Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ktborisov

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

Може да  е някакъв бъг при Vlc в Ментата, пробвай да преинсталираш, но преди това изтрии ~/.config/vlc

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих папката, деинсталирах,инсталирах, настройх 1251, рестартирах плейъра пак същата история.

EDIT Качих Mint XFCE, инсталирах VLC, настройх го,рестарт и пак въпросителните.

и още 1 проблем - не ми дава да пиша по /media/data/ като обикновен потребител

[email protected] ~ $ cat /etc/fstab # /etc/fstab: static file system information. # # Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a # device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices # that works even if disks are added and removed. See fstab(5). # # <file system> <mount point> <type>  <options> <dump>  <pass> # / was on /dev/sda5 during installation UUID=1a67d346-19b8-4fb2-b185-ea6867ef5e58 / ext4   errors=remount-ro 0 1 # /media/data was on /dev/sda1 during installation UUID=e1d6d62b-8b0a-4622-8ac6-9fb7662d6383 /media/data ext4   defaults   0 2 # swap was on /dev/sda6 during installation UUID=4440672b-0724-4a8b-9c81-f019c678f6a2 none   swap   sw   0 0

Редактирано от kydesibevesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Отвори ги в конзолата с команда cat.  Виж резултата в самото начало и веднага ще лъсне точната кодировка.

Пример от джамовски документ

{rtf1ansiansicpg1251deff0deflang1049{fonttbl{f0fswissfprq2fcharset204{*fname Arial;}Arial CYR;}{f1fswissfprq2fcharset0 Arial;}{f2fswissfcharset204{*fname Arial;}Arial CYR;}{f3fromanfcharset0 Times New Roman;}{f4fromanfcharset204{*fname Times New Roman;}Times New Roman CYR;}}{colortbl ;red0green0blue0;red0green0blue255;red255green0blue0;red128green0blue128;}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да  е някакъв бъг при Vlc в Ментата, пробвай да преинсталираш, но преди това изтрии ~/.config/vlc

Май наистина е буба и то не само в Linux. Преди няколко дена се натъкнах на подобен проблем и се стигна до конвертиране на файла в utf-8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свалих един друг филм, пуснах му титрите, даде ми някаква грешка за тях, но въпреки всичко те тръгнаха на български :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно питане  относно скайп и Ментата.

Ползвам Минт 15 КДЕ 64 битова версия и се получава блокиране на целият компютър ако говоря по скайп с включени камери и от двете страни.

Скайп е последна версия  излязла за Линукс.

Освен да спра да използвам скайп, друго решение има ли?

Някой може ли да каже от какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е много ясно. Не знам, колко е кореновата ти файлова система, какво има на тези 107ГБ и на тези 105 МБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес инсталирах mint 15, и съм много доволен от ментата.Само сover art  на някой flac файлове липсва след копирането на харда.Самата информация за обложките я има, просто не се показваПубликувано изображениеКак да оправя това?BTW самия player разчита таговете без пробем.

Редактирано от Kултуровед Гъмов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с  file manager-a, не е от това.Може ли да е от формата на картинките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте здравейте,

смених си MAC–а през конзолата, но искам да не го сменям всеки път като пускам машината ами автоматично да се прави. Разбрах, че се пипа по interfaces файла,но при мен не е eth0 ами lo.

# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8) auto lo iface lo inet loopback  

За да сменя мак-а свалям eth0, hw ether и вдигам eth0.

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте здравейте,

смених си MAC–а през конзолата, но искам да не го сменям всеки път като пускам машината ами автоматично да се прави. Разбрах, че се пипа по interfaces файла,но при мен не е eth0 ами lo.

# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8) auto lo iface lo inet loopback  

За да сменя мак-а свалям eth0, hw ether и вдигам eth0.

Поздрави :)

Зависи от дистрибуцията която ползвате.

При дебиан базирани мисля, че трябва да погледнете във /etc/network/interfaces 

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ifupdown/+bug/109725

При RedHat/Fedora/Centos трябва да погледнете във /etc/sysconfig/network-scripts

При мен със Федора е ето така:

(/etc/sysconfig/network-scripts)% ls                                                                                      ifcfg-enp0s18  ifdown-eth   ifdown-ppp     ifup-aliases  ifup-ipx    ifup-ppp       keys-LCF-368ifcfg-LCF-368  ifdown-ippp  ifdown-routes  ifup-bnep     ifup-isdn   ifup-routes    network-functionsifcfg-lo       ifdown-ipv6  ifdown-sit     ifup-eth      ifup-plip   ifup-sit       network-functions-ipv6ifdown         ifdown-isdn  ifdown-tunnel  ifup-ippp     ifup-plusb  ifup-tunnel    init.ipv6-globalifdown-bnep    ifdown-post  ifup           ifup-ipv6     ifup-post   ifup-wireless (/etc/sysconfig/network-scripts)% cat ifcfg-LCF-368                                                                        ESSID="LCF-368"MODE=ManagedKEY_MGMT=WPA-PSKTYPE=WirelessBOOTPROTO=dhcpDEFROUTE=yesIPV4_FAILURE_FATAL=noIPV6INIT=yesIPV6_AUTOCONF=yesIPV6_DEFROUTE=yesIPV6_FAILURE_FATAL=noNAME=LCF-368UUID=ab9567ca-de25-4c41-9e84-393598c11737ONBOOT=yesHWADDR=00:E0:4C:81:87:DF # моят мак адрес (заменяш със нов: 00:01:02:03:04:05)WPA_ALLOW_WPA=yesWPA_ALLOW_WPA2=yesPEERDNS=yesPEERROUTES=yesIPV6_PEERDNS=yesIPV6_PEERROUTES=yes(/etc/sysconfig/network-scripts)%       

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах на една мацка Linux Mint XFCE, но вече нямам достъп до машината понеже е в провинцията и казва че няма WiFI. Ако при мен на дясно копче в Трейа има

enable networking

enable wifi

connection information

edit connections

при нея няма enable Wifi. Лаптопът е Asus Eee PC 701

В Network settings има само wired connection и point-to-point connection

Редактирано от kydesibevesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверила ли е, дали безжичната мрежа не е изключена с хардуерен ключ (от бутона) ?

Другата възможна причина е broadcom карта, за която модулите се добавят допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже от какво е?

Може ли да пробваш със

skype 2>&1 | tee skype_error.txt

Като крашне компютъра рестартирай и дай да видим файла skype_error.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами казах й да пробва с Fn+F2(при нея уж F2 е WiFi-то), но ефект няма пък й сега пробвам на моя лаптоп да включа/изключа от този "ключ" WiFI-то, но и при двете положения Enable WiFi си седи като опция на ментата. Как да разберем каква й е картата? с asus eee pc 701 e.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да пробваш със

skype 2>&1 | tee skype_error.txt

Като крашне компютъра рестартирай и дай да видим файла skype_error.txt

Това ми изкарва само скайп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами казах й да пробва с Fn+F2(при нея уж F2 е WiFi-то), но ефект няма пък й сега пробвам на моя лаптоп да включа/изключа от този "ключ" WiFI-то, но и при двете положения Enable WiFi си седи като опция на ментата. Как да разберем каква й е картата? с asus eee pc 701 e.

lspci

http://s19.postimg.org/o93vzs2b5/wifi.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми изкарва само скайп

В директорията от която си задал командата там трябва да е файла.

Добре дай да го потърсим

find / -type f -name 'skype_error.txt'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи според вас който иска да му е по лесно  и харесва deb пакетна система е Дебил  по презункция  а всички други ползващи другите линукс дистрибуции са големите специалисти и разбирачи ? Какво не му харесвате на Дебиан ? Дали щото е най голямата и с най много пакети линукс общност или защото е с най много диустрибуции базирани на него.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи според вас който иска да му е по лесно  и харесва deb пакетна система е Дебил  по презункция  а всички други ползващи другите линукс дистрибуции са големите специалисти и разбирачи ? Какво не му харесвате на Дебиан ? Дали щото е най голямата и с най много пакети линукс общност или защото е с най много диустрибуции базирани на него.

По всички параграфи ;)

Отностно разбирачите, стига да умееш да работиш под  команден ред то тогава няма значение дистрибуция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой те е излъгал ,че  в 21 век всичко в линукс трябва да е конзола ? Хората след 2 години ще летят в космоса  на разходка ти си се запънал на 1 дстрибуция и конзола :) Можеш да си ползваш телефона  ,телевизора, рутера и лаптопа само конзолно. Да кажеш на милиони потребители ,че са дебили  е смешно.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой те е излъгал ,че  в 21 век всичко в линукс трябва да е конзола ? Хората след 2 години ще летят в космоса  на разходка ти си се запънал на 1 дстрибуция и конзола :) Можеш да си ползваш телефона  ,телевизора, рутера и лаптопа само конзолно. Да кажеш на милиони потребители ,че са дебили  е смешно.

Не.Друго казвам,онова по горе си беше шега.Аз казвам че философията на Дебиан е малоумна.Във testing седят някакви пакети които са 30-и годишни и никой не ползва тестинг щот е пълен шит.Последния дебиан е една боза.За всеки влак си има пътници.Да каже на милиони потребители че са дебили ---- То само това да беше.Погледни нещата от другата страна.МИлиони Уиндоус потребители казват че,нито една Линукс дистрибуция,нито едно БСД и нито един МАК не стават.Според теб мен дали ме боли оная работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...