако желаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие нали не сте ескимос? :)

Алоу, ти ли ще правиш недоброволно преселение на народите, щото да им определяш и хранителния режим, фюрерке! Хайл Ауми, хайл вегани!

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно потребителското ти име "the professor" не отговаря на "ценза" ти.Трябвало е да се титилуваш "the academic".

Примерите,които даваш са толкова неудачни,че се чудя човек,защитил "академично" образование как не може да направи разлика между животни и човек!

Предлагам ти да направиш проверка на мита като отидеш на място.

Щом като обществото съществува и сега,връзката ти с митичност е смешна!

Простотията не върви по растенията,тя е по добитъка!

човешния организъм е еволюирал и е всеяден. точка по въпроса. явно си спала в часовете по биология... тревопасните имат по няколко стомаха, а не апендикс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоу, ти ли ще правиш недоброволно преселение на народите, щото да им определяш и хранителния режим, фюрерке! Хайл Ауми, хайл вегани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веганите желаят да принудят всички останали да станат тревопасни. Разбира се, за пред публика само, така им казват "ако желаят" като през това време набиват демонстративно лявата си длан, с полицейската палка държана в дясната ръка. "Ако желаят", а ако не желаят - с кютек. Нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веганите желаят да принудят всички останали да станат тревопасни. Разбира се, за пред публика само, така им казват "ако желаят" като през това време набиват демонстративно лявата си длан, с полицейската палка държана в дясната ръка. "Ако желаят", а ако не желаят - с кютек. Нали?

Има различни вегани. Някои от тях, са от разни религиозни секти и са много агресивни.

Но истинските вегани са пацифисти.

Те чисто и просто са против насилието и искат всички същества да живеят без насилие, без страдание, без убийства, в мир и любов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има различни вегани. Някои от тях, са от разни религиозни секти и са много агресивни.

Но истинските вегани са пацифисти.

Те чисто и просто са против насилието и искат всички същества да живеят без насилие, без страдание, без убийства, в мир и любов.

Самото представяне пред нов избор е вече насилие. Хората навикнали и приспособили се към определен начин на живот, са щастливи да живеят със своят първоначален избор. Достигнали са до един вид ограничена нирвана. Представяйки им друга възможност, която в случая с ескимосите... Абе я ми кажи, как ще си ги плащат тези скъпи вносни зеленчуци и плодове, които няма как да растат върху полярните ледове? С продажба на увеличени количества тюленова и китова мас и тюленови кожи, месо и кожи на бели мечки на добрите западняци ли?  Ми това означава увеличено изтребление на тези видове. И то само, за да може ескимосите да придобият пари, с които да си платят скъпите доставки на зеленчуци и плодове на хиляди и десетки хиляди километри от местата където съответните са отгледани. Вие веганите нали уж се борите да не се яде месо и с цел, да се спре изтреблението на животните. 

Единственият друг начин ескимосите да станат вегани, без да изтребват арктичните видове животните, с цел продажбата им за придобиване на пари, с които да си купуват скъпо доставени им зеленчуци, е да се преселят на юг, и то доста на юг. Така че даваш право на избор, ама ха! Направо ги натирваш с тоягата.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самото представяне пред нов избор е вече насилие. Хората навикнали и приспособили се към определен начин на живот, са щастливи да живеят със своят първоначален избор. Достигнали са до един вид ограничена нирвана. Представяйки им друга възможност, която в случая с ескимосите... Абе я ми кажи, как ще си ги плащат тези скъпи вносни зеленчуци и плодове, които няма как да растат върху полярните ледове? С продажба на увеличени количества тюленова и китова мас и тюленови кожи, месо и кожи на бели мечки на добрите западняци ли?  Ми това означава увеличено изтребление на тези видове. И то само, за да може ескимосите да придобият пари, с които да си платят скъпите доставки на зеленчуци и плодове на хиляди и десетки хиляди километри от местата където съответните са отгледани. Вие веганите нали уж се борите да не се яде месо и с цел, да се спре изтреблението на животните. 

Единственият друг начин ескимосите да станат вегани, без да изтребват арктичните видове животните, с цел продажбата им за придобиване на пари, с които да си купуват скъпо доставени им зеленчуци, е да се преселят на юг, и то доста на юг. Така че даваш право на избор, ама ха! Направо ги натирваш с тоягата.

Аз отговарям само за себе си и не насилвам никого. Всеки сам трябва да направи своя избор, но за целта се иска осъзнаване. Хората живеейки на различни континенти, на различни географски ширини, в различни общества, дори и в едно семейство, имат различно мислене. Така че, аз не търся оправдания за своите собствени действия, посочвайки действията на други хора живеещи на други континенти, които нямат друг избор. Но пък аз имам избор, и затова мога да избирам съвсем осъзнато с какво да се храня и как да живея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отговарям само за себе си и не насилвам никого. Всеки сам трябва да направи своя избор, но за целта се иска осъзнаване. Хората живеейки на различни континенти, на различни географски ширини, в различни общества, дори и в едно семейство, имат различно мислене. Така че, аз не търся оправдания за своите собствени действия, посочвайки действията на други хора живеещи на други континенти, които нямат друг избор. Но пък аз имам избор, и затова мога да избирам съвсем осъзнато с какво да се храня и как да живея.

Чакай, че нещо не разбрах тук: веганството избор ли е или еволюция. Щото вярвам, че аргументът с ескимосите беше даден горе за да отхвърли второто, т.е. че към момента, от биологична гледна точка, хората не са растителноядни, след като съществуват цели общества, които са изцяло месоядни и при това оцеляват успешно, докато някое растителноядно не би просъществувало при подобни условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към "the professor" като не можеш да се аргументираш и натискаш "докладвай",личи си колко си "умен",добре се "защитаваш"! :yanim::D;)

...

Тя не е веганка,а е вегетарианка!

Веган човек е човек,който се храни само с растителна храна,а вегетарианец е човек който не яде само месо!

Хич не я слагай в категорията на веганите и не слушай неадекватните й постове за пацифизъм и т.н.! ;)

Попитай я,защо след като е защитничка на животните си похапва яйчица,масло,кашкавал,сирине и т.н.? :D;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, че нещо не разбрах тук: веганството избор ли е или еволюция. Щото вярвам, че аргументът с ескимосите беше даден горе за да отхвърли второто, т.е. че към момента, от биологична гледна точка, хората не са растителноядни, след като съществуват цели общества, които са изцяло месоядни и при това оцеляват успешно, докато някое растителноядно не би просъществувало при подобни условия.

Еволюция на съзнателно ниво. Всеки е свободен да избира, но изборите ни са различни, защото сме на различно ниво на осъзнаването на нещата.

Много от великите учени и философи в миналото са били вегетарианци. Но има и такива които не са били. Явно че всеки от тях е имал различно ниво на осъзнатост.

Към "Професорът" като не можеш да се аргументираш и натискаш "докладвай",личи си колко си "умен",добре се "защитаваш"! :D;)

Тя не е веганка,а е вегетарианка!

Веган човек е човек,който се храни само с растителна храна,а вегетарианец е човек който не яде само месо!

Хич не я слагай в категорията на веганите и не слушай неадекватните й постове за пацифизъм и т.н.! ;)

Попитай я,защо след като е защитничка на животните си похапва яйчица,масло,кашкавал,сирине и т.н.? :D;)

А аз пък се срамувам, че съществуват такива агресивни вегани като теб.

И затова съм за осъзнатия избор и съм против религиозния фанатизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки е свободен да избира, но изборите ни са различни, защото сме на различно ниво на осъзнаването на нещата.

Противоречие. Или си свободен да избираш или нивото на осъзнатост ти определя избора. Не може и двете. Ако човек с достатъчнo ниво на осъзнатост, винаги избира да е вегетарианец, изборът му не е свободен.

Но пък критиката е коректнa, ако правилно съм разбрал:

Предпочитам да ме мислят за психично болна, защото съм се отказала от насилието над животните, отколкото да съм съучастник в това насилие. :wors:

То консумацията на кашкавал и сирене също е съучастие в насилието на животни... :P Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То консумацията на кашкавал и сирене също е съучастие в насилието на животни... :P

О, и от тях съм се отказала. Той просто няма откъде да знае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се срамувам от такива хора като теб,които се опитват да вървят по перваза и да заблуждават останалите!

"Ау виждаш ли колко съм човечна и благородна,защитничка на животните съм! Но пък що да не си похапна туй,онуй,какво пречи,а едно яйчице нищо не е!" ;)

Колкото до осъзнатия избор :

Аз досега на никому нищо не съм наложил,а просто споделям информация и мнения,както и ти,защо ме упрекваш в това,че налагам нещо на някого,след като не е така?! ;)

Аз пък казвам,че ти се държиш фанатично! ;)

Всеки сам прави своя избор,дали за добро,или зло,всеки сам си избира бонбончето дали да му е сладко,или горчиво! ;)

Но пък критиката е коректнa

За съжаление не е коректна! ;)

То консумацията на кашкавал и сирене също е съучастие в насилието на животни... :P

Ами да,така е (затова казвам че си противоречи) ! :P

О, и от тях съм се отказала. Той просто няма откъде да знае...

Кога си се отказала? Като ти го написах тогава ли? Откъде зная ли,да върна ли няколко странички назад в темата,а?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога си се отказала? Като ти го написах тогава ли? Откъде зная ли,да върна ли няколко странички назад в темата?! ;)

Нямам намерение да ти давам отчет! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...