Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Замисляте ли се какво ядем?

Препоръчан отговор

Ако аз видя статия в която те оплюват и я постна тука, това че не е моя, освобождава ли ме от отговорността за разпространението?

Не, не бих си и помислил. Нали знаеш: "ти си каквото ядеш" - ти очевидно недолюбваш маргарин (като мен) следователно няма как да те сравнявам с него :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Да ви кажа,на фона на това,че сегашните кебапчета и кюфтета се правят от незнайни ерзаци,химии и какво ли още не,това че едно време са били от истинско месо,трябва да ви успокоява.

Ти ако знаеш, какви гадости ядеш и с другите "чисти" храни, сигурно ще се побъркаш. Да не говорим, колко месо е било изядено, за да стане възможно написването на библията.

Като са оставени на произвола на съдбата и търсят начин да оцелеят така ще е...в чужбина ако си дадеш целия живот за благото на страната си си като цар, тук се чудиш как да свържеш двата края при този

Не, не бих си и помислил. Нали знаеш: "ти си каквото ядеш" - ти очевидно недолюбваш маргарин (като мен) следователно няма как да те сравнявам с него :P

а така разбрахме се

аз ям краве масълце, и тъй като все още не мога да открия свястно българско щото бъкани всички с вода - спонсорирам германската икономика

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а така разбрахме се

аз ям краве масълце, и тъй като все още не мога да открия свястно българско щото бъкани всички с вода - спонсорирам германската икономика

Жената носи някво от селото. Гарантира от вътрешни източници, че ставало. И вкусовите ми рецептори ѝ вярват.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жената носи някво от селото. Гарантира от вътрешни източници, че ставало. И вкусовите ми рецептори ѝ вярват.

е кой си има село, от там със сигурност е масло истинско

сетих се едно време че се продаваше и насипно, помните ли

в тава, едни големи жълти рошави бучки масълце

оф спомени

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е кой си има село, от там със сигурност е масло истинско

То не е домашно, а от няква там местна мандра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гуруто на фитнеса Джак Лалейн (той е и един от най-добрите експерти в света в областта на храненето) казва:

"Ако човек го е създал, не го яж!".

Маргаринът е от храните, създадени от човека. :)

Аз ям масло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ям масло.

Маслото и то е създадено от хората. Яж каймак :P Едно време имахме в мойто село кози и овце и глей дали не трепех човек за каймака.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маслото и то е създадено от хората. Яж каймак :P Едно време имахме в мойто село кози и овце и глей дали не трепех човек за каймака.

По тази логика и зеленчуците не са естествени, защото се произвеждат от хората. :D

Моят прадядо гледаше много овце и може би това е причината да обожавам каймак от овче мляко.

Не пренебрегвам и този от кравето, както и сметаната, стига да съм сигурна, че е натурална.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази логика и зеленчуците не са естествени, защото се произвеждат от хората.

Не казах не естествено а произведено. Краставицата я късаш и я ядеш. Маслото го биеш, па отцеждаш... Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краставицата я късаш и я ядеш. Маслото го биеш, па отцеждаш...

Е, маслото за разлика от краставиците не е храна за мързеливци. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, маслото за разлика от краставиците не е храна за мързеливци. :)

Е ти не прочете ли къв зор е да се направи маргарин а? Значи той е за най-работливите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти не прочете ли къв зор е да се направи маргарин а? Значи той е за най-работливите.

В домашни условия е невъзможно да се направи маргарин (за разлика от маслото), т.е. и маргаринът спада към храните за мързеливци - какво по-лесно от това, да отскочиш до магазина. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито маргарин,нито масло и двете са изкуствени храни! ;)

От тях се и мързелува! ;)

Плодовете,зеленчуците и ядките са друго нещо,естествена,природна храна! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха и какво му е изкуственото на маслото

обожавам препечена филийка с масълце

ти си рупай ядки

108549_375_282_4x3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха и какво му е изкуственото на маслото

обожавам препечена филийка с масълце

ти си рупай ядки

Всеки прави своя избор какво да даде на своя организъм,щом смяташ,че това е правилната храна за теб,добре! :)

Иначе научно е доказано,че маслото спада към вредните и изкуствени храни! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки прави своя избор какво да даде на своя организъм,щом смяташ,че това е правилната храната храна за теб,добре! :)

Иначе научно е доказано,че маслото спада към вредните и изкуствени храни! ;)

и една шунка като пльосна отгоре

нека ми е вредно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам зеленчуци задушени с масълце и поръсени със смлени ядки. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гуруто на фитнеса Джак Лалейн (той е и един от най-добрите експерти в света в областта на храненето) казва:

"Ако човек го е създал, не го яж!".

Маргаринът е от храните, създадени от човека. :)

Аз ям масло.

Мисля, че гурото е имал предвид комерсиално (химично) създадените храни, какъвто е маргарина, нищо общо с маслото. Маслото май го отричаха заради холестерола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че гурото е имал предвид комерсиално (химично) създадените храни, какъвто е маргарина, нищо общо с маслото. Маслото май го отричаха заради холестерола.

Да, точно това е имал предвид.

А колкото до маслото, вече е доказано, че мазнините от животински произход са полезни за здравето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от количеството. Аз не съм фен на диетите, но е доказано, че при диети организма се детоксикира и се изчиства от редица болести (включително и кожни такива като псориазис).

Не бих карал само на чай и плодове (в стил д-р Емилова), но гледам да намалявам месото (или поне гледам да не ям тежки меса, а да карам на риба и пилешко - не че първите не са токсични от достатъчно замърсените ни води, а вторите не са пълнени с антибиотици), но поне са по-леки меса и не окисляват много кръвта. Сега в месото може да има незаменими аминокиселини и протеини (необходими особено при фитнес), но и хапването на повече животински продукти вдига нивото на пикочната киселина в кръвта и това може да доведе до подагра. Затова след мръвки е препоръчително да се ядат много плодове или алкални храни за да неутрализира киселинността в организма.

Хапването на плодове пък е по-полезно от хапването на сладки изделия, защото все пак фруктозата се разгражда по-лесно от захарозата и глюкозата и така спада шанса от диабет.

С други думи всичко е до количеството и баланса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колкото до маслото, вече е доказано, че мазнините от животински произход са полезни за здравето.

Няма такова нещо! ;)

Прекомерната употреба на масло пречи на храносмилането. ;)

------------------------------------------------------------------------------------

А иначе,търсената полезност от маслото може да се получи от подходящо приготвените маслини.

Маслото в тях е по-добро от което и да е лекарство за страдащите от запек,туберкулоза,както и за хората с възпалени и раздразнени стомаси.

Като храна е по-добро от всяка мазнина,получена след вторична преработка от животни. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо! ;)

------------------------------------------------------------------------------------

А иначе,търсената полезност от маслото може да се получи от подходящо приготвените маслини.

Маслото в тях е по-добро от което и да е лекарство за страдащите от запек,туберкулоза,както и за хората с възпалени и раздразнени стомаси.

Като храна е по-добро от всяка мазнина,получена след вторична преработка от животни. ;)

Който страда от описаните от теб проблеми, да си го яде, на мен маслото ми се отразява добре. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен не ми пречи ич ама ич

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен маслото ми се отразява добре. :P

Добре! :P

на мен не ми пречи ич ама ич

Мажете върху студен хляб,ако така ви е по апетитно,това ще ви нанесе много по-малка вреда! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,поне го мажете върху студен хляб,това ще ви нанесе много по-малка вреда! ;):P

как върху студен ти чуваш ли се кво говориш

пре-пе-че-на филийка

да се разтопи мммммм

:lick lips:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване