Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ktborisov

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

преди 11 минути, whitepixel написа:

Ти не знаеш причината за крашовете, констатираш само ефекта.
За да фикснеш причините за краш трябва първо да ги установиш. А за да ги установиш, трябва да пуснеш лог файла на Chromium-a.
И след това да анализираш лога при краш - какво се случило в браузера малко преди да крашне.
Дълго и досадно е, но това е начинът.

Хубаво. Аз не мога. 
Да ги публикувам в тема и да питам вещите лица, но поне да знам с коя команда се "пуска лог файла"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Петко заебавай тоя хромиум .............кво се мъчиш с него .Пробвай Това     пак е хром базиран браузър и е много лек и пъргав .Тъкмо за слаби машини .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
chromium-browser --disable-extensions

От тука. Ако трябва да залагам коя е "чупливата" добавка - то слагам паре най-много на черната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:
chromium-browser --disable-extensions

От тука. Ако трябва да залагам коя е "чупливата" добавка - то слагам паре най-много на черната тема.

Можe и така да е ... макар, че от много време съм я избрал черната тема ... повече от година, може да са вече и две години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с такава команда стартира ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, бат'начо написа:

Ще опитам, след като го спра и откаже да тръгне отново.

преди 22 минути, бат'начо написа:

Не стартира.

И намерих писано по света за същия проблем :
https://www.reddit.com/r/linuxmint/comments/7fgrqv/its_inviable_to_use_chromium_browser_in_linux_mint/

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=267035

Снимка на екрана_2018-11-13_01-49-11.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Иво Димов написа:

Бай Петко заебавай тоя хромиум .............кво се мъчиш с него .Пробвай Това     пак е хром базиран браузър и е много лек и пъргав .Тъкмо за слаби машини .

Благодаря ! Може и да го пробвам, ако намеря време.
....
Само ти се струва, че съм Петко !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Недко написа:

Благодаря ! Може и да го пробвам, ако намеря време.
....
Само ти се струва, че съм Петко !

https://download-chromium.appspot.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффффффффф Бай Недко .Сори ,че те прекръстих ..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, acnekt написа:

Каква е разликата и предимството пред този, който се инсталира от Софтуерния мениджър на Минт 18 ?
На този сайт се вижда текст "Updated 2 years ago"
Освен това, питай преводача на Гугъл какво значат тези изречения, ако не разбираш английски :
"This is a raw build of Chromium for Linux x86, right off the trunk. It may be tremendously buggy.
Consider Chrome Canary or Dev Channel for a build that regularly auto-updates to latest"

Софтуерният мениджър не инсталира ли най-актуалната и стабилна версия, която се намира в хранилищата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Недко написа:

Каква е разликата и предимството пред този, който се инсталира от Софтуерния мениджър на Минт 18 ?
На този сайт се вижда текст "Updated 2 years ago"
Освен това, питай преводача на Гугъл какво значат тези изречения, ако не разбираш английски :
"This is a raw build of Chromium for Linux x86, right off the trunk. It may be tremendously buggy.
Consider Chrome Canary or Dev Channel for a build that regularly auto-updates to latest"

Софтуерният мениджър не инсталира ли най-актуалната и стабилна версия, която се намира в хранилищата ?

Къде пише това. При мен това не се изписва. Това е чисто копие на Chromium  направен от François Beaufort. 

https://github.com/beaufortfrancois/download-chromium

След като се разархивира се стартира chrome.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, acnekt написа:

Къде пише това. При мен това не се изписва.

1.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Недко написа:

При мен изписва преди 7 минути. Какви 2 години?

Build Revision: 607628 | Updated 7 minutes agо.

phetxy5k.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доскоро бях с ЛМ 19 Канела 64 бита. Останах с впечатление, че някои неща не работят - примерно сложих Eclipse, обаче apt autoremove "забърса" инсталацията. Имаше проблем и с принтера на НР, с gradio и още някакви разминавания. Върнах се на Ubuntu Mate 16.04, работи си нормално. При някой има ли подобни проблеми с 19, или да търся проблема при мене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво липсва, за да стане безжичната връзка в Минт 13 XFCE на DELL INSPIRON 8600 ?
Или какво е нужно, за да се създаде  ? ... още не вижда наличните мрежи.
Същата ОС, от същата флашка, е инсталирана на друг подобен DELL LATITUDE D600
и без никаква моя намеса (или поне не помня да съм въвеждал нещо) вече си е създал безжичната връзка с името на мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wireless Networks
device not ready (firmware missing)

драйвер било 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно безжичната карта и трябва фирмен драйвер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и на моя делл не му разпознава wifi, но след като му ръгна жицата, сваля ъпдейтите и проверя, след това, за драйвери, хоп изненада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !
Моля, предложете най-правилния начин да инсталирам Wine в ОС Linux Минт 18 на 32 битова система, лаптоп Toshiba, почти като в подписа ми, но моделът завършва на 14 B (а не на 14 F) !
Минт 18 инсталирах от Live-флашка, от която вече е правена успешна инсталация върху другия лаптоп.

Софтуерният мениджър отчете, че не e инсталиран Wine, но и не успя да го инсталира ...
изписа един дълъг отчет с неуспешни търсения на IP адреси и други неуспешни операции.

Предварително ви благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Недко написа:

Здравейте !
Моля, предложете най-правилния начин да инсталирам Wine в ОС Linux Минт 18 на 32 битова система, лаптоп Toshiba, почти като в подписа ми, но моделът завършва на 14 B (а не на 14 F) !
Минт 18 инсталирах от Live-флашка, от която вече е правена успешна инсталация върху другия лаптоп.

Софтуерният мениджър отчете, че не e инсталиран Wine, но и не успя да го инсталира ...
изписа един дълъг отчет с неуспешни търсения на IP адреси и други неуспешни операции.

Предварително ви благодаря !

Покажи отчета, от менъжера трябва да става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, П.Петров написа:

Благодаря !
Първо ще опитам в Терминала да изпълня командите от това видео :
https://www.youtube.com/watch?v=8cS3kYseZT8

WINE.png

преди 20 минути, П.Петров написа:

И тук май предлагат същия вариант като във видеото :
https://wiki.winehq.org/Ubuntu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово ! Стана с Copy - Paste на командите от сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Недко написа:

Готово ! Стана с Copy - Paste на командите от сайта

Е, то ти си знаеш (не ползваш от вчера Мента), че си подразбиращо със спрени препоръчвани пакети и "--install-recommends" е логично да го "гръмнеш" за виното, ей така за проба, а не да залагаш на мениджъра или Синаптик, на който пак изрично трябва да го настроиш и той да хваща препоръчваните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, хора. 

От сравнително скоро съм Linux потребител и все се каня да питам нещо, което ме тормози от самото начало. 

Как се справяте с кофти рендирането на текст в Linux Mint? Проблемът ми е свързан с това, че в определени сайтове, например, текста е твърде ситен и/или размазан и това го прави труден за четене. В някои сайтове текста не се променя и си е ОК. Търсих из форумите на Мента ама нищо не конкретно не мога да открия. Има ли някакъв вариант текстовете във Mint да се доближават то тези в Windows да кажем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос има ли алтернатива на KDE Active Window Controll за Cinnamon - Видях една Maximum - но нещо не можах да изкарам интерфейса му под Канела декстоп.
Cinnamon Maximus се казва разширението и видях че се инсталира с още един аплет https://github.com/fatihmete/window-buttons-with-title но не мпжах да активирам интерфейс на който да са налични бутоните за максимизиране минимизиране и затваряне на прозорец. Ако някой е успял да подкара въпросните уидгети нека да каже как е редактирал extension json на Maximus. С точния команден ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...