Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/evrokomisiyata-razreshi-5-vida-gmo

Бъдете спокойни, ЕС ви пази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви кренвирши консумирате когато ви се хапват?:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Mr.n0b0dy написа:

Бони, Тандем, Маджаров

най-добрите

:goahead:

телешки салам Тандем но насипен в естествено черво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представяме ви прясно мляко Верея със срок на годност до 17.08.2018

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2018 г. в 16:37, Mr.n0b0dy написа:

Никакви :)

преди 4 часа, haidukpikaso написа:

Представяме ви прясно мляко Верея със срок на годност до 17.08.2018...

Не е задължително производителят да е в грешка. Напълно възможно поредният супермаркет да е прекалил с пренабиването на срока на годност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, badsector написа:

Не е задължително производителят да е в грешка. Напълно възможно поредният супермаркет да е прекалил с пренабиването на срока на годност.

Възможно е.

Но продукта все пак си има номер на партида, по който може да се проследи. Няма как да пренабият номера на партидата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова трябва да се сезира РИОКОЗ, а не да се правят клипчета. То може и снимащия да го е пльоснал два часа на слънце и да е станало така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаждала съм се много пъти на самите производители за развалени продукти - номера на партидата кажете да проследим пътя.

току-що, badsector написа:

Затова трябва да се сезира РИОКОЗ, а не да се правят клипчета. То може и снимащия да го е пльоснал два часа на слънце и да е станало така.

то направо лепило С 200 тече

не знам каква е ситуацията около това мляко, аз само киселото им мляко купувам и съм доволна

ползвам сухо ако ми трябва, британката не пие мляко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко нормално мляко, ако го оставиш разпечатано на топло, след два часа ще започне да се държи така. Това, което ползвам аз, има срок на годност една седмица, като на 6-тия ден вече се усеща, че е почнало да се разваля. На седмия ден вече е гъсто. И това в хладилник, който държа на висока степен и нещата в него са доста силно охладени. Има и някакви млека, които са стерилизирани по UHT технология, която честно казано, не съм проучвал какво е. Те са с много голям срок на годност (месеци), веднъж пробвах такова, вкусът му е различен и повече не съм взимал. При всички случаи млечни продукти не се взимат от супермаркети, а от фирмени магазини на мандри. Хем са по-евтини, хем са много по-качествени. А такива магазини има навсякъде, защото производството на мляко е може би най-сладкият агро бизнес. Производството е голямо, а от там конкуренцията също, от което печелим ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, badsector написа:

производството на мляко е може би най-сладкият агро бизнес

Производството на мляко не е лесно и "сладко".Преработката на млякото в млечни продукти е "сладко".Будалите го произвеждат,а тарикатите преработват.

В България няма говедовъдство,няма и суровина/мляко ,месо/.Имаме най-примитивното животновъдство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Only Fools and Horses написа:

Производството на мляко не е лесно и "сладко".Преработката на млякото в млечни продукти е "сладко".Будалите го произвеждат,а тарикатите преработват.

В България няма говедовъдство,няма и суровина/мляко ,месо/.Имаме най-примитивното животновъдство.

Точно обратното - производството на мляко е чудесна инвестиция и много хора се ориентираха към него. Да, като работа не е леко, но е нисък риск с висока възвращаемост. Затова производители всякакви - от хора с по 1-2 крави, през такива с по 5-6, такива с по 15 и нагоре. Всеки според възможностите си. Разбира се, най-добре са тези, които имат затворен цикъл на производство. Затова има доста хора, които сами си продават продукцията, обикновено обикаляйки с кола в едни и същи дни в едно и също време. Но доста от мандрите също започнаха сами да си гледат крави, а не само да разчитат на изкупуване на мляко. Въобще в този бизнес могат да се видят всякакви варианти, като най-неизгодният за потребителите е да се купува от супермаркетите. И да, в България вече не се гледат като едно време всякакви селскостопански продукти, било то растения или животни. Гледа се това, което носи най-голяма печалба, а това са свине, пилета и агнета за месо, млекодайни крави за мляко, кокошки за яйца. Напоследък под влияние на САЩ, българите зпаочнха да търсят и телешко месо, затова лека полека и производството на говеждо започна да се засилва. Тук там започнаха да гледат и патки за месо, отново под влияние на американската култура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@badsector, имаш ли идея каква чудесия е документалната част, свързана с прясното мляко? Май не...
Добрите намерения са добре постлани с разходи и ограничения
Четиво

А и никак не е розово положението със самото му производство и индивидуалната реализация.

преди 1 час, badsector написа:

нисък риск

Кое е нисък риск? Отглеждането на млечни крави?...
Нито за гледане до 5, нито за над 5 - 50
Само мастита им да следиш си е алко забавление когато е без автоматизация(говорим за едни цифри...)
И млекопреработвателите що да плащат над 60-70 ст/л като могат да ползват няк'во пълномаслено ссухо на цена от $2-300/тон

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега, не казвам, че е лесно. Казвам, че е доходен бизнес. Ако не беше така, нямаше всяка година да се увеличава производството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, badsector написа:

всяка година да се увеличава производството.

На хартия за субсидии - да.
Малко е старичко (2015), но животновъдство не се променя за меесец:
https://fermer.bg/млекодайни-крави-searchn.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9382343U.jpg

Сухото мляко, което каза, че се влага основно, е 4К тона срещу 20М тона прясно мляко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гражданчета да ти обясняват за животновъдство - да се смееш ли да плачеш ли. Не са виждали крава през живота си, ма инак много му разбират: направо най- доходоносния бизнес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sound написа:

най- доходоносния бизнес.

Особено часта с отходните мат'ряли...Не, че не може да се затвори цикъл, ама са си ени сифри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Сухото мляко, което каза, че се влага основно, е 4К тона срещу 20М тона прясно мляко.

Разгледай това:http://www.mzh.government.bg/media/filer_public/2018/03/01/mliako.pdf

Ако разбираш данните можеш да си поплачеш защото българското млечно животновъдство е само за оплакване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Only Fools and Horses написа:

Разгледай това:http://www.mzh.government.bg/media/filer_public/2018/03/01/mliako.pdf

Ако разбираш данните можеш да си поплачеш защото българското млечно животновъдство е само за оплакване.

Гледам и чета как се потвърждават думите ми - производството на краве мляко се увеличава спрямо годините на финансовата криза, като последните две години ръстът е по-голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, badsector написа:

как се потвърждават думите ми

Едно си баба знай, едно си  баба бай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Едно си баба знай, едно си  баба бай...

Аз поне си бая с официалните статистики, пък останалите баете с каквото сте чули по новините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, badsector написа:

бая с официалните

стъкмистики. Добре. Нищо, че изглежда смешно..

преди 2 часа, sound написа:

Гражданчета да ти обясняват за животновъдство - да се смееш ли да плачеш ли. Не са виждали крава през живота си, ма инак много му разбират: направо най- доходоносния бизнес.

Това смятам е достатъчно красноречиво описание на ситуацията.

Само да те попитам - имаш ли идея как се изхранват млекодайни крави? Как се поддържат фуражни кухни?
Не, нали? Нямаш никаква идея каква е себестойността на литър мляко. Ама понеже някой някъде написал нещо като статистика и това става чистата истина - казано е, че една лъжа като се повтори достатъчен брой път, тя започва да се възприема за истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, badsector написа:

Аз поне си бая с официалните статистики, пък останалите баете с каквото сте чули по новините.

То според статистиките се развиваме много добре икономически и средната работна заплата е над хиляда лева, ама нали.

п.п. и впрочем по новините баш със статистики баят.  Изобщо що се обаждаш по теми, от които ма съвсем нищичко не разбираш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.08.2018 г. в 22:04, DarkEdge написа:

стъкмистики. Добре. Нищо, че изглежда смешно..

Кое точно изглежда смешно? Това, че се увеличава животновъдството в България ли? Хич не е смешно, направо си е факт. Който е подкрепен с цифри, не само от националните статистики, ами от статистките на сключени застраховки, които компанията ми е направила. И това увеличаване на животновъдството е напълно логично. Когато дойде кризата 2009-та, хората видяха, че без производство няма да стане. Отделно от европейския съюз се наляха пари в селското стопанство и всичко това даде резултат. Понеже обичам да обикалям страната, редовно съм свидетел на ето такива гледки. Телефонът ми не прави кой знае какви снимки, но на тази има едно стадо крави и две стада овце на съвсем малко разстояние. По пътя имаше и други свободно пасящи стада крави и овце. И местните хора казваха, че се препитават с крави и овце. Пък и самото село пращеше от живот и млади хора, въпреки че по новините казват обратното.

на 10.08.2018 г. в 22:04, DarkEdge написа:

...Само да те попитам - имаш ли идея как се изхранват млекодайни крави? Как се поддържат фуражни кухни?
Не, нали? Нямаш никаква идея каква е себестойността на литър мляко. Ама понеже някой някъде написал нещо като статистика и това става чистата истина - казано е, че една лъжа като се повтори достатъчен брой път, тя започва да се възприема за истина.

Това дали имам или нямам представа как се гледат крави, няма никакво отношение по темата. Не ги гледам аз тези крави, само ползвам крайните продукти. За сметка на това познавам човек, който гледа крави. Започна с една, след 2-3 години вече е с десет, както и човек, който да се грижи за тях. Млякото си го продава сам в квартала, като го носи още топло, прясно изцедено. Тук, в София, до нашия блок във вторник и петък спира друг такъв кравар, който сам продава собствената си продукция, като има по-богат арсенал от продукти. За великден и гергьовден продава агнешко. Последно се беше оплакал, че по цяла нощ колят агнета по тия празници и не могат да смогнат от заявки. Имам и друг познат, чиито баща преди време произвеждаше бутиково вино в Испания. Върна се тук, за да гледа ярета и шилета, защото е доходно. Отгоре на всичкото е тъмнозелен и работниците му също са тъмнозелени. По малките населени места всички бачкат яко, без значение цвета на кожата. Леко да се намеси държавата, за да подобри още условията и държавата ще литне.

Статистиката, която показах, не е нещо, което се тръби по телевизията. Всъщност не знам дали е със свободен достъп, просто я взех от колегата, който се занимава със селското стопанство.

на 10.08.2018 г. в 22:40, sound написа:

То според статистиките се развиваме много добре икономически и средната работна заплата е над хиляда лева, ама нали.

п.п. и впрочем по новините баш със статистики баят.  Изобщо що се обаждаш по теми, от които ма съвсем нищичко не разбираш?!

Поредният, който няма доводи и затова започва с личностни нападки. Нищо чудно средната заплата да е над 1000 лева, което е пряко следствие на увеличеното селско стопанство и на чуждите инвестиции, най-вече в ИТ сферата. За съжаление само в столицата, което е поредната грешка на правителството. По новините основно гледат да плашат населението с новините, за да го държат под контрол. Позитивните новини са рядкост и вече никой не им вярва, дори да са верни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, badsector написа:

По новините основно гледат да плашат населението с новините, за да го държат под контрол. Позитивните новини са рядкост и вече никой не им вярва, дори да са верни.

Ами, народът се нагледа, наслуша и начете на не-новини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...